Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
eclipse 3g vs celica 7g :>
Autor Wiadomość
robo 
KLUBOWICZ


Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Strzyzow
  Wysłany: 2007-11-20, 23:48   

Moim zdaniem nie ma co porownywac co jest lepsze ! Kazdy wybiera co mu bardziej odpowiada. !!! Ja wiem jedno napewno mojego 3G na Celice bym nie zamienil . Moze 2,4l troche jest slabawy w stosunku do masy ale daje dobra podstawe do zrobienia czegos naprawde mocnego . Celica jak dla mnie jest za mala i ma zbyt kanciasty tyl :?Wyglaada troche jak zabawka i rzeczywiscie jest troche kobieca !!! Chociasz w srodku ladniejsza od 3g.
WIELKIE PODZIEKOWANIA DLA ALLIASA ZA POMOC ORAZ INFO W TEMACIE 3G
:amen: :amen: :amen:
Cytat:
PS. Pozdro dla dziewczyn z celici :badcrack: !!!!
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 00:18   

robo, a gusta sa jak dziury w dupie :> kazdy ma swoja i przewaznie smierdzi... to chyba tyle w tym temacie co jest ladniejsze czy kobiece...

robo, "kobieca"(jak to ujales)celica GT loi dupsko Ecli Gsowi jak chce... wiec baba Cie objezdza ? :hahaha: potencjal z 2,4l? a slyszales o turbo w 1,8l vvti :> cos naprawde mocnego powiadasz :> zarowno z GS'a jak i z GT, mozna duzo wykrzesac... wiec moim zdaniem to co piszesz jest bez podstawne :> konkrety na przyszlosc prosze i pozdrawiam :tuptup:
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 13:34   

kamil 06 napisał/a:
mam chipa , zmodyfikowany uklad wylotowy, zmienione walki. To to co wiem bo kupilem juz auto w ktorym ktos juz sie grzebal. Narazie zakladam ze mam taka moc, jednak jeszcze na chamowni nie bylem. W planach jest uturbienie, ale jeszcze nie jestem zdecydowany, bo jak wiadomo to wiaze sie juz ze sporymi kosztami. Wiem ze ten silnik jest ciezko modyfikowac ale jest to mozliwe. Moja wersja jest jeszcze przed liftingowa, ale europejska i co zatym idzie posiada 6-stopniowa skrzynie i wszystkie hamulce tarczowe.
W tym samochodzie duzym plusem jest jego dosyc niewielka masa dzieki czemu nawet ta slabsza wersja dosyc fajnie jezdzi. Przyznam sie ze szukalem tej z moca 192KM ale nic ciekawego nie moglem znalezc. Dobra celice tez jest tak ciezko znalezc jak eclipse.


Nie wiem jak mozesz podawac moc jesli nie byles na hamowni. Druga sprawa to mocy z poszczegolnych elementow sie nie dodaje, one moga dodawac peak power w roznych odstepach obrotow.

Jaki masz ten chip? Bo ja w nie troche nie wierze. Nic nie zaprzeczam, chce sie tylko wiecej o tym dowiedziec.
 
 
kamil 06
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 17:42   

robo zostawie twoja wypowiedz bez komntaza, poprostu do niekt?rych nie dociera ze o gustach sie nie dyskutuje, chyba sa za malo inteligentni.


allias faktycznie moc podalem ktora zakladam ze auto powinno posiadac. Tak jak pisalem nie wiem co dokladnie jest zrobione, narazie tylko z przekazu poprzedniego wlasciciela wiem o tych zmianach. Samochod jest spr. z niemiec i tam byl robiony. Jak zhamuje go to wrzuce wykres. Zgadza sie auto dostaje "peak power" w okreslonym momencie, i teraz definjujac pojecie mocy: moc to jest wykonanie okreslonej pracy w pewnym czasie, wiec jezeli skruci sie ten czas to tym samym moc wzrosnie.
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 18:53   

a ja mialem okazje przejechc sie kamila celika i powiem ze wyglada i jezdzi poprostu zajebiscie w nowym roku stane z kamilem na 1/4 mili on celika a ja eclipsem zobaczymy co lepiej sie wkreca hehe :ksiadz:
 
 
robo 
KLUBOWICZ


Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Strzyzow
Wysłany: 2007-11-21, 19:53   

GOLDI napisał/a:
niestety sie zgodze z kiepuczim... cela... przynajmniej 7g jest troche kobieca... lecz to juz kwestia gustu :P temat zalozylem raczej w aspekcie techncznym :>
Goldi zostawie to bez komentarza :ksiadz: :hahaha: A co do gust to masz racje ! Mi sie osobiscie nie podoba i mam to daleko w d....e jak komus to nie odpowiada ! :protest: Pozdro
 
 
Wariat
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 20:06   

Osobi?cie mi si? nie podoba Celica bo je?dzi ni? m?j wyk?adowca !!! :protest: :protest:

3G rulez :twisted: :twisted: :twisted:

Ps: A tak naprawd? nie podoba mi si? w celicy ma?a masywno?? nie wiem czemu ale wydaje mi si? jakby by?a zrobiona z kartonu -_-
Co do osi?g?w to si? nie wypowiadam bo si? nie znam :?
 
 
kamil 06
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 20:49   

ralph pewnie mozemy sie poscigac :twisted:
nie ma sensu wiecej juz nic pisac, bo rozmowa stoji caly czas w miejscu, a tak na koniec to po czym mozna stwierdzic ze auto jest kobiece? a i eclipse 3g 2,4 to zeczywiscie jest dla prawdziwych mezczyzny :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
 
robo 
KLUBOWICZ


Wiek: 41
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 73
Skąd: Strzyzow
Wysłany: 2007-11-21, 22:22   

kamil 06 napisał/a:
ralph pewnie mozemy sie poscigac :twisted:
nie ma sensu wiecej juz nic pisac, bo rozmowa stoji caly czas w miejscu, a tak na koniec to po czym mozna stwierdzic ze auto jest kobiece? a i eclipse 3g 2,4 to zeczywiscie jest dla prawdziwych mezczyzny :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Kamilu mam nadzieje ze nie chciales mnie obrazic tym brakiem inteligencji :jezyk: A tak na marginesie , po to chyba powstalo to forum rzeby kazdy mogl wyrazic swoja opinie !!! :ok: Pozdrawiam
Cytat:
Jesli toyota to tylko SUPRA :serduszka:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 23:36   

panowie dajmy sobie na wstrzymanie :> troche za duzo tu agresji :> i byc moze w duzym stopnoiu ja to podsycam, tak wiec panowie mam nadzieje ze kiedys spotakmy sie we wspolnym gronie, cela kamila, 3g robo i reszta autek klubowiczow i podyskutujemy na zywo o aspektach wizualnych i technicznych danych samochodow, te samochody sa naprawde dopracowane zarowno 3g jak i cela, kazdy ma swoje wady i zalety, poszerzamy horyzonty motoryzacyjne :> patrzac dalej niz nasze podworka :> uprzejmie prosze o nie kontunuuowanie watku prowadzacego do sporu :>
 
 
HoseArmandoBi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-21, 04:44   Chcecie banana?

Co Ty kole? pier**lisz? Jaka celica kobieca? Wida? znasz sie na autach jak ma?o kto!
Kole? nie jedna Celica by Ci du*sko skopa?a. M?wisz o zaturbianiu SOHC? I ile z tego wyci?niesz zanim Ci padnie? Pojezdzisz p?? roku i Ci padnie! Celica to prawdziwe cacko, zmienne fazy rozrz?du (je?li m?wimy o 7-ce)
Ja pragn? nadmieni? gen. 6 oraz 5 kt?re mia?y permamentny nap?d 4WD i silniki na dodmuchu TURBO a ich potencja? wykracza? grubo ponad 700KM. Zr?b to na swoim Single Over Head Cam to zobaczysz klasa. Pozatym Celi taka seryjna Ci ka?de Ecli objedzie wi?c nie gadaj g?upot kole?. A co? Chcesz wpier*ala? hajs w silnik, aby miec lepsze osi?gi? Co? Ci powiem co do ekonomiki jazdy, to zauwa?cie ze je?eli poprawiamy silnik zwiekszaj?c jego sprawno?? to i zwiekszamy jego osiagi a co za tym idzie mniej wciskasz peda? zeby osi?gn?? t? sam? pr?dko?? i takie samo przyspieszenie. Teoretycznie powinni?my zuzywa? mniej paliwa no w?a?nie teoretycznie, bo po ka?dej zmianie znowu korzystamy z pe?nej mocy !! Tak wi?c wk?adasz do samochodu dodatkowe kilogramy i potem musisz wyda? dodatkow? kas?, ?e by te kilogramy rozp?dzi?. Prawda jest taka, ?e ilo?? kasy na paliwko masz ograniczon?, wi?c albo 3.0V6 + LPG, albo 1.6 benzynka. Jak kto woli, ja wybieram to pierwsze.

I jeszcze raz kto? pojedzie po Celicy to wr?c? i strzele w mordke za takie s?owa.

Peace out - I'm Horny :*
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-21, 09:51   

HoseArmandoBi napisał/a:
I jeszcze raz kto? pojedzie po Celicy to wr?c? i strzele w mordke za takie s?owa.


Jak wrocisz to jeszcze bana dostaniesz. Normalne jest ze kazdy bedzie bronil swego a ktos kto przychodzi z twoim nastawieniem na forum i jako pierwszy post wali jak ty bez przywitania nie bedzie wcale mile widziany. Nie wyganiam ale jedynie pouczam ze nalezalo by zachowac troche kultury osobistej.

A co do modeli Celicy to rzeczywiscie sa modele ktore objada 3G I4 ale z V6 juz beda mialy klopot. Wiadomo ze takie dyskusje moga byc prowadzone w nieskonczonosc i zgaduje ze mamy do czynienia z uzytkownikiem Celicy ktory postanowil "swego" bronic.

A drugie jesli chcesz nawiazac dyskusje (gdzie wiele co powiedziales jest prawda) to proponuje nawet przeczytac na poprzedniej stronie jak wyglada porownanie mocy.

Pozdrawiam i wesolych swiat.
 
 
HoseArmandoBi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-11, 19:52   

Allisa czy Ty myslisz ze Celi nie objedzie V6? Osobi?cie eksploatuje Celi 7G GT-S i po przeczytaniu Twojego posta d?ugo stara?em si? potwierdzi? moje s?owa w praktyce. Nie wiem czy znasz ode mnie z Miasta kole? Krzysztof Gawin mo?e jest tutaj zapisanym jezdzi 3G V6 w zajebistym stanie. Troche sie najezdzilem aby go spotkac i zaproponowa? ma?y sparing na kresce. Po kilku namowach zgodzi? sie przekonany o wielko?ci swojego samochodu. Od chwili startu wygl?da?o to tak: pierwsze 2-2,5sec. faktycznie wyszed? na prowadzenie, ale gdy u mnie silnik si? wkr?ci? w obroty VVTL-i, to by?a tylko chwila i zosta? z ty?u. Mia?em du?? przewag? na lini mety. Wi?c co - nadal obstajesz przy tym, ?e V6 skopie mi dupe? Z mi?a ch?ci? ustawi? si? nawet i z Tob? na kresce i wtedy poznasz smak 1.8 VVTL-i i przestaniesz si? na?miewa? z Celi.

Masz na my?li 4G Ecli? Kole? s?uchaj mnie, wystawiasz najmocniejszego zawodnika to ja Ci wystawi? swoj? seri? - Celica GT FOUR w Euro mia?a 242KM (JDM 255, a J-Spec charakteryzowa?a sie moc? 280KM) wi?c z mi?? ch?ci? zobaczy?bym jak Twoje Ecli zostaje w tyle. NIE MA CO GADAC WYRYWA ASFALT SWA MOCA, DLATEGO WERSJA TURBO JEST Z NAPEDEM 4X4 BO CODZIENNIE POTRZEBNE BYLYBY NOWE GUMY.
Pami?taj, ?e turbina daje przede wszystkim du?y moment na ko?ach. A to jest podstaw? wynik?w 0-100. Zej?cie o 0,5 sek z 7,5 do 7 nie jest ?adnym wyczynem. Zej?cie do 6 sek, to ju? troch? zabawy w przypadku silnik?w do?adowanych. Poni?ej jest do wykonania i ludzie to robi? nie wzywaj?c Boga i nie goni?c za proboszczem. Postaram si? od ch?opak?w z GT 4 Rally za?atwi? dok?adne informacje o tym samochodzie oraz sam film z FACHOWEGO pomiaru. My?lisz, ze ma?o jest tych fur w PL? Nawet kilka J-Spec si? znajdzie jak podpytam kumpli Celica Poland. Powiedz gdzie i kiedy a rozegramy to raz na zawsze i rozwieje Twoje nadzieje, co do tego ze Twoje FWD b?dzie przed Celi. Cud?w nie ma - pamietaj o tym

Masz fabryczne ustawienia w Eclipse, kt?re daj? mo?liwo?ci szale?stwa, ale w pewnym rozs?dnym zakresie - pami?taj

Tu nie chodzi o to kt?ra marka lepsza czy gorsza (Elipse, Celica). D?? sprzeda?y dotyczy wszystkich. Amerykanie cierpi? z powodu wysokich koszt?w produkcji (zwi?zki zawodowe) tak?e odbijaj? si? czkawk? wysokie ceny ropy (by?e oczywi?cie). Europa i Japonia produkuj? coraz dro?sze auta (nast?pca modelu jest dro?szy od poprzednika i coraz szybciej wprowadzany - przez dodawanie coraz to nowszych system?w ESP itp., a tak?e przez coraz bardziej wy?rubowane normy spala?). Inna sprawa, ?e wszyscy producenci ca?y czas si? rozrastali, coraz wi?cej produkowali, inwestowali (fabryka tu, fabryka tam) i my?leli, ?e tak b?dzie ca?y czas. A tu dupa

Wi?c kiedy b?dziesz chcia? si? spotka? i sprawdzi
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-12, 22:41   

HoseArmandoBi, bo widze, ze ten post kulturalny wiec Ci odpisze. Po pierwsze z fizycznego punktu widzenia kazdy pomiar cechuje sie bledem. Jest wiele czynnikow wplywajacych na blad pomiaru, szkoda sie nad tym rozpisywac. Jesli uwazasz ze g7 jest szybsza od V6 to musisz sie sprawdzic z kilkoma innymi. Najwieksza role odgrywa kierowca, bardzo mozliwe ,ze kolega nie umie ogarnac dobrze startu, auta itd. Nie wierze ze na poczatku Ci dala rade a pozniej doszedles ja, bo pierwsze dwa biegi V6 nie jedzie, dopiero na trojce idzie dobrze. Jesli bedziesz przejazdem przez Krakow to zapraszam, daj znac, jesli tylko bede mial chwilke to sprobujemy ktore auto szybsze. To ktore jest lepsze jest ocena subiektywna, zalezy od ludzi. Ja myslalem o 7g, ale jednak wygrala slabosc do 3g. Nie zaluje bo to fajne auto ze swietnym silniekiem. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez finger 2009-07-12, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-12, 22:48   

konfrontacja moze byc ciekawa :> zmienna dlugosc kolektora ssacego v6tki vs zmienna faza rozrzadu vvtli... popieram zdanie fingera :> co z tego ze woz gwizda... skoro kierowca ... :)
 
 
bizness
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 12:29   

z przykroscia musze stwierdzic ze celica objezdza ecli, sprawdzone empirycznie :jezyk:
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 13:19   

bizness, bardzo dostales? :) trzymasz serie wogole?

EDIT: przypomnialem sobie. Masz manuala?Bo jak automat to sie nie dziwie bo manual vs automat w 3g sa mega roznice.
Ostatnio zmieniony przez finger 2009-07-16, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bizness
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 13:30   

Mam manuala. Jakiejs mega roznicy nie bylo ale i tak poczulem sie gorszy :jezyk:
Auto jak narazie seria i raczej tak zostanie
 
 
nezik 
KLUBOWICZ
zeto

Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 623
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2009-07-16, 13:56   

jaki silnik w celice ?
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-16, 15:41   

bizness, biznes przeciez ty masz 2,4... a mowa o v'ce jest... 2,4 w 3g wogole nie jedzie :) bo 420a kroi tylek 143konnej celi ;) skad wiem ?
bizness napisał/a:
sprawdzone empirycznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9