Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z poprawnym ustawieniem klapy
Autor Wiadomość
Kadahir 
KLUBOWICZ

Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 110
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-07-02, 11:47   Problem z poprawnym ustawieniem klapy

Mam problem z ustawieniem klapy. Musiałem ją ściągnąć ale nie ruszałem zawiasów na których reguluje się klapę ( przykręcone do budy ), odkręciłem śruby którymi mocuje się klapę do zawiasów. Po założeniu klapy lewa strona jest wyżej
niż prawa. Żeby opisać o co mi chodzi posłużę się zdjęciami:

W punkcie "A" przetłoczenie łączy się z linią przetłoczenia powyżej którego jest szyba ( czyli wydaje się dobrze ustawione)

W punkcie "C" odległość od krawędzi wydaje się dobra, wysokość klapy jest o kilka mm większa niż krawędź błotnika, w punkcie "B" klapa wydaje się siedzieć niżej niż krawędź błotnika

W punkcie "D" przetłoczenie na klapie wydaje się być albo na równo albo o kilka mm przesunięte do tyłu względem błotnika.
W punkcie "E" jest wszystko w porządku, wysokość klapy jest na wysokości krawędzi błotnika, w "F" też nie mam zastrzeżeń.

W punkcie "G" Klapa wydaje się być kilka mm niżej niż linia dachu, W punkcie "H" wszystko ładnie przylega, wewnętrzna uszczelka ładnie przylega przez co w bagażniku nie ma szczelin.

W punkcie "I" Klapa jest wyżej niż linia dachu. W punkcie "J" Klapa nie może docisnąć się do uszczelki bagażnika, ( ta strona jest wyżej o 0,5 cm niż strona prawa ).

Wrzucam kilka dodatkowych zdjęć:




Prawa strona klapy od środka - uszczelka dociśnięta

Lewa strona klapy od środka - uszczelka niedociśnięta


Ograniczniki o których mowa niżej


Próbowałem klapę wielokrotnie przykręcać i odkręcać ( myślałem że jest luz na śrubkach którymi skręca się zawiasy z klapą), dalej to samo.
Wg manuala znalazłem że można regulować klapę na zawiasach, ogranicznikach ( takie czarne na końcu klapy żeby ograniczyć siłę uderzenia klapy o bagażnik ) i na zamku klapy.
Przeprowadziłem regulację we wszystkich tych 3 miejscach. Regulowanie zawiasów wyrównało jedynie odległości krawędzi klapy od krawędzi błotnika ( myślałem że problem wysokości leży w śrubach zawiasów ale one są mocno dokręcone).
Regulowanie ograniczników nie dało nic a regulowanie na zamku klapy pomogło jedynie ustawić wysokość tyłu klapy.

Podsumowując:
Problem przy zakończeniu dachu, dodatkowo w punktach "B" i "C" . Ustawiając punkt "B" na wysokość równą z krawędziami błotnika podnosi się punkt "C" i nie można go obniżyć bez wpływu na punkt "B".
Klapa w punktach "I" i "J" jest wyżej niż po stronie prawej. Powoduje to szczelinę w bagażniku ( póki co woda tam nie przecieka ).

Czy ktoś ma wskazówki jak to ustawić ? Może są jeszcze jakieś punkty regulacji o których nie wiem. Można klapę dokręcać, przesuwać itd. ale zawsze lewa strona jest wyżej niż prawa.
Za wszelkie wskazówki byłbym bardzo wdzięczny.




[ Dodano: 2018-08-02, 18:28 ]
Problem rozwiązany. Mam pewne przypuszczenia, że 20 letnie gumy uszczelniające okolice między budą a śrubami regulacji zawiasów pod ciężarem prawie pionowo ustawionej klapy,
sprasowały się i nie powróciły do stanu poprzedniego. Podmieniłem zawiasy na inne, które mają tą gumę mniej sprasowaną(zdjęcie niżej).
Zawiasy przykręciłem najpierw do zdjętej klapy dokręcając kluczem dynamometrycznym ( zgodnie z zaleceniami mitsu: 12 Nm ) a potem całą klapę ustawiłem jak należy już na aucie.
Po dopasowaniu klapy dokręciłem nakrętki do budy momentem 14 Nm. Teraz odstępy i wysokości przy dachu są równe po obu stronach - klapa łączy się z uszczelką
w bagażniku i nie ma żadnych szczelin.

_________________
96' Eclipse 2g GS 4g63
Ostatnio zmieniony przez Kadahir 2018-08-02, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14