Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Obroty
Autor Wiadomość
kamil4711 
KLUBOWICZ


Pomógł: 19 razy
Wiek: 46
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 419
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2009-03-29, 20:14   Obroty

witam , jest problem z obrotami 420a , opisze , zapalam to musze dodac troche gazu , jak sie rozgrzeje i sie przelaczy na gaz to chodzi jeszcze w miare rowno , ale na paliwie spadaja az prawie gasnie a za chwile podnosza sie do 2 tys , jak wcisne pedal gazu do konca to wkreca sie dokladnie na 3.5 tys i wlacza sie jakies odciecie , probowalem odlaczac klemy i zlaczac bo kiedys mialem takie cus i gazownik mi tak zrobil i sie poprawilo , ale teraz nic , moe ktos ma jakis pomysl ?dzieki

[ Dodano: 2009-04-03, 09:55 ]
juz nieaktualne , 2-gi wtrysk do wymiany i map sensor
Ostatnio zmieniony przez kamil4711 2009-03-29, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
cantrell 
mniejsza zielenina


Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 128
Skąd: polska
Wysłany: 2009-04-03, 18:50   

jedyny pomys? wy....ol ten gaz z miska bo kapust? zaje?d?a :lol2: a tak na powa?nie jedz do gazownika bo to raczej cos z instalacj?,koledzy tak miewaj? czasami
_________________
CANTRELL
 
 
 
kamil4711 
KLUBOWICZ


Pomógł: 19 razy
Wiek: 46
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 419
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2009-04-04, 17:07   

niestety nie , mylisz sie calkowicie , gaz tutaj niema nic do zarzucenia sobie , po podpieciu do kompa okazalo sie ze to czujnik podcisnienia i wtrysk poszedl sie pasac
 
 
 
fasteclipse 
KLUBOWICZ
Dawid


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 282
Skąd: Krak?w
Wysłany: 2009-08-09, 21:32   

Podepne si? pod temat ...

Mam problem z obrotami mianowicie po nacisni?cu sprzeg?a obroty spadaj? do zera czesto gasz?c silnik??

Co mo?e byc przyczyn? tego ??

Narazie znalaz?em taki spos?b ?e jak w??czam sprz?g?o to dodaje gazu wtedy obroty normalnie spadaj??? :wtf: i s? w normie :wtf:
_________________
TransformacjA
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-20, 18:15   

silniczek krokowy ? lub jakas nieszczelnosc na pozimie kolektora ssacego... lub tez map sensor...
 
 
adalbert
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-27, 14:06   

99% silniczek krokowy, mialem sekwencje w eclipsie przez 4 lata i nic sie zlego nie dzialo. Krytykuja Ci ktorzy nie znaja tematu a ze wzgledu na klapki na oczach lubia placic i mysla ze sa ok.:)
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2015-12-28, 23:10   

to i ja odgrzeje kotleta ;)
gdzieś zacina mi sie gaz, tylko nie wiem gdzie. Linka gazu jest luźna przy przepustnicy, pedał gazu ma luz malutki puki załapie. I teraz tak, jazda normalnie, nic nie faluje itd, ale gdzieś albo zacina mi się przepustnica, albo linka do gazu, ponieważ auto jedzie samoczynnie, a na światłach raz 2k, raz 4k rpm, wtedy gaz w podłoge i obroty spadają na normalna pozycje.
Przejrzałem sobie cały układ, wykluczam krokowy i obstawiam albo linke od pedału gazu, albo linke do przepustnicy. Auto posiada tempomat, jest tam taka czarna puszczka, z kołowrotkiem, może to ta cholera. Czy ktoś wymieniał linki gazu w 420a? Przepustnica czysta, odbija do końca. Obstawiam linki, może kupić strzykawe z igłą i wpuścić tam oleju w kołnierz jak za małolata do roweru :hahaha:
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
Ostatnio zmieniony przez andrzejp 2015-12-28, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2015-12-29, 18:56   

andrzejp napisał/a:
może kupić strzykawe z igłą i wpuścić tam oleju w kołnierz jak za małolata do roweru


Ja tak kiedyś u siebie zrobiłem, jeździ się lepiej. Jesteś pewny że to linka się blokuje? Dobrym testem byłoby podłączenie kompa/palm'a i w czasie jazdy odczytanie wartości TPS'a.
Ostatnio zmieniony przez jan 2015-12-29, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2015-12-30, 10:19   

jan, tak, wczoraj dokladnie potestowalem i przepustnica nie domyka sie do konca na ok 2mm i linka jest napieta. Pedal gazu robi sie miekki i bardzo powoli odchodzi. Gdy recznie przepustnice domkne to tak jakby sie odblokowalo. Linka jest wtedy luzna, przepustnica chodzi jak ta lala, domyka sie bez problemu. Ciezkue dojscie do pedsly gazu jest i strasznie niewygodnie sie pracuje :/
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
jan 
KLUBOWICZ


Pomógł: 13 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 540
Skąd: Sulejów
Wysłany: 2015-12-30, 10:59   

Ja wlewałem olej od góry oczywiście. Czyli odpiąłem linkę od przepustnicy i kropelka po kropelce lałem do pancerza... grawitacja zrobiła resztę. Nie chcę być czarnowidzem ale jeśli tak mocno Ci się blokuje to mogła się linka rozszczepić, wtedy pewnie nawet smarowanie nie pomoże. Ale dopóki nie posmarujesz to nie będziesz wiedział. Powodzenia.
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2015-12-30, 16:29   

Nie czytam więcej żadnych postów Andrzeja. Jak na złość wsiadam dzis do Eclipse, wszystko jest ok, ale jak obroty spadają to utrzymują sie na 800 i auto nierówno pracuje, tak się zachowuje jakby cos go zapychalo,ale obroty nie falują tylko pyrkocze jak zetor...
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2015-12-30, 20:37   

Trzcina, haha, ja Ci zycze jak najlepiej przeciez ;)
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2015-12-30, 20:58   

andrzejp, ja wiem ale kiedyś juz tak było ze przeczytałem Twój problem i zaraz u mnie sie pojawił, teraz to samo :hahaha: Może mamy siostry bliźniaczki za samochody :hahaha:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2015-12-31, 09:29   

Trzcina, hehe staram sie opisywać i szukać rozwiązania problemów z autem na forum bez ściemy, za co przepraszam :hahaha:

Co do Twojego problemu, miałem kiedyś taki właśnie cyrk z obrotami. Wymieniałem krokowce itd. Ale od razu moge Ci powiedzieć, że jeśli będziesz miał walnietego krokowca, to obroty na luzie na postoju wskoczą na 2-3k rpm, wystarczy wtyczke odpiąc i efekt będzie ten sam. U mnie problemem okazała się uszczelka między przepustnicą a kolektorem dolotowym. Wyciąłem nową z jakiegoś tam karbonitu czy jak mu tam i nie zdało to egzaminu. Wziełem w końcu uszczelke do okien samoprzylepną, przykleiłem na rantach, oraz wewnątrz, w miejscy gdzie krokowy podaje powietrze i jak ręką odjął. Jak będziesz miał chwile to możesz na to zerknąć, ponieważ nie chodzi tu o zasysanie powietrza na rantach przepustnicy, a o przeciąc miedzy tunelem klapki a dziurą od krokowca, to właśnie tam miałem problem. Opisałem najlepiej jak umiałem :)

A co do bliźniaczek, to musimy zrobić im wspólne zdjęcie kiedyś, na bank, tylko oby fochów nie strzelały :ok:

edit:
mam winowajce:


pękł kołnierz, ale smar teflonowy załatwił sprawe :ok: trzeba będzie to wymienić. Zdjęcie z fleszem temu tak strasznie wygląda hehe
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
Ostatnio zmieniony przez andrzejp 2015-12-31, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13