Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzynia
Autor Wiadomość
Marko_ck 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 178
Skąd: ck
Wysłany: 2008-10-26, 10:08   Skrzynia

No c?? chyba pi?ta achillesowa dotkn??a i mnie ;(

Od 2 dni zacz?? mi misiek strasznie bucze? na odj?ciu gazu, szczeg?lnie na wy?szych obrotach.
np. jad? na tr?jce 4-5tys obrot?w puszczam gaz i s?ycha? d?wi?k przypominaj?cy wymow? "?".
Po wci?ni?ciu sprz?g?a odg?os ucicha. Na minimalnym dodaniu gazu jak si? trafi to te? mo?na to us?ysze?. Na postoju po wci?ni?ciu sprz?g?a i przegazowaniu na 3-4tys mam du?e wibracje na pedale sprz?g?a ;(
Najg?o?niej s?ycha? to na 2 i 3 na wy?szych obrotach, cho? na 4 te?.

Mia? kto? co? podobnego?
dopiero jutro spuszcz? olej ze skrzyni to zobacz? czy nie zmieli?o synchronizatora kt?rego? cho? biegi wchodz? mi bez ?adnego problemu w czasie jazdy bez zgrzyt?w itd. na postoju mam problem z wbiciem 3 i 5.

Skrzynia czy mo?e jakim? cudem docisk daje o sobie zna? w taki spos?b (ech wiem sam si? ok?amuje :glaszcze: )

I teraz je?li to si? oka?e skrzynia ma kto? dost?p do synchronizator?w i ?o?ysk (jakie s? to przybli?one koszta mo?e kto? kupowa?) ?
Wole zrobi? remont bo raczej wyjdzie taniej a jak kupie u?ywk? to pewnie b?d? tylko my?la? kiedy padnie a mam ch?opaka, kt?ry podejmie si? takiego tematu za super kas
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-14, 16:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-26, 11:10   

Wiem ze to nie koniecznie musi miec tu zwiazek i mozliwe ze masz problem ze skrzynia i ktoryms lozyskiem (ewmentualnie do sprawdzenia lozyska na oskach i dyferencjale) ale tak sie zastanawiam czy moze balansu nie zgubiles? :?

Przyjzyj sie dokladnie kiedy sie to dzieje a kiedy nie bo mowisz o obrotach w granicach 3-4 tys to jest zakres gdzie balans sie lubi odezwac. Moze warto oslone sciagnac i zapobiegawczo rzucic okiem.

Jesli nie to szukuj sie na przebudowe skrzyni i wymiane wazniejszych lozysk. Warto wtedy tez napewno zrobic synchro.
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2008-10-26, 11:21   

allias napisał/a:
Jesli nie to szukuj sie na przebudowe skrzyni i wymiane wazniejszych lozysk. Warto wtedy tez napewno zrobic synchro.

Chcia?em pozmienia? ?o?yska w swojej skrzyni plus synchro. By?em u go?cia w ?DZ ,kt?ry siedzi w skrzyniach ,szczeg?lnie japo?skich (sam posiada 3000GT VR-4) i m?wi ,?e lepiej b?dzie jak kupie pewn? skrzynie u?ywke i zaleje dobrym oleum a nie b?d? robi? tej. Bo koszta samej robocizny to b?dzie "nowa" skrzynia...
 
 
 
Marko_ck 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 178
Skąd: ck
Wysłany: 2008-10-26, 11:26   

kurde rozrz?d razem z balansem robi?em miesi?c temu... ale wiadomo, ?e sprawdz? i to.

Szakal wymian? synchro i ?o?ysk mam naprawd? za takie pieni?dze, ?e nie b?d? pisa? bo ch?opak b?dzie mia? zam?wienia do ko?ca roku i mnie nie zrobi :lol2:

Jakie koszta ?o?ysk i synchro jak si? orientowa?e??
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-10-26, 11:47   

drogo, jesli masz GS to nie oplaca sie bo taniej kupisz skrzynie uzywana. takie naprawy oplacalna sa przy skrzynkach od awd, gst. same synchronziatory to z 600-700zl.
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
kamil-2k
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-26, 12:41   

Kurcze mam bardzo podobne objawy co Marko_ck. Nie daje mi to spokoju. Dodam jeszcze, ?e czasami (rzadko sie zdarza) podczas ruszania to auto lekko drga jakby sprzeg?o puszcza?o, przeskakiwa?o nie wiem zabardzo jak to opisa?..
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-26, 13:05   

Marko_ck napisał/a:
Jakie koszta ?o?ysk
ostantio robilismy kilka skrzyn do gsow... pierwsza rozwalona podpora choinki przy biegu 4 i jedno lozysko, plus uszczelnienie lyzki, i synchro 4 biegu... 700zl

druga skrzynia... wymiana lozysk na walku sprzeglowym - 400zl
 
 
Marko_ck 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 178
Skąd: ck
Wysłany: 2008-10-26, 16:02   

to mnie Goldi troch? pocieszy? szczerze powiedziawszy.

No nic jutro przed po?udniem olej spuszcz? to b?d? co? wiedzia?...

[ Dodano: 2008-10-27, 12:51 ]
synchronizatory raczej s? ca?e, ?adnych z?otawych opi?ek nie zanotowali?my...
Zdiagnozowali?my, ?e to ?o?ysko tak buczy (troch? malutkich srebrnych opi?ek w oleju by?o). P?ki co b?d? je?dzi? jak jest a w mi?dzyczasie poszukam skrzyni.
Przy okazji wymieni?em olej w skrzyni jaki? dziwnie rzadki by? wcze?niej :wtf:

Goldi wymiana ?o?ysk (cz??ci plus robocizna) ile za co? takiego liczycie? Bo nie wiem czy te ceny u g?ry to same cz??ci czy ca?o?? :roll:
Ostatnio zmieniony przez Marko_ck 2008-10-27, 12:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zaluski 
mniejsza zielenina


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 117
Skąd: wzi?? kas? na mody
Wysłany: 2008-10-27, 20:18   

Witam :lol2: Ja tez mam podobny problem :? Tylko moja skrzynia jest na gwarancji :lol2: musze j? tylko wyj?? i dostarczyc do niemiec :hahaha: B?de obserwowa? temat moze znajde odpowiedz jak dobrze naprawic skrzynie. NO wiecie ta niemiecka precyzja trzeba s?siadom pomagac :twisted:
_________________
O Panie, daj mi pewn? r?k?, dobre oko, doskona?? uwag?, bym nie pozostawi? za sob? p?acz?cego cz?owieka.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-27, 21:34   

Marko_ck napisał/a:
Goldi wymiana ?o?ysk (cz??ci plus robocizna) ile za co? takiego liczycie?
sami nie naprawiamy :> my tylko diagnozujemy problem :> wyciagamy skrzynie i wieziemy do specy w tej dziedzinie :) naprawde roznie :) zalezy od problemu... skrzynia wyciagniecie i jej wsadzenie to troche roboty... okolo 350zl... moze tobie lozysko oporowe chuczy poprostu ?

naprawa skrzyni roznie sie wacha... komplet lozsyk 6 chyba albo 8 wiem ze cos kolo 800-1000zl sie zamyka niestety... lozsyka te sa drogie...
 
 
Daniello
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 08:20   

Nie mog? znale?? odpowiedniego tematu wi?c pod??cze si? tutaj. Problem te? doytczy skrzyni. Pracuje cicho biegi wchodz? ?agodnie bez zgrzyt?w. Tylko problem polega na tym ?e po nocy ci??ko wyrzuci? z jedynki na luz.My?la?em ?e ma?o oleju,wymieni?em ale to nic nie pomog?o. Co to mo?e by
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 09:43   

jaki olej wlales ? w jakim stanie masz sprzeglo ? kiedy ostani raz wymieniales plyn w silowniku sprzegla?
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-10-30, 10:06   

Marko_ck, a masz tak ze po wci?nieciu sprz?g?a wszystko ucicha?Bo ja tak w?asnie mam i tez daje skrzynie do roboty i nie wiem co jej jest dok?adnie. i boj? si? troche koszt?w. Mam wlany olej redline moze teraz zalac innym olejem?
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Marko_ck 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 178
Skąd: ck
Wysłany: 2008-10-30, 10:13   

dok?adnie tak po wci?ni?ciu sprz?g?a wszystko ucicha. Pewnie masz to samo co u mnie czyli ?o?yska. Ja p?ki co zostawiam jak jest zala?em porz?dnym olejem, nie mam problem?w z wbijaniem bieg?w zero zgrzyt?w, skrzyni ju? szukam ewentualnie porz?dnego speca w okolicy.
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2008-10-30, 10:15   

A jak zmienile? olej ucich?o troche czy dalej jest tak samo?Zgrzyt?w w skrzyni nie mialem i nie wiem.Mam nadzieje ze nie wszystkie lozyska b?da do wymiany.Goldi powiedz mi jak z cze?ciami do skrzyni tzn z tymi ?o?yskami w miare ?atwo dost?pne w PL?czy musze z USA ci?gn?
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Serek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 11:20   

Mo?esz kupi? w ASO ale zap?acisz po 300-400 z? za sztuk? w zale?no?ci od ?o?yska. Mo?esz te? kupi? takowe ?o?yska w sklepie ale bez wymiar?w nie dobierzesz, oczywi?cie po cenach znacznie nizszych.
Ostatnio zmieniony przez Serek 2008-10-30, 11:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marko_ck 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 178
Skąd: ck
Wysłany: 2008-10-30, 17:01   

wiesz kupi? ?o?yska to nie problem, dobra firma, kt?ra si? zajmuje takimi rzeczami Ci dorobi za ?mieszne pieni?dze. Problem polega na tym, ?eby znale?? kogo? kto chocia? troszeczk? po wymianie zbli?y si? do fabryki.

Po wymianie oleju troch? lepiej zacz??y mi biegi wchodzi? (delikatniej), ale buczenie nie usta?o chce jeszcze zala? jakim? ?rodkiem do skrzy? bieg?w mo?e troch? wyciszy... :ass:
Ostatnio zmieniony przez Marko_ck 2008-10-30, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-30, 17:18   

MYSZA, lozsyka to nie problem w pl.... rownie dobrze te glos moze byc lozysko oporowe... lub lozyska w skzrzyni... lub crankwalk ;p
 
 
Marko_ck 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lip 2008
Posty: 178
Skąd: ck
Wysłany: 2008-10-30, 17:55   

Goldi ale oporowe nie powinno milkn?? przy wci?ni?ciu sprz?g?a? i by? s?yszalne na luzie?
Ostatnio zmieniony przez Marko_ck 2008-10-30, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2008-10-30, 18:33   



You have got CRANKWALK
Ostatnio zmieniony przez kiepuczi 2008-10-30, 18:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10