Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
VI zlot U??? - monta? wideo - pomys?y i realizacja
Autor Wiadomość
tommicrazy 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 97
Skąd: Krakow-Cheltenham
Wysłany: 2008-06-12, 11:35   VI zlot U??? - monta? wideo - pomys?y i realizacja

potrzebuje opini,
oryginalny filmik parametry
Aspect Ratio: 4:3
rozdzielczosc zrodla pliku: 720x576 (wspolczynnik wys szerokosc 1.25)
Frame Rate: 25.00 przy konwersji moge zrobic 30 ale nie wiem czy cos to daje
Bitrate: 4.41Mbps

skladac film do kupy zrobilem RIPA w dwu roznych rozdzielczosciach
W rozdzielczosci 704x576 co daje wspolczynnik dlugosc szerokosc 1,2222 oraz w 640x480 co daje wspolczynnik dlugosci obrazu do szerokosci 1,333
jak sadzicie , zrobic wszytsko w najwyzszej mozliwej rozdzielczosci?

oraz
oryginalny plik DVD jest mpegiem2 a po konwersji odtwarzany jest jako mpeg1 (mimo ze w opcjach zaznaczylem konwertowalem calosc do mpega2) widze utrate zywosci kolorow. ktos z was ma jakis sposob na zachowanie jakosci obrazu?
_________________
Zwyciezca 21 konkursow tattooazu na terenie UK w ciagu 15 miesi?cy
www.tommicrazy.com
www.myspace.com/tommicrazy
Ostatnio zmieniony przez 2008-06-14, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-12, 11:42   

Czego uzywasz do edycji?
 
 
tommicrazy 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 97
Skąd: Krakow-Cheltenham
Wysłany: 2008-06-12, 12:03   

pinnacle studio do skladania filmu do kupy, jesli znasz jakis programik ktory potrafi obrabiac VOBy to odrazu biegne go kupic

Ripowanie pliku zrobilem w Xilisoft DVD ripper platinum4
_________________
Zwyciezca 21 konkursow tattooazu na terenie UK w ciagu 15 miesi?cy
www.tommicrazy.com
www.myspace.com/tommicrazy
 
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-06-12, 12:04   

tommicrazy, ja nagrywalem w Full HD, czyli rozdzielczosc 1800x1080, co daje Aspect Ratio: 16:9 - pliki Sony typu AVCHD, po imporcie na kompa ma to rozszerzenie *.m2ts

Dla niezaznajomionych z tematem:
http://www.digitalconnection.com/FAQ/HDTV_7.asp

Ja bym optowal przy obrazie panoramicznym (16:9) widescreen, bo trzeba myslec przyszlosciowo, standardowe ekrany 4:3 (telewizja SD - Standard Definition) odchodza do lamusa, a rynkiem wladaja juz tylko panoramiczne ekrany, wymiana domowych odbiornikow jest tylko kwesta czasu. Dlatego mysle ze filmik dobrze by bylo zmontowac pod przyszle standardy (16:9).

Jakim programem obrabiasz i montujesz material?
Chodzi o to zeby za wszelka cene unikac jakiejkolwiek konwersji materialu, bo to zawsze wiaze sie z utrata jakosci. niektore programy sa tak wredne ze nawet przy zwyklym przycinaniu plikow robia konwersje calosci do nowego pliku.
Dlaczego konwertowales ori plik DVD z kamerki (ze wyszedl ci mpg1)? Niemozesz odtwarzac pliku zrodlowego?



Drugi problem ktory widze to ze twoj material jest nagrany w SD (Standar Definition), a moj w HD (High Definition), wiec bedziesz musial moje sceny przekonwertowac z AVCHD na mpg2, czyli do formatu SD. Bedzie spadek jakosci, nie wiem jak duzy, ale musi byc, bo to oznacza przejscie z 16:9 na 4:3 i zmniejszczenie rozdzielczosci. Boje sie ze plik wynikowy moze wygladac gorzej niz twoje zrodlowe SD.

Frame Rate: 25.00 - tez mam taki, bo to frame rate dla Europejskiego systemu PAL. 30 klatek na sec. jest w amerykanskim NTSC. Ma to swoje zalety ale ma tez wady. Jedno wiem, kazda konwersja materialu wiaze sie z utrata jakosci, czego nie chcemy. Wiec ja zdecydowanie jestem za pozostaniem przy Frame Rate: 25.00, zwlaszcza ze obaj mamy taki sam wiec tu akurat nie ma co kombinowac.

Co do utraty zywotnosci kolorow, to moze byc sprawa kodekow na kompie. Ja zaobserwowalem u siebie na lapku, ze ten sam plik zrodlowy m2ts odtwarzany na Allplayerze jest wyblakly, kolory sa wyplowiale, a odtwarzany w WMP ma soczyste ladne kolory. Wydaje mi sie ze to dla tego ze WMP korzysta z kodekow systemowych Visty, a Allplayer ma updatowane kodeki zewnetrzene z netu i cos nie bangla. Nie bangla tak bardzo u mnie z kodekami, ze ori oprogramowanie od kamerki, czyli Sony Picture Motion Browser, nie odtwarza mi plikow zrodlowych (m2ts) z kamerki! Ergo, nie moge obrobic swojego materialu, nie moge zrobic z niego plyty AVCHD, ani nawet zrobic autoringu i stworzyc plyte DVD z menu.

Warto poczytac:
http://www.hdtv.com.pl/forum/
Ostatnio zmieniony przez ziggi 2008-06-12, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tommicrazy 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 97
Skąd: Krakow-Cheltenham
Wysłany: 2008-06-12, 12:14   

no wlasnei, dawniej gdy mialem filmiki zarejestrowanie w formacie avi moglem obrabiac w wielu programach takich jak nero czy vindows movie maker.

Pinacle studio nie widzi wielu formatow i musze konwertowac pliki, ale wiem ze na rynku jest wiecej tego typu programow do obrobki.

moja kamerka sony ma juz dwa lata, gdybym teraz kupowal to kupil bym rowniez HD.

napewno utrata jakosci bedzie widoczna, druga sprawa to film na necie pewnei i tak trzeba bedzie skompresowac co bedzie jeszcze bardziej pogarszac jakosc, gdy bym wysylal plik na plytach dvd do kazdego to mozna by bylo przeslac material w full rozdzielczosci.

takie wspolne materialy to zawsze jest problem gdyz kazdy z nas ma inny sprzet, zawsze jest opcja by zrobic kilka osobnych filmow, ja materialu mam sporo, choc przyznam ze zaluje ze nie zrobilem go wiecej....
_________________
Zwyciezca 21 konkursow tattooazu na terenie UK w ciagu 15 miesi?cy
www.tommicrazy.com
www.myspace.com/tommicrazy
Ostatnio zmieniony przez tommicrazy 2008-06-12, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-12, 15:22   

tommicrazy napisał/a:
pinnacle studio do skladania filmu do kupy, jesli znasz jakis programik ktory potrafi obrabiac VOBy to odrazu biegne go kupic

Ripowanie pliku zrobilem w Xilisoft DVD ripper platinum4


Nie wiem ktora wersje uzywasz ale ja mam 10 PRO i ona po odblokowaniu daje mozliwosci na zmiany obrazu. Polecam. :ok:

Zdaje sie ze 11-stka ma HD. Jak cos to bede mial soft zeby to obrobic. Jak chcesz ziggi to mi to wyslij. :>
 
 
tommicrazy 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 97
Skąd: Krakow-Cheltenham
Wysłany: 2008-06-12, 15:40   

poszukam i dam znac czy sie udalo to zrobic z nowszymi pinacle, dzieki za pomoc
_________________
Zwyciezca 21 konkursow tattooazu na terenie UK w ciagu 15 miesi?cy
www.tommicrazy.com
www.myspace.com/tommicrazy
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-12, 16:00   

Jesli masz to w Colchester to mi to wyslij... chetnie sobie nad tym posiedze... :>
 
 
tommicrazy 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 97
Skąd: Krakow-Cheltenham
Wysłany: 2008-06-12, 19:55   

teraz znalazlem ze dalo sie podwyzszyc jakosc filmu z 5-6 Mbps rate na 8-9Mbps zmniejszajac tym samym czas trwania plytki, szkoda ze tego nie zrobilem wczesniej.

alias, chcez zebym ci podeslal oryginalne materialy ? czy juz pokrojone, jutro powinienem miec nowsze pinacle studio wiec sprawdze jak sobie radzi z VOBami

Jaki Mbps rate ma pliki w formacie HD?

wkazdym razie na nastepny zlot juz bede mial wieksze doswiadczenie, statyw juz mam przerobiony i dostosowany do duzych predkosci :D
_________________
Zwyciezca 21 konkursow tattooazu na terenie UK w ciagu 15 miesi?cy
www.tommicrazy.com
www.myspace.com/tommicrazy
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-12, 23:18   

tommi... wal tym czym jest Ci wygodniej. Mam nadzieje ze zanim dojdzie znajdzie sie ze 150GB wolnego zeby to obrobic wiec nie bedzie problemu.

A co do edycji to tu jest mala przypominajka tego co mialem okazje zrobic jakies 3 lata temu na zlocie: http://pl.youtube.com/watch?v=5SsgCQwYyBQ

Jesli sie podoba to wal materialy i ja juz napewno cos wymysle...

Nie widze problemu zeby poswiecic na to troche czasu - przynajmniej taki bede mial wklad w tego roczny zlot. Jak juz bede mial wszystkie materialy to mi zostanie tylko jedna rzecz... ale to dopiero jak nikt nie bedzie mial sprzeciwu... :>
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-06-13, 11:57   

tommicrazy napisał/a:
teraz znalazlem ze dalo sie podwyzszyc jakosc filmu z 5-6 Mbps rate na 8-9Mbps zmniejszajac tym samym czas trwania plytki, szkoda ze tego nie zrobilem wczesniej.
Jaki Mbps rate ma pliki w formacie HD?


Standard Play HD ma chyba 8Mbps, ja nagrywalem wszystko w Full HD, czyli 16Mbps :-D
 
 
tommicrazy 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 97
Skąd: Krakow-Cheltenham
Wysłany: 2008-06-13, 22:21   

widzialem dzis w sklepie pinacle studio 11 ultimete za 69 funtow, moglby mi ktos z was sprawdzic czy one widza pliki VOB.... niekupilem tego jeszcze bo widze ze sa rozne wersje 11stek i wsumie warto by bylo sie dobrze rozejrzec..... fajnie ze dodali efekt GREEN BOXA przyda sie kiedys:D

na podelku pinacle 11 pisze ze program obsulguje pliki mpeg2, ale nic na podelku nie wspomniane jest o VOB, w sumie VOB to mpeg2 ale czy on go zobaczy?
_________________
Zwyciezca 21 konkursow tattooazu na terenie UK w ciagu 15 miesi?cy
www.tommicrazy.com
www.myspace.com/tommicrazy
Ostatnio zmieniony przez tommicrazy 2008-06-13, 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-06-13, 22:44   

Ch?opaki a mo?e za?o?ycie sobie oddzielny temat bo my?l? ?e troche bez sensu pisac takie posty w tym temacie? :jezyk:
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-13, 22:45   

dobry temat jak kazdy inny ;)
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-06-13, 22:47   

GOLDI napisał/a:
dobry temat jak kazdy inny ;)


Temat jak najbardziej ok ale my?l? ze mo?na zalozy? oddzielny temat bo kiedys sie napewno przyda a tu mo?na zamieszczac same foty i filmy.Taka moja sugestia ale wkoncu nie musi byc tak jak proponuje :-)
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-13, 22:47   

tommi lepiej poszukaj 12-ski. Jest lepsza i kosztuje nie wiele wiecej...
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-06-14, 01:09   

mysza, zgadzam si? z Tob?, niby w temacie piszemy, ale z tego d?u?sza dyskusja mo?e wyj??. allias, wycia?by? nasze posty o montowaniu filmu i wrzuci? do nowego tematu? Mo?e: VI Zlot MEKP: Film - materia?y, pomys?y, obr?bka, monta?

A tutaj, w tym temacie niech pozostan? tutaj tylko zdj?cia i linki do filmikow na youtubie.
 
 
tommicrazy 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 97
Skąd: Krakow-Cheltenham
Wysłany: 2008-06-14, 09:45   

rowniez sie zgadzam, temat nalezy przeniesc, sadze nawet ze do jakeigos dzialu technicznego bo to juz odbiega od tematu zlotu.

co do samego PS 12.... to kurcze jeszcze nie wszedzie mozna to dostac, ale widze ze premiera sklepowa juz byla pare dni temu wiec powino sie pojawic wiecej tego

z alternatywnych programow znalazlem software by SONY
to juz przynajmniej chyba bedzie wpelni kompatybilne z formatami robionymi przez sony, to tak na wszelki wypadek, zobacze w PC worldzie czy nie maja pinacla
_________________
Zwyciezca 21 konkursow tattooazu na terenie UK w ciagu 15 miesi?cy
www.tommicrazy.com
www.myspace.com/tommicrazy
Ostatnio zmieniony przez tommicrazy 2008-06-14, 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-14, 11:16   

Jest szansa ze ktos mi wysle materialy? Chcialbym przy tym posiedziec... :dance:
 
 
tommicrazy 
zielenina


Wiek: 43
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 97
Skąd: Krakow-Cheltenham
Wysłany: 2008-06-14, 23:56   

no ja ci podesle moj material.... tylko chce narazie wykroic z niego wszystko co bylo nagrane poza zlotem..... rodzinka i te sprawy ...

dzis obszedlem pare sklepow ale pinacla 12 nie znalazlem, jutro jeszcze sprobuje obskoczyc kilka innych, jakto tez sie nie uda, to zamawianie przez internet tylko pozostaje
_________________
Zwyciezca 21 konkursow tattooazu na terenie UK w ciagu 15 miesi?cy
www.tommicrazy.com
www.myspace.com/tommicrazy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13