Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gaz w 4g
Autor Wiadomość
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 21:37   

hammer667, nie sprzedasz:P ja chcielm swoja (wteysk ciagly) sprzedac ostatecznie za 200zl i nikt nie chce: P wiec sobie lezy w garazu :P i czeka az pol zbiornika gazu wybuchnie :hahaha:
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 21:39   

No wiem Allias. To wychodzi tak ,ze pierwszy rok tak naprawde wydatki nam sie nie zmieniaja, dopiero po ok roku instalacja sie zwraca (zakladam 30 000km rocznego przebiegu), gdzie co weekend robie przynajmniej 300km. Tak naprawde LPG sie zaczyna oplacac przy jezdzie po miescie, bo 8 litrow benzyny na trasie jest do lykniecia, ale jezdzac po miescie to ta roznica lpg vs benzyna jest znacznie wieksza. Ja jak juz pisalem traktuje auto jako auto uzytkowe, bede nim sporo jezdzic. Zdaje sobie doskonale z tego sprawe, ze zakladajac sobie instalacje zenie sie z nim na przynajmniej 2 lata (zeby chociaz odzyskac wlozone pieniadze). Jesli chodzi o problemy z instalacja to dostajemy 2 lata gwarancji, wiec wszelkie regulacje, poprawki mamy za free. Gdy ktos uzywa auta dojezdzajac do pracy po miescie 5km w jedna strone to instalacja do glupota. Tak naprawde LPG oplaca nam sie przy duzych przebiegach.

Cytat:
i moze za rok bedzie ciebie stac na zmiane na inne lepsze auto albo okaze sie ze znienawidzisz auto...
Jesli bedzie mnie stac na auto lepsze po roku to raczej nie bede sie przejmowac tym ,ze nie zaoszczedzilem nic (no przez rok instalacja na siebie zarobi = wychodzimy na zero), a instalacja jako taka jest zawsze atutem przy sprzedazy auta. Raczej przymiezam sie do malzenstwa z eclipse :jezyk:
Ostatnio zmieniony przez finger 2008-09-16, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-09-16, 21:40   

GOLDI napisał/a:
hammer667, nie sprzedasz:P ja chcielm swoja (wteysk ciagly) sprzedac ostatecznie za 200zl i nikt nie chce: P wiec sobie lezy w garazu :P i czeka az pol zbiornika gazu wybuchnie :hahaha:


Cena do negocjacji ??? :D
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 21:41   

hammer667 napisał/a:
Cena do negocjacji ???
a ile gazu dajesz gratis w zbiorniku ? :hahaha:
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 21:44   

Sluchajcie potraktujcie mnie jako krolika doswiadczalnego. Po roku zloze konkretny raport, z wyliczeniami dokladnymi, uwzgledniajac stawki za kazde zatankowanie (cena gazu), przebieg, koszty eksploatacji, ogolne wrazenie, problemy (odpukac), etc. :) :ksiadz:

Hammer a jaka Ty masz ta instalacje?? STAG 300??
Ostatnio zmieniony przez finger 2008-09-16, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 21:47   

finger napisał/a:
zeby chociaz odzyskac wlozone pieniadze


Juz to widze jak odkladasz :P :hahaha: Tak sie nie da nawet jak bardzo bedziesz probowal :P
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-09-16, 21:49   

finger napisał/a:


Hammer a jaka Ty masz)ta instalacje?? STAG 300??


Ty si? pytaj mnie a ja Ciebie, wiem ?e listwe zawor?w mam now? bo poprzednia byla za slaba. Jak bys byl zainteresowany to ci wysle foty i sie dogadamy, ewentualnie sam zbiornik moge ci opchnac :D
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 21:50   

allias napisał/a:
finger napisał/a:
zeby chociaz odzyskac wlozone pieniadze


Juz to widze jak odkladasz :P :hahaha: Tak sie nie da nawet jak bardzo bedziesz probowal :P
Nie zrozumiales :) mialem na mysli to, ze jezdzac rok, roznica paliwa mniej wiecej rowna jest cenie instalacji = wychodzimy na zero (tyle samo przeciez wydamy na benzyne nie majac LPG), ale w drugim roku juz zaczynamy zarabiac (a wlasciwie oszczedzac). Jakie odkladanie??:P choc nie ukrywam ,ze mam jakas taka smykalke do odkladania pieniedzy :jezyk:

[ Dodano: 2008-09-16, 21:51 ]
Hammer za ta kase masz raczej STAG300. Moj kuzyna ma w Plocku zaklad gazowniczy i gadalem z nim na ten temat. Odradza ta instalacje bo z cliperem nie bedzie dobrze chodzic, jesli zakladac to cos z gornej polki. Nie dziw sie ,ze masz problemy.

[ Dodano: 2008-09-16, 21:52 ]
Cytat:
sam zbiornik moge ci opchnac
Ponawiam pytanie, ile gazu w srodku?? :jezyk: :hahaha:
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-09-16, 22:07   

finger napisał/a:

[ Dodano: 2008-09-16, 21:52 ]
Cytat:
sam zbiornik moge ci opchnac
Ponawiam pytanie, ile gazu w srodku?? :jezyk: :hahaha:


:wtf: Jeszcze si? miniemy - Przyrzekam , a wtedy gazu Ci nie b?d? zazdro?ci? :P
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 22:09   

chyba juz zmeczony jestem bo nie zrozumialem co masz na mysli :roll:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 22:22   

hammer667 napisał/a:
eszcze si? miniemy - Przyrzekam
kurde przypomnialo mi sie cos
"Nie mam fury
To czekaj cz?owiek
Jeszcze ci oczy wyskocz? z powiek
Ja czekam sobie czekam czekam
Jeszcze sie miniemy przyrzekam"
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 22:28   

"Tede - Wyscig szczurow" :P
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-09-16, 22:32   

dokladnie Goldi i Allias :kwiatek: Fajnie ?e jeszcze kto? pami?ta stary dobry HH
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
Ostatnio zmieniony przez hammer 2008-09-16, 22:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-01, 23:20   

Za?o?y?em instalacje gazow? do swojego Eclipsa przesz?o rok temu. Oczywi?cie kto? mo?e powiedzie? ?e to profanacja samochodu sportowego. Ja jednak uwa?am inaczej, kiedy chce si? po?ciga? to prze??czam na paliwo i po sprawie, kiedy natomiast jad? w tras? i zale?y mi na minimalizowaniu koszt?w tego przejazdu w?wczas korzystam z dobrodziejstwa LPG. Zainstalowa?em instalacje DINO w firmie w ?odzi kt?ra wcze?niej zak?ada?a mi LPG do modeno. Elips z silnikiem 2,4l 2006r 170 koni z instalacj? gazow? sprawuje si? bez zarzutu. Koszt instalacji po rabatach jakie dosta?em w zwi?zku z monta?em w kolejnym aucie to 2400z? w 2008r w lutym. W innej firmie za t? sam? instalacje krzykn?li mi 3700z?. Z pe?na odpowiedzialno?ci? mog? powiedzie? ?e LPG w Elipsie z USA w niczym mu nie ujmuje a co do korka wlewu gazu to jest tak za?o?ony ?e nic nie wida? z zewn?trz.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-01, 23:25   

MIVEC ze wzgl?dy na konstrukcj? tego systemu ma gniazda zaworowe wykonane z mi?kkiego materia?u - mi?kki jest do?? relatywne oczywi?cie ale LPG spowoduje wypalenie gniazd zaworowych... polecam w tym kierunku lekture forum MM(a nigdy nie polecam tego forum) i problemow wszystich mitsu na MiVeCu po zalozeniu dobrodziejstwa jakim jest gaz :> tak wiec koszty ktore zaoszczedzisz wydasz niebawem na remont :> przykro mi
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-01, 23:25   

Wywala Ci bledy? Masz spadek mocy?Jakie masz spalanie? Pierwsze slysze o tej instalce prawde powiedziawszy.

EDIT: eeee tam Goldi, glowica do 4g droga nie jest :) dobrze ,ze to nie widlasty :P
Ostatnio zmieniony przez finger 2009-03-01, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-01, 23:45   

Oczywi?cie czasami zapala si? tzw. CHEC jednak jest to m?j 4 samoch?d z instalacj? gazow? i w ka?dym z aut jakie mia?em zapala? si? ten b??d. Je?li chodzi o spadek mocy to fakt jest taki ?e autko na gazie nie jest takie energiczne i ?wawe jak na benzynie jednak jak ju? pisa?em celem jazdy na LPG jest oszcz?dno?? a nie wy?cigi. Co do spalania to sprawa wygl?da nast?puj?co gdy ja je?d?? po mie?cie to na zbiorniku 33L LPG robie 100MPH czyli ok. 161km natomiast moja ?ona robi 130MPH czyli 210km. Instalacja KME sterownik KME DIEGO (nie Dino jak pisa?em wcze?niej ). Jest to bardzo dobra instalacja, zdecydowa?em si? na ni? po tym jak za?o?y?em tak? sam? do swojego Forda Mondeo do kt?rego nie powinno si? zak?ada? gazu. Tymczasem Mondeo ma zrobione ju? 200 000 km i nic si? nie dzieje.
Ostatnio zmieniony przez POWER COMPUTER 2009-03-02, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-01, 23:49   

Pali Ci ponad 16l gazu...sporawo i jeszcze mulowaty. Mi V6 3.0 pali 11-13 benzyny.
POWER COMPUTER napisał/a:
100MPH
Miles per hour? :D chyba samo M ;-) a czy w fordzie tez masz glowice z miekkich stopow?
 
 
POWER COMPUTER
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-02, 00:02   

Widz? ze nie mo?esz przebole? ?e kto? podj?? decyzje o instalacji LPG w Eclipsie. Nie zamierzam Ci? przekonywa? o s?uszno?ci swojej decyzji jak r?wnie? k??ci? si? z tob? czy zrobi?em dobrze czy nie. Celem dodania tego postu by?a pomoc w podj?ciu decyzji komu? kto na pocz?tku tego tematu o to prosi?. Widz? ?e jeste? m?ody i zapewne nie da Ci si? przet?umaczy? dlaczego LPG. Co do usterek to ?ycie poka?e, na razie po roku u?ytkowania si? nic nie dzieje z silnikiem. Skoro tw?j V6 pali 11-13 benzyny to po pierwsze nie jest to G4 poniewa? nie wychodzi?y z takim silnikiem tylko z 3,4L a po wt?re musisz wolno si? rozp?dza? bo nawet silnik o takiej pojemno?ci przy energicznej je?dzie powinien pali? wi?cej. Dla por?wnania powiem Ci ?? jeden z moich wcze?niejszych samochod?w z silnikiem 1,6L pali? 14l benzyny.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-02, 00:18   

POWER COMPUTER napisał/a:
tylko z 3,4L
3,8

POWER COMPUTER napisał/a:
a po wt?re musisz wolno si? rozp?dza? bo nawet silnik o takiej pojemno?ci przy energicznej je?dzie powinien pali? wi?cej.
nie zgodze sie z ta teoria... szczegolnie przy elastycznosci v6
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13