Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Głowica
Autor Wiadomość
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 10:53   Głowica

witam .mam problem z moim kliperkiem ,a mianowicie.przy gwaltownym dodawaniu gazu na postoju slychac metaliczny stukot z okolic glowicy.taka sama sytuacja podczas jazdy kiedy zwieksza sie obciazenie .autko osiga polowe mocy . na wolnych obrotach wszystko ok .ale czasem mam wrazenie ze gubi zaplon na kturyms z cylindruw bo zazuca nim.dodam ze zmienilem kable swiece .a take niedawno rozrzad i olej.jezeli ktos spotkal sie z taka sytuacja prosze o pomoc lub namiar na dobrego mechanika w woj.kujawsko pomorskim przed wymiana oleju stukal mi a nawet bardzo popychacz hydralliczny teraz zalalem valvoline max live i na wolnych obrotach jest lepiej ./czy mozliwe jest ze jest popychacz rozlecial sie natyle ze nie pali wlasciwie jeden z cylindruw??????
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-13, 16:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 11:47   

kliper45 napisał/a:
niedawno rozrzad
przyczyna
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 12:13   

po zmianie rozrzadu wszystko bylo ok. dodam tez ze taka sama sytuacja miala miejsce w moim poprzednim silniku.wtedy takie objawy wystapily po ok. 8000 .tym razem jakies niecaly 1000 km.jezeli to rozrzad to co z nim nie tak .przeskoczyl >???
Ostatnio zmieniony przez kliper45 2008-10-05, 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-10-05, 13:14   

stawiam na luz kt?regos wa?ka rozrzadu
sprawdz ustawienia zap?onu czy nie masz za bardzo wyprzedzonego
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 14:47   

dzieki za zainteresowanie.poprzedni silnik sprzedalem na czesci i o dziwo zadnych uszkodzen widocznych golym okiem.sam juz nie wiem jak to rozumiec. czy podpiecie komputera wykarze w takiej sytuacji jakis blad??? wyglada to jakby cofalo zaplon albo nie wlasciwie otwierajacy sie kturys z zaworow.mozna odczuc dziwnec wibracje na obrotach jakby chodzil na 3 cylindry.za skuteczna pomoc dobre 0,7 stawiam
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 15:30   

kliper45, mam pewne watpliwosci po pierwsze co do rozrzadu... moze zerwal sie balans i przeskoczyl Ci rozrzad?

zawsze stuka i sie nasila ze wzrostem obrotow? czy te stuki wystepuja w pewnym zakrwesie obrotow ?

jaka masz kompresje?
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 17:19   

na wolnych obrotach postukuje czasem tylko popychacz. a przy gwaltownym dodaniu gazu zaklekota gdzies na gorze glowicy. podczas jazdy do 1.500 obrotuw jest ok ale jak tylko chce przyspieszyc to masakra bo klekota caly czas ze az ludzie sie ogladaja na ulicy.jak zpuszcze go z obrotuw znuw cisza. tyle tylko ze nie ma mocy i na obrotach wystepuje dziwny rezonans jakis.kompresje zmierze jutro rano i dam znac
Ostatnio zmieniony przez kliper45 2008-10-05, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-10-05, 19:22   

jak piszesz ?e nie ma mocy
to tak jak Goldi pisze sprawdz rozrz?d na znakach
jak masz dostep do lampy strobo to sprawd? zap?on on tez powinien co? pokaza
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Mati_GS
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 19:36   

ja mia?em podobnie... przy gwa?townym dodawaniu gazu by?o s?ycha? dziwny metaliczny stukot, grzechot w tych okolicach co u Ciebie (przynajmniej takie odnios?em wra?enie) ... tak jak m?wisz przy ok 1500 rpm by?o oki, na postoju przy mocniejszym dodawaniu gazu by?o to samo... okaza?o si? ?e przeskoczy? mi rozrz?d :wtf:
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-05, 20:24   

rano jade do mechanika co robil mi rozrzad i obadamy sprawe.sprawdzimy wszystko i napisze co go boli

[ Dodano: 2008-10-07, 11:11 ]
:ok: :dance: mieliscie racje .(jak zwykle zreszta) przestawiony rozrzad. wszystkie koniki powrucily pod maske i zadnych stukow nie ma. nasowa sie pytanko dlaczego przeskoczyl?????? cos nie tak poskladane bylo>???
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2008-10-09, 13:14   

kliper45, a czy przy wymianie rozrz?du zak?ada?e? nowy napinacz?
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-09, 13:47   

kliper45, "nie b?d? ?y?a" :) klepnij "pom?g?" ludziom :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15