Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Usterka - sterowanie przy kierownicy
Autor Wiadomość
rysiek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-27, 21:29   Usterka - sterowanie przy kierownicy

Witam,

jestem posiadaczem Eclipse 3G z 2004... Autko super, ale chyba nie musz? tego pisa? na tym forum :D .

W ka?dym b?d? razie mam pewien problem, kt?ry wygl?da tak, ?e czasami (jak jest zimno to cz??ciej) po w??czeniu zap?onu w aucie nie dzia?a prawie w ca?o?ci sterowanie w kierownicy, tzn.:
- nie dzia?aj? kierunkowskazy (awaryjne dzia?aj?)
- nie dzia?a sterowanie wycieraczkami (ale jak zostawi?em auto z w??czonymi, to tym samym nie mam mo?liwo?ci wy??czenia)
- chyba sterowanie ?wiat?ami te? nie dzia?a, ale teraz nie pami?tam..
- reszta auta dzia?a (radio, awaryjne, ogrzewanie, mog? odpali?, jecha? - bez kierunkowskaz?w...)
Spos?b jaki znalaz?em radzenie sobie z tym, to ?e w??czam zap?on sprawdzam kierunkowskaz - jak dzia?a to ok, jak nie to wy??czam i raz jeszcze - po kilku razach zawsze skutkuje.

Przeczyszcza?em wszystkie styki to nie pomog?o.
Idea jak na razie optymistyczna jest taka, ?e przeka?nik nie za??cza, aczkolwiek siedzia?em kilka godzin nad schematami i nie za bardzo mam poj?cie, kt?ry przeka?nik m?g?by by? za to odpowiedzialny.

Czy ma kto? mo?e jakie? poj?cia co to mo?e by? i jak to naprawi??

Dzi?ki
 
 
breeder 
mniejsza zielenina



Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 07 Cze 2009
Posty: 190
Skąd: Che?m/Lublin
Wysłany: 2010-04-28, 09:30   

Sprzedaj tego "Mi?ka" bo jazda bez kierunkow jest grozniejsza niz myslisz :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz:
_________________
2,4 L
 
 
 
Yaro 
KLUBOWICZ
Yaro

Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 595
Skąd: Koscierzyna
Wysłany: 2010-04-28, 09:44   

Przedaj ? I za 2 miechy bedzie kolejny post i zapytanie o to samo. Mo?e to jest jaki? pierdo?ek, zacznij od prostych rzeczy. Kto? tu ci napewno powie co i jak.
 
 
rysiek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-28, 10:16   

breeder napisał/a:
Sprzedaj tego "Mi?ka" bo jazda bez kierunkow jest grozniejsza niz myslisz :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz:


Nie ma mowy.
Poza tym jak wspomnia?em - jak na razie wystarczy, ?e ze 2-3 razy w??cz? i wy??cz? zap?on (w tym czasie nie jestem w trakcie jazdy) i jest OK. Jak za?apie to dzia?a ca?y czas, a? do nast?pnego startu. Wi?c wg. mnie ryzyka nie ma.

Nie robi?em jeszcze testu z przeka?nikami w sensie wymontowanie poszczeg?lnych i sprawdzenie czy bez jakiego? przeka?nika w?a?nie tak jest. Bo skoro to jest zale?ne od temperatury i ?eby zacz??o dzia?a? wystarczy kilka razy w??czy?/wy??czy? to taka jest specyfika przeka?nika - on przy starcie jest zwierany, jak si? nie powiedzie to mam nadziej?, ?e to jest w?a?nie taki efekt.
 
 
Yaro 
KLUBOWICZ
Yaro

Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 05 Kwi 2009
Posty: 595
Skąd: Koscierzyna
Wysłany: 2010-04-28, 15:07   

Polecam wizyte u jakiegos kumatego elektryka.
 
 
jonas 
KLUBOWICZ

Wiek: 45
Dołączył: 01 Lip 2008
Posty: 169
Skąd: D?browa Gornicza
Wysłany: 2010-04-28, 18:31   

pogmeraj w stacyjce

kiedy? mia?em podobne objawy , tylko ze w seacie i by?a padni?ta stacyjka
piny si? poprzypala?y i niekiedy nie ??czy?o
 
 
 
rysiek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-29, 10:20   

Stacyjki nie sprawdza?em - zweryfikuj? t? wersj?. Dzi?ki
 
 
Rivii 
zielenina


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 56
Skąd: Ktowice
Wysłany: 2010-04-29, 11:40   

to troche za nowy misiek na takie problemy pewnie mial dzwona i gdzies sa kalbe przyciete komp ma zwarcie dlatego raz cos dziala a raz niedziala jezeli tylko rano i jak jest mokro to pewnie dlatego ze jest wilgoc i dostaje zwarcia.
Generalnie lepienj udac sie do czlowieka kory ci posprawdza, znajdzie zwarcie.
Jak masz ochote do Katowic sie przejechac to moge polecic 1 zaklad gdzie kompleksowo zrobia ci przeglad wszystkiego ale topewnie bedziez 2 stowy kosztowac.
 
 
rysiek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-29, 11:52   

Tyle za zrobienie tego to ch?tnie bym po?wieci?. Aczkolwiek wola?bym co? z okolic Wroc?awia, Legnicy lub Z?otorii - w tych miejscach bywam.

Auto raczej by?o po dzwonie, bo ma kilka wad. No i kwestia tego, ?e z VIN auto mia?o by? manualem, a jest automatem - wi?c ca?y kokpit zosta? wymieniony i mo?e kto? si? nie przy?o?y?.

Zna mo?e kto? mechanika/elektryka wartego polecenia w moich okolicach? Bo by?em ju? u jednego w kwestii klaksonu i zrobi? mi tak? fuszerk?, ?e powinienem go pozwa? (zrobi? dziur? w innym miejscu i podpi?? jaki? przycisk!!! - bez ?adnej konsultacji!)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9