Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
G?o?niki ty? 1G
Autor Wiadomość
Kurczak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-21, 19:57   G?o?niki ty? 1G

Witam
Mam takie pytanko odno?nie monta?u g?o?nik?w w eclipse z ty?u. Mam g?o?niczki 6x9" Helixa i chcia?em je zamontowa? w miejscach oryginalnych g?o?nik?w, rozebra?em wszystko cacy wyj??em stary g?o?niczek, wk?adam nowy i :butthead: nie pasuj? , magnes opiera sie o nadkole, ?eby wszystko dobrze le?a?o potrzebuje jakiego? 3cm dystansu, ale mam obawy czy jak za?o?? dystans to czy za?o?? p??niej boczek z plastyku . Mo?e z was kto? ju? sie tym zajmowa? i podpowie jak mo?na to zrobi? ?eby p??niej zamkn?? to w ca?o??.
Z g?ry dzi?ki za info.
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-12-22, 00:59   

Ja mialem podobny problem z glosnikami infinity ale dalem dystans i wszystko bylo oki tyle ze mi brakowalo jakies 2cm moze mniej. przykrec dlugimi srubami bez dystansu i wtedy sprawdz czy ci plastik wejdzie, jak wejdzie to mozesz smialo sobie docinac dystans jak nie to mozesz je dac w polke tylnia.
Pozdro
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-12-22, 13:08   

w p??k? tylni? ?? :/
sorki WodzuSE, ale to raczej kiepski pomys? chyba.
ja proponuje wsadzi? dobre g?o?niki z przodu, bas z ty?u i b?dzie ?adnie gra?o bez problem?w z wystrowaniem
_________________

 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-12-22, 13:34   

No wiadomo dobry przod i dobry bas na tyla le mowa jest o glosnikach 6x9" i ich wykorzystaniu. W tylnej polce takei glosniki sie ladnie spisuja bo sam bagarznik tobi za ala skrzynie basowa. Dobre mocniejsze glosniki co schodza do niskich zakresow i od tego jakis mniejszy wzmacniacz i bedzie ladnie gralo i bass bedzie :)
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-12-22, 14:03   

WodzuSE, a tak odejde od tematu troszk? podpowiedz mi co proponujesz bo w drzwi chce w?o?y? 2 x 16 lub 165 m g?o?niczki, midbasy oczywi?cie tyle ?e zastanawiam si? nad tym jakie te g?o?niki my?la?em nad pbx'ami, co Ty na to?
_________________

 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-12-22, 14:25   

oblak, jaki model tych pbxow? Bedziesz je przez wzmacniacz puszczal czy bezposrednio z radyjka? Opisz mi reszte instalacji i uzytych elementow. Pozdro
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-12-22, 15:33   

No wi?c tak:
W tym momencie mam radyjko CLARION DXZ 728RX kt?re wykorzystuje jako typowego decka - radio zostaje na razie bo bardzo fajnie gra, co najwy?ej dojdzie jaki? procesor d?wi?ku do niego ?eby wszystko docelowo ?adnie wysterowa?.
Teraz g?o?niczki prz?d to jakie? marne JBL Power Series + seryjne w podszybiu - wszystko zasilane Blaupunktem GTA - generalnie wzmacniacz i g?o?niki id? do ?mietnika.
G?o?niki z ty?u jakie? Alpiny ale s? od??czone - i nie zamierzam ich pod??cza?,
W baga?niku siedzi Velocity (VRX czy co?) 38cm ?rednicy dwu cewkowy, w zamkni?tej skrzyni, zasilany Drugim - wi?kszym (4 kana?owym) Blaupunktem te? GTA.

Plan jest taki ?e:
Radio zostaje, zostaj? przewody zasilaj?ce + czincz'e (DIETZ), zostaje Velocity.
Do zrobienia:
Panele na drzwi z jakiego? MDF'u z otworami na dwa g?o?niki i to prawdopodobnie w?a?nie jakie? 16cm (nie ma decyzji jeszcze jakie).
Oczywi?cie jakie? gwizdki w podszybie (w miejsca seryjnych g?o?nik?w).
Do tego co? do zasilania. Zostane raczej przy dw?ch wzmacniaczach - Velocity zasile jak?? dwu kana??wk? a prz?d to pewnie czterokana?owy by sie przyda?.

To chyba tyle co do moich plan?w.
_________________

 
 
 
Kurczak
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-22, 22:50   

WodzuSE napisał/a:
No wiadomo dobry przod i dobry bas na tyla le mowa jest o glosnikach 6x9" i ich wykorzystaniu. W tylnej polce takei glosniki sie ladnie spisuja bo sam bagarznik tobi za ala skrzynie basowa. Dobre mocniejsze glosniki co schodza do niskich zakresow i od tego jakis mniejszy wzmacniacz i bedzie ladnie gralo i bass bedzie :)


Witam dzi?ki WodzuSE, ?e rozumiesz o co chodzi na przod mam g?o?niki takie
http://www.allegro.pl/ite..._sklep_d_g.html

a na ty? mam w?a?nie te co pisa?em wcze?niej. Pojade jutro do jakiego? stolarza zeby mi doci?? jaki? dystans tylko nie wiem gdzie w szczecinie jest taki dobry stolarz coby szybko mi to zrobi?.
WodzuSE a tylna p??ka nie jest za s?aba ?? Dzwi?k sie przez to "nie zniekszta?ci" ??
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-12-23, 02:04   

oblak ty masz miska 1g czy 2g?
Z tego co pisales to chyba masz 2g wiec gwizdki daj w slupki albo w te trujkaciki przy lusterku bo orginalne miejsce w podszybiu jest beznadziejne na glosniki wysokotonowe pozatym dobrze kombinujesz. CO do glosnikow na prozd to zalezy wszytsko od portfela :)

Kurczak, co do przednich glosnikow to sie niewypowiadam bo niemialem z nimi do czynienia ale z tego co kolega mi mowil graja calkiem ladnie. Szczerze mowiac nieiwem jak jest zrobiona polka tylnia w 1g a glosniki przymocuj tak prowizorycznie dlygimi srubami i zobacz cyz wogole wejda zanim wydasz kase na dystanse.
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-12-23, 10:05   

WodzuSE, ja mam 1g
co do g?o?nik?w w drzwi chcia?bym wsadzi? co? ze ?redniej p??ki tj my?la?em nad Helixami deep blue - gdzie? czyta?em ?e ciekawie graj?, ewentualnie chodz? mi po g?owie te pbx'y bo je s?ysza?em i przyznam ?e mi si? podoba?o.

co do gwizdk?w to nie mam talentu ?eby je w s?upki pakowa?, poza tym w 1g jest do?? ci??ko je zamontowa? bo s?upki s? w?ziutkie,
mo?e i te tr?jk?ty przy lusterkach to jest ciekawy pomys?...
_________________

Ostatnio zmieniony przez oblak 2008-12-23, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-12-24, 00:20   

Wycisz dobrze drzwi matami bitumicznymi to bedzie efekt o duzo lepszy pozatym moze zamiast po dwa glosniki z sredniej pulki lepiej kupic po jednym ale pozadnym?
 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2008-12-24, 13:50   

oblak, chcesz 2x 16cm wsadzic do drzwi.. i nasuwa mi sie 1 pytanie.. zailane beda one jakims piecykiem?

ja podobnie jak WodzuSE, propopnuje po 1 ale cos z lepszej polki i zamontowac je w oryginalnych dziurach miska.. dystanse sam sobie dorob albo kup :) wiadomo tlumienie podstawa :jezyk:

co do slupkow.. hmm jak lubisz majsterkowac to polecam ;) troche zywicy.. stare szmaty i szpachla ;)

Wesolych Swiat :jezyk:
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-12-25, 13:00   

m?wi?c o ?redniej p??ce mia?em na my?li jakie? hertz'e esk / rainbow'y / czy ta?sze helix'y dark blue / pbx'y my?liicie ?e lepszy efekt uzyskam wsadzaj?c tam co? dro?szego ale pojedy?czo??

W takim razie jakie g?o?niczki mi proponujecie ??

generalnie koncepcja by?a taka ?e wk?adam dwa g?o?niki w drzwi a teraz to si? musz? od nowa zastanawia?,

Panele w my?le ?e dorobie sam, pozostaje tylko kwestia ukierunkowania g?o?nika, nie wiem na zwyk?ym prostym dystansie g?o?niki b?d? gra?y na nogi, zastanawiam si? czy nie b?dzie lepszym rozwi?zaniem skierowanie chocia? po jednym g?o?niku troszk? do g?ry, z tym ?e powstaje pytanie czy nie b?dzie wtedy jakich? dziwnych efekt?w...

e!, oczywi?cie ?e porz?dne wyg?uszenie drzwi (w?a?ciwie to ca?ego samochodu to podstawa) i to b?de robi? w pierwszej kolejno?ci.

I oczywi?cie ?e ca?y prz?d zostanie nap?dzony piecykiem.
_________________

 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2008-12-25, 13:46   

czym chcesz tlumic? jesli jakas tasma dekarska caly samochod to nie polecam.. :ksiadz: efekt marny :)
a jesli tylko drzwi to zawsze to cos daje :roll:

ile masz kasy na to ?

do 2 x 16 cm piecyk wiadomo musi byc jakis lepszy.. a ty czym to chcesz wogole zasilic ? piszesz ze 4 kanalowy.. :jezyk:
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-12-25, 14:51   

e!, ci?gle mi dajesz do my?lenia, szczerze m?wi?c to my?la?em w?a?nie o ta?mie dekarskiej, ale je?li nie to co polecasz ??
piec to zdaje sobie sprawe ?e jaki? mocniejszy ale jaki to decyzji jeszcze nie ma.
czy 4 kana?owy to z?y pomys??? nie znam sie na tym jako? szczeg?lnie ale tak w?a?nie mysle ?e dwa kana?y p?jd? na jedne g?o?niki i gwizdki a drugie dwa na drugie g?o?niki i to jest chyba do?? rozs?dne rozwi?zanie??

je?li chodzi o kase to my?la?em o dw?ch kpl g?o?nik?w w granicach 350z? kpl + wzmacniacz.
tak my?le ?e bez wyg?uszania w tysi?cu si? powinienem zamkn??.

P.S.
znacie mo?e g?o?niczek Velocity VRX 380? przy okazji zmiany przodu b?de chcia? zmieni? wzmacniacz zasilaj?cy ten g?o?nik, czy go najlepiej nap?dzi? ?
_________________

Ostatnio zmieniony przez oblak 2008-12-25, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-25, 14:57   

tez tak kalkulowalem ze na wzmak tyle, na glosniki tyle, na radio tyle, ze zamkne sie w pewnej sumie :D ale nie doliczylem dodatkowych bezpeicznikow, rozdzielaczy masy , grubych kabli, wygluszenia itd.... i zazlozonego budzetu 2-3 tysi na car audio robi sie juz prawie drugie tyle :D
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-12-25, 15:01   

GOLDI, rozumiem cie zw?aszcza ?e co chwile zmienia si? koncepcje :D
kwota kt?r? rzuci?em to same g?o?niki + wzmacniacz, generalnie kable zasilaj?ce i czincze mam poci?gni?te, radio nie dawno zmieni?em. teraz od d?u?szego czasu strasznie mi chodz? po g?owie te g?osniki na prz?d i musze w ko?cu co? z tym zrobi? ...
_________________

 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2008-12-27, 19:31   

jesli chce koniecznie cale autko wytlumic to polecam Dynamat'a :)

nie mowie ze 4-kanalowka to zly pomysl.. zalezy jaka oczywiscie ;) ja osobiscie jesli pakowal bym do drzwi 2x16,5cm + tweeter to kombinowal bym z 2 kanalowka.. a jaka to zalezy znowu jakie glosiki.. :)

hmm 2x 350 zl lub 700 ? :) to tak...

jak bym mial pakowac 2x16,5 cm to..( kurde ciezko wybrac bo kazdy ma inne wymagania ;) ) SinusLive SL 160 cena za 4szt ok 400 zl + pzresylka.. zostaje 600 zl na wzmak i tweeterki.. wysokie mysle ze tej samej firmy.. NEO 25S ( ok 130 zl) a co do piecyka. i tu zaczynaja sie schodki. wiadomo na 2x16cm potzreba troche "mocy" ale ja bym mierzyl cos w stylu SIGNAT RAM2 ( 4 x 90W RMS @ 4om lub 2x230W RMS @ 4om) :jezyk:

a co do z 1 glosnikiem to tu mozliwosci jest duzo... jak cos to pisz na gg napewno cos poradzimy :jezyk:
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-12-28, 01:11   

hehe to mnie pocieszy?e? tym SIGNATEM,
Qumpel wozi dwwie takie sztuki w A4 i teraz ja mu za?atwiam mdf na now? skrzynke (2 x emphazery) nap?dzan? magnatem classic'iem 1000m, i za jaki? czas b?dzie sprzedawa? te signaty wi?c mam straszn? ochote na nie :D

moje wra?enia z r??nych instalacji s? takie ?e prawie zawsze za ma?o jest ?rednich ton?w, w sumie to bas i sopran jest stosunkowo ?atwo uzyska? gorzej z midami.
dlatego my?le o 4szt.
zn?w nawi??e do powerbass'u co by?cie powiedzieli na ich temat?
chodzi tu o seri? S
s?yszza?em je i osobi?cie wydaje mi si? ?e to ca?kiem ciekawe g?o?niki
_________________

 
 
 
raffik04111984
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-13, 22:05   

Witam.W?asnie przymierzam sie do zmiany g?o?nik?w z ty?u w kliperku.Przod zmieniony na Hertza Dsk 165.Do ty?u przymierzam sie do Hertza EV165.Czy warto w nie zainwestowac pieniadze.Chodzi mi tez o to czy zagraja one na samym radiu(Pioneer4x50w)?Jesli to mozliwe prosze o jakies inne propozycje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13