Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbiornik wyrównawczy
Autor Wiadomość
krzysiek2030 
zielenina


Wiek: 26
Dołączył: 15 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-09-22, 17:44   Zbiornik wyrównawczy

Witam, kupiłem wczoraj eclipsa i zbiornik wyrównawczy jest pusty. Spytalem sprzedającego dlaxzdgi to mi odpowidział,że w eclipsie nie jest tak ze nalewa sie do zbiornika miedzy minimum a maximum tylko chłodnica nadmiar wylewa do zbiornika czy cos takiego i tam nie musi byc płynu.. o co chodzi? Nalać tam trochę tego płynu?
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2017-09-22, 18:23   

tam powinien byc plyn :) wlasnie miedzy min a max :) uklad zasysa plyn do ukladu a i cisnieniowo go tam przelewa
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-09-22, 18:25   

Wątpię żeby w 2g zbiorniczek działał inaczej niż w 1g. Płyn w zbiorniczku musi być. 1g ma nawet czujnik w zbiorniczku. Nawet jeśli płynu będzie za dużo to jest wężyk który nadmiar poprostu wyleje pod auto. Nie pali ci się kontrolka chłodnicy na desce? .
_________________
Kruk42
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2017-09-22, 21:45   

kruk42 napisał/a:
Wątpię żeby w 2g zbiorniczek działał inaczej niż w 1g. Płyn w zbiorniczku musi być. 1g ma nawet czujnik w zbiorniczku. Nawet jeśli płynu będzie za dużo to jest wężyk który nadmiar poprostu wyleje pod auto. Nie pali ci się kontrolka chłodnicy na desce? .
nie wszystkie 2g mialy czujnik na dnie wyrownawczego. a wiekszosci tych plywakow i tak zbiera sie syf i czujnik stoi w pozycji "ostatniej zapamietanej" zanim sie zasyfil ;)
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
kruk42 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 05 Mar 2017
Posty: 238
Skąd: Pasłęk
Wysłany: 2017-09-22, 22:40   

I dzięki mekp wyczytałem kiedyś że można go wypłukać bo faktycznie nawet kontrolka się zapali choć oprócz syfu jest wszystko ok. Jeżeli już tu jest syf to warto i cały układ przepłukać. U siebie czyściłem ten zbiornik bo szlak mnie trafiał jak na desce paliła się kontrolka. Wolałem żeby zapaliła się we właściwym momencie. Nie pamiętam kto to opisał na forum ale pomogło. Deska czysta bez kontrolek świecących :ok:
_________________
Kruk42
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2017-09-22, 22:56   

czujnik najlepie wycianac i wyczyscic bo jest rozbieralny a tylko plywak sie wiesza
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
krzysiek2030 
zielenina


Wiek: 26
Dołączył: 15 Sie 2017
Posty: 5
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-09-29, 16:34   

Nalałem tam tego płynu zrobiłem z 100km wypił wszystko ale myślę może wlało sie to do chlodnicy wiec nalałem drugi raz zrobiłem 100km i nie wziął płynu.. tylko ze wlałem różowy płyn a teraz w zbiorniku jest taki jakis zielony.. czy mozliwe ze jest walnieta uszczelka pod glowica? Nie kopci ale jest na dole silnika wyciek moze nie kapie jakos ale jest brudne wytre i znowu brudne. Z gory dzieki za pomoc
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2017-10-01, 00:41   

krzysiek2030 napisał/a:
Nalałem tam tego płynu zrobiłem z 100km wypił wszystko ale myślę może wlało sie to do chlodnicy wiec nalałem drugi raz zrobiłem 100km i nie wziął płynu.. tylko ze wlałem różowy płyn a teraz w zbiorniku jest taki jakis zielony.. czy mozliwe ze jest walnieta uszczelka pod glowica? Nie kopci ale jest na dole silnika wyciek moze nie kapie jakos ale jest brudne wytre i znowu brudne. Z gory dzieki za pomoc

mozliwe ze w ukladzie miales inny kolor plynu. plyny ogolnie sa mieszalne.. warto lac jeden kolor poniewaz ozwala on obesrowac czy nie pojawiaja sie zanieczyszczenia. pojezdzij chwili i obswuj jak bedzie ok to plyn drogi nie jest, kup jednego oloru a w ukladzie zrob plukanke i bedzie git
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13