Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Subwoofer LTC BX 210
Autor Wiadomość
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
  Wysłany: 2009-09-05, 13:51   Subwoofer LTC BX 210

Konkretniej zastanawiam sie nad kupnem tego subwoofera gdy? moj 4 miesieczny Magnat za?niedzia? i nie wiem czy jest do odratowania (auto sta?o bardzo d?uuugo z subwooferem w ?rodku i gdy pocz?tkowo go uruchomi?em to gra? tylko po wci?nieciu lekko g?o?nika do ?rodka, pozniej odmowi? ca?kowicie pos?usze?stwa, sprawdzi?em go u brata i te? nie gra...) St?d moje podejrzenia ze za?niedzia?, moze ktos wie jak to naprawi??

Wracajac do tego LTC, mam wzmacniacz magnata 1000 Watt wiec my?le ze bedzie dobrze wsp??gra?o. Tylko nie chce by ten LTC okaza? sie kompletn? kich? ( widzia?em r??ne komentarze). Jest to Polska firma. Tu link do niego:

http://www.audiosklep.pl/ltc-bx-210-p-1705.html


A tu m?j Magnat:

http://www.audiosklep.pl/...-30-p-2108.html

Pozdro
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
Ostatnio zmieniony przez Trzcina 2009-09-05, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KamilOlsztyn
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-06, 00:19   

Nie bierz LTC, mozesz troche psiknac cewke wd40 nie lej coli :jezyk: a po chwili przedmuchaj, najlepiej tak zeby wysuszc tylko nie sprezarka bo uszkodzisz cewke.Powinien smigac, osobiscie jak chcesz dobre naglosnienie to srednie tony i wysokie wstaw tylko z przodu(wtedy jest najlepszy efekt) srednie z wysokiem, jakies dwu drozne mozesz w drzwi wstawic i do tego mocne sateliti pod szybe(tak zeby tony wysokie slyszec z przodu) Nie wielka skrzynka basowa w bagazniku doda Ci ladne brzmienie z czystym dzwiekeiem slyszanym z przodu. Masz mocny wzmak wiec na 5 kanalow powinien Ci wystarczyc, trzeba to jeszcze wysterowac ale przy spkojniej niedzieli dasz sobie rade.

[ Dodano: 2009-09-06, 01:23 ]
Ja np, zamontowalem na tylnym oparciu od strony bagaznika wzmaka GTO 1100 plus skrzynie magnata do ktorego wjebalem mocniejszy bass. Sama skrzynia zabiera mi 70% miejsca bagazniku, glosniki tylnie boczne to GTO 180 W rms ktore tylko podkreslaja bass skrzyni, a cala pizda ustawiona jest na przod czyli mocne satelitki i 120 W glosniki rownierz JBL z ktorych rowniez wyciskam sopran, gra zajebiscie!
 
 
emce 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 581
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2009-09-06, 09:46   

a jaki ten wzmacniacz masz dokladniej? to wazne jest. ilo kana?owka to i jaka ma moc CI?G?? gdyz to 1000 W to raczej moc maxymalna ktora na gowno nam sie tutaj zda :P jesli ten glosnik ma mocy 300W RMS to Twoj wzmacniacz nie moze miec wiele wiecej. bo jesli on bedzie np na dwa kana?y i bedzie mial na jednym 500WRMS to wtedy sie wszystko popali :P moc ciag?a wzmacniacza moze byc minimalnie wyzsza nic moc glosnika. a najlepiej jak by byla nizsza lub rowna.

a jak gra ta skrzynka to nie mam pojecia niestety
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-06, 13:31   

KamilOlsztyn,

Hehe niez?y referat napisa?es na ten temat, ale juz t?umacze wszystko.
Ja mam w swoim 2g wszystkie g?o?niki seryjne z tym ze ja mam RS ze USA A tam wstawiali baaaardzo dobre infinity(z tego co mi wiadomo i s?ysz? :jezyk: ), wiec te 6 g?o?nik?w mi starcza w zupe?nosci i gwarantuje Ci gdyby? us?ysza? jak graja tez bys je zostawil w aucie, oczywiscie do tego wysokiej jako?ci radio Pioneer'a i wszystko jest w najlepszym porz?dku. Wiec jak narazie nie bede wymienia? tych glo?nikow ale wielkie dzieki za info, moze kiedys.

KamilOlsztyn napisał/a:
Nie bierz LTC


S?ysza?es jak gra, czy mam nie bra? bo Magnata da sie odratowac?

emce,

W sumie racja za mo?o info poda?em, zeby? mia? jasny wgl?d na sytuacje mam dok?adnie ten wzmacniacz
http://www.allegro.pl/ite...w_4_kanaly.html

ja ten wzmacniacz i subwoofer kupi?em w komplecie w NL wiec podej?ewam ze by?y sobie dedykowane bo kupi?em to normalnie w sklepie jako nowe.
Teraz tak patrz?c to ten LTC mia?by akurat tak RMS jak trzeba, 2x150 i w wyj?ciu ze wzmacniacza tez bedzie 2x150 wiec wydaje mi sie ze by by?o ok. Zreszt? subwoofer Magnata kt?ry mia?em wcze?niej ma tylko o 50 RMS mniej od tego LTC... Tylko boje sie ze te LTC to jaki? badziew. :ksiadz:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-09-08, 14:11   

LTC i wszytskie pokroje typu np. Magnat, Buszmen, Pi?dzig to za przeproszeniem, badziewie :( Niechce nikogo straszy?.. Lecz ostrzec przed kupnem tego :P Wiem, ?e ka?dy swoje chwali jak zawsze, ale te? niemo?na wprowadza? ludzi w b?ad :P Co do mocy wzmaka i g?o?nika.. niema takiej zasady jak poda? emce, :jezyk: Moze i dobiera sie g?o?nik do wzmacniacza albo odwrotnie, ?eby mia?y podobne moce ale jesli np wzmacniacz bedzie mocniejszy powiedzmy o to 100 czy tam 400 wat oczywiscie w sinusie i je?li my bedziemy my?le? g?owa to odpowiednie wysterowanie gain'u nie powinno zaszkodzic ani jednemu ani drugiemu :P Czyli sluchamy do tego stopnia, a? s?yszymy jakie? niepokojace 'przestery' w g?o?niku.

KamilOlsztyn, nie ?adnie tak przeklina? na publicznym forum :jezyk:

Trzcina, m?dl sie ?eby cewka nie byla spalona :P

ps. A jak chcesz sikna? tam, po cewce tym WD-40 ? :ksiadz:
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-08, 17:19   

e! napisał/a:
LTC i wszytskie pokroje typu np. Magnat, Buszmen, Pi?dzig to za przeproszeniem, badziewie :(


Z ca?ym szacunkiem ale ja mialem styczno?? z wieloma markowymi sprzetami graj?cymi i Magnat gra serio bardzo ?adnie. Zreszta ta moja skrzynia naprawde ?adnie grala i zlego slowa o niej nie powiem... No tylko ze sam to zaniedba?em i teraz mam!

e! napisał/a:
Trzcina, m?dl sie ?eby cewka nie byla spalona :P


tzn ze mog?a sie spali??? O f*ck...

e! napisał/a:
ps. A jak chcesz sikna? tam, po cewce tym WD-40 ? :ksiadz:


No w?a?nie odkr?ci?em go i ......... ?adnie bym sie zaje..... :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz:


Cos czuje ze czeka mnie kupno nowego sprzetu :mur: :mur: :mur:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-09-09, 22:19   

Trzcina, nichcia?em Cie obrazi? ani nic w tym stylu :P Tez sam kiedy? ?miga?em na tych wymienionych wyzej przetwornikach.. i tez bylem bardzo zadowolony :) Ale wiadomo.. czas robi swoje :) I teraz bym na tym juz nie gra?. :ok: Ale milo czasami powspominac ;P

Trzcina napisał/a:
gdy pocz?tkowo go uruchomi?em to gra? tylko po wci?nieciu lekko g?o?nika do ?rodka, pozniej odmowi? ca?kowicie pos?usze?stwa

moze zbyt mocno nacisnoles, jako? tak felernie i mogla te? sie cewka rozwalic... tzn te druciki mog?y sie pozsuwac :(

Pewnie czeka Cie wymiana :?

pozdrawiam
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-09, 22:36   

e!,

Alez Ty mnie niczym nie obrazi?e?, zle mnie zrozumiales :jezyk: , nie jestem z tych...

e! napisał/a:
moze zbyt mocno nacisnoles, jako? tak felernie i mogla te? sie cewka rozwalic... tzn te druciki mog?y sie pozsuwac :(


To bylo bardziej "delikatne mu?ni?cie" niz naciskanie i na jakies 2 minuty sprzet gral, pozniej to samo az wkoncu calkiem przesta? grac...

Zapomnia?em dodac ze g?o?nik w og?le wygl?da? tak jakby nabrzmia? i by? lekko wypchany do przodu...
Mozliwe ze go tak wilgo? za?atwi?a??

Co by? poleci? za skrzynie?? Tylko nie Tuby hehe...
Pozdro kolego :ok:

[ Dodano: 2009-09-10, 17:56 ]
Ju? problem z moim subwoofere zosta? rozwi?zany.
Wiec tak, ca?ym problem by? kabelek prowadz?cy z g?o?nika do cewki, przy cewce w sylikonie oderwa? sie drucik ale nie by?o tego wida?, st?d po wci?nieciu glosnika gra? (gdyz kabelek styka? sie z cewk?) Dzis znalazlem ten problem gdyz kabelek wypad? ca?kiem...
A? wstyd sie przyzna? ze byla to taka banalna a zarazem jak sie okaza?o pierwszorz?dna rzecz kt?rej nie sprawdzi?em.

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za pr?by pomocy.

Prosze o zamkni?cie tematu :ok:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-09-10, 22:04   

Trzcina, tak juz czasami bywa z tymi magicznymi usterkami :D banalna rzecz a 'fachowiec' pewnie by policzyl za naprawe ze 100 zl jak nie lepiej ;)


Co do skrzy?.. polecam sie na przysz?o?? :jezyk:

pozdrawiam i do us?yszenia :ok:
 
 
 
KamilOlsztyn
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-11, 22:27   

Taaaa, ale to chyba nie przeklenstwo :serduszka: kieds lutowalem spalona cewke, ale to juz nie to samo, wiec jak spalona to niech bedzie wywalona :jezyk:
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-09-12, 17:32   

KamilOlsztyn, to nie cewka byla spalona tylko kabelek prowadzacy do cewki odpad?. :ok:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-07, 12:57   

glosniki tylnie boczne to GTO 180 W rms
Dziwne bo najmocniejsza wersja GTI ma 150wat RMS ni?sza seria Power ma 90wat RMS
Twoja seria GTO ma 180wat ale muzycznej a RMSu 60wat sk?d wy te dane bierzecie ??

[ Dodano: 2010-02-07, 12:57 ]
A co do LTC Mia?em Gra?em i Wy**ba?em.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12