Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Po usunieciu katalizatora Misiek nie chce odpalic .
Autor Wiadomość
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
  Wysłany: 2008-08-11, 18:09   Po usunieciu katalizatora Misiek nie chce odpalic .

Witam jestem nowym klubowiczem . Posiadam Mitsubishi Eclipse Gst 97r. automat . Mam nastepujacy problem usunelem katalizator poniewaz byl juz pusty i nadawal sie tylko na zlom i zamiast niego wspawali mi rure . No i niby wszystko ladnie a gdy przyszlo do odpalania to poprostu nie ogarn?? tzn wszystkie kontrolki i wskazniki na pozycji sie swieca oprocz wskaznika turbiny stoi w miejscu na dole (powinien sie ruszyc co najmniej do polowy jak zawsze ) , rozrusznik kreci a auto nie odpala ;( ! Moze ktos by mial jakis pomysl na rozwiazanie tego problemu ?? :/ ;( ;(
 
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-08-11, 18:19   

odloczyles akumulator ( - ) zanim zabraliscie sie do pracy nad spawaniem wydechu??
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-11, 18:23   

Najlepsze co mozesz zrobic to kup katalizator i wstaw go tam gdzie byl.

Sorry za ten atak ale czesto ludzie wycinaja katy i potem szukaja powodow dla ktorego samochod nie chhodzi jak nalezy. Nie mowie ze tu jest ten sam problem ale jesli zostalo to zrobione nie tak jak trzeba to wplynie na prace...

Jesli to jest kwestia tego ze calkiem nie odpala to upewnij sie ze nie spierniczyli czegos wiecej. Od roboty na wydechu takie rzeczy sie nie zdazaja... sprawdz od prostych zadan jak bezpieczniki, rozrusznik lub aku (i jego moc)
 
 
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-11, 18:31   

Aku byl podlaczony ale kolesie podlaczyli do niego jakies tam urzadzenie do przepiecia czy cos takiego . Ale nie wydaje mi sie zeby byly to jakies bezpieczniki skoro prad wszedzie dochodzi i wszystkie lampki i kontrolki sie swieca . Przed wyciecie katalizatora auto normalnie odpalalo bez zadnych problemow do momentu spotkania ze spawarka :/
Ostatnio zmieniony przez Danko 2008-08-11, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-08-11, 18:34   

bylo odlaczyc akumulator mozliwe ze ugotowales ECU , skoro brak im wiedzy jak pracuje sie nad samochodami to po co sie zabierali . mozliwe ze tylko jakies pzrekazniki poszly albo bezpiecznik, teraz musisz szukac . sprawdz napiecie na akumulatorze
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-11, 18:35   

Dlatego wlasnie pyta... bo jesli zrobilo sie przepiecie to kto wie czy czegos wartosciowszego nie spaliles... np ECU albo innych podzespolow.

Zacznij od prostych spraw... sprawdz co mozesz.
 
 
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-11, 18:37   

To jest dobra firma i dobry warsztat i goscie wiedza co robia jak mowie cos podlaczyli do akumulatora zamiast jego odlacznia . tu daje link do tej firmy : http://www.matra.auto.pl/default.asp
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-11, 18:39   

Nie mowie ze sa zli tylko juz nie jednokrotnie bylo tu kilku co szukali pomocy po tym jak "dobrzy" mechanicy robili icha samochody.

Z drugiej strony pamietaj ze najprostrze rozwiazania sa czasem najlepsze... :> :P
 
 
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-11, 18:41   

No niby tak nie wiem poprostu czy wina tkwi w tym ze auto spotkalo sie ze spawarka czy poprostu taki nie fart i akurat wtedy sie cos rozwalilo :/

[ Dodano: 2008-08-11, 18:46 ]
A wie ktos moze o co chodzi z tym wskaznikiem od turbiny ze przy zapolonie stoi w miejscu zamiast sie ruszyc !! ???
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-11, 19:23   

Z tego co kojaze to ona ma odcztyt tylko przy doladowaniu albo zwyklym cisnieniu w dolocie a skoro silnik nie chodzi to i wskazowka sie nie rusza.. (ale moge sie mylic bo nie wiem jak to jest rozwiazane w 2G - elektryka czy podcisnie)
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-08-11, 19:44   

ECU w eclipse to nie VW, znane sa przypadki spalenia procesora w komputerze po urzyczeniu koledze pradu przez kable rozruchowe. tak wiec spawarka mogla zrobic swoje . Na 99% masz cos z elektryka i tzreba znalezc co sie popsulo
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-11, 20:12   

Dobra dzieki chlopaki jutro sprobuje podlaczc go pod kompa moze czegos sie dowiem !! Ale jak by ktos mial inne sugestie to piszcie :)
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-11, 20:41   

sprawdz 2 bezpieczniki pod maska... jeden 100amper drugi 60 amper... takie skrecane na srubki nr 10... mozliwe ze jeden powiedzial adios ... jak nie to niestety Twoje ecu powiedzialo dowidzenia...
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-08-12, 00:59   

podlaczenie pod kampa nic ci nie powie jesli nie swieci sie CE!! szkoda bys ladowal sie w koszta diagnostyki w przypadku kiedy nie ma bledow w ECU . zdiagnozowanie samego ECU moze byc dosc trudne do ogarniecia nawet dla wprawnych wyjadaczy DSM. mechanicy popelnili karygodny blad nie odlaczajac ECU od akumulatora podczas pracy ze spawarka. To nam bardzo rozszerza zakres poszukiwan usterki bo tak to bysmy przynajmniej wiedzieli ze ECU bylo odciete od zasilania i nie powinno sie nic stac. takich bledow nie powinno sie popelniac przy samochoadach z elektrycznym zaplonem. powodzenia w poszukiwaniu usterki.
Ostatnio zmieniony przez kiepuczi 2008-08-12, 01:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-12, 06:11   

Hehehe no to mnie koledzy pocieszacie :P jak moge sprawdzic czy Ecu jest spalony albo czy nie dziala ?? No ale dziwne bo inne wszystkie auta tak samo robia w ten sam sposob i wszystko dziala a akurat w moim musialo sie cos wydarzyc ;/ kurde !!!
 
 
 
dany-ct
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-12, 08:03   

qrde nie chce mi si? wierzy? ?e ecu w mi?kach s? takie wra?liwe :o
mia?em taki przypadek ?e posz?o zwarcie od s?dy lambda , pare razy mi si? wy??czy?
ale ja dalej z uporem maniaka je?dzi?em dopiero jak si? zacz?? wy??cza? cz?sto
i na amen zobaczy?em ?e si? bezpiecznik przepali? ( ten chyba 60 ?? )
no to ja nowy i dalej ;( ( przyznam si? ?e ?le robi?em :| ) wreszcie kaput i
zawlek?em do warsztatu okaza?o si? ?e wi?zka by?a tak usma?ona do samego KOMPA :o :o
a? by?o s?ycha? ze ?rodka jak si? ecu fajczy , i co i nic :o :tuptup: go?? po?ata?
zaizolowa? wi?zk? zapi?? now? s?de i eclipsik chula? ( mia?em farta :jezyk: )
dlatego nie chce mi si? wierzy? ?e tak ?atwo ecu sfajczy? :o
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-08-12, 08:38   

co innego zwarcie a co innego przepi?cie i wachania napi?cia. zawsze jak co? spawam na samochodzie od??czam aku. i tak ecu w eclipsach s? niesamowicie wra?liwe. usma?y? ecu przy spawaniu i to nie tylko w elipse to nie problem.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Danko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 33
Dołączył: 01 Maj 2008
Posty: 455
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-08-13, 06:19   

No witam znalazlem wczoraj przepalony bezpiecznik 20A jest to bezpiecznik Engine Motor . Nie wiem jeszcze gdzie taki znajde ale sprobuje go wsadzic i wtedy zobaczymy czy pomorze . :jupi:
 
 
 
dany-ct
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-13, 08:43   

Danko napisał/a:
No witam znalazlem wczoraj przepalony bezpiecznik 20A jest to bezpiecznik Engine Motor . Nie wiem jeszcze gdzie taki znajde ale sprobuje go wsadzic i wtedy zobaczymy czy pomorze . :jupi:



w?a?nie mi si? ten spali? bz niego nie odpalisz , mi go?? go polutowa? i hula?em dalej :ok:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-13, 08:44   

No to masz odpowiedz... jest duza szansa ze ci odpali...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13