Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik zgrzyt
Autor Wiadomość
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-01-30, 20:07   

no w?a?nie silnik nie odpala ale kr?ci czasami zaczyna zapala? ale po puszczeniu kluczyka cisza. A cotam w tym miejscu jest wie kto???
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-01-30, 20:18   

pod??cz diod? i sprawdz b?edy
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-01-30, 20:27   

a jak to zrobi???
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-01-30, 20:31   

http://eurosoftware.com.pl/krzyzak/index.html - przejrzyj to tam masz opisy
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-01-30, 20:59   

dobra no to dzi?ki co? znajde dla siebie:). Coodo nie wiesz czy jest co? za tym deklem takiego jak pompa wodna albo pompa oleju?? a jak by co? by?o to co mo?e tam by???

[ Dodano: 2009-01-30, 21:12 ]
a ?eby pod?onczy? kompa to musi silinik by? odpalony??

[ Dodano: 2009-01-30, 21:17 ]
ja wiem ?e mo?e za bardzo panikuje ?e mi si? auto zepsu?o ale dopiero poznaje eclipse od 6 miesi?cy i pierwszy raz mi si? co?w silniku zepsu?o ;( . Mam pytanie czy kto? wie ile mo?e kosztowa? czujnik po?o?enia wa?u??
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-01-31, 15:24   

jak ?ciagniesz pokryw? to bedziesz m?g? wstepnie oceni? co ci polecia?o czy balans lub pompy ,zobacz tu powinno co? ci pom?c http://kaleos.4ignition.c...pseManualG1.pdf
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-02-01, 21:18   

dzi?ki Coodo materia? kt?ry przes?a?e? bardzo si? przyda do remontowania mi?ka:) tylko szkoda ?e po angielsku:)
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-02-02, 19:18   

Kto? chyba na forum mia? z t?umaczeniem ,musia? by? troch? po kopa? , tylko nie wiem czy za free
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-02, 19:46   

pawel8654 napisał/a:
tylko szkoda ?e po angielsku:

http://pl.youtube.com/watch?v=yhdDMwf9QrQ
 
 
seba 
KLUBOWICZ


Pomógł: 32 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 823
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-02-02, 19:57   

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________

IS 220
 
 
 
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-02-02, 21:58   

Ale ?mieszne Goldi to ci si? uda?o :ok: . Ja si? uczy?em niemieckiego wi?c to dla mnie czarna magia.

[ Dodano: 2009-02-02, 21:59 ]
Codo dzi?ki za info :ok:

[ Dodano: 2009-02-02, 22:30 ]
Wyczyta?em na forum ?e nie ma czujnik po?o?enia wa?u czy to prawda a jest czujnik po?o?enia wa?ka rozrz?du??
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-02-04, 10:22   

pawel8654 napisał/a:
Wyczyta?em na forum ?e nie ma czujnik po?o?enia wa?u czy to prawda a jest czujnik po?o?enia wa?ka rozrz?du??

Tak na ko?cu wa?ka rozrzadu jest taki "aparat zap?. "
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
westman
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-06, 17:58   

pawel8654 napisał/a:
w?a?nie wr?ci?em od mechanika i mam p?kni?ty dekiel tam gdzie jest ko?o pasowe a dekiel jest w tym miejscu co rozrz?d tylko ?e na dole. I wobec tego mam pytanie co tam jest i co mo?e tam by? uszkodzone?? jak by mia? kto? silnik wyci?gni?ty to m?g?by mi kto? zdi?cie zrobi? tego co tam jest?? z g?ry dzi?ki

[ Dodano: 2009-01-30, 19:55 ]
i mam blok silnika w ca?o?ci i rozrz?d te? w ca?o?ci :lol2:


Jak na m?j gust to urwa? si? balans zablokowa? pomp? oleju (zgrzyt z?batek) zablokowana pompa przestawi?a rozrz?d i nie odpali?, na dodatek kr?ci?e? silnikiem i pewnie zawory jeszcze szlag rafi?
 
 
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-02-06, 18:45   

no wiesz balans i pompa oleju posz?y na 100% a zawory s? ca?e bo pierwsze co wyci?gneli?my to by?y zawory wraz z g?owic? a p??niej dopiero sprawdzili?my reszte. Ale rozrz?d si? nie przestawi? bo znaki na rozrz?dzie s? ustawione dobrze :lol2: . jak by si? rozrz?d przestawi? to by pourywa?o z?by na pasku??
 
 
westman
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-06, 19:20   

No ok ja tam tylko zgadywa?em. Ale sam przyznasz ?e "od dupy" ?e? si? do tego zabra? bo s? prostrze sposoby sprawdzenia rozrz?du ni? demonta? g?owicy
 
 
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-02-06, 19:37   

no wiem ?e prostsze ale pierwsze co przysz?o mi do g?owy to pier?cienie posz?y no i dlatego rozebrali?my g?owice i przy okazji sprawdzili?my zawory.a dopiero pu?niej zobaczyli?my p?kni?t? obudowe i pyta?em na forum co tam si? znajduje pod t? obudow? i si? dowiedzia?em i wtedy zaczeli?my w tym miejscu pztrze? co si? sta?o.

[ Dodano: 2009-02-06, 19:38 ]
Ale dzi?ki za dobr? rade :amen:
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-02-07, 05:38   

westman napisał/a:
Jak na m?j gust to urwa? si? balans zablokowa? pomp? oleju (zgrzyt z?batek) zablokowana pompa przestawi?a rozrz?d i nie odpali?, na dodatek kr?ci?e? silnikiem i pewnie zawory jeszcze szlag rafi

Nie to ?ebym sie czepia?
ale czy spotka?e? sie ju? z takim przypadkiem ?eby ko?o pasowe od balansu urwa?o sie i zablokowa?o pompe?
moim zdaniem, jak takie ko?o od balansu, by sie dosta?o miedzy ko?o pompy olejowej, a pasek - to pasek rozrzadu owin?? by mu sie na "masce samochodu" ,a nie tylko przestawi? rozrz?d
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-02-07, 18:49   

Coodo napisał/a:
pasek rozrzadu owin?? by mu sie na "masce samochodu" ,a nie tylko przestawi? rozrz?d

a pasek rozrz?du jest ca?y:-)
 
 
westman
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 20:36   

Coodo napisał/a:
westman napisał/a:
Jak na m?j gust to urwa? si? balans zablokowa? pomp? oleju (zgrzyt z?batek) zablokowana pompa przestawi?a rozrz?d i nie odpali?, na dodatek kr?ci?e? silnikiem i pewnie zawory jeszcze szlag rafi

Nie to ?ebym sie czepia?
ale czy spotka?e? sie ju? z takim przypadkiem ?eby ko?o pasowe od balansu urwa?o sie i zablokowa?o pompe?
moim zdaniem, jak takie ko?o od balansu, by sie dosta?o miedzy ko?o pompy olejowej, a pasek - to pasek rozrzadu owin?? by mu sie na "masce samochodu" ,a nie tylko przestawi? rozrz?d


Pragn? zwr?ci? koledze uwag? ?e krytykuje mojego posta nie zapoznawszy si? z jego tre?ci? a wi?c przytocz? fragment do kt?rego si? kolega odnosi:

pawel8654 napisał/a:
w?a?nie wr?ci?em od mechanika i mam p?kni?ty dekiel tam gdzie jest ko?o pasowe a dekiel jest w tym miejscu co rozrz?d tylko ?e na dole. I wobec tego mam pytanie co tam jest i co mo?e tam by? uszkodzone?? jak by mia? kto? silnik wyci?gni?ty to m?g?by mi kto? zdi?cie zrobi? tego co tam jest?? z g?ry dzi?ki

westman napisał/a:

Jak na m?j gust to urwa? si? balans zablokowa? pomp? oleju (zgrzyt z?batek) zablokowana pompa przestawi?a rozrz?d i nie odpali?, na dodatek kr?ci?e? silnikiem i pewnie zawory jeszcze szlag trafi?


A wi?c nikt nie wspomnia? tu ?e jakie? ko?o od balansu dosta?o si? miedzy ko?o pompy olejowej (tym bardziej ?e ko?o nap?dzaj?ce wa?ek balansowy jest ko?em z kt?rego nap?dzana jest pompa olejowa). Wa?ek balansowy nie jest bezpo?rednio nap?dzany ko?em z rozrz?du a poprzez przek?adnie z?bat? w pompie olejowej m?wi?c ?ci?lej. Nast?pnie uszkodzony balans poprzez pompe olejow? zablokowa? ko?o pasowe, to za? spowodowa?o przeskoczenie paska, co zdarza si? cz??ciej ni? zerwanie paska czy wyrwanie z?b?w (chyba ?e ten pasek ma 5 lat i jest kruchy jak pieczywo francuskie), id?c dalej pasek kt?ry przeskoczy? ponad 2 z?by praktycznie jest w stanie unieruchomi? silnik (zale?y te? na kt?rym kole pasowym przeskoczy?, je?eli na wale to prawie nie do odpalenia).
Tak wygl?da moja opinia, kt?r? zawar?em w jednym zdaniu kt?re wywo?a?o takie kontrowersje, a kt?r? teraz rozwino?em by unaoczni? koledze ?e nie zrozumia? b?d? nie przeczyta? do ko?ca. Oczywi?cie takie spory nie maj? sensu bo niczego nie wnosz?. r?wnie dobrze mo?emy spiera? si? o jutrzejsz? pogod? Pozdrawiam
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-02-08, 11:07   

westman napisał/a:
A wi?c nikt nie wspomnia? tu ?e jakie? ko?o od balansu dosta?o si? miedzy ko?o pompy olejowej

tak sobie w?asnie pomysla?em,?e twoim zdaniem urwa?o sie ko?o...
bo, na forum ju? si? nie raz s?ysza?o o zerwanym pasku balansu i wibracjach silnika - to na g?rze
a u do?u, jak by zablokowa? ko?o pompy, to nie sadze aby podczas jazdy przeskoczy? pasek zazwyczaj p?ka lub zrywa z?by - spotka?em si? tak przy starym galu ?e przytar? sie wa?ek rozrzadu i od razu scie?o z?by na pasku i pozornie wyglada? na ca?y
pasek zazwyczaj przeskakuje przy rozruchu silnika, gdy napinacz jest s?aby,nie spotka?em sie ?e w czasie jazdy - jak ju? to p?ka
ale tak jak piszesz, to nie czas i miejsce na tego typu dyskusje,pozdr
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13