Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ko?a czyli felgi i opony
Autor Wiadomość
BASIA
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-07-29, 13:58   Ko?a czyli felgi i opony

Witam,
by? mo?e post si? ju? pojawi? ale nie do ko?ca si? doinformowa?am.
Mianowicie chcia?abym kupi? felgi aluminiowe 17". Jednak koledzy mi zamieszali w g?owie i ju? sama nie wiem czy to aby dobry pomys?.
S?ysza?am ?e auto mo?e si? kiepsko prowadzi?.
Pytanie jaki rozmiar opon musia?abym kupi? i jak? dok?adnie felg? (czyli Szeroko??, ET, rozstaw znam:)) ?eby idealnie pasowa?a do misia oczywiscie m?wi? o 17".

dzi?ki z g?ry za odpowiedzi
Pozdrawiam
 
 
kamil-2k
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 16:54   

Ja przesiad?em si? niedawno z 15" na 17" i prowadzi si? du?o lepiej oczywi?cie na w miar? dobrych drogach no i duu??oo lepiej auto wygl?da :ok: . Ale nie odczu?em jakie? wiekiej r??nicy je?eli chodzi o spadek komfortu jazdy. 17-stki to taki optymalny rozmiar dla eclipsa- kompromis mi?dzy efektem wizualnym a komfortem jazdy. Na moim przyk?adzie kupi?em 17" szeroko?c 7", et 42, opona 215/45.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 16:58   

ET 35-45
PIERSCIEN MONTATAZOWY 67,1MM

nie sluchaj kolegow bo G.... Ci opowiadaja...

szerokosc opon uzaleznia sie od szerokosci felgi

profil na feldze 17" to 45mm

przy feldze 8" et to 35
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-29, 17:05   

Potwierdz? tylko , ?e nie czuje si? wielkiej r??nicy w prowadzeniu mi?dzy 15 a 17 cali na standardowym zawieszeniu :)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 17:06   

Pablo1o napisał/a:
?e nie czuje si? wielkiej r??nicy w prowadzeniu mi?dzy 15 a 17 cali
a ja zaneguje te slowa i stwierdze ze poczulem ogromna roznice miedzy profilem 55 a profilem 45 ... byc moze przez opony sps sport 9000... i zadne nigdy inne :)
 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 17:12   

dzi?ki za odpowied?,
og?lnie nagadali mi ?e wszystko fajnie ?adnie ale w koleinach mo?e rzekomo mnie "zacz?? wozi?", ale z tego co widz? to 17 b?d? mia?y do?? niski profil opony?
o?wie?cie mnie je?li si? myl?:)
Jako ?e nie znam si? specjalnie mo?ecie mi podpowiedzie? jaki? fajny sklepik z felgami?
Na allegro troszku ma?o tego jest:)
a mo?e kto? ma jakie? fajne felgi do sprzedania?

Pozdrawiam
 
 
Grzegorz 
KLUBOWICZ

Pomógł: 7 razy
Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 379
Skąd: G?ttingen
Wysłany: 2008-07-29, 17:43   

Na 18" prowadzi sie jeszcze lepiej i jest "przyklejony" do asfaltu!(opona 235/40) :lol2:
_________________
BORN TO PERFORM
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-07-29, 17:50   

BASIA, co do kolein to koledzy prawde Ci powiedzieli - samochod bedzie myszkowal (sorry Mysza :lol2: ) raz na lewo raz na prawo (trzeba sie nauczyc mocno i pewnie trzymac kierownice, i tyle, da sie przezyc), za to na gladkim asfalcie jest to cudowne uczucie przyklejenia do gruntu :ok:
Popieram co pisze GOLDI, dla mnie jest duza roznica w prowadzeniu miedzy 15'' a 17'' na korzysc 17'' oczywiscie. Dostajesz swietna przyczepnosc na gladkim kosztem nieznacznego zwiekszenia twardosci i noszenia auta na koleinach, ale cos za cos, tak juz jest.
Najlepiej przejedz sie z kim kto ma 17'' to sama obcenisz sobie roznice.
Ostatnio zmieniony przez ziggi 2008-07-29, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 18:34   

No troch? mnie uspokoili?cie, dzi?ki, ufffffff. Jednak m?czy mnie jeszcze fakt studzienek, dziur w asfalcie itp. Czy felga si? od takiego uderzenia nie krzywi?
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-07-29, 19:53   

BASIA napisał/a:
No troch? mnie uspokoili?cie, dzi?ki, ufffffff. Jednak m?czy mnie jeszcze fakt studzienek, dziur w asfalcie itp. Czy felga si? od takiego uderzenia nie krzywi?

To zale?y od tego z jak? pr?dko?ci? w ni? wjedziesz ,jaka b?dzie felga (jak badziew to si? pognie raz dwa) no i ile masz ci?nienia w oponach. Generalnie przy wi?kszej feldze i mniejszym profilu wystarczy troche bardziej ostro?na jazda i du?o ci?nienia w oponie :ok:
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 19:57   

45 niski profil :> ? hehe lol :)
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 20:21   

BASIA... wszystko zalezy od stylu jazdy i wlasnych preferencji. Jesli chcesz sportowy charakter i rewelacyjna przyczepnosc wtedy 17-tki to rewelacyjny wybor. Jesli natomiast komfort to najwazniejsze to 17-tki moga byc (choc nie koniecznie) troche szokiem jak bedzie reagowac na wybojach.

Co do twoich obaw na studzinkach to kazda felga moze pojsc i czy to bedzie 20-tka czy 15-tka... wsztsko zalezy od predkosc jaka jedziesz. Jesli masz takie bardzo duze obawy i nie wiesz co wybrac to jeszcze pozostaje 16tka :> (jakby nie patrzec :P ) Gdzie masz idealny kompromis pomiedzy tym nad czym sie zastanawiasz.

Zrob jak koledzy radza... przejedz sie z kims kto ma 17 z profilem 45 i bedziesz wiedziec na co sie nastawiac. Prosta sprawa.

Pozdro. :ok:
 
 
AirMan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 20:32   

18" jakie ma wymiary, tz chodzi mi dokladniej o opone, chce zeby byla szeroka lecz niewystawala za profil auta, zeby normalnie byla schowana w nadkolu :>
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 20:38   

AirMan napisał/a:
18" jakie ma wymiary,


Goldi napisał/a:
szerokosc opon uzaleznia sie od szerokosci felgi


czytac czytac i jeszcze raz czytac :protest:
 
 
AirMan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 22:58   

wporzadku, jednak ktory rozmiar sie lepiej spisuje 17 czy 18" ?
Ostatnio zmieniony przez AirMan 2008-07-29, 23:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 23:04   

nie abrdzo rozumiem co ma rozmiar felg do spisywania sie samochodu :> tutaj wiele zalezy od producenta opon... kupisz 18, czy 21" i opony kuhmo lub inne gowno i bedziesz przeklinac

czym wieksza felga tym wieksze opory z powodu ciezaru felgi itd...
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-30, 06:22   

GOLDI napisał/a:
opony kuhmo lub inne gowno


Khmmmm.... nie zaczybaj :> :P

-----

Cenisz komfort to to zostac przy 17-tach. Jak dla mnie (ale to osobiste zdanie) 18 i wyzej to juz tylko "Show & No-Go". Bo felgi sa ciezsze, wieksze spalanie, wieksze ryzyko uszkodzenia felgi, wiekszy koszt opony, itp itp. Ale nie watpliwie trzyma sie drogi jak przyklejony...
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-07-30, 08:22   

allias napisał/a:

.... 18 i wyzej to juz tylko "Show & No-Go".



Nie zgadzam si?, mam 19'' 265/30. Go? troszk? si? zmniejszy?o,szo? mnie nie obchodzi.
Mi si? podoba reszte mam gdzie?, plany powi?kszenia go? sta?y si? du?o bardziej doprecyzowane.

PS. Allias a czy ty przypadkiem nie masz 18'' ? :> :>
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
BASIA
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-30, 09:57   

Dzi?ki za odpowied?. W czwartek jest spot mam nadziej? ?e koledzy pomog? w wyborze :)
GOLDI co to za u?miech odno?nie profilu? Nie ?miej si? z amatorki, kt?ra si? dopiero uczy :jezyk:


Pozdrawiam
 
 
AirMan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-30, 16:34   

Czyli wnioskujac z tego wszystkiego, ze na 18"tkach powinno byc ok, widze niektuzi zwas takie maja lub wieksze i niewidze nagatywnych wypowiedzi, takze niepozostaje nic jak sobie takie sprawic :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12