Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chłodnica płyn
Autor Wiadomość
piotrek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-07, 22:26   Chłodnica płyn

Mam pytanie, gdzie mo?e by? wyciek z uk?adu ch?odniczego w 1G taki, kt?rego nie wida? po otwarciu maski bez rozbierania samochodu. Patrzy?em tyle ile wida? i nie dostrzeg?em ?adnego wycieku, st?d moje pytanie. Czy mo?e ewentualnie by? tak ?e wyrzuca za du?o p?ynu i dlatego jest ma?o albo ?le mierzy?? Dodam tylko ?e po uzupe?nieniu kontrolka przestaje ?wieci?, wi?c dlatego ostatni? opcj? bym odrzuci?. Niestety zbiornik jest tak usytuowany ?e nie wida? poziomu cieczy, wi?c nie jestem w stanie go sprawdzi
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-13, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-07, 22:55   

Mo?e pompa wody Ci cieknie, jest usytu?owana ko?o rozrz?du tam gdzie paski klinowe. Mo?e masz nieszczelny korek od uk?adu ch?odniczego, wtedy wywala p?yn wyr?wnawczym. Mo?e uszczela pod g?owica by? walni?ta i wtedy p?yn leci Ci do gar?w.
_________________

 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-02-07, 23:52   

piotrek, ja mam u siebie tez jaki? tajemniczy wyciek ,tajemniczy dlatego ,?e p?yn ch?odniczy (bo nie mo?e to by? innego) jest na skrzyni bieg?w... :wtf: Sk?d on tam ,nie wiem. Narazie poprostu uzupe?niam ubytki jak mi sie kontrolka zapali czyli co jaki? d?u?szy okres czasu. Co by ?wiadczy?o o tym ,ze jest to ma?y wyciek.
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2009-02-07, 23:55   

Popatrz czy ch?odnica Ci si? nie rozszczelnia ... a tak?e ten gumowy w??yk czy si? nie poluzowa? kt?ry idzie od ch?odnicy do tego zaworu z korkiem takim srebrnym metalowym przy bloku... moze masz tam jaki? luz czy co?... a reszte to te? to co kolega wy?ej pisa?
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-02-08, 01:16   

Ja mia?em wyciek z pompy wody, na pierwszy rzut oka nie wida? by?o ?adnego wycieku a p?yn znika?, po jaki? 1,5 miesi?ca jak posz?o to lecia?o jak z zarzynanej ?wini (na spot jecha?em do sielpi, mam jakie? 30km i na tym odcinku dola?em 5l wody - ale na spot dotar?em autem :serduszka: )
Wi?c mo?e w?a?nie zaczyna pompa puszcza?, jeszcze nie wida? ale mo?e za niebawem
_________________

 
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-08, 10:27   

Odpal silnik, skr?? ko?a w lewo i badaj czy nie lec? zza lewego ko?a jakie? kropelki. U mnie to jak z niedokr?conego kranu leci:P
_________________

 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-02-08, 11:28   

rozgrzej silnik do maxa a? sie za?acz? wentylatory i na odpalonym szukaj wycieku
chyba ?e korek nie szczelny i puszcza lekko par
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
krzysztof505289 
zielenina


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 94
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2009-02-08, 15:02   

najlepiej jest sprawdzic opaski na w??ykach gumowych jezeli jest juz wygnieciony wezyk a opaska jest slabo dokrecona przy wysokich obrotach kiedy jest wysokie cisnienie wody wtedy widac gdzie sie poci niech ktos zrobi przygazowe a ty patrz w miejscach gdzie sa opaski ja mialem tak u siebie przy wysokich obrotach zlokalizowalem wyciek a swoja droga tak jak koledzy mowi? pompa wody moze siadac to tez mozna sprawdzic przy wysokich obotach patrz na sam dol obudowy rozrzadu bedzie pod nia cieklo bo pompa jest przykryta obudowa wiec bedzie cieklo miedzy obudowa rozrzadu a blokiem silnika
 
 
 
westman
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-08, 18:41   

Apropos kontrolki p?ynu chodz?cego - wszyscy macie czujniki w zbiorniczkach??? i spryskiwacz te? nigdy nie mruga a nieraz ju? susza by?a.
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2009-02-08, 18:50   

krzysztof505289 napisał/a:
pompa wody moze siadac to tez mozna sprawdzic przy wysokich obotach patrz na sam dol obudowy rozrzadu bedzie pod nia cieklo bo pompa jest przykryta

jak pompa zaczyna lecie? to na odpalonym silniku jest trudno sprawdzi? poniewa? p?yn spada na pasek i jest rozprowadzany po pokrywie
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-02-08, 18:59   

westman, w 1G nie ma kontrolki poziomu od p?ynu spryskiwaczy ,to s?owem OT.
 
 
 
krzysztof505289 
zielenina


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 94
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2009-02-08, 21:28   

kolego coodo nie wiem czy widziales pompe od mi?ka ale jak zaczyna siadac to cieknie dziurk? umieszczon? na dole pompy wodnej i jakby nie cieklo i tak zawsze plyn pojdzie po bloku silnika a nie na pasek wystarczy postawic samochod na odpalonym silniku pod?o?yc jak?? tekturk? i zlokalizowa? wyciek
 
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-08, 21:52   

Ja nie mam ?adnej dziurki na dole pompy wody: http://www.fotosik.pl/pok...3e13798977.html

Co do sciekania to mi robi wielkie plamy na chodniku, moczy paski, maske od wew strony. A jak stoje na ?wiat?ach to paruje i niektorzy my?l?, ?e mi si? silnik pali:P Ale ju? nied?ugo wymiana:)

[ Dodano: 2009-02-08, 21:58 ]
rzeczywi?cie jest tam dziurka, nie wiedzia?em ?e jest na wylot:P
_________________

 
 
abccba
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-09, 00:10   ubytki

Szakal napisał/a:
piotrek, ja mam u siebie tez jaki? tajemniczy wyciek ,tajemniczy dlatego ,?e p?yn ch?odniczy (bo nie mo?e to by? innego) jest na skrzyni bieg?w... :wtf: Sk?d on tam ,nie wiem. Narazie poprostu uzupe?niam ubytki jak mi sie kontrolka zapali czyli co jaki? d?u?szy okres czasu. Co by ?wiadczy?o o tym ,ze jest to ma?y wyciek.


szakal mialem identycznie dokladnei slowo w slowo tak sie zaczynalo to na 100 % pompa wody jest do wymiany:) dam sobie dwie rece uciac:)
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-09, 00:13   

Ciekawe skad sie wzi?? p?yn ch?odniczy z pompy wody na skrzyni bieg?w :wtf: ma?o prawdopodobne
_________________

 
 
krzysztof505289 
zielenina


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 94
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2009-02-09, 02:25   

caly czas pisze o tym sprawdz opaski na wezykach gumowych czy nie sa zbyt slabo przykrecone przy wolnych obrotach tego nei zauwazysz dopiero przy wysokich bedzie wieksze cisnienie i bedzie sie pocilo u mnie tak bylo
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-02-09, 09:55   

abccba napisał/a:
szakal mialem identycznie dokladnei slowo w slowo tak sie zaczynalo to na 100 % pompa wody jest do wymiany:) dam sobie dwie rece uciac:)

No w?a?nie przecie? skrzynia bieg?w jest po drugiej stronie wi?c jak mo?e przez to by? na niej p?yn? :wtf: Z reszt? 17k km temu by? wymieniany rozrz?d ,niemo?liwe ?eby ju? pad?a...
 
 
 
abccba
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-09, 10:48   pompa

moja sytuacja wygl?da?a tak : po nocy nie by?o wyciek?w na zgaszonym silniku nie by?o wyciek?w na wolnych obrotach ich nie by?o a znika? mi 1 litr na 250 km :) pada?y podejrzenia na uszczelke itd :) z tym ?e w?a?nie na skrzyni by?o zawsze mokro od p?ynu by? mo?e tak si?uk?ada powietrze podczas jazdy i leci kaurat na skrzynie :) gdy zostawilem na noc u mechanika samoch?d i rano przyjecha?em specjalnei wepchali?my go na podno?nik na podno?niku odpalili?my i na zimny silniku dopiero kapa?o z pompy na ja?owych obrotach a przy dodaniu gazu lecia?o jak z sitka gdy sie rozgrza? to tylko delikatnie si? skrapla?o w jednym miejscu na wolnych obrotach a na wysokich si? delikatnie s?czy?o i po je?dzie najwi?cej by?o w?asnie na obudowie skrzyni :) po wymianie pompy zrobi?em 2,5kkm i nie ma w ogole ubytkow :)
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-02-09, 10:55   

abccba napisał/a:
znika? mi 1 litr na 250 km :)

Nie no u mnie a? takiego hardcoru nie ma ,ostatnio w zasadzie nie pami?tam kiedy dolewa?em ostatnim razem ale sprawdz? pompe wody tak na wszelki :)
 
 
 
abccba
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-09, 11:08   ...

najlatwiej przynajmniej u mnie to mozna bylo zobaczyc na zimny silniku :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 9