Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęgło
Autor Wiadomość
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-01, 09:32   

Allias chcialbym sie dowiedziec od Ciebie jednej zeczy znalazlem sobie sprzeglo nie jest to ACT ani nic o czym mowiles poprostu taki zamiennik na ktorym chcial bym pojezdzic z pol roku i tak bede robil generalke jak bys mogl zobaczyc je i powiedziec mi cokolwiek o nim czy warto czy nie pojezdze na nim z gory dziekuje http://www.swistak.pl/auk...-DOCISKIEM.html
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-01, 11:36   

Tego sprzegla nie znam wiec sie nie wypowiem. Jesli potrzebujesz tymczasowe moze byc oki. Jesli chodzi o wyglad to wyglada jak do V6. CHYBA (podkreslam) bedzie oki na jakis czas.
 
 
Haber
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 15:44   

mecenas napisał/a:
Allias chcialbym sie dowiedziec od Ciebie jednej zeczy znalazlem sobie sprzeglo nie jest to ACT ani nic o czym mowiles poprostu taki zamiennik na ktorym chcial bym pojezdzic z pol roku i tak bede robil generalke jak bys mogl zobaczyc je i powiedziec mi cokolwiek o nim czy warto czy nie pojezdze na nim z gory dziekuje http://www.swistak.pl/auk...-DOCISKIEM.html


Mam pytanie czy ktos z was potrafilby stwierdzic czy to sprzeglo by pasowalo do eclipsa 2003 v6 24v GTS
Ostatnio zmieniony przez Haber 2008-12-12, 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-02, 15:49   

Mecenas sprawd? jeszcze jedn? opcj?, czy sprz?g?o nie jest zaolejone. Jak zdejmiesz skrzyni? wszystko si? oka?e. Ja my?la?em, ?e sprz?g?o mi ca?kiem umar?o a okaza?o si?, ?e jest wyciek oleju ze skrzyni, kt?r? za?o?y?em. Musz? tu zwr?ci? honor sprz?g?u NKK, na kt?re psioczy?em. No ale z drugiej strony zmiana na Exedy napewno mi nie zaszkodzi :D (bo to NKK i tak nie ?apa?o od nowo?ci jako? super rewelacyjnie).
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-02, 20:34   

viader a jestem sam w stanie to sprawdzic (zero pojecia) wg waszych instrukcji czy konieczna bedzie wizyta u mechanika dodam ze skrzynia mi ciezko chodzi i tez musze wymienic w niej olej
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-02, 22:59   

Bez zdj?cia skrzyni raczej nie zobaczysz, no chyba, ?e jest taki wyciek, ?e wida? na zewn?trz skrzyni. Sprawd? ilo?? oleju w skrzyni, zawsze to jaka? wskaz?wka. Pewnie u Ciebie jednak b?dzie zu?yte sprz?g?o ale jest te? taka ewentualno?? jak pisz
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-12, 12:57   

jak sprawdzic ilosc oleju w skrzyni?? trezba ja zdejmowac??
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-13, 08:08   

Sa dwa sposoby...

1. Sciagasz plastikowy dolot i na przodzie skrzyni oczom twoim ukaze sie duza sruba w polowie skrzyni. Po jest odkreceniu bedziesz mogl sprawdzic poziom. Jesli sie wylewa... to albo stoisz na pochylym albo ze jest tyle ile potrzeba... :>

2. Wjedz na kanal i mozesz zobaczyc od spodu. Ta sama sruba i ten sam efekt.

Jak za malo to dolewasz w tym samym miejscu - nie bedzie latwo ale tak juz jest.
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-17, 18:49   

panowie wymienial ktos sprzeglo sam ?? Dzisiaj kolega mechanik owiedzial mi ze mozemy podjac sie tego sami tylko powiedzial mi zebym dowiedzial sie czego kolwiek od czego zaczac i jezeli ktos wymienial to by mogl opisac na co zwrocic uwage dysponuje kana?em i niewiem czy tzreba przy tym wyciagac silnik?? jezeli ktos ma z tym jakiekolwiek doswiadczenie to czy mogl by opisac od czego zaczac i czy waarto podejmowac sie samemu czy lepiej wstawic na warsztat i sie nie martwic
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-17, 20:27   

Jesli masz podnosniki zeby podlewarowac samochod na przynajmniej 40-50cm nad ziemia to mozesz to nawet zrobic w garazu.

Silnika nie musisz wyciagac chyba ze lubisz hardcore. Sciagasz oski... demontujesz uchwyty na tyle silnika. Demontujesz rozrusznik i lape skrzyni... i w przeciagu 3-4 godzin (moze mniej) bedziesz mial skrzynie na podlodze.
Nie potrzebujesz zadnych specjalistycznych narzedzi ale dlugi i mocny srubokret plaski napewno pomoze. Oprocz tego dobry zestaw nasadkowy (plyty lub tez gleboki) i oczkowa 17-tka (wzdglenie gleboka nasadka) i bedzie oki. Robota nie jest wcale trudna. Jesli robisz to pierwszy raz to nastawiaj sie na cala sobote ze spedzisz w garazu.

Upewnij sie tylko ze twoje sprzeglo przyszlo z kluczem centrujacym.
Nie jest warunkiem koniecznym ale nie watpliwie pomaga jesli scentrujesz dysk jak nalezy zeby zamontowac skrzynie na miejsce.
Ostatnio zmieniony przez allias 2008-12-17, 20:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-17, 22:24   

Allias wiedzialem ze sie wypowiesz napewno mi to pomoze noo moze mojemu koledze ja bede sie przygladal i sie uczyl w kazdym badz razie mam podnosniki i kanal wiec chcialbym sam to zrobic bo u mechanika powiedzieli mi 600 zl minimum wiec nie usmiecha mi sie to wole sobie za ta cene olej do skrzyni kupic u jeszcze zostanie na paliwo :) zabiore sie do tego po swietach jakos w styczniu opisze jak mi poszlo dzieki za informacje
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-18, 00:00   

I4 jest latwiejsza ale to wlasnie V6-tke robilismy w garazu i zajelo nam to 4.5h zeby zrzucic na glebe (ze wzgledu na dostep i za duzo piwa).

Z V6 musisz tylko pamietac ze jak bedziesz sciagac skrzynie to musisz wpierw wypiac lozysko zanim je rozerwiesz. Jak juz bedziesz mial skrzynie luzna i gotowa to zssuniecia to uzyj tego plaskiego srubokreta o ktorym wczesniej pisalem i wetknij go w otwor z widelcem do sprzegla i musisz wypiac lozysko sprzegla. Jesli tego nie zrobisz to sie umordujesz a mozesz jeszcze cos uszkodzic.

Wystarczy jak wsuniesz, przekrecisz i uslyszysz "klick". Powinna sprezyna sie poluzowac i bedzie lekko mozna ja sciagnac.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-18, 00:19   

allias napisał/a:
Wystarczy jak wsuniesz, przekrecisz i uslyszysz "klick". Powinna sprezyna sie poluzowac i bedzie lekko mozna ja sciagnac.
w druga strone tez ,atwo nie bedzie z lozyskiem wyciskowym... przy zakladaniu nie preecyzyjnym skrzyni spreznka zeskoczy...
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-18, 08:55   

Akurat nie bo przy zakladaniu to sama sie wsuwa... jesli nie zaskoczy przy wkladaniu to nacisnac na widelec zeby wytworzyc wieksze cisnienie na lozysko i samo zaskakuje.
 
 
Haber
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-28, 11:33   

Mam pytanie czym sie r??ni sprzeglo ktore ma 25 "zeb?w" a takim co ma 30 ?? Szukam sprzeg?a do 3.0 v6 GTS i z firmy napisali mi tak

Witam
kompletne oryginalne sprzeglo to : jesli 20 zebow 2500 zl , jesli 30 zebow to 3000 zl .

Pozdrawiam RD
Ostatnio zmieniony przez Haber 2008-12-28, 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ash
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-28, 11:48   

Haber zbyt du?o ci krzykneli za t? cene to kupisz ACT stage 2 lepsze od ori
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-12-28, 13:38   

Haber napisał/a:
jesli 20 zebow 2500 zl , jesli 30 zebow to 3000 zl .


Stary zlituj si? 2,5 klocka za serie to lekka przesada, kup sobie Exedy albo act2100 zap?acisz ok $500 i b?dziesz zadowolony jak dziecko :D

A ten Pan z firmy to niech si? poca?uje :ass:
Temat?w sprz?g?a nawet z linkami ju? by?o kilka, zobacz poczytaj i si? dowiesz.
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
Haber
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-28, 15:49   

Na ebay'u z usa jest tego na p?czki tylko ?e nigdy nie zamawia?em stamt?d niczego pisa?em na privie z sir Kiepuczim przed ?wi?tami czy da?by rade co? skombinowa? ale dopiero po ?wi?tach co do tych cen to rzeczywi?cie przesada sam serwis mi za orygina? wyceni?
tak : Tarcza 760 pln docisk 1150 pln ?o?ysko 470 pln w sumie ok 2400 pln i czas oczekiwania ponad 6 tygodni, wi?c czekam na odpowied? od Kipeucziego
Ostatnio zmieniony przez Haber 2008-12-28, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hammer 
KLUBOWICZ
SKARBNICA KLUBU


Pomógł: 15 razy
Wiek: 49
Dołączył: 13 Sie 2007
Posty: 1761
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2008-12-28, 16:34   

?o?ysko Nachi do sprz?g?a 90z? w Intercarsie :P
kupowalem przed 2 tygodniami :D
_________________
Hammer 667 - faster than Satan
 
 
Haber
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-28, 17:20   

W?asnie z ?ozyskiem nie ma problemu w wiekszosci sklepow jest dostepne od reki gorzej z dociskem i tarcza a tym bardziej do 3 litrowki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8