Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Części
Autor Wiadomość
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 22:20   Części

Zaloze jeden temat w ktorym bede chcial poruszyc pare tematow zwiazanych z g3.

Mam lekkie luzy na kierownicy, co z tym fantem zrobic??
Skrzynia biegow ciezko chodzi, a wlasciwie lewarek i to tylko w jednej plaszczyznie (na boki), w pozostale leciutko, biegi wchodza bezproblemowo. Co moze byc przyczyna??
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-05-25, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-09-08, 22:23   

luzy w kierownicy to pewnie zbierznosc ;) albo koncowka drazka. Z biegami na boki to znaczy ktore :P ??
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 22:35   

Troche sie boje tych luzow bo jadac szybciej na trasie trzeba bylo sie troszke koncentrowac kierujac, zeby nie bujnac nie chcacy za bardzo. Trza to zrobic w pierwszej kolejnosci.

Skrzynia juz mowie: jak mamy na luzie, w pozycji neutralnej, to zeby dac w lewo i wkladac 1 i 2 trzeba uzyc sporo sily. Pomiedzy jedynka a dwojka leciutko sie przelacza, ale znowu nie odskakuje sama do pozycji neutralnej. Kumasz?? :)
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-09-08, 22:52   

tak tak :D ale to nie beda ani synchronizatory ani olej wiec bedzie chyba trzeba rozebrac skrzynie i zobaczyc co w trawie piszczy :D :ksiadz:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 22:53   

moim zdaniem nie skrzynia... ale to musze obadac 3g fingera na miejscu :>
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-08, 23:07   

To jak sie uda to w czwartek. A co z luzami??Pewnie Allias jak wpadnei to cos napisze....
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-09, 09:02   

Pewnie ze napisze :P

Trzeba bylo wziasc mojego :hahaha:

A tak na powaznie to jesli chodzi o luzy na kierownicy to zobacz stan przedniego zawieszenia. Drozaki i koncowki to jedno (bo nie tylko moga byc wybite koncowki ale i wewnetrzne drozki) to zobacz tez koncowki stabilizatora (jakby byly wybite lub urwane to bedzie ci troche myszkowal po drodze) tyle ze wtedy raczej bys je slyszal na wybojach.

Co do biegow to sciagniej dolot i baterie i jak bedziesz siedzial w aucie sprawdz kondycje mechanizmu do biegow ktory znajduje sie na gornej czesci skrzyni. Jesli mialbys wybite gumy to raczej objawialby sie inaczej ale rzuc okiem czy nie masz pokrzywionych uchwytow (w jakis sposob) i blokuje sie przy przesuwaniu drazka na boki.

Jesli gowtow bylbys zaryzykowac to mozesz zdemontowac ten uklad (jak pamietam 4 sruby 14mm) i zobaczyc jak to chodzi. Tylko uwazaj jak bedziesz sciagac bo jest tulejka na koncu tych drazkow i jak ci spadnie do skrzyni bo bedziesz musial ja rozbierac.
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-09, 13:58   

Hmmm sam sie nie wezme za to, bom lewy w tych sprawach (choc za rok inz hehe), ale pojade do mechanika. Dobrze wiedziec co moze byc zeby mi makaronu na uszy nie nawijal i nie wymyslij nie wiadomo jakich napraw i wymian. Dzieki Allias
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-09, 20:21   

finger napisał/a:
Dzieki Allias


Zawsze do uslug :dance:
 
 
bartek011
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-23, 19:59   

Witam i mam ma?e pytanko ale to raczej do klubowicz?w z okolic Wrocka bo nie wiem za bardzo i chcia?bym sie dowiedziec gdzie najlepiej i mo?liwie najtaniej kupowa? cz?sci do swojego Eclipsa 3g. Zna kto? mo?e jakie? dobre sprawdzone ?r?d?o??? :roll:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-23, 22:57   

Forumowy supplayer --> kiepuczi.
 
 
komis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 20:31   

finger napisał/a:
To jak sie uda to w czwartek. A co z luzami??Pewnie Allias jak wpadnei to cos napisze....


podjedz na stacje diagnostyczna na trzepaki i bedziesz wszystko wiedzial,a przy okazji z kanalu sprawdzisz co z biegami.zaplacisz 30-50 zl
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 22:13   

Komis juz sie umowilem u mechanika znajomego gdzie bede robic. A z biegami to kwestia ciegna.
 
 
komis
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 22:26   

finger napisał/a:
Komis juz sie umowilem u mechanika znajomego gdzie bede robic. A z biegami to kwestia ciegna.


jakbys potrzebowal klocki na przod to dzis kupilem w hurtowni na ul.centralnej za 80 zl
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 22:35   

Daj znac jak hamuja ;-) w czwartek jade do mechanika, wiec wszystko sie dowiem. Dzis jakies volvo chcialo mnie objechac, z poczatku szlismy rowno, ale jak sie wkrecilem na 5000 to juz skoczylem o jedna dlugosc :jezyk:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 22:36   

finger, jakbys potrzebowal dobre klocki to moge Ci ebc zalatwic
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-26, 22:41   

W srode wszystko bede wiedziec :jezyk:
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-24, 00:17   

finger mam identyczny problem z biegami jak to rozwiazales bo doczytalem "ciegno" nie bardzo wiem o co chodzi jak bys mogl napisac jak Ci to poszlo ile za czesci i za wymiane zeby teraz mi czegos nie wcisneli...i mam do wymiany laczniki stabilizatora zna ktos cene ich na allo znalazlem za 80 zl jakies inne pomysly ??
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-24, 00:28   

Dokladnie nie wiem ,ale mechanik po prostu przeczyscil "cos tam" w skrzyni, 2 godziny roboty i skrzynia chodzi jak nowa. Cos sie zapchalo, tyle wiem (BTW odnosze wrazenie ze przy takim aucie doktorat z mechaniki obowiazkowy :jezyk: ) co do lacznikow to wlasnie wymienialem, gadaj z kiepuczim to Ci zalatwi za grosze :) Jakbys potrzebowal to jutro sie dokladnie zapytam mechanika co trzeba przeczyscic.
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-24, 22:27   

jezeli by Ci nie robilo to problemu to bylbym wdzieczny za zapytanie wtedy pojechalbym i powiedzial co maja zrobic zeby wesz nie wymyslil niewiadomo czego z kosmosu a ja bede placil :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13