Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Monta? 16.5cm wofferk?w w drzwiach 1G
Autor Wiadomość
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-09-29, 14:07   Monta? 16.5cm wofferk?w w drzwiach 1G

Mierze si? z monta?em 16.5cm wofferk?w Hertza i narazie wygl?da to tak (troche ma?o profi ale b?d? poprawki :P )




"adapter" do monta?u z g?o?nikiem i bez.

Tyle ?e mam problem. Bo jak przymierzy?em boczek w celu wyci?cia ju? wi?kszego otworu na g?o?nik to si? okaza?o ?e pomi?dzy boczkiem a tym moim adapterkiem z mdfu chyba jest szczelina o takie cu?:





Zdj?cia s?abe ale mo?e za?apiecie o co mi chodzi. I teraz tak. M?g?bym da? w 4 miejscach gdzie b?d? ?rubki od przykr?cania g?o?nika jakie? drewniane klocki aby m?c to przykr?ci? ,ale wydaje mi si? ?e przez t? szczelin? dooko?a b?dzie psu? si? d?wi?k. Jak zamontowa?em g?o?niki jak na jedym ze zdj?? i w??czy?em muzyke to ?adnie pogrywaj? ,ale przez ten boczek wydaje mi si? ?e wszystko si? zepsuje. Jakie? rady jak to rozwi?za??

PS. Ile mo?e kosztowa? sama mata na wyg?uszenie drzwi w 1G? Bo zrobi?bym sobie to raczej sam.
Ostatnio zmieniony przez Szakal 2008-09-29, 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-29, 15:23   

POPRAW TEMAT... w tmeacie masz 16 cali...
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-09-29, 15:37   

Fakt ,poprawione :P
 
 
 
Bigmoo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-29, 16:26   

Tu masz http://www.allegro.pl/ite...rda_okazja.html nawet dobr? mate pomie? sobie ile b?dzie ci potrzeba i odpowiesz sobie na pytanie ile mo?e to kosztowa
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-09-30, 03:45   

CO do monatrzu glosnika to dorb sobie poprostu pod glosnik ring z mdfu i wtedy ta szpara bedzie minimalna.
 
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-09-30, 15:08   

Szakal, Aby g?o?niki dolega?y do tapicerki musisz zastosowa? dystanse np takie: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=445620788 Zmierz - bo nie pami?tam ju? ile to by?o - doleg?o?? mi?dzy drzwiami a tapicerk? i na allegro dopasujesz sobie odpowiednie dystanse. Bedziesz tak?e musia? wyci?c wieksze otwory w tapicerce i za?o?y? noew maskownice. Je?eli chodzi o mat? wyg?uszajac? to id? do pierwszego lepszego marketu budowlanego lub hurtowni i kup "z metra" mat? bitumiczn? samoprzylepn? (np z foli? aluminiow?) a wyjdzie ci? to znacznie taniej ni? kupowanie poci?tych odcink?w na allegro.
_________________
GS 1992 2,0
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-10-03, 20:07   

B?d? kmini? nad jakim? ringiem ?eby to dziursko zakry?.
Jakiej grubo?ci kupi? kupi? t? mat? bitumiczn?? Bo pewnie s? r??ne.
A i powiedzcie mi po co jest ta folia pod tapicerk? na drzwiach? Mog? j? swobodnie wywali?? Bo pierwsze testy wykaza?y brz?czenie folii przy wi?kszym basie :?
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 20:34   

Szakal napisał/a:
Mog? j? swobodnie wywali??
tak
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-10-03, 22:46   

Szakal napisał/a:
Mog? j? swobodnie wywali??
Pewnie. Tym bardziej, ?e zamierzasz wytlumic drzwi i za?lepi? wszystkie otwory mat? bitumiczn?. o do grubo?ci to ma ona ok 2-3 mm
_________________
GS 1992 2,0
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-10-07, 14:17   

S?awekG napisał/a:
Tym bardziej, ?e zamierzasz wytlumic drzwi i za?lepi? wszystkie otwory mat? bitumiczn?. o do grubo?ci to ma ona ok 2-3 mm

A to nie wiedzia?em ,ze je te? trzeba zaklei? ,my?la?em ?e tylko t? blache ca?? co jest od "zwen?trznej" strony w ?rodku. Wystarczy ,ze pozaklejam dziury czy musz? to te? ca?e wy?o?y? mat??

A i jeszcze co?. Jak pod?acze zamiast 13cm g?o?nik?w w drzwaich 16cm woffery ze zwrotnicami a zamist 10cm w podszybiu tweetery ze zwrotnicami to b?dzie gites?

Edit:
I co? jeszcze. Jakbym wyk?ada? mat? t? cz?sc na zdj?ciu wzmocnion? (u?ebrowan?) to poleci? w tym miejscu prosto z mat? czy wykleja? r?wno razem z falami? Kurde nie wiem jak to uja? i czy mnie zrozumieli?cie



A i na tym obrazku wida? min wielkie dziursko do zaklejenia. Mat? przyklei? od wewn?trznej czy zewn?trznej strony drzwi?
Ostatnio zmieniony przez Szakal 2008-10-07, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2008-10-07, 20:58   

Zaklejenie i uszczelnienie wszystkich otwor?w ma na celu utworzenie z "pud?a" drzwi skrzyni rezonansowej. Zasada podobna do budowy skrzyni subwoofera.
Szakal napisał/a:
zamist 10cm w podszybiu tweetery ze zwrotnicami to b?dzie gites?
Uieszczenie tweeterk?w w podszybiu zamiast 10" nie jest najlepszym rozwi?zaniem - chocia? da lepszy efekt ni? fabryczne g?o?niki. Tweeterki powinny by? skierowane do ?rodka pojazdu gdy? s? one g?o?nikami kierunkowymi i to ich rozmieszczenie decyduje o p??niejszym uzyskaniu efeku pe?nego d?wi?ku przestrzennego. Jak skierujesz je na szyb? to baza ods?uchu si? rozmyje. Umie?? tweetery w s?upkach lub os?onach lusterek. Polecam te? taki spos?b:
Szakal napisał/a:
wzmocnion? (u?ebrowan?) to poleci? w tym miejscu prosto z mat? czy wykleja? r?wno razem z falami?
Prosto :ok: Raczej nie jeste? w stanie wyklei? tego ?ebrowania zgodnie z kierunkiem falowania
_________________
GS 1992 2,0
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-10-07, 22:24   

O tweeterkach to wiem ,?e si? zmarnuj? na podszybiu i trzeba je skierowa? do srodka kabiny :)
Kurde ,by?em dzisiaj w Castoramie i du?e oczy zrobili na mate bitumiczn? samoprzylepn? :wtf: Musze jutro do praktikera jecha? :jezyk:
 
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2008-10-07, 22:39   

jak bedziesz wykleja? matami pamietaj ze tam musi si? zmie?ci? te? szyba :>
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-10-07, 22:44   

MikeR napisał/a:
jak bedziesz wykleja? matami pamietaj ze tam musi si? zmie?ci? te? szyba :>

Wiem ,mam to na uwadze od samego poczatku :P
 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2008-11-27, 18:57   

Szakal napisał/a:

Edit:
I co? jeszcze. Jakbym wyk?ada? mat? t? cz?sc na zdj?ciu wzmocnion? (u?ebrowan?) to poleci? w tym miejscu prosto z mat? czy wykleja? r?wno razem z falami? Kurde nie wiem jak to uja? i czy mnie zrozumieli?cie


jak ci sie chce to wylkej z tymi zeberkami zeby wyeliminowac rezonans blachy ;]

Szakal napisał/a:

A i na tym obrazku wida? min wielkie dziursko do zaklejenia. Mat? przyklei? od wewn?trznej czy zewn?trznej strony drzwi?


mozesz jakas blache tam przykrencic, podobnie jak ja.. i tasme czy tam mate od zewnetrzej strony.. a dlaczego ? bo prosciej :P

-> http://lh6.ggpht.com/_K1d...12/DSC01710.JPG

Szakal napisał/a:

by?em dzisiaj w Castoramie i du?e oczy zrobili na mate bitumiczn? samoprzylepn?


a popytaj o tasme dekarska :) wg mnie duzo lepiej sie nia "obrabia".. przyklejasz do blachy, podgrzewaz nagrzewnica i dociskasz (np. jakis maly walek) a i chyba wiesz ze 1 musisz drzwi odtluscic ;)
Ostatnio zmieniony przez e! 2008-11-27, 19:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-07-09, 21:25   

Odkopuje temat
Temat umar? wczesniej bo niestety nie zamontowa?em wtedy tych Hertz?w i nie zamontuje bo posz?y gdzie indziej. Btw potrzebuje ma?ej rady.

Chodzi konkretnie o g?o?niki. Wymieni?em okablowanie (kable g?o?nikowe 1.5mm2 ,zasilaj?ce radio 4mm2 ,g?o?niki na podszybiu nie s? i nie b?d? pod?aczone) i zosta?em z g?o?nikami 13cm Alpine ,dwudro?ne ,w drzwiach i z ty?u ori 16.5cm. Teraz mam ma?? zagwostke bo potrzebuje czego? co da mi troche ?adnego d?wieku i basu i zastanawiam si? nad zestawem odseparowanym z przodu ,g?o?nikami dwudro?nymi z ty?u ,ew. 6x9 w tylniej p??ce bo mam ju? dziury (aczkolwiek tu bym ju? potrzebowa? wzmaka ?eby podpia? kolejne g?o?niki). Chodzi mi g?ownie o lepszy bass o najbardziej sk?aniam sie chyba do wymiany tych g?o?nik?w z ty?u bo te z przodu ,cho? s? ma?e ,daj? rade. Z tym ,?e przestrze? na g?o?niki z ty?u wygl?da tak:




Przed wsadzeniem glo?nik?w ,my?la?em tamte wn?ki wy?o?y? mat? wyg?uszajac? tylko nie wiem jak i czy wog?le to zagra. Porad?cie ,jak? konfiguracj? ew wybra? (prz?d ,ty? czy p??ka) bo jutro jade obrzejrze? sprz?t i chce wiedzie? czego szuka? :)
 
 
 
labi 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 53
Skąd: pozna?
Wysłany: 2009-07-09, 21:42   

ja w to miejsce w?o?y?em 6x9 helixy ale zastosowa?em 5 cm pier?cienie z mdf i musia?em wyci?? wi?ksze dziury w tych plastikach dooko?a. Co do p??ki to nie wk?ada?bym w ni? nic. Jesli chcesz poprawic najni?sze d?wi?ki to skrzynka jaka? do baga?nika pzdr.
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-07-09, 21:52   

No w?a?nie s?k w tym ,?e skrzynka narazie odpada dlatego kombinuje. Z reszta mo?na tak powiedzie? ,?e to taki Stage I w audio u mnie wi?c od czego? trzeba zacz?? :)
 
 
 
labi 
zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 18 Sie 2008
Posty: 53
Skąd: pozna?
Wysłany: 2009-07-09, 22:02   

ju? kiedy? pisa?em ?e nawet najta?sza seria helixa db daje dobre efekty pod samym radiem wi?c
http://www.allegro.pl/ite...a_sklep_fv.html
i b?dziesz zadowolony. krok drugi kupno wzmacniacza 4 kana??wki i dwa kana?y na te 6x9 a dwa mostek na subek. A te twoje alpinki pod radio. A po kolei powinno by? tak:
1. radio
2. zestaw przedni
3. wzmacniacz plus sub
W zesz?ym roku zacz??em si? bawi? w ca wci?gn??o mnie troszk? i mysla?em podobnie a zaczyna?bym zupe?nie inaczej....... :lol2: :ok:
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-07-09, 22:17   

Powiem Ci ,?e swojego czasu w p?lce mialem Helixy Blue 69 ,tr?jdro?ne ,jednak nie gra?o to wog?le ku mojemu zaskoczeniu :/ Tak my?le nad tym zestawem odseparowanym na prz?d bo wiem co taki zestawik w sumie potrafi ,ale to jeszcze zobaczymy. Jutro podjade sprz?t obejrzec ,mo?e jeszcze kto? sie wypowie do tego czasu :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12