Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr stożkowy
Autor Wiadomość
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 20:29   Filtr stożkowy

Witam klubowicze. Mam pewien plan co do mojego miska. Chcia?bym wsadzic do modelu 1G filtr sto?kowy zamiast oryginalnego garnka. Pozostaje mi zadac pytania czy warto przerabiac to? jaki filtr najlepiej mu zamontowac? co zrobic z uk?adem kt?ry jest w garnku - wywalic go i wpiac pod kostke chipa np: http://allegro.pl/item533...pse_galant.html . Czy te? moze za?ozyc jakis ca?y kompletny dolot dedykowany do tego wlasnie modelu. Co o tym s?dzicie warto to robic? czy szkoda miska na takie zabiegi. A i jeszcze jedno co do uk?adu dolotowego kompletnego - s? jakies dedykowane tylko do 1G czy od 2G bedzie pasowac?
Czekam na wasz? opini?..
Ostatnio zmieniony przez MATi 2011-04-13, 18:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
skuti_rs 
zielenina


Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 23
Skąd: wlkp
Wysłany: 2009-02-01, 20:42   

z tym chipem z allegro bym sobie da? spok?j na twoim miejscu :lol2: , co do sto?ka te? w?a?nie szukam informacji albo jakiegos zestawu
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 20:47   

nienko napisał/a:
i wpiac pod kostke chipa np: http://allegro.pl/item533...pse_galant.html
przepraszam Cie bardzo ...nienko, :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: ale myslalem ze juz nie ma idiotow na forum co w to wierze :D bez urazy...



zakladajac sozek... hmmm jesli nie zapewnisz mu odpowiedniej izolacji to stracisz na osiagach... spalanie wzrosnie... jedynie co bedize fajne to dzwiek... i tyle:)


chcesz zrobic dobry dolot? to wywal przeplywke... wywalajac przeplywke musisz zrobic konwersje na map sensor ... robiac konwersje na mpa sensopr potrzebujesz :) albo stan alone :) polecam aem :) ze strojeniem jakies 8 tysiecy :)

lub ecu master... ze strojeniem podpieciem jakies 1700zl :) plus koszty dolotu... przewaznie w granicach 800zl... wtedy to ma sens...
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 21:02   

Wiesz GOLDI, co do tej wpinki z allegro to sam sie z niej smia?em, ale zadziwi?o mnie ze na jednej aukcji kilka osob zabija?o sie o to gowienko ;] wiec koles chcial sie zareklamowac i wspomog? sie kolegami z internetu zeby na aukcji bylo paru chetnych albo z?apa? jeleni :D Czyli obecnie odradzasz mi babranie si? z wywalaniem przep?ywki itp. ? nie ukrywam ze podoba mi si? pomruk jednego galanta z mojej miesciny tez wlasnie ma stozek ale na silniku 1,8 SOHC, tak sobie myslalem ze moj z 2,0 DOHC powinien robic jeszcze wieksze zamieszanie na miescie - ale widocznie sie przeliczylem ;P
Ostatnio zmieniony przez nienko 2009-02-01, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-01, 21:05   

Zdejmij plastiow? rur?, kt?ra idzie od do?u puszki filtra powietrza, b?dziesz mia? fajny pomruk:)
_________________

 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 21:06   

jak j? zdejme nie dostanie si? tam jakos woda albo nie bedzie ?apa? jakiegos syfu?
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-02-01, 21:07   

nienko napisał/a:
podoba mi si? pomruk jednego galanta z mojej miesciny tez wlasnie ma stozek ale na silniku 1,8 SOHC, tak sobie myslalem ze moj z 2,0 DOHC powinien robic jeszcze wieksze zamieszanie na miescie

Po tych s?owach pad?em i utwierdzilem si? w swoich przekonaniach :hahaha:

Rzecz druga to to ,?e ten temat by? przerabiany na forum milion razy ,ale widze Goldi cierpliwie jeszcze raz wszystko wyt?umaczy?.

Co do chipa z allegro to ju? si? wypowiedzia?em kiedy?...?miech na sali

Czemu ja widze coraz wi?cej takich topic?w na forum? :wtf:
 
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-01, 21:09   

nienko napisał/a:
jak j? zdejme nie dostanie si? tam jakos woda albo nie bedzie ?apa? jakiegos syfu?


Ja j? zdj??em i jest ok, zreszt? pare klubowicz?w te? ma zdjet? i nic sie nie dzieje.
_________________

 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 21:12   

Timonek21, jutro zdejm? i zobacz?. Co do tematu to sory - ale myslalem ze macie moze jakies nowe - lepsze zdanie na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez nienko 2009-02-01, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-02-01, 21:12   

Timonek21 napisał/a:
nic sie nie dzieje.

Poza ?apaniem gor?cego wiatru bij?cego od silnika...
 
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 21:15   

a wiec Szakal, nie polecasz sciagac jej? Co do tego gor?cego powietrza moze miec jakis duzy wp?yw jesli lapie je silnik?
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-02-01, 21:18   

nienko, u mnie po ?ci?gni?ciu latem tej rurki auto dostawa?o tyle gor?cego powietrza ,?e czu? by?o ?e osi?gi si? pogorszy?y znacznie. Wr?ci?em do domu i za?lepi?em ten wlot (nie zak?ada?em z powrotem tej rurki) ,auto je?dzi do tej pory jak powinno. Ale s? i tacy co je?d?? bez tej?e rurki i u nich jest wszystko ok :) Nie wiem ,mo?e auto mam fenomen :)
 
 
 
Timonek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 674
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-01, 21:18   

Nie zauwa?y?em spadku osi?g?w
_________________

 
 
Bobo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 258
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-01, 21:26   

przy stozku musisz pozadnie odizolowac go od silnika bo gorace powietrze strasznie muli.. dalej jak juz zakladac to moim zdaniem jakiejs lepszej firmy a nie najtanszy shit z allegro, cos mi sie tez kiedys obilo o uszy ze przez ta rure pofalowana stozek raczej nic nie da.. no oczywiscie po za dzwiekiem..
_________________
błądzić jest podobno rzeczą ludzką, głupców trwać w błędzie....
 
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 21:35   

Pozostawiacie mi wiele do myslenia ;D jutro sciagne t? rurke jak m?wilem i zobacze czy poprawi to jakos dzwieku co do tego sto?ka to raczej sobie odpuszcze bo raz ze duzo pieniedzy a 2 ze zawsze mozna cos skopac.
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 21:47   

To zale?y ,jak rozumujesz popraw? d?wi?ku.... Jak zdj??em j? pojawia?o si? takie ,,warczenie '' powy?ej 5000 obr/min .... A co do poprawy osi?g?w ??? Powiem Tyle.... Czasem ludziom wydaje si?,?e im auto g?o?niejsze tym szybsze i bla bla bla..... Pod?wiadomo?? p?ata figla -z?udzenie... A na pewno wzros?o mi spalanie - o ok 0,5-1 litra .... I po tym za?o?y?em t? rur? spowrotem ...Powiem Ci tak - jak nie chcesz wywali? przep?ywki jak zrobi? to Cyberluk to lepiej nie grzeba? z Dolotem bo to fabryka wsio liczy?a i w?asnym grzebaniem (m?wi? tu o powazniejszych zmianach ) je?li nie znasz sie tylko spartolisz wszystko... I ubedzie konik?w zamiast przyb?dzie... Ale spr?buj,zobacz jak bedzie silnik gada? po zdj?ciu tej rurki . Tylko czasem nie zdejmij tej kt?ra jest na nitach :P
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 21:50   

nie no spokojnie wiem o jak? rurke chodzi ;D bez obaw ;PP
 
 
pawel8654 
mniejsza zielenina



Pomógł: 6 razy
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 161
Skąd: ok/krakowa
Wysłany: 2009-02-01, 21:50   

nie chce si? wym?d?a? ale wydaje mi si? ?e te auta maj? dawa? frajde z jazdy a nie frajde z dzwi?ku. jak chcesz mie? ?adny dzwi?k to wymie? sobie ca?y uk?ad wydechwy wtedy podnies? si? i osi?gi i b?dziesz mia?fajny dzwi?k:):)
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-01, 21:52   

Co do osi?g?w to podobaj? mi sie takie jakie s?, natomiast tak jak juz pisalem predzej ze zaciekawi? mnie dzwiek galanta 1,8 z mojej miejscowosci i myslalem ze uzyskam cos podobnego (tanim kosztem) w moim eclipsie.
 
 
street 
KLUBOWICZ
ECLIPSOMANIAK :D


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 237
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2009-02-01, 22:16   

Cytat:
Ja j? zdj??em i jest ok, zreszt? pare klubowicz?w te? ma zdjet? i nic sie nie dzieje.


Jak j? zdj??e? a Ci nie potrzebna to ja z ch?ci? kupi? :lol2:

Co Ty na to?? :beer:
_________________
-------ECLIPSE-------
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10