Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Srednice w 3G
Autor Wiadomość
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-07, 22:45   Srednice w 3G

Jakie mamy srednice 3g glosnikow??
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-09-08, 07:56   

165 prz?d i 6x9" tyl (wymienia?em 3tyg temu)
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 08:17   

Dzieki :) czyli mnie czeka zakup elips :roll: a te standardowe maskownice jak sa wykonane??Nie wpadaja w rezonans?? Da sie przymocowac maskownice z kompletu od glosnikow?? Dopiero dzisiaj na spokojnie ogladne dokladnie autko wiec narazie jestem zielony :ganja:
Ostatnio zmieniony przez finger 2008-09-08, 08:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 08:34   

Zostaw te co sa i tylko zamontuj wlasciwe glosniki pod maskownice. W ten sposob bede zakryte i beda mniejsza zacheta dla zlodzieja. Jak dla mnie to nie uzywaj glosnikowych maskownic tylko tych co sa...
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 10:03   

Mowisz ,ze ok to dziala?? Autko i tak bedzie stac na strzezonym przez dwa miesiace a potem w garazu jak sie uda, jedynie w dzien gdzies na miescie. Przymierze sobie obie maskownice i jak te od glosniczkow beda sie strasznei rzucac w oczy (a mam hertz wiec sa dyskretne bardzo) to zostawie seryjne.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 10:06   

Zeby uzyc od glosnikow to mosialbys ciac te co juz sa. Jesli chcesz naruszyc strukture tych plastikow to masz wieksze szanse ze dopiero wtedy beda robic halas i klekot bo nie beda dobrze zamocowane.

Pamietaj ze jesli masz wzmacniacz pod siedzeniem pasazera to jesli wymieniasz glosniki i radio to musisz poprowadzic nowa instalacje i ominac ten wzmacniacz. W przeciwnym wypadku to bedzie dzialac gorzej niz radio fabryczne.
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 10:48   

Czekaj, czekaj, czekaj. Jaki wzmacniacz pod fotelem pasazera?? Seryjny?? To nie idzie z radia?? Musze to dzisiaj oblukac. Plastikow wiec nie ruszam, a z kladzeniem calej instalacji juz sie pogodzilem :badcrack: tylko musze zagladnac czy jakas tam nie lezy bo poprzedni wlasciciel mial porzadne car audio i szczerze watpie czy wyrywal same kable. Planuje przod Hertz ESK 165, tyl jakies elipsy np hertz ECX 690, do tego mam sub sinuslive z dedykowanym monoblokiem i jeszcze musze dokupic jakis wzmacniacz na ktorym puszcze te hertze. Ktos cos doradzi w dobrych pieniadzach?? Zakladac kondensator??
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 11:12   

finger napisał/a:
Zakladac kondensator


Kondensator to powyzej 600 W. Seryjny alternator wyrabia sie do 600-800 ale warto mu zostawic zapasu zeby sie nie spalil za szybko.

A co do wzmacniacza... to sprawdz czy jest i czy jest podlaczony. Jak radio sciagniesz i zobaczysz kable o glosnikow ktore omijaja fabryczna kostke to bedziesz wiedzial ze cos robil. W innym przypadku oczekiwalbym ze puscil przez ten shitowy wzmacniacz albo jak go usunal to polaczyl kable a to nie jest rozwiazanie.

Starych nie musisz wywalac ale przynajmniej poloz nowa instalacje. Roznice mozna odczuc pomiedzy malymi kablami stereo z fabryki a dobrym kablekiem od radia do wzmacniacza/glosnikow.

Milego modowania.
 
 
ash
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-19, 23:17   

Czy takie g?o?niki na ty? s? dobre co onich my?licie?? http://allegro.pl/item441...t_warszawa.html

A takie na prz?d http://allegro.pl/item433...audi_165mm.html
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 07:01   

Rozmiar jest oki. Infinity znam i beda dobrze graly...
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 21:37   

Mlody bierz HERTZ, super stosunek jakosci do ceny. Tylko musisz lubiec wyraznie grajaca gore.

BTW Allias, ale przy 200W wzmaku kondensator sie przydaje na postoju, jak sluchasz glosno, bo nie ma spadkow napiecia gdy idzie z samego akumulatora.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 21:40   

finger napisał/a:
BTW Allias, ale przy 200W wzmaku kondensator sie przydaje na postoju, jak sluchasz glosno, bo nie ma spadkow napiecia gdy idzie z samego akumulatora.
mylisz sie... wystarcza odpowiednio grube kable... smiesza mnie ci wsyzscy co rboia uklady mega mocne na kablach 10mm^2 :>

slabego audio nie mam :> i zadnych spadkow napiecia :> brak kondensatora:>

hertze sie sa za dobrym wyborem... taka srednia polka... graja ok... ale to jeszcze nie to... infinity czystoscia bija je na leb...
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 21:49   

Goldi a mierzyles woltomierzem?? Mi sie osobiscie infinity srednio podoba, wole hertz (lubie czytelna gore). No ale gusta sa jak dziurki w dupie :) (na forum to pierwszy raz przeczytalem hehe).
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 21:54   

finger napisał/a:
wole hertz (lubie czytelna gore)
ty naprawde nigdy nie slsyzales infinity kappa :>

finger napisał/a:
Goldi a mierzyles woltomierzem??
2 non stop podpiete w ukladzie elektrycznym... musze sluchac pare godzin audio i poczym poteznie obciazyc ukald by spadlo napiecie do okolo 11,8... tak to zawsze powyzej 12v w ukladzie :>
 
 
arm891
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 21:56   

a ja doloze swoje 3 grosze, hertz sa jak najbardziej ok, a jesli juz mialbym kupic infinity to zdecydowanie wolalbym , kultowy secik POWERBASS l6c essa.com.pl
bija na leb JBL IFInity, nie jest to co prawda DLS czy BOSE.. ale za te pieniadze... Jbl do lasu:)
a jestli chodzi o kable to Goldi dobrze pisze, ja tez nie mam najgorszego i najslabszego sprzety a kable mam ACR 20mm i wszystko jest ok , zadnych spadow swiatla nie przygasaja:P
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 22:02   

Goldi na kicku tez Ci nie spada napiecie?? Skoro tak to gitara, bo jeszcze nie kladlem kabli ;-) Dopiero w tym, moze next week sie tym zajme. BTW gdzie z tym jechac bo samemu nie mam warunkow sie z tym pieprzyc.

A te co wymieniles to w jakim przedziale cenowym sa?? :>
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 22:02   

arm891 napisał/a:
kable mam ACR 20mm
ja poszedlem krok dalej :> 50mm^2 i 25mm^2... wodzu zaszedl jeszcze dalej... z tego co pamietam teraz mierzyl w 70mm^2
 
 
arm891
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 22:08   

ja narazie ciagne jeden wzmacniacz, wlasnie na wiosne jak samochod doprowadze do stanu uzywalnosci chce cos grubszego i dokupic 2gi wzmacniacz;P bo v12 juz nie wystarcza (mowiac v12 mam na mysli alpine'a;) a plan mam taki aby rozdzielic no 50 mm na dwie 20mm i mam nadzieje ze wystarczy..
Ostatnio zmieniony przez arm891 2008-09-20, 22:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 22:08   

finger napisał/a:

BTW Allias, ale przy 200W wzmaku kondensator sie przydaje na postoju, jak sluchasz glosno, bo nie ma spadkow napiecia gdy idzie z samego akumulatora.


Tak jak reszta pisze... jesli masz do bani kable to kondziorki ci nic nie pomoga. To tak samo jak wydechem lub dolotem. Wieksza srednica wieksza przepustowosc i za tym moc. To nic nowego.

A jesli masz powyzej 800W to rachunek jest prosty dlaczego warto uzyc kondensator. Normalnie alternator ma okolo 75-90 AMP (w zaleznosci o wydolnosci i modelu, itp. Gdzie okolo 30-50 AMP uzywane jest na sam samochod (swiatla, zaplon, grzanie, itp, itp) gdzie masz zapas okolo 60AMP

60A x ~12.5V = 750W. Powyzej tego jesli masz mocniejsze udezenie basu mozesz sie spodziewac ze system bedzie "zabieral moc" z innych odbiornikow - swiatel, zaplonu i innych.
 
 
arm891
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-20, 22:14   

Cytat:
60A x ~12.5V = 750W. Powyzej tego jesli masz mocniejsze udezenie basu mozesz sie spodziewac ze system bedzie "zabieral moc" z innych odbiornikow - swiatel, zaplonu i innych.
_________________

Powiem CI ze bardzo fajna definicja ,a co najwazniejsze na chlopski rozum:P nie wyobrazam sobie zebym mial 750W kiedy ja mam +/-200W i nieraz uciszam muzyke bo podrzuca mi zoladkiem:P
Ostatnio zmieniony przez arm891 2008-09-20, 22:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12