Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wbijaniem jedynki oraz dwójki Eclipse 1 GS (1992)
Autor Wiadomość
Tux 
zielenina


Dołączył: 16 Cze 2020
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-16, 22:35   Problem z wbijaniem jedynki oraz dwójki Eclipse 1 GS (1992)

Cześć,

Jestem nowym posiadaczem Eclipse 1G w wersji GS z silnikiem 4G63, rocznik 1992. Ogólnie auto naprawdę przyjemnie się prowadzi, jednakże odkąd go kupiłem są problemy ze skrzynią. Jedynka i dwójka ciężko się czasami wbija, a czasami działa poprawnie. Czasami trzeba odpowiednio wbić i poczuć, że załapie w przeciwnym wypadku odbije gałkę i bieg nie zostanie wbity. Czasami po dłuższej jeździe głównie w korkach (częste zmiany biegów 1 <-> 2) bywa tak, że zablokuje gałkę i nie jestem w stanie wbić niczego innego poza czwórką i przez wbicie czwórki przejść do jedynki. Pytanie, skrzynia do regeneracji czy może to tylko kwestia wybieraka? Pozostałe biegi mają swoją charakterystykę jeżeli chodzi o wbijanie do czego się już przyzwyczaiłem, jedynie największy problem jest z jedynką i lekki problem z dwójką. Wymienione zostało sprzęgło, które było zajechane i skrzynia potrafiła zgrzytnąć podczas wbicia biegu. Wymieniona została także od razu pompka oraz wysprzęglik. Wszystko na nowych częściach, znacznie poprawiło komfort jazdy odnośnie wbijania biegów, zredukowało problem, jednakże go w pełni nie rozwiązało. Podczas jazdy jak się uda wbić to biegi trzymają się i nic nie wybija, jedynie problem jest z wbiciem biegu po dłuższym postoju np. na światłach / po jeździe w korkach (jedynka / dwójka). Gałka też jest dość mocno luźna. Porównanie mam z moim Eclipse 3G RS gdzie biegi wchodzą gładko i bezproblemowo.

Podsumowując, koniecznie skrzynia do regeneracji (synchronizatory)? Czy może to wina jednak wybieraka? Gałka jest dość luźna i nieco dziwnie się zachowuje.

Jeżeli skrzynia, zna ktoś dobry serwis który by się tego podjął, najlepiej na terenie Wrocławia?

Uprzedzam, że nie znam się mocno na samochodach, to nie moja profesja, lecz cały czas się uczę także proszę o wyrozumiałość. :)

Z góry dziękuję za odpowiedź oraz jakąkolwiek pomoc. :)
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2020-06-19, 22:42   

A "chrzęści" przy wrzucaniu tych biegów?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12