Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Swap zacisk?w z GSXa do GSa
Autor Wiadomość
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-05, 21:06   

no ja powiem tylko ?e GSX 2g z od??czonym ABS jest w stanie zapali? cztery kapcie przy pr?dko?ci 50km/h spokojnie... tylko trzeba m?sko wcisn?? hampel a nie jak baba.... to jest samoch?d sportowy, czujesz ?e zmieniasz biegi, czujesz ?e dajesz ognia, i hampel te? trzeba wcisn?? z pewn? si??... daje to powiem lepsze wyczucie. w ka?dym razie przypali?em sobie troch? oponki :jupi:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-05, 21:11   

SAMAEL napisał/a:
no ja powiem tylko ?e GSX 2g z od??czonym ABS jest w stanie zapali? cztery kapcie przy pr?dko?ci 50km/h spokojnie.
nie tylko gsx tak potrafi :jezyk: przy nagrzanych lekko hamulach przy predkosci podanej j.w. wcisniecie 1/3 pedalu hampla powoduje taki sam efekt jak w twoim gsxie :> z tym ze ja seryjnie jestem okrojony z ABSu :P (EBC powerslot + ebc redstuff + przewody ss w oplocie + co najwazniejsze nowy pyn w ukladzie i UKALD DOBRZE ODPOWIETRZONY ;) )
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-10-06, 07:23   

ja abs mam pod??czony wi?c jako tako pe?nego pisku nie zrobie - tylko przerywany
ale niema z tym wi?kszego problemu :jezyk:
r?czny za? jest super nie ma ?adnego problemu z zblokowaniem tylnych k?? na asfalcie :ok:

pewnie ?e wi?ksze zaciski lepiej by spe?nia?y swoj? powinno?? :lol2:
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-06, 10:14   

GOLDI napisał/a:
SAMAEL napisał/a:
no ja powiem tylko ?e GSX 2g z od??czonym ABS jest w stanie zapali? cztery kapcie przy pr?dko?ci 50km/h spokojnie.
nie tylko gsx tak potrafi :jezyk: przy nagrzanych lekko hamulach przy predkosci podanej j.w. wcisniecie 1/3 pedalu hampla powoduje taki sam efekt jak w twoim gsxie :> z tym ze ja seryjnie jestem okrojony z ABSu :P (EBC powerslot + ebc redstuff + przewody ss w oplocie + co najwazniejsze nowy pyn w ukladzie i UKALD DOBRZE ODPOWIETRZONY ;) )


dok?adnie, gs jest l?ejszy wi?c taki zestaw mu starczy... gsx jest ci??szy... ale ja nie mam ?adnych oplot?w ani nic tylko brembo zwyk?e g?adkie i ferrodo premierki.... dwa hamowania ze 100km/h do 10km/h w przeci?gu 30sek i dalej spe?niaja swoje zadanie :)
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-10-06, 11:40   

Talon TSi AWD wa?y 1420kg, nie przesadzajmy z t? mas?, jest 100kg ci??szy od GS :> .

Te? mam zestaw EBC tarcze oraz klocki EBC red stuff - daj? rade, polecam :jezyk: .

Dodam tylko ?e przy mocno kr?conych silnikach upgade hebli jest spraw? priorytetow? - bezpiecze?stwo przede wszystkim - a wa??cy pona tone pocisk trzeba mie? czym zatrzyma? :ksiadz: .

Teraz walcz? z pod??czeniem ABS, autko bez ABS kiedy? kogo? wsadzi do rowu lub stanie co? innego nieprzyjemnego :ksiadz: , oczywi?cie zale?y jak kto je?dzi :jezyk:
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-06, 17:09   

znowu si? zaczyna ABS vs NO ABS :hahaha: ja abs nie lubie i basta :lol2:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
NES 
zielenina



Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 85
Skąd: JAROS?AW
Wysłany: 2007-10-06, 17:13   

Abs w wielu przypadkach ratuje dupe .Bez niego lipa.mowie o hamowaniu podczas jazdy po ulicach a nie na cwiartke
_________________

 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-10-06, 17:22   

My?l? Samael
?e u ciebie to mo?e nie tyle wieksze zaciski,ale
co dobrej klasy tarcze i klocki pozwalaj? na takie hamowanie w kt?rych wysoka temperatura nie specjalnie przeszkadza
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-06, 22:31   

non abs :P :ksiadz: :ksiadz: abs to zlo :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz:
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-07, 10:14   

NES napisał/a:
Abs w wielu przypadkach ratuje dupe .Bez niego lipa.mowie o hamowaniu podczas jazdy po ulicach a nie na cwiartke


zgadzam si? ... ale abs w eclipsach pozostawia spoooro do ?yczenia... gdybym mia? abs to mia? bym ju? trzy dzwony... a tak precyzyjne dohamowanie, buta kontra i idiota kt?ry mi wyjecha? na drog? omini?ty, z abs'em to bym g zrobi? ...
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-10-07, 10:42   

NES napisał/a:
Abs w wielu przypadkach ratuje dupe .Bez niego lipa.mowie o hamowaniu podczas jazdy po ulicach a nie na cwiartke

popieram Nes
przy ostrym hamowaniu przy mocniejszym wci?ni?ciu peda?u hamulca przednie ko?a zaczynaj? sie blokowa? a tylne jeszcze sie tocz?
przez co tracimy sterowno?? i mo?liwo?? omini?cia przeszkody
abs od razu uniemozliwia zablokowanie k?? przednich dlatego bez obawy mo?emy wcisn?? peda? hamulca do dechy i spokojnie manewrowac samochodem
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-10-07, 15:44   

Najbardziej ?miesz? mnie wypowiedzi ludzi kt?rzy uwa?aj? si? za mistrz?w kierownicy lub przynajmniej wprawionych rajdowc?w. Je?li nie nale?ycie do jednej lub drugiej opcji, gdzie w tych kr?gach i tak nikt nie neguje abs to prosz?, nie wypisujcie publicznie ?e macie lepsz? kontrole nad autem bo to jest ?mieszne, gdyby tak by?o to nikt by nie produkowa? abs ani innych system?w.

Zachowanie Talona bez ABS mimo 4x4 jest dalekie od idea?u :?

ABS wielokrotnie uratowa? mi ty?ek :jezyk:

Mia?em ABS w 1G sprawowa? si? rewelacyjnie :jezyk: my?l? ?e w 2G b?dzie tak samo :badcrack:
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-07, 18:35   

Ja latam regularnie po szutrach oraz w pr?bach sprawno?ciowych. gdybym mia? abs to porpostu by?a to walka z autem... odk?d pami?tam je?d?e autami bez abs. i poprostu mi nie pasuje. przyzwyczai?em si? do tego ?e abs to musz? mie? w nodz?, w szczeg?lno?ci jak si? hamuje lew? to abs jest paskudn? spraw?... i proponuj? wjecha? na jaki? szuter i w dochamowaniu przed zakr?tem wcisn?? ostro gaz, mi?ego zwiedzania pobocza ;) czasem w?a?nie chodzi o to by zablokowa? ko?a. Zreszt? nie widzia?em ?eby w jakim kolwiek sporcie samochodowym wyst?powa? abs...

co do abs w dupowozach to naprawd? fajna rzecz :) jak sobie CR-V je?d?? to si? naprawd? przydaj?... je?eli si? autem poprostu je?dzi .. to polecam... je?eli sie autem lata po torach, drogach otwardzonych itd to jest idiotyzm... taki moje zdanie a zdania s? jak dzi?ry w :ass:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-10-07, 19:33   

ja te? cz?sto hamuje lewa nog? ale to tylko po to ?eby silnik nie traci? mocy i czasu na ponowne rozbujanie
a blokowanie przednich k?? wydaje mi sie ze nie jest potrzebne
co inaczej sie odnosi do r?cznego ale tam czy abs jest czy nie
to i tak niema ?adnej r??nicy
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-10-07, 21:37   

Zgadzam si? Samael, mam raczej na my?li tylko troche niezwyk?e u?ytkowanie auta, a nie typowy sport :> .

To forum publiczne, wypisywanie ?e abs jest z?y uwa?am za nie na miejscu, ale to tylko moja dziura :protest:

Latasz swoim Talonem po szutrach ? :jezyk:
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-08, 17:33   

wstyd si? przyzna? ale latam :D zdejmuj? zderzak, progi, zak?adam chlapacze i latam :lol2:

abs jest git do jazdy na codzie?. najlepiej mie? wy??cznik :D u mnie od kupna nie dzia?a ale z racji nietypowego u?ytkowania nie naprawiam :hahaha:
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-10, 12:05   

SAMAEL napisał/a:
... ale abs w eclipsach pozostawia spoooro do ?yczenia....

Czy ja wiem? Nie wiem jak to jest w 2G, ale w 1G jest ca?kiem przyzwoity. Napewno lepszy ni? we wszystkich moich poprzednich wozach (Seaty).
 
 
wolf 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 124
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2007-12-16, 21:21   

Odgrzeje troche ten temat bo nie ma sensu stawiac nowego posta - Nie pytam czy ktos pr?bowa? cos takiego upcha? w 1g, bo pewnie nie ale jak myslicie mo?e sie udac ??http://moto.allegro.pl/item284224626_mitsubishi_3000gt_vr_4_zaciski_4_tloczkowe_.html
_________________
wolf
Ostatnio zmieniony przez wolf 2007-12-16, 21:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-12-16, 21:48   

bez mocowa? do zwrotnic oraz tarcz od vr4 i felg 17" nie ma szans.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-12-16, 22:03   

nie wszystkie felgi 17" beda pasowac tez
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12