Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyciemnianie lamp
Autor Wiadomość
przemek2066
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-24, 22:30   

dobra znalaz?em czym je malowa?em. Ot?? to by?a to farba akrylowa czarna wymieszana z lakierem bezbarwnym , w mieszalni farb dobierana poprostu celowa?em z odcieniem i efekt jest jaki jest
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2009-03-24, 22:43   

Jak drobnym papierem przycierali?cie przed malowaniem lampy?
 
 
 
przemek2066
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-24, 23:00   

Szakal, papier wodny 2000 wystarczy
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-25, 09:01   

Ja postoj?wki tylko odt?u?ci?em, bo nie mia?y rysek i lakier si? trzyma bardzo dobrze. Natomiast blend? do?? mocno szlifowa?em bo by?a w masakrycznym stanie, ca?a podziobana od kamieni.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-25, 09:24   

S?uchajcie mam kuzyna w sklepie z farbami, b?d? stara? si? szuka? specjalnej farby do lamp,ale je?li takowej nie znajd? to mog? poprosi? kuzyna o wymieszanie,czy taki zestaw jak przemek2066, zapoda? b?dzie dobry ??
jakie? szczeg?lne proporcje lakieru czarnego co do bezbarwnego ?? 1:1 ??
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-25, 09:39   

Ja pierdziele, po co kombinowa? skoro bez problemu mo?na kupi? specjalny lakier, kt?ry zagwarantuje, ?e b?dzie wida? ?wiat?o z lampy. Lakieruj jakimi? mieszankami a potem si? zdziwisz, ?e ?wiat?a nie wida?...Jak nie masz w sklepach w okolicy to kup przez allegro, jest tego od groma. Je?li szkoda Ci na przesy?k? 10z? to ju? pozostawiam bez komentarza. Lepiej zamaluj sobie lampy zwyk?? farb? i pendzlem...
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-25, 10:11   

Nie chodzi o to ,po prostu kiedy za co? si? zabieram to wole mie? wszystko na miejscu a nie czeka? na allegro itp. A skoro przemek2066, kombinowa? co? tam z mieszaniem (a bardzo ?adnie mu To wysz?o) to pomy?la?em o tym samym. Nie b?dzie tego u mnie to i tak kupi? na allegro ,z 3 puszki na zapas....
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-03-25, 16:24   

LowRider napisał/a:
A mo?esz jeszcze powiedzie? Tofik, jak rozebra? lamp? od klipperka ?? Czy to wogole jest wykonalne ??


Lampa w Lanosie by?a sklejona na taki elestyczny klej czy tam uszczelnienie i zapi?ta chyba na tekie zapinki metalowe o ile kojarze.

W ecli nie wiem jak to jest bo jeszcze nie patrza?em ale lada moment przyjd? mi nowe postoj?wki to na starych zobacz? jak to si? rozk?ada.
_________________

 
 
 
Mrok 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 594
Skąd: Żebrówka/Mińsk Maz.
Wysłany: 2009-03-25, 18:45   

Rozbiera si? cho? ci??ko, du?o ?rubokr?t?w i kilka os?b trzeba ?eby to ?adnie wysz?o, klej jest dosy? mocny, mi si? troch? szk?o ukruszy?o, gdzie niegdzie p?k?o ale robi?em to sam. Ale oklei?em lampy foli? i ?miga?o prawie 1.5 roku :lol2:
Tak to wygl?da?o

Ostatnio zmieniony przez Mrok 2009-03-25, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-26, 14:40   


psik psik ;p
Dodam i? wykupi?em ca?y zapas tego lakieru - a? 3 puszki x150 ml :badcrack: .... W calej mojej miescinie nie ma wiecej takiego lakieru ... ;/ :hahaha:
Ostatnio zmieniony przez LowRider 2009-03-26, 14:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-27, 13:51   

ktos chyba pytal jakim najlepiej papierem matowac? a wiec jesli chodzi o tego typu sprawy (plastik) to zalecam przelecenie najpierw papierem wodnym 800 a pozniej 1500 po czym mozna malowac. tylko nie zapomnijcie odt?uscic bo lakiery roznie reaguja na plastik. Osobiscie polecam lakier do przyciemniania firmy Motip. Jesli chodzi o rozbieranie postojowek to nie polecam z tego wzgledu ze w wiekszosci po rozbi?rce skrapla sie w nich woda. No chyba ze zrobicie to na jakis porzadny klej do szyb.
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-27, 16:11   

No to powiedz nam jak zrobi? ,albo raczej co zrobi? ,?eby woda si? nie skrapla?a .... Bo ja kiedy b?d? malowa? chc? rozebra? lampy ,?eby je wyczy?ci? od ?rodka i uszczelni? tak ,zeby nic si? tam nie dosta?o ...

My?la?em o kupieniu kleju do szyb i uszczelnieniu nim ,albo raczej po wyczyszczeniu sklei? ramke z kloszem razem ?eby si? trzyma?o .... Masz jakie? porady dotycz?ce skraplania si? wody w kloszach ??
 
 
Buczu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-27, 19:14   

LowRider, kupi?em taki sam lakier jak Ty :P tez masz tam napisane ?eby malowa? wew stron? klosza? :wtf: i my?lisz ze a? 3 puszki b?d? potrzebne, ja mam 1...
a co do postojowek to wymy?li?em ?eby ich nie rozbiera?, tylko wzi?? do domu, wysuszy? porz?dnie, a nast?pnie w ta szczelin? miedzy bia?ym kloszem a czarnym plastikiem nawali? silikonu zwyk?ego... mo?e to da? rad? czy raczej nie? :|
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-27, 20:54   

Buczu napisał/a:
a co do postojowek to wymy?li?em ?eby ich nie rozbiera?, tylko wzi?? do domu, wysuszy? porz?dnie, a nast?pnie w ta szczelin? miedzy bia?ym kloszem a czarnym plastikiem nawali? silikonu zwyk?ego... mo?e to da? rad? czy raczej nie?

Owszem ze mozesz tak zrobic - lecz ja nie chcialbym widziec czegos takiego w swoim klipsie. Najlepiej zeby nie parowa?y to rozebrac wysuszyc i rant przejechac BOLL-em s? 2 srodki (masa uszczeniaj?ca i klej do szyb jednej firmy). Z tym ze masa jest wiecznie maziasta nie wysycha a klej do szyb w wersji SPRINT lub tez zwykly zastyga na kamien wiec wtedy juz nie da rady ponownie rozebrac lampy.
A i jeszcze jedno
Buczu napisał/a:
tez masz tam napisane ?eby malowa? wew stron? klosza?
Nie wiem czemu chcecie malowac od srodka? tymbardziej ze jest tam parchata powierzchnia i ciep?o od zarowki. Lepiej, latwiej i estetyczniej malowac przod. Zawsze wrazie upodoban mozna farbe zniwelowac i klosz bedzie bia?y po polerce.
 
 
Buczu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-27, 22:21   

nienko napisał/a:
Nie wiem czemu chcecie malowac od srodka?

W?a?nie nie chcemy :wtf: ale tak jest napisane na puszce lakieru...
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-28, 09:06   

Laska w sklepie m?wi?a mi,?e mo?na bez obaw tylko oni jako? tak pisz?. Bra? kto? wcze?niej przede mn? lakier i niby malowa? od zewn?trz i jest ok. tak wi?c bez obaw Buczu, :jezyk:
 
 
nienko
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-28, 10:46   

jak pomalujecie od srodka i cos nie wyjdzie to lampy sa do kubla, od zewnatrz zawsze mozna farbe zjechac papierem i przepolerowac. robcie jak chcecie..
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-28, 12:20   

Ja piernicze,przecie? wyra?nie powiedzia?em,?e mo?na spokojnie malowa? na zewn?trz ... co? si? nienko, uczepi? tak tego ?

Dzi? walczy?em z odkr?ceniem migaczy,?eby w poniedzia?ek zacz?? prac? od razu,m?czy?em si? chyba z 2 godziny przy rym,ale w ko?cu wygra?em batali?...

nienko, mo?esz krok po kroku opisa? jak rozebra? postoj?wk? ?? B?d? wdzieczny
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-28, 14:12   

Buczu napisał/a:
my?lisz ze a? 3 puszki b?d? potrzebne, ja mam 1...


Ja dzi? sprawdzi?em jak? mia?em puszk?. Mia?em jedn? 150ml i starczy?o na postoj?wki oraz blend? malowane 4 warstwami, troszk? nawet zosta?o. Ja nie malowa?em kierunk?w.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
LowRider
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-28, 16:42   

Po 9z? by?y to wola?em wykupi? full ,nie zmarnuj? si? ;p a zawsze lepiej mie? wiecej....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8