Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzęgło
Autor Wiadomość
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 13:46   

latwo jest tak powiedziec ze najlepiej wszystko wiem ze mozna ale co prawdopodobnie trzeba by wymienic przy takiej sytuacji jaka mam teraz chcal bym zeby to nie wyszlo za drogo nie znam sie na tym i niewem co jest do wymiany moze Allias bedzie cos wiedzial jeszcze albo Goldi...moze to ?? http://cgi.ebay.com/ebaym...sQ5fAccessories
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-28, 14:02   

Wiem, ?e ?atwo powiedzie?. Ja te? w?a?nie musz? zmieni? sprz?g?o i kupuje komplet EXEDY chocia? jest 2xdro?szy od innych dost?pnych marek. Uwierz mi, ?e pozorna oszcz?dno?? mo?e Ci? sporo kosztowa? tak jak mnie teraz. Koszt przeci?tnego sprz?g?a do mojego auta to 300-400z?, Exedy ok 650. Wymiana 350-400z?. W?a?nie b?d? p?aci? za trzecie zdj?cie skrzyni (czyli 1000 poszed? si? jeba? + 300 za ch*jowe sprz?g?o).To samo mo?e Ci? spotka? jak wymienisz tarcz? a za miesi?c padnie Ci docisk albo ?o?ysko oporowe. Tw?j wyb?r, oszcz?dny cz?sto p?aci dwa razy.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 14:04   

mecenas, temat sprzegiel do 3g byl poruszany wielokrotnie... nawet nie dawno taki teamt sie przewijall... wystarczy poszukac... nie ma sensu srednio raz na tydzien rozwazac w kolko jakie sprzeglo do 3g kupic skoro odpowiedzi leza na forum wystarczy sie do nich schylic... i je podniesc/przeczytac... dzialy 3g ogole, czy tez 6g72 lub warsztat ogolny nie sa tak spore... w wspolpracy z szukajaka uzyskasz odpowiedzi... masz do zmiany komplet jak wspomnail viader
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 20:44   

Mozesz kupic fabryczna ale to nie sprawi ze powroci usmiech na twarzy a w kieszeni i tak echo sie odezwie. Jak masz to zmieniac to tak zebys poczul dlaczego. Dlatego powtorze poraz kolejny. ACT 2100 i bedziesz dziekowal potem. Zestaw przychodzi z tarcza, dociskiem, lozysciek i narzedziem do centrowania lozyska. Cena bedzie nie wiele wieksza niz EXEDY (ktore jest odrobine drozsze od fabrycznego - albo tansze) a ACT da naprawde ci frajde z jazdy Eclipsa. Ja mialem w swoim i wiem ze to byl jeden z lepszym modow. Zapytaj hammera to zdziwie sie jesli powie ci cos innego.
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 00:28   

a jesli bylbys tak mily i podrzucil jakiegos linka moze byc z usa to co potrzebowalbym wymienic tylko musze liczyc sie z pieniedzmi dlatego jak by bylo gdzies taniej bo bez wymiany i tak sie nie obejdzie to bylbym naprawde wdzieczny bo wiesz wy mowicie co kupic a ja i tak nie bardzo wiem co mi potrzebne zebym czegos za duzo nie kupil albo za malo
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 12:47   

Kupujac ACT dostajesz wszystko co ci jest potrzebne do zrobienia. Mozesz przy okazji zrobic uszczelki na oskach na skrzyni i moze nawet uszczelke na wele od strony skrzyni - to wszystko jest jedna robota.... ale sa wlasne preferencje. - - nie koniecznie.

Sprzeglo to sprzeglo... i tyle... kupujesz kit i tyle. :P

Co do linka to mam lekkiego lenia i podawalem go juz kilka razy. Napewno znajdziesz. Nie wiem czy przypadkiem nie jest nawet w tym temacie.
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 15:11   

to powiedz mi jeszcze czy w polsce kupie takie sprzeglo jezeli tak to czy jest duza roznica cenowa niz w usa
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 17:04   

W Polsce nikt poza kiepuczi takich czesci nie sciaga... a jesli tak to mi o tym nie wiadomo.
 
 
franek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Zamość
Wysłany: 2008-11-29, 19:31   

a tak przy okazji sprz?g?a....
jaki polecacie p?yn?
i ile go zala
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 19:47   

Allias czyli pozostaje mi tylko sciagnac z USA jezeli ktos by potrzebowl zawsze mozna kila sciagnac aktualnie nie jestem tam ale mam kogos kto moze to kupic i wyslac a za jednym zamachem moznaby sciagnac wiecej...jezeli znalazlbys chwilke i podal mi jakas stronke z kad moge je sciagnac bo nieznalazlem w poprzednich postach to bylbym naprawde wdzieczny
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 20:07   

franek... mecenas... czy wy przegladacie forum czy tylko przychodzicie w przypadku kiedy potrzebujecie pomocy?

allias napisał/a:
Co do linka to mam lekkiego lenia i podawalem go juz kilka razy. Napewno znajdziesz.


http://www.eclipse.net.pl/viewtopic.php?t=3309

http://www.eclipse.net.pl...?t=2076&start=0
 
 
franek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Zamość
Wysłany: 2008-11-29, 21:04   

Nie allias nie tylko gdy potrzebuje pomocy....

Nie znalaz?em tego topicu, bo szuka?em p?ynu, a nie oleju - moja wina.
Nie ukrywam ?e jestem "mechanicznym idiot?", wi?c wybacz g?upie pytanie:
czy olej w skrzyni i p?yn, kt?ry "przep?ywa" przez pomp? sprz?g?a to to samo ?

pozdrawiam
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 21:38   

Nie. Plyn w skrzyni to olej taki jak MTL albo BGsynchro a pompa sprzegla uzywa plyn hamulcowy.
 
 
franek 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 48
Skąd: Zamość
Wysłany: 2008-11-29, 21:54   

i wszystko jasne...
czyli w takim razie chodzi?o mi o p?yn hamulcowy :P

dzi?ki
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 23:03   

Allias jedno pytanko znalazlem sprzegielko ktore mogl bym kupic tylko tam jest napisane ze to do 2G chyba patrzac po roczniku jak bys mogl zucic okiem na ten link http://cgi.ebay.com/ebaym...%3A1|240%3A1318
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-30, 10:16   

To jest do 2G i do 4-ro cylindrowego silnika a ty (wnioskujac z opisu) masz V6. Musisz szukac po 2000+

To jest sklep gdzie ja kupowalem. Bardzo wporzo gosc...
http://www.importcarpartsplus.com/3gclutchfw.htm

A jesli cena Ci nei bedzie odpowiadala to jest jeszcze pare sklepow gdzie znajdziesz cos dla siebie.
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-30, 10:48   

Allias jestes naprawde zlotym czlowiekiem masz tyle cierpliwosci do laikow na temat ACT juz sie orientowalem i zam ceny kilku stron (dzieki Tobie) wiem przynajmniej o czym teraz mowimy...chcialbym jeszcze zorientowac sie na temat tego exedy wydaje mi sie duzo tansze a mi teraz naprawde na tym zalezy znalazlem jeszcze jeden lik jak bylbys tak mily i zucilbys okiem na to bo jest bardzo duza roznica cenowa http://cgi.ebay.com/ebaym...emZ400005765434

[ Dodano: 2008-11-30, 10:51 ]
aha i jeszcze takie male pytanko stage 1 2 3 o co chodzi w tych oznaczeniach twardosc?? i ktore najlepiej brac lub tylko pasuje i dlaczego bo domniewam ze stage 2 z tego co piszecie
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-30, 11:37   

Exedy jest dobrym produktem choc nie tak dobrym jak ACT :>
Generalnie mozesz przyjac ze EXEDY to bedzie to samo co sprzeglo fabryczne i jego parametry nie beda sie wiele roznic.

Co do tego jaki STAGE to odpowiednie poziomy mowia o dopasowaniu mocy modyfikacji do tego ze bedzie przenoszone na kola. Ja osobiscie polecam STAGE 2 dlatego ze jest wytrzymalsze niz zwykla jazda i pozwala na przycisniecie samochodu bez ogromnego wysilku na tarcze (w ko?cu to samoch?d z charakterem sportowym).

STAGE 2+ i wyzej beda mialy bardzo twardszy zacisk i czesto codzienny kierowca narzeka na jakosc jazdy, ze szarpie albo cos nie tak - bo jest ot przystosowane do chwytania szybciej i mocniej przy wi?kszych mocach sinika.

Tak czy inaczej jesli chcesz to zrobic tanio (to uwazam zmien samochod - sorki) ale EXEDY bedzie dobrym wyborem ale jesli chcesz to zrobic dobrze to kup ACT.

Pamietaj tylko zeby nie cisnac tych sprzegiel przez pierwsze 300-500 mil. Potrzebujesz troche czasu zeby sie ulozylo. Inaczej je spalisz albo sie rozleci i bedziesz musial znow wymieniac.

Powodzenia.
 
 
mecenas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-30, 11:49   

Allias powiem Ci tak jest teraz taki miesiac jaki jest wydatkow naprawde duzo a mi akurat stalo sie co sie stalo musze zrobic to taniej ale ne chce jakiegos dziadostwa skoro exedy mowisz ze jest dobre ale nie bardzo dobre poprostu zamiennik to musze je wziazc i tak wymienie je po 2-3 miesiacach bo bede chcial zrobic generalke tak czytajac po waszych wymianach to i bedzie ACT 2100 teraz mam taka sytuacje ze niemam sprzegla i ograniczony buzdzet a jezdzic musze... mam jeszcze tylko jedna proscbe do Ciebe jak bys mogl wypowiedziec sie na temat exedy jaki kupic oczywiscie nie doradzic bo wiem ze doradzasz ACT ale wypowiedziec sie bo niewiem czy ten link co wyslalem wczesniej to bedzie dobre
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-30, 20:08   

Co do EXEDY to jak kazde inne. Bedzie dzialalo i bedzie oki. Nie przecze. Ludzie z nimi jezdza i sa zadowoleni.

Co do linka... goscia nie znam i z ebay'em jak to ebay'em. Tlumaczyc ci nie musze. Sprawdz opinie i % i sam podejmij decyzje bo ja nie bede w stanie powiedziec czy jest oki - bo sam od niego nie kupowalem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12