Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zga?nie to p??niej s? problemyu z odpaleniem.
Autor Wiadomość
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-09-01, 21:50   Jak zga?nie to p??niej s? problemyu z odpaleniem.

Wszyscy zak?adaj? topici to i ja za?o?e ,a co :P A tak powa?nie...

Czasem jak go odpale (tylko wtedy jak jest ciep?y) to ma takie odbicia ,ze wogole obrot?w nie trzyma ,musze sam gazu dodawa? zeby nie zgas? i jak go przerzuce na gaz i nie przytrzymam obrot?w (z reszt? m?g?bym robi? tak ca?y dzie? i tak to nic nie da) to ga?nie. Jak dobrze kojarze to na benzynie dzieje si? to samo. Wygl?da zapewne na klasyczne objawy padajacego krokowca ALE po tym jak mi zga?nie w tych okoliczno?ciach to jest problem zeby odpali? ,dok?adnie trzeba go do?? d?ugo kr?ci? ,po czy wspom?c si? troche peda?em gazu zeby nie zgas?. Nie ga?nie wtedy ale obroty s? na bardzo niskim poziomie (ok. 500-600rpm) i nawet po ruszeniu kawa?ek i zatrzymaniu si? ,po wci?ni?ciu sprz?g?a obroty spadaj? jak wcze?niej. Po chwili jazdy ju? mu przechodzi.
I teraz tak. Spr?bowa? przeczysci? krokowca ,tego od gazu te?? Musze si? jeszcze upewni? czy dziej si? tak r?wnie? na benzynie ,ale z tego co wiem to tak. Bo chyba po przerzuceniu na gaz ,odpowiedzialnos? za wolne obroty przechodzi na krokowy od gazu ,nie? Zastanawia mnie to kurcze ,tym bardziej ,?e to sie dzieje nieregularnie i wygl?da to jakby jaki? podzesp?? pada?...Ale jaki?
 
 
 
awg 
KLUBOWICZ

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 104
Skąd: gryfice
Wysłany: 2008-09-01, 21:54   

mam dokladnie tak samo jak opisales z tym ze na benzynie bo gazu nie mam. narazie tak jezdze bo coraz powazniej mysle o remoncie kompletnym silnika. jakbys znalazl rozwiazanie to prosze o info i ja tak samo napisze jakbym cos wymyslil ;]
_________________
BMW e39
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-09-01, 21:57   

Z tego co wiem to kolega kaleos boryka si? z tym samym problemem czasami. Czyli ten problem dotyczy zar?wno gazu jak i benzyny.
 
 
 
Mati_GS
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-02, 16:18   

ja mam podobnie... na ciep?ym silniku czasami jak odpale obroty spadaj? ok 500 600 ale nie ga?nie... raz mi si? chyba zdarzy?o ?eby zgas?, kawa?ek przejade i juz oki. Je?dze caly czas na benzynie
 
 
piotr 
zielenina


Pomógł: 3 razy
Wiek: -60
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 70
Skąd: ZGIERZ
Wysłany: 2008-09-07, 15:08   Re: Jak zga?nie to p??niej s? problemyu z odpaleniem.

Szakal napisał/a:
Zastanawia mnie to kurcze ,tym bardziej ,?e to sie dzieje nieregularnie i wygl?da to jakby jaki? podzesp?? pada?...Ale jaki?
................ja bym sprawdzi? TPS , wiesz 0,48 - 0,52 V tak?e IPS..........i dok?adnie przyjrza? si? wtryskiwaczom by? mo?e ktry? si? zawiesza ,lub jest uszkodzony (pekni?ty izolator ) .i najcz??ciej poruszana przyczyna lewe powietrze .ale chyba o tym wszystkim juz wiesz . nie wy?aczaj?c przewod?w WN.i cewki.
Ostatnio zmieniony przez piotr 2008-09-07, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-09-08, 11:37   

Lewe powietrze i kable odpadaj?. wtryskiwacze raczej te? bo niedawno przecie? wymienia?em je. Musz? pod??czy? palma i zobacze zakres pracy TPS i IPS jak m?wisz.
 
 
 
kgb14
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 12:03   

Szakal, nie wiem jaki gaz masz zamontoiwany , ale przypuszczam , ze taki jak ja czyli zwyk?y nie sekwencyjny .
Sprawd? mikser - miksery by?y nie dopasowane , nie ma zdaje sie odpowiedniego rozmiaru dla naszych pojazd?w . Je?li gaz zak?ada?e? dawno p[rawdopodobne jest , ?e mikser jest uszkodzony . Trzeba nawali? silikonu :lol2: . Ponadto czest? przyczyn? jest rozkrecenie si? ( cho? nie powinno tak by? ) ?r?bki regulacji mieszanki powietrze /paliwo(gaz) znajduje sie tu? obok . Je?li wyci?gniesz gumowz? zatyczk? a ?r?bka b?dzie bardzo , bardzo leeko chodzi? to powalczy?bym z tym . ZAPAM?TAJ tylko w jakim po?ozeniu by?a na pocz?tku aby? nie spapra? . Ponadto powodem moze byc uszkodzony czujnik kt?ry r?wnie? znajduje si? obok miksera , lub po prostu wypad? z niego kabelek .

Ja osobi?cie stawiam jednak na lewe powietrze dostaj?ce si? przez mikser .
Jak b?dzie Ci? to interesowa?o to mog? zrobi? jakie? zdjecie jak mam u siebie .
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-09-08, 14:18   

No tak ,ja mam mikser takie pier?cieniowaty ,na przepustnice zalo?ony. czyli m?wisz ,?e tam mo?e dostawa? lewe powietrze? Nie jest tam nic uszczelnione?
Ale w?tpie ?eby to by?o przyczyn? tego ga?ni?cia bo nawet maj? tak osoby kt?re na gazie nie jezd?? :>
 
 
 
kgb14
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 17:43   

Kolego ja tak mia?em . Jest tam uszczelnione , ale czesto si? obluzowuje . Zapytasz czemu pewnie . Dam odp. Dolot gazu nie wiem jaku Ciebie ale u mnie jest pionowo osadzony . Maska przy zamykaniu zachacza nieco o niego co powoduje dodatkowe uszkodzenia , zobacz czy nie masz rysek na mase . Dodatkowo jesli z?apiesz w r?k? mikser i on si? cho?by troszk? ruszy to na 100% jest NIE szczelny .
A co do os?b kt?re na gazie nie je?d?? to pow?d moze by? oczywi?cie zupe?nie inny ale to inna bajka . Musia?bym spojrze? , pos?ucha? , popatrze? .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13