Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Śruby zacisku przedniego
Autor Wiadomość
Murinus 
zielenina


Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 29
Skąd: KAtowice
Wysłany: 2018-11-30, 10:30   Śruby zacisku przedniego

Witam, mam mały problem, regeneruje wszystkie zaciski w samochodzie i mam problem z tymi srubami, które sa w zacisku. Jedna śruba ma element gumowy na zakończeniu i moje pytanie brzmi, gdzie ona powinna iśc w przednim zacisku? czy na góre czy na dół? rozbierając zacisk miałem ja na dole ale zamawiajac częsci po vinie na rysunku technicznym jest ona zaś na górze i juz zgłupiałem? wydaje mi sie, ze ona pełni role tłumika drgań czyli hamując, kiedy cała siła idzie na dolną śrubę, górna musi miec zadanie tłumienia? dobrze pisze? z tylnymi zaciskami miałem tak, ze ta z elementem gumowym była na górze
_________________

 
 
Kadahir 
KLUBOWICZ

Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 110
Skąd: Krosno
Wysłany: 2018-11-30, 12:33   

Wg. dokumentacji serwisowej to górna śruba powinna mieć na końcu gumową tulejkę więc tak bym też to poskładał.

Tył też ma na górnej śrubie choć mitsu coś chyba pokręcili, bo na rysunkach tyłu guma jest przy dolnej śrubie a ona nie ma wcięcia.
_________________
96' Eclipse 2g GS 4g63
 
 
Murinus 
zielenina


Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 29
Skąd: KAtowice
Wysłany: 2018-11-30, 12:47   

gdzies czytałem na forum, ze własnie w Mitsu w niektórych modelach z tymi śrubami bywało rożnie, raz jest na górze raz na dole i tak tez sprzedają te śruby, pisząc górna śruba zacisku hamulcowego przedniego lub dolna, z tyłu tez mam niby na tym rysunku na górze. Wydaje mi sie, ze to jest kwestia umieszczenia zacisku z przodu bądź z tyłu tarczy, czyli z przodu gdzie jest nacisk na dolną, górną powinna tłumic drgania a kiedy zacisk jest z tyłu, nacisk idzie na górną, więc dolna powinna tłumic drgania, tak ja to odbieram ale dzieki za info, złoze tak jak jest na rysunku, który wstawiłeś, bo wydaje mi się, ze montaz jest prawidłowy.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Murinus 2018-11-30, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13