Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
antena elektryczna - sterownik i kable
Autor Wiadomość
Skrzat 
KLUBOWICZ

Wiek: 40
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-14, 04:54   antena elektryczna - sterownik i kable

Padł mi sterownik anteny elektrycznej (wysuwanej) podłączony do silniczka (ta brązowa plastikowa puszka, do której idzie wtyczka). Zastanawiam się nad kupnem całkiem nowego zestawu anteny, ale w ecli jest jakaś dziwna wiązka kabli. Normalnie powinny być 3: czerwony (+), czarny (-) i zielony sterujący silniczkiem (+). A w wiązce jest w sumie 5 kabli idących do tego sterownika:
- czerwony (+)
- czarno-biały (-)
- czarno-żółty
- niebieski
- czerwono-zielony
Nie sprawdziłem jeszcze tych trzech ostatnich, ale obstawiam, że to są kable (+), tylko nie wiem do czego one służą. Orientuje się ktoś o co tu chodzi?

EDIT: sprawdziłem, to są kable (+) sterujące pracą silnika.
Pytanie czy wystarczy podać napięcie z jednego z nich, żeby poprawnie pracował zestaw 3-kablowy.

EDIT 2: okazało się, że sterownik jest sprawny. Antena nie działała, bo któryś z poprzednich właścicieli:
- uciął bat
- wywalił rolkę prowadzącą bat
- uciął przy radiu kabel sterujący (+) biało-czarny, a właściwie wyrwał go z wtyczki
Nie mam pojęcia po co to zrobił. Może wkurzało go, że antena się wysuwała kiedy włączył zasilanie radia i np. słuchał mp3, a nie dopiero jak przełączył na funkcję radia. Przynajmniej tak to teraz u mnie działa, ale na grupie na FB ktoś napisał, że powinna się wysuwać po włączeniu samej funkcji radia, więc sam już nie wiem czy mam dobrze zrobione.
_________________
Eclipse 2G GS 4G63
Ostatnio zmieniony przez Skrzat 2018-11-11, 03:34, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15