Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Olej do skrzyni automatycznej 420a
Autor Wiadomość
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-09-10, 15:44   

GOLDI napisał/a:
tj kiedys cos tez mi wspominal o "sloneczkach" w skrzyni ze to moze byc rowniez to... wydaje mi sie ze jednak to bedzie lozysko... lecz ono jednak nie przestaje sie odzywac jak sie slink rozgrzeje...


"s?oneczka" czyli? jest jakas oryginalna nazwa tego czegos?
 
 
DACO
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-12, 03:03   

ja mam ten sam problem i wina tkwi w sprzegle. slychac takie metaliczne tarcie.
Przy ruszaniu jak rowniez od czasu do czasu sie odezwie na biegu jalowym a czasami przy wolnej jezdzie na 2 biegu.
U mnie siedzi 6 lapkowy spiek speca i wiem ze to napewno wina sprzegla, bo przy oryginalnym sprzegle tego nie bylo.
Pozdr.
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-09-12, 03:58   

Gdzie te sprzeglo mozna dostac? Bo serwisant pewnie zaspiewa cene tak?, ze az sie odechce.

Widac w Colt'ach ktos mial podoby problem...
http://www.mitsubishi-gra...b3208434aacf97d
 
 
mario25
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-15, 10:42   

Mam to samo.Jak s?ucham tego nagrania to niczym m?j Misiek na wyrzszych obrotach jak wcisniesz sprzeg?o to wszystko milknie.Pytalem kilku mechanior?w i odp.sprzeglo + ?o?ysko jeszcze inni twierdza ze skrzynia pada.a co do sprzegla to niewiem gdze go szukac.HE pewnie w serwisie chlyslera.
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-09-15, 12:29   

mario25 napisał/a:
Mam to samo.Jak s?ucham tego nagrania to niczym m?j Misiek na wyrzszych obrotach jak wcisniesz sprzeg?o to wszystko milknie.Pytalem kilku mechanior?w i odp.sprzeglo + ?o?ysko jeszcze inni twierdza ze skrzynia pada.a co do sprzegla to niewiem gdze go szukac.HE pewnie w serwisie chlyslera.


ja bylem sie zapytac dla pewnosci w serwisie i powiedzia?, ze to ?ozysko... wiec nie jest tak zle, bo ono jest 10 razy tansze uff...
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-15, 13:40   

faktycznie taki odglos to zacierajace sie lozysko oporowe - szum na wolnych obrotach ktory milknie po wcisnieciu sprzegla
ale i tak zaplacisz za wymiane jak za wymiane calego sprzegla - lepiej dolozyc te pare zyla i od razu wymienic lozysko,tarcze,docisk i uszczelniacz miedzy skrzynie i blok - biednych nie stac na oszczedzanie
sprzeglo jezeli to wersja euro dostaniesz zapewne w JC Auto ewentualnie w firmie SAGA
ceny wedlug katalogu to ok.50 za lozysko, docisk ok. 380 i tarcza ok 150pln
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-09-15, 13:52   

pip napisał/a:

sprzeglo jezeli to wersja euro dostaniesz zapewne w JC Auto ewentualnie w firmie SAGA
ceny wedlug katalogu to ok.50 za lozysko, docisk ok. 380 i tarcza ok 150pln


ja mam wersje USA i chyba ciezej bedzie dostac te czesci? umialby je ktos zalatwic?
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-09-15, 14:06   

?o?ysko oporowe jak jest roz...bane to ha?asuje tylko na wci?ni?tym sprz?gle
na puszczonym nie dotyka s?oneczka wiec si? nie obraca
tu stawiam na skrzynie
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
pip
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-15, 14:11   

Tom napisał/a:

ja mam wersje USA i chyba ciezej bedzie dostac te czesci? umialby je ktos zalatwic?

zapytaj Kiepucziego
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-09-15, 14:27   

spokojnie z tym sprz?g?em
zlokalizuj dobrze usterk? ?ebys na darmo kasy nie wywali?
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-15, 22:30   

ehhhh jaki serwis :) wi?c sprz?g?o to sachs 3089 998 801 i kosztuje okolo 1000z?

jest to orgina? nie ma ?adnych zamiennik?w jest to sprz?g?o spiekowe, nierozbieralna a wi?c bez mo?liwo?ci regeneracji...



ale spokojenie z tym sprzeglem... najpierw zmien olej potem pomyslimy dalej...
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-16, 15:05   

GOLDI, ten jego eclips byl naszego klubowica kamila co mial lambo dory w czerwonym eclipsie i nie wiem czy pamietasz ale on wymienial olej i cos jeszcze w skrzyni bylo to opisane na starym forum robil tez cos przy skrzyni bo byly nawet fotki ale nie pamietam co i to pomoglo jemu ale nie na dlugo bo znow jest to samo czyi wymiana oleju pomoze jemu ale na krutko albo wcale. proponuje napisz do getek_RS kamil wtedy tlumaczyl dla niego co ma zrobic z ta skrzynia bo getek mial ten sam problem co ty teraz.
 
 
Getek 
gruba ryba



Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 370
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2007-09-20, 09:38   

tak ale u mnie przedstawia?o sie to w ten spos?b tylko ?e delikatnie a nie a? TAK!!!!
Kamil monter wymienia? simeringi na p??osiach (czyt. poprawnie :) ) no i tylko to wiem te? ?e zdejmowa? skrzynie i zapoda? jakie? od peugota 405 te simer bo pasi?y...Ty lepiej sprawdz czy masz olej!!!!!!
Bo mo?e tam go nie by? i w?a?nie do?ynasz lalke swoja ;(
Moja rada to na jaki? okres dolej zwyk?y olej HIPOL i zobaczysz co jest grane czy przestanie a napewno nie bo na dworku robi sie zimno...Ale sprawdz ten stan oleju bo jak mi tak sie dzia?o to dola?em ponad 0.5 litra i przesta?o...
Ps.to furka KAMILA heh za ile j? kupi?e? bo jako? nie by?o sposobno?ci spyta?...??
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-09-20, 20:11   

Getek_RS napisał/a:

Kamil monter wymienia? simeringi na p??osiach (czyt. poprawnie :) ) no i tylko to wiem te? ?e zdejmowa? skrzynie i zapoda? jakie? od peugota 405 te simer bo pasi?y...


wymienia? je w Twoim aucie czy w moim? :o

Getek_RS napisał/a:

Moja rada to na jaki? okres dolej zwyk?y olej HIPOL i zobaczysz co jest grane czy przestanie a napewno nie bo na dworku robi sie zimno...Ale sprawdz ten stan oleju bo jak mi tak sie dzia?o to dola?em ponad 0.5 litra i przesta?o...


jesli go brakuje to powinno ca?y czas trze?, a nie tylko na jak jest zimny? czy sie myle teraz?
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-09-20, 20:48   

jak ju? trze ... to nawet g?sty hipol nie pomo?e ...
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-20, 21:36   

Tom,kamil robil to w swoim aucie jak jego jeszcze mial teraz to jest juz twoje auto ale naprawde na poczatek sprawdz stan oleju a jak nie to wymien na nowy jak to nie pomoze to moim zdaniem masz walniete lozysko lecz ja mysle ze olej nic nie pomoze a jak nawet to na pare przejazdow zaprowadz do jakiegos warsztatu tam ci powinni powiedziec co i jak.
 
 
Tom 
mniejsza zielenina



Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 115
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-09-20, 23:30   

RaLpH 21 napisał/a:
Tom,kamil robil to w swoim aucie jak jego jeszcze mial teraz to jest juz twoje auto


wiem... nie jestem ze specjalnej :D


hm no to zaczne od tego oleju. Ktos pomoze sciagnac tego ATF+3 lub ATF+4?

czy to jest ten?
http://www.allegro.pl/ite...dodge_jeep.html
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-09-22, 10:09   

mo?esz te? zobaczy? w FUCHS maj? du?y wyb?r odpowiednik?w
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Getek 
gruba ryba



Wiek: 40
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 370
Skąd: Zambrów
Wysłany: 2007-09-24, 09:30   

Tom napisał/a:
RaLpH 21 napisał/a:
Tom,kamil robil to w swoim aucie jak jego jeszcze mial teraz to jest juz twoje auto


wiem... nie jestem ze specjalnej :D


hm no to zaczne od tego oleju. Ktos pomoze sciagnac tego ATF+3 lub ATF+4?

czy to jest ten?
http://www.allegro.pl/ite...dodge_jeep.html


He he wiec za ile poszed??????????
 
 
ralph
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-24, 18:31   

Getek_RS, poszlo cos do ciebie na pw i pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13