Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bat anteny
Autor Wiadomość
JaroKa 
zielenina


Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 12
Skąd: LKR
Wysłany: 2018-06-20, 18:46   Bat anteny

Witam. Panowie i panie mam pytanie . Mam uszkodzony bat anteny elektrycznej i myślałem , że będzie łatwo kupić a jednak nie .

Myślałem , że może z Galanta będzie pasował ale w Galancie ma 5 sekcji a mój ma 7 , do tego cały mechanizm w galancie wygląda na dłuższy . A może jednak będzie pasował ?

Ktoś wymieniał i wie z jakiego auta śmiało moge wsadzać ? Standardowo po numerze części szukanie odsyła albo do Ameryki albo do Japonii. W naszym pieknym kraju tylko mówią "panie to jest nietypowe"

Na olx aktualnie nie chce mi się kupować od ludków co ogłaszają auto na części bo już kilka paczek które miały do mnie przyjść zaginęło , podobno wysłane a nie ma , albo się ludzie odzywają po miesiącu lub dwóch mówiąc "jeszcze mechanik nie zdemontował" . Dobrze, że za pobraniem wszystko "kupuję " .

A może ktoś niedrogo chce odsprzedac wspomniany element kompletny ? Ostatnio jak potrzebowałem pokrywy zaworowej to kolega z forum poratował szybko i sprawnie. Moja antena ma ułamany ten biały ząbkowany pasek więc nic juz z niej nie będzie
Ostatnio zmieniony przez JaroKa 2018-06-20, 18:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2018-06-20, 18:50   

do 1G kiedyś chodziła opinia że od Lanosa montowali mechanizmy, może w tym kierunku coś ?
_________________

 
 
 
JaroKa 
zielenina


Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 12
Skąd: LKR
Wysłany: 2018-07-11, 19:52   

Zasadniczo nie było by problemu gdyby antenka dała się złożyć i dało sie zmierzyć długość tego paska , ale składa się tylko częściowo przez co realnie nie mogę jej zmierzyć , w sumie ta galantowa ma niby 240 złożona i pasek ma 1200 . Moja tak na oko ma 210 mm i 900 mm paska . Ale wciąż moczy się w WD 40 może cos jej pomoże

Dobra panowie , udało się pomiary zrobić , wyszło że to antena do Mitsu Pajero 2000-2006 . U nas ktoś takie sprzedaje po 200 złotych ale znalazłem na Aliexpress , 7 dolarów +1.5$ przesyłka . Dam znać za miesiąc albo 2 co przyszło i czy to sie nadaje .

A tak przy okazji co zauważyłem, że wiekszość antenek na olx czy aledrogo to są własnie towary z Aliexpress tylko 2, 3 czy 4 razy droższe niż woła za nie chińczyk :hahaha:

*Edycja*

Z uwagi na to że Alibaba się spisał i bat za 30 złotych szybko przyszedł prosto z chin podzielę się wnioskami i obserwacjami żeby na przyszłość ktoś miał lżej.

Ten bat od Pajero jest odrobinę za długi ale nie było problemu , przepiłowałem plastik na początku i jest gitara . W zasadzie to powinno według mnie pasować wszystko co jest na rynku dostępne byle tylko przeszło przez górną nakrętkę mocującą bat anteny. Japończycy taki zmyslny naród , że silniczek sam wyłącza się gdy poczuje opór przy składaniu czy rozkładaniu.

Jedynym istotnym elementem jest to , że bat po złożeniu dłuższy niż 26 centymetrów będzie wystawał i nie będzie się chował całkowicie.

Ten bat jest z Pajero , jak mówiłem, biały plastik skróciłem o 5 centymetrów i uciąłem pasek zębaty o ~25 cm , chyba nie było to konieczne bo wydaje się , że silniczek by to spokojnie zwinął , ale ułatwiło mi to samodzielny montaż.



 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-30, 14:37   

JaroKa, jak Ty go włożyłeś w stary mechanizm? Tzn. jak konkretnie zdemontowałeś stary bat? Walczyłem ostatnio pół godziny i nie szło go wymontować. Jedyne co dało radę, to zmienić ostatni segment z zębatką, ale mam dwa unieruchomione i wolałbym wymienić całość.
_________________
 
 
JaroKa 
zielenina


Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 12
Skąd: LKR
Wysłany: 2018-07-31, 05:25   

Jak pasek nie trzyma w mechanizmie to trzeba po prostu wyciągnąć bat. Ciężko stary wychodzi. Ja to zaatakowalem wd40 i jakoś wyszedł.
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-05, 15:13   

Pasek nie trzyma, zresztą rozkręcałem całość. Właśnie chciałem wyciągnąć, ale bałem się szarpnąć bo nie chciał nawet drgnąć. Spróbuję w takim razie jeszcze raz, dzięki! :ok:
_________________
 
 
JaroKa 
zielenina


Dołączył: 30 Kwi 2018
Posty: 12
Skąd: LKR
Wysłany: 2018-08-05, 15:54   

U mnie było to samo , nie chciała wyjść , trochę WD40 i odrobina siły i pójdzie
 
 
Ranger 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2017
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-08-05, 17:45   

Ja mam to samo. Ta pierwsza część która siedzi w tworzywie jest jakby spuchnięta od korozji itd i za cholerę jej nie mogę wydostać. Rozłożyłem antenę i jakoś to naprawiłem. Niestety po roku linka i tak się oderwała. Na razie radia nie słucham ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14