Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pyta? potencjalnego posiadacza Kliperka
Autor Wiadomość
mamci
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-14, 22:25   Kilka pyta? potencjalnego posiadacza Kliperka

Witam szanownych Koleg?w i Kole?anki bo pewnie i panie tu s? a wi?c...
Po 2 latach pozby?em si? mojego BMW i przymierzam si? do kupna Eclipse GS 2.0 w manualu.
- jak to jest z przebiegiem w Eclipsie? czy du?o jest tak jak w przypadku BMW (90%) kr?conych licznik?w? czy da sie to jakos poznac poza ocen? wzrokow?. W "beemce" wystarczy?o zrobi? test zegar?w i wszystko jasne.
- jakiego przebiegu spodziewa? si? w 2G 1996-1998 i jaki przebieg mo?e by? przesad?, ile wytrzyma taki eclips?
- czy w kwocie 16k znajde jakas sensowna sztuke z w/w rocznik?w
- czy ten model ma jakies swoje bol?czki / na co zwraca? uwag? przy kupnie?
- jak z zagazowaniem takiego Mitshubishi?
- i na koniec kontrolne pytanie czy ten Eclips 2.0 jest w stanie objecha? 2.0 w BMW?

na wi?kszo?? pyta? nie znalaz?em nigdzie odpowiedzi, licz? na wyrozumia?o?? i w miare szybkie i konkretne odpowiedzi

pozdrawiam
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-09-14, 22:49   Re: Kilka pyta? potencjalnego posiadacza Kliperka

mamci napisał/a:

- jak to jest z przebiegiem w Eclipsie? czy du?o jest tak jak w przypadku BMW (90%) kr?conych licznik?w? czy da sie to jakos poznac poza ocen? wzrokow?. W "beemce" wystarczy?o zrobi? test zegar?w i wszystko jasne.


to chyba jasne ze to zalezy od wlasciciela czy krecil czy nie chyba sie zorietujesz jak padaka bedzie miala 5 tys przebiegu :WTF:

mamci napisał/a:

- jakiego przebiegu spodziewa? si? w 2G 1996-1998 i jaki przebieg mo?e by? przesad?, ile wytrzyma taki eclips?


bardzo roznie z tym jest nie ma zasady sa 98 z przebiegami ponad 160 tys km a sa tak jak moj 95 z przebiegiem 98 tys km i nie byl cofany poprostu nie jezdzi w zimie i od zawsze byl X samochodem w rodzinie

mamci napisał/a:

- czy w kwocie 16k znajde jakas sensowna sztuke z w/w rocznik?w


na pewno nie dobry egemplarz 1g kupisz za troche mniej ;) 2g to od 20 w gore ;)

mamci napisał/a:

- czy ten model ma jakies swoje bol?czki / na co zwraca? uwag? przy kupnie?
- jak z zagazowaniem takiego Mitshubishi?

juz byly takie tematy :ksiadz:

mamci napisał/a:

- i na koniec kontrolne pytanie czy ten Eclips 2.0 jest w stanie objecha? 2.0 w BMW?


Eclipse GS ma niskie 9 do 100km/h
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-14, 22:57   

http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=23
 
 
mamci
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-14, 23:03   

tylko takich 1996-1998 powy?ej 20k chocia?by na otomoto jest 20% czyli 80% to pa?dziochy?
Co do kr?cenia to chodzilo mi o to czy np kupujac samochod z przebieiem 160k nie kupie takiego 260k po wymianie elementow wnetrza typu galki kierownice itd itp... czyli podejrzewam ze skosnoocy zamontowali liczniki przebiegu analogowe?
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-14, 23:05   

2g byly od 94-99 :> wiec dlaczego akurat 96-98 :> ?

tak wiekszosc na allegro to szroty... kupisz w wjebiesz skarbonke pieniedzy... potem przeklniesz ze eclipse to badziew:> a to wporzadku woz jak na hamerykanski wynalazek :)
 
 
mamci
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-14, 23:14   

powiem wam koledzy ?e nie zach?cacie do tego wynalazku... glownie znam sie na "niemcach" ale postanowilem odmienic i pojsc w druga strone... bardzo podoba mi sie z wygladu ale poza tym to nic nie wiem...a roczniki 96-98 bo powiedzmy ze chce cos mlodszego niz mialem... a skoro mam przeklnac MITASUBISZI to chyba zrezygnuje i wroce do poczciwej bety
 
 
D2
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-14, 23:46   

chodzi o to ze zeby znalezc dobry egzemplarz 2g musisz wydac 20tys zl jako takie totalne minimum.. chyba ze chcesz kupic "szrota" jako baze a potem wkladac wen sporo $erca:P
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2008-09-15, 00:17   

dokladnie ... chyba lepiej ze mowimy prawde :roll: niz zebys potem zaliczyl zgona :roll: prawda jest taka ze wiekszosc eclipse na alledrogo to szropty a jak kupisz za 20tys czy wiecej to wcale nie znaczy ze tez bedzie ok ;) kupic Eclipse to naprawde sztuka :) poczytaj topici ktorych bylo mase z takimi wlasnie pytaniami jak na co zwracac uwage przy zakupie itd ;) ale jesli masz zamiar kupic Eclipse 2g za 16 tys zl to serio uczciwie Ci radze kup inny samochod ...bo zamiast sie cieszyc z niego ( a naprawde potrafi dac przyjemnosc) bedziesz ciagle walic w niego kase i mieszkac w warsztatach :ksiadz:
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2008-09-15, 09:16   

Podobnie jak z BMW. Tez trzeba si? napoci? zeby znale?? co? ciekawego.
Czy eclipse 2.0 N/A objedzie 320i? raczej powinno mu si? to uda? z 318is'em mo?e mie? ju? problem.

Je?li zastanawiasz si? midzy eclipsem a czyms innym. Wez co? innego. Ludzie czesto kupuj? te samochody a potem za rok wracaja na allegro. Jesli kto? jest mocno zdecydowany na eclipse rok to raczej za ma?o, ?eby si? nim naciszyc :) .
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
Marko_ck 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 178
Skąd: ck
Wysłany: 2008-09-15, 09:25   

a ja sie wypowiem co do przebiegu ze czasem lepiej kupic takiego co ma 200-250tys ale pewnego przebiegu i do konca serwisowanego niz z przebiegiem 150tys ale bez zadnych dokumentow, podstawa to naprawa na porzadnych czesciach, silniki jesli byly dbane i regularnie serwisowane moga zniesc i 700tys km bez remontu.
A co do ceny tak jak koledzy wyzej powiedzieli 20k to min jakie trzeba przeznaczyc zeby miec pewniejszy egzemplarz.
Co do porownania 320 i 2.0 GS beda jezdzic podobnie choc lekko na korzysc bety bo jest lzejsza.
 
 
Pat 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1289
Skąd: Podkowa Leśna
Wysłany: 2008-09-15, 09:32   

ja jak mia?em 1g gs to z 318 nie by?o wi?kszego problemu.
z 320 to ju? inna sprawa i bywa?o r??nie raz ecli raz beem.

a co do do samego auta to popieram koleg?w wy?ej. trzeba by? cierpliwym i zainwestowa? troch? wi?cej w "baz?" ni? potem ?a?owa? i go przeklina?
trzeba by? bardzo cierpliwym.
o ile 1g nie sprawia? mi wi?kszych problem?w to 2g mam prawie od 4 miesi?cy z czym przez prawie 3 miesi?ce by? niezdatny do jazdy...
ale jak ju? je?dzi :serduszka:
_________________
DIAMONDS ARE FOREVER
 
 
 
mamci
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 11:06   

elinwar napisał/a:
Podobnie jak z BMW. Tez trzeba si? napoci? zeby znale?? co? ciekawego.
Czy eclipse 2.0 N/A objedzie 320i? raczej powinno mu si? to uda? z 318is'em mo?e mie? ju? problem...


czemu uwzasz skoro objedzie 320 to nie da rady z isem?

dlatego wlasnie koledzy wypytuje jak to z tym przebiegiem jaki przebieg jest morderczy dla takiego klipsa i ile przecietnie wytrzymuja? jak tam blacharka itp...

bmw chyba ciezej znalezc w dobrym stanie niz mitshubishi a mi ta sztuka sie udala jezdzilem compactem przez 2 lata i oprocz plynow nic nie robilem...

no i szkoda ze ecli ma 4 garki...
Ostatnio zmieniony przez mamci 2008-09-15, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maniu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 11:17   

Z eclipse'm jest jak z kazdym innym samochodem. Nie ma tez reguly ze jak zaplacisz duzo to sie nie przejedziesz pozniej na tym, oczywiscie mozna kupic tanio i dobrze.
I 320 w dobrym stanie nie ma wiekszych problemow z eclipse, stajac na kresce te roznice beda niewielkie ale w trasie jednak 6 cylindrow bedzie gora.
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-09-15, 11:18   

mamci napisał/a:
no i szkoda ze ecli ma 4 garki...

MA r?wnie? 4ry garki ,turbo i naped 4x4 :twisted: Ale to ju? inna bajka i koszta utrzymania :ksiadz:
 
 
 
mamci
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 11:34   

a jak wkoncu z tym przebiegiem? czy np 250k robi na nim jakies wrazenie? a moze to juz poczatek konca? nie wiem ile te amerykanko-azjatyckie dzieci wytrzymaja?
Ostatnio zmieniony przez mamci 2008-09-15, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-09-15, 12:13   

mamci napisał/a:
a jak wkoncu z tym przebiegiem? czy np 250k robi na nim jakies wrazenie? a moze to juz poczatek konca? nie wiem ile te amerykanko-azjatyckie dzieci wytrzymaja?


Wszystko zosta?o ju? powiedziane, przesta? ci?gle zadawa? te same pytania jak dziecko....
I te "objechanie" a? mnie telepie jak to czytam...
Gdyby eclipse mia? 8 cylindr?w to znaczy, ?e wtedy by? go kupi? bez namys?u? Wiesz, ?e istnieje co? takiego jak turbo...?
 
 
 
Marko_ck 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 178
Skąd: ck
Wysłany: 2008-09-15, 12:20   

mamci napisał/a:


bmw chyba ciezej znalezc w dobrym stanie niz mitshubishi a mi ta sztuka sie udala jezdzilem compactem przez 2 lata i oprocz plynow nic nie robilem...


Jestes w duzym bledzie zobacz ile masz BMW 320 a ile Eclipsow nawet na allegro. Masz chocby wiekszy wybor w BMW do tego Eclips to typowo sportowy samochod i czesto tak jest traktowany a BMW moze kupic i glowa rodziny itd...
co do przebiegu juz Ci pisalem nawet ja, czytaj.
Ostatnio zmieniony przez Marko_ck 2008-09-15, 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2008-09-15, 12:28   

yy... bo ile razy widza?em pojedynek 320i i 318 is to is-ka lecia?a jak dzika przed mu?kiem 320i.

Ale racja jest taka, ze czytajac Twoje posty jak juz kupisz to auto wr??e, ?e za rok zobaczymy Twojego Eclipse znowu na allegro. Jesli nie jestes zdecydowany odpu?? sobie.

Kiedy kupowa?em swoje 2g kole? mi chcia? za wszelk? cene wcisn?? A4 z niesmiertlenym 1,9 TDi. i mimo ze koszta utrzymania by by?y ni?sze to i tak wzi??em Eclipse bo marzy?em o tym aucie od paru lat. Nie by?a to 3-miesieczna zachcianka.
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-15, 15:07   

Kumpel ma zdrow? 318IS (a w?a?ciwie mia? bo rozbi? w pi?tek) i jak razem mykali?my to ani ja go nie mog?em zgubi? ani on mnie. Dopiero w okolicach 200km/h bumka powoli wymi?ka?a ale to ze wzgl?du na ni?sz? v-max. Do tych pr?dko?ci auta mia?y bardzo podobne osi?gi. Ale moim zdaniem bmka ma przewag? je?li chodzi o trwa?o??, kumpel naprawd? jej nie oszcz?dza? i nic a nic si? w niej nie psu?o. Ja przez podobny okres czasu przejecha?em 1/3 tego co on a w?o?y?em 10x wiecej w naprawy. Zdrow? bmk? naprawd? trudno zakatowa?, eclipsa jak si? nie b?dzie dopieszcza?o i inwestowa?o to si? rozleci bardzo szybko. Ale i tak wol? mojego kliperka ze wzgl?du na jego wyj?tkowo?? :ok:
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Slavex 
mniejsza zielenina



Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 173
Skąd: Wroc?aw / Wolsztyn
Wysłany: 2008-09-15, 16:25   

Ja mo?e opowiem o sobie:
Kupilem w lipcu Eclipsa '95, pierwsza rejestracja '96, byl to drugi eclipse jakiego ogl?da?em, i stan zewnetrzny jak i wewnetrzny byl w zajebistym stanie, zadnych wgniecen, rys, w srodku bys nie powiedzial ze to auto ma 200k na liczniku. ABS nie dzialal, ?o?yska huczaly, lekko sciaga na prawo, opony powoli sie koncza, stwierdzilem ze dam te 16,800zl za to auto i przynajmniej ze 3k wydam na pierwsze wymiany itd. W dzien kupna, nie dojechalem do domu, walnelo sie kolo pasowe, chyba kolo 700zl kosztowalo, ale do tego jakies 200zl musialem wydac na mechanika, poci?g, itd... Uwazam ze oplacalo mi sie, i teraz stopniowo wymieniam te wazniejsze rzeczy zeby moc sie nim cieszyc przynajmniej przez 2 lata. Bo furka jest zajebista, utwierdzam sie w tym przekonaniu kazdego dnia.
_________________
ZAPRASZAM http://www.eclipse.net.pl...p=122150#122150
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13