Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana tarcz i klocków przednich
Autor Wiadomość
Leonidas 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-08-24, 21:36   Wymiana tarcz i klocków przednich

Witam wymieniał ktoś sam tarcze i klocki , właśnie zabieram się za wymianę w sumie to już poodkręcałem wszystko piastę wyczyściłem .

Problem polega na tym że nie zrobiłem sobie fotek jak było skręcone poskładałem
Rozpiska
ale zastanawiam się czy dobrze to zrobiłem.

Pozdrawiam
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2017-08-24, 21:41   

Ale z czym masz problem? Bo tego nie da się inaczej poskładać. Jak nie rozbierałeś zacisku tylko wcisnąłeś tłoczek i części nie zostało to jest tak jak ma być.
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2017-08-24, 22:57   

skoro wszystko odkreciles i dales rade dosc do tego etapu to znaczy ze dwoch lewych rak nie masz :) teraz odwroc kolejnosc dzialania i bedzie dobrze ;)
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Leonidas 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-08-25, 19:35   

tak wszystko odkręcone piasta wyczyszczona może nie błyszczy ale nie ma żadnego syfu , tłoczek wciśnięty (muszę sobie kupić coś do wciskania) teraz pozakładać prowadnice (dwa bolce na zacisk) wyczyścić nasmarować i poskręcać do kupy , mam tylko jedno pytanko jak zakłada się klocki mam 6 blaszek na klocki zamawiałem 4 a dostałem 6 szt pozakładam i wyślę fotę ale jak się założy klocki i po skręceniu wszystkiego bez w ciśniętego hamulca to klocki nie powinny trzeć o tarcze w sumie to muszę poczytać jak działa zacisk hamulcowy.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-08-29, 14:00 ]
poskładane

Pozdrawiam
 
 
TT2 
zielenina


Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-08, 16:59   

A mozna spytać na jakie tarcze i klocki się zdecydowales?
_________________
Tomek
 
 
Leonidas 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 60
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-10-08, 18:55   

Hym kupiłem w aso i klocki i tarcze nie wiem jaki producent było 20% zniżki na części,
w sumie za klocki 343,35 zł , tarcze 625,65 zł . Nazwa tarcz musiał bym zobaczyć na pudełku , ale coś mi świta ze nie byłem zadowolony ale wymienione docieram nie piszczą .
Ostatnio zmieniony przez Leonidas 2017-10-08, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateo-salvadore 
mniejsza zielenina


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 151
Skąd: Lublin/Warszawa
Wysłany: 2017-12-29, 13:13   

Dodam tylko jakby ktoś szukał - do 3G pasują na przód tarcze i zaciski z 4G - chyba 286mm średnicy, lub coś około - dobrze pasowało to u mnie bez przeróbek, w feldze 16". Pasuje do polifta (tarcza 276mm w oryginale) po wymianie jarzm zacisków na większe i ew. osłon tarczy i przedlifta (256mm) po wymianie całych zacisków i ew. osłon.

Na tył - jeśli ktoś ma bębny, to polecam tarczo-bębny z 2G cały zestaw używany kosztował mnie chyba 400zł - tarczo-bębny ze szczękami i osprzętem, tarcze kotwiczne do założenia zacisku no i kompletny zacisk z jarzmem i klockami. Musiałem tylko dorobić sobie z podkładki zaczep do linki ręcznego, bo jest trochę inny.
Trzeba tylko zwrócić uwagę na średnicę piasty (i otworu w tarczy kotwicznej), bo w 2G są 2 średnice i nie pasuje jedna do drugiej. W 3G miałem tą mniejszą piastę.

I w końcu eclipse zaczyna hamować :)

UWAGA!
Wszystkie przeróbki robiłem na aucie bez ABS - nie wiem jak wygląda sprawa dopasowania tych części w aucie z ABSem.
_________________
Był: Eclipse 3G GS 2.4 aut.
Jest: Mercedes CLC 1.8 kompressor aut.
Ostatnio zmieniony przez mateo-salvadore 2018-02-04, 13:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
TT2 
zielenina


Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-01-25, 09:32   

a ja dodam, że ostatnio kupiłem tarcze DBA na przód (pieruńsko drogie bo za coś ok. 900 zł) i przy zakładaniu okazało się jedna z nich choć fabrycznie nowa jest już nierówna od strony piasty. Także polecam wam mierzenie bicia tarcz i piast zanim założycie nowy sprzęt, bo dziś już nie ma produktów, które można kupować i zakładać w ciemno.

[ Dodano: 2018-02-05, 09:48 ]
Nie polecam tez stosować klocków TEXTAR ponieważ mają tendencję do "puchnięcia" po rozgrzaniu co powoduje obcieranie i ciągle popiskiwanie podczas jazdy, nawet gdy hamulce nie są używane. Testowałem 2x te klocki, obydwa z innych źródeł i było tak samo. Po założeniu innych klocków (w moim wypadku był to Hawk) nieprzyjemny efekt zniknął.
_________________
Tomek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15