Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
naprawa silnika - lista czesci od a do z
Autor Wiadomość
gs_myslenice
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 00:42   naprawa silnika - lista czesci od a do z

witam, na poczatek krotka historia, z silnika cieknie z kazdej strony i wode z chloadnicy tez wessalo, i mechanik bedzie robil z tym silnikiem ale wiem ze jak sie czegos nie powie to juz nie zrobi i dlatrgo pytam was co wymienic czeba, poprzednio tylko olej wymienialem i fitry auto 93 187000km
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 00:55   

dodam ze kolega ma lpg... wiec jedna z mozliowsci wessania wody jest nieszczelnosc na lacznikach do reduktora, na tych trojniakch ( czy jak tamma podpiete moze cieknac)

dodatkowo kolega wspominial ze cieknie mu spod pokrywy zaworow

hmmm raczej tutaj codzienna eksploatacja moze wykazac co nie tak z tym wozem... ale kolega go nie uzywa wiec ciezko mi bylo mu pomoc na gg...
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-02-14, 10:53   

wiesz co to zazwyczaj mechanik m?wi co jest nie tak... to on ma znale?? usterk? ty mo?esz co najwy?ej sprowadzi? cz??ci w czym mo?emy ci pom?c. Nikt ci wirtualnie nie sprawdzi problemu. Je?eli sam nawet wiesz ?e mechanik zrobi tylko to co powiesz mu ?eby zrobi?... zmie? mechanika albo r?b sam skoro i tak musisz znale?? problem sam. Sorka ?e tak ostro ale ?miesz? mnie takie rzeczy.

Co do tego co opisa?e?. Jak cieknie wszem i wobec z ca?ego silnika to proponuj? ?ci?gn?? set uszczelek do ca?ego silnika. a znikanie wody.... to albo neiszczelo?? ale jak nic nie cieknie i nie wida? pod autem to mo?e by? uszczelka pod g?owic? odkr?ci? korek ch?odnicy i sprawdzi? kompresj
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
gs_myslenice
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-14, 11:19   

jak tylko dostane jakies informacje od mechanika zaraz napisze, pozdrawiam
 
 
nocny_paolo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-17, 20:34   

zadaj mi inaczej pytanie ,bo to co napisa?e? nic nie m?wi ,jak to wessa?o wod? - zagrza? ci si? ,czy j? wyrzuci?o ,czy zacze?o mocno dymi? z rury :?
 
 
gs_myslenice
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 17:52   

Historia zaczela sie tak ze byly widoczne wycieki oleju gdzies w okolicach dolu i gory silnika, pozniej po kilku dniach jazdy zaczelo sie kapcic spod maski spalonym olejem, domyslilem sie ze gdzies sie przysmaza na kolektorze i sie kopci, a pozniej jak jechalem to prawie zagotowal, wlasciwie nie mogl bo jak otwarlem maske to nie bylo plynu a oleju tez ledwo co acha i jeszcze
nagle w pewnym momencie i ni z tego ni z owego, dostal rezonansu jak by lekkich drgan po calym aucie, po szybach sie roznosil ten rezonans jakbym swiniobusem jechal, dzialo sie to tylko przy ok 3000tys obr i wiecej, no i odglos z silnika jakby furgotanie jakies nie wiem, tak mniej wiecej to wygladalo, oddalem do mechanika zobaczymy co wymysli narazie sie nie odzywa moze sie zalamal :) , ciag daleszej histori mojego gsa opowiem jak sie cos dowiem, pozdawiam.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-18, 22:29   

tu jest wiecej niz jedna usterka...
 
 
gs_myslenice
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-19, 20:51   

dzis dzwonil mechanik sprawdzil kompresje i powiedzial ze jest igla wiec bedzie wymienial komplet uszczelek no i cala reszte jak paski itp, ale mam takie pytanie do was jesli komresja jest bardzo dobra to czy to oznacza ze silnik tez jest wporzadku?, zaznaczam tez ze wczesniej silnik nigdy nie tracil mocy nawet pod gorke na 5 biegu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13