Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co dzisiaj zrobiłeś dla swojego samochodu ?
Autor Wiadomość
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-13, 22:18   

zalozylem rolke i zmontowalem przepustnice - obie rzeczy smigaja jak marzenie - misio dostal za to w nagrode buziaczka w sam znaczek :) :)
a dodatkowo testujac przepustnice dalem nauczke odpicowanemu golfikowi III ktory nawachal sie spalin z rur mojego malenstwa :)
 
 
cyberluk 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-13, 23:37   

Na plus:
- poprawi?em mapk? paliwa: +10HP i +12Nm :)

Na minus:
- paskudna "dziura" przy 2000 obr/min - do poprawki
- zepsu?em kabelek od loggera :(
_________________
Łukasz (cyberluk) Walkowski
Eclipse 1G GS powered by A.R.S Performance & ECU Master
163,1HP@6986RPM 174,9Nm@5987RPM
 
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-09-17, 10:12   

Cyberluk bardzo mnie intryguje Tw?j MAF, jakie daje mo?liwo?ci w GS, czym jest wysterowany, mo?e strzelisz jakiego? arta na ten temat razem z fotami :> :jezyk: kiedy turbo ?? Taki ma?y OT hihi
 
 
Many
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-17, 11:36   

wymieni?em sond? i amortyzatory ESC smiga jak ta lala :) Jak na razie mog? powiedzie? ze Jest juz w stanie idealnym. cho? wydaje mi sie ze sonda jeszcze co? nie do ko?ca dobrze ?miga.
 
 
cyberluk 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-17, 13:26   

MikeR napisał/a:
Cyberluk bardzo mnie intryguje Tw?j MAF, jakie daje mo?liwo?ci w GS, czym jest wysterowany, mo?e strzelisz jakiego? arta na ten temat razem z fotami :> :jezyk: kiedy turbo ?? Taki ma?y OT hihi


Ma?y OT: Art b?dzie, bo tak obieca?em tw?rcy ?winki :] Daje mi to, ?e nie mam przep?ywki i problem?w z ni? zwi?zanych :) Dodatkowo mog? sobie sterowa? zap?onem i do?adowaniem jak zamiast MBC za?o?? N75. Turbinki w tej chwili brak, ale na przysz?o?? jak znalaz?. W sobot? objecha?em VW Paska 1.8T na trasie. 4 pr?by by?y i 4 dla mnie z rolowanego od 80 w g?r?, p??niej przyjecha?o Audi A6 3.0 TDi i pokaza?o nam, gdzie nasze miejsce ;) A tak wygl?da moja obecna mapka: http://87.204.28.15/mapka.jpg
Nazw? urz?dzenia specjalnie chwilowo zamaza?em - jeszcze kilka dni cierpliwo?ci prosz? ;) SAMAEL: sied? cicho, bo w dzi?b dostaniesz ;P
_________________
Łukasz (cyberluk) Walkowski
Eclipse 1G GS powered by A.R.S Performance & ECU Master
163,1HP@6986RPM 174,9Nm@5987RPM
 
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-09-17, 18:30   

to zrobilem:D


czyli podswietlilem przednie kierunki i tylne lampy zeby swiecily cale..
Goldi dzieks za schemat :ok: :lol2:
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-09-17, 19:49   

Ryfi fura ?wietnie wygl?da i gara? te? masz fajny. Ja za?o?y?em neony no ale niestety jeden juz cos odszed? w ?wiat zmar?ych wraz z przetwornica, ale zam?wi?em nast?pny jak wymienie dam foty.
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-17, 22:01   

Ryfi napisał/a:
Goldi dzieks za schemat
nie za ma co :P 2 bro i jestesmy kwita :P joke ;) dla kumpli zawsze do uslug :) ryfi to co zrobiles dla swojego samochodu jestg dla mnie bomba :) tez tak probuje ale nie moge znalesc 2 wlokiennych pomaranczowych :( a najlepiej w chromie :P lol
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-09-17, 23:17   

Goldi na zlocie browca postawie jak tylko bedzie okazja :lol2: co do zarowek to mam takie zwylke i swieca ladnie http://allegro.pl/item241...zowe_10szt.html
ale zastanawiam sie nad diodowymi
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-17, 23:28   

ale to sa jednowlokienne :> ?
 
 
Ryfi 
mniejsza zielenina



Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 181
Skąd: W?oc?awek
Wysłany: 2007-09-17, 23:30   

a no tak nie zauwazylem:/ jutro popytam w sklepie motoryzacyjnym kumpla to Ci zalatwie 2 jak cos za ta pomoc jak tylko bedzie miec :dance:
_________________
www.eclipsespyder.pl.tl
---->got 2rbo<----
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-18, 00:33   

spoko loko :) narazie tylko popytaj ;) bo tez juz namierzam w krk takie zaroweczki :> niemieckie bodajze ;) ale jak cos to pm :) nie robmy juz ot :)

p.s. a jakby byly w chromie pomarancze dwulokienne to bedzie zajebiozo :D pozdr i do uslyszenia na pm ;) z gory dzieki :)
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-18, 19:51   

a ja dzisiaj wybebeszylem swojego Logana i przerzucilem do kliperka cala instalacje muzyczna - skrzynie basowa 750W Blaupunkta (ledwo mi sie zmiescila - pol bagaznika :) :) ) i wzmacniacz Blaupunkta wraz z kompletnym okablowaniem i w koncu konkretnie radyjko LG o takie http://www.euro.com.pl/ra...lac-m8410.bhtml - calosc kupilem jakis rok temu i jezdzila w drugim samochodzie a jakos teraz sie zmotywowalem do montazu w misku - efekt powalajacy :)
 
 
cyberluk 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-20, 00:34   

W ko?cu wzi??em star? przep?ywk? i... :twisted:

WARNING: w seryjnym samochodzie nie powtarza? operacji, bo misiek przestanie je?dzi?!!!

Tak wygl?da pokrywa filtra powietrza teraz:
http://87.204.28.15/przeplywka/przeplywka_1.jpg

Tak wygl?da g?ra przep?ywki (2 zdj?cia z r??nymi detalami):
http://87.204.28.15/przeplywka/przeplywka_2.jpg
http://87.204.28.15/przeplywka/przeplywka_3.jpg

I to co najlepsze :) Tylko te dwie dziury dostarczaj? powietrze i s? najw??szym miejscem w dolocie. Jak wida? na pierwszym zdj?ciu, ja ju? ich nie mam:
http://87.204.28.15/przeplywka/przeplywka_4.jpg

Aha, na niebiesko zaznaczy?em mniej wi?cej ?rednic? rury, na kt?r? zak?ada si? z??czk? do kolektora :twisted:

R??nica jest znaczna :) Dolot "troch?" si? odetka?. Zobaczymy jak to si? prze?o?y na osi?gi. Dla ciekawskich powiem, ?e od 4600 obr/min w kolektorze zaczyna rosn?? podci?nienie, co oznacza, ?e "zw??ka" daje si? we znaki :twisted: Ci?g dalszy nast?pi :twisted:
_________________
Łukasz (cyberluk) Walkowski
Eclipse 1G GS powered by A.R.S Performance & ECU Master
163,1HP@6986RPM 174,9Nm@5987RPM
 
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2007-09-20, 21:59   

Dzis umylem miska po czym nawoskowalem go :D woskiem ktory kupilem ;) i czarny to jest czarny :lol2: tak sie swiecil ze nie dalo sie oczu oderwac :jezyk: jak podjechalem na stacje Shell zatankowac benzynke to facet ktory obsluguje cieszyl oczy rowniez :D i powiedzial ze ma nadzieje ze nie tankuje gazu do takiego auta...hehe ...poki co nie...ale chyba gazownik wrzuce bo za duzo jezdze i za duzo wydaje na benzynke :wtf: wczoraj 60 zl...dzis znowu 60 zl...i tak co 2-3 dni :o ...w najblizszych dniach...misiu dostanie nowy olej i filtr oleju :jupi: i tak czystym autkiem jechalem sobie 40km/h pomalutku upajaj?c sie jazda i lansem... :jupi: :twisted:
Ostatnio zmieniony przez maciejka 2007-09-20, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-20, 22:05   

ja dzisiaj zalozylem plastiki ktore obkleilem folia "carbon" ;) z allegro bo mnie wnerwial tandetny srebrny kolor - niestety folie sie bardzo ciezko naklada w przeciwnienstwie tego co pisza na aukcjach i z efektu nie jestem na 100% zadowolony, juz zamowilem nowa folie i bede obklejac jeszcze raz moze wprawy nabiore :)
 
 
cyberluk 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-20, 22:35   

Strojenie mode on :) Bez sondy, patrz?c tylko na wyprodukowane wykresy z dynometru. Oczywi?cie z wywalon? przep?ywk? :twisted:

Pierwszy efekt:
http://87.204.28.15/przeplywka/dyno5_2.jpg
?adna, spokojna mapka do jazdy po mie?cie, p?a?ciutki przebieg momentu, g?adkie wkr?canie si? na obroty ;) Taki wykres zosta? wykreowany przez sztuczne zalanie auta paliwem, ?eby si? muli?o :)

Poprawka ma?a:
http://87.204.28.15/przeplywka/dyno5_3.jpg
Tak samo jak poprzedni wykres - mapka do miasta, tylko troszk? podci?gni?ta je?eli chodzi o niutki.

A teraz hardcore :twisted:
http://87.204.28.15/przeplywka/dyno5.jpg
Mapka, na kt?rej b?d? w najbli?szych dniach je?dzi? :twisted: Zobaczymy jak si? b?dzie sprawdza?a :]

I na sam koniec, totalny hardcore :twisted: :twisted: :twisted:
http://87.204.28.15/przeplywka/dyno5_1.jpg
Ju? t?umacz?, dlaczego wykres wygl?da dziwnie. Wina le?y w ?lizgaj?cym si? sprz?gle- u?lizgi, a p??niej "?apanie" powoduj? nag?y spadek momentu i mocy, wr?cz cofanie si? wykresu, ze wzgl?du na cofaj?ce si? obroty.

Uprzedz? te? pytania. Stara?em si? jak mog?em poda? parametry do dynometru jak najbardziej zbli?one do realnych. Nie gwarantuj? jednak, ?e masa samochodu nie r??ni si? o jakie? 30 do 40kg od podanej do oblicze?. Wyniki zaprezentowane mog? wi?c zmieni? si? o kilka koni. Chcia?bym jednak zauwa?y?, ?e pomiar na prawdziwej hamowni da? mi 132 koniki z padni?t? przep?ywk?. Je?eli tutaj by?em wstanie wykrzesa? w takich samych warunkach 30 koni, to na hamowni stacjonarnej powinno wyj?? 132 + 30 = 162 koniki. Jak sko?cze autko, to zweryfikuj? wyniki w VTG ;] Nawet je?eli wyjdzie 150 koni, to b?d? skaka? z rado?ci - tak jak wspomnia?em kupuj?c auto, mia?em ich 132. Powr?t do serii b?dzie cacy ;]

PS: mam te? zerwane poduszki pod silnikiem ;P
_________________
Łukasz (cyberluk) Walkowski
Eclipse 1G GS powered by A.R.S Performance & ECU Master
163,1HP@6986RPM 174,9Nm@5987RPM
Ostatnio zmieniony przez cyberluk 2007-09-20, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-20, 22:39   

o kur.a :) pieknie :) respekt za wolnossaka :)
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-09-20, 22:43   

?e si? tak zapytam to co tam kolega ma pomodzone przy silniku? ;)
 
 
 
cyberluk 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 317
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-20, 22:46   

GOLDI napisał/a:
o kur.a :) pieknie :) respekt za wolnossaka :)

Ehh :] Jak zrobi? poduszki i reszt? gumek w zawieszeniu, to pod mask? trafi pewnie dolot by Eltec, regulowane k??ka rozrz?du, przyspiesz? sobie zap?on, bo tak? mo?liwo?? mam, mo?e jaki? dedykowany kolektorek wydechowy ;] P??niej g?owica obr?bka stage II, planowanie g?owicy na 11.5:1... no i zobaczymy ;P Na koniec jak b?dzie zb?dna kasiorka, to mo?e jakie? wa?eczki 272 HKS'a (ehh marzenia)

[ Dodano: 2007-09-20, 22:50 ]
Szakal napisał/a:
?e si? tak zapytam to co tam kolega ma pomodzone przy silniku? ;)


Nic specjalnego... Po padni?tej uszczelce pod g?owic?, zawory o 1mm wi?ksze obrabiane na 5 k?t?w, leciutko splanowana g?owica - jak to si? robi przy remontach. Najwi?kszy bajer to wywalona przep?ywka i przez to odetkany dolot. To mi da?o strasznie du?o. No i wszystko jest na ?wince naszej rodzimej produkcji spod Krakowa :) + MAP sensor do 115kpa. Przez weekend mo?e opisz? ze zdj?ciami ca?y projekt konwersji...

PS: jeszcze wyci?ty kat - zosta?a sama puszka i ko?cowy t?umik przelot 2.5 cala by El-Tec ;)
_________________
Łukasz (cyberluk) Walkowski
Eclipse 1G GS powered by A.R.S Performance & ECU Master
163,1HP@6986RPM 174,9Nm@5987RPM
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12