Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie bangla wzka?nik ci?nienia oleju
Autor Wiadomość
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-23, 11:53   

kiepuczi, masz racj?. Przepraszam, rozp?dzi?em si? z tym "dwa" ;) Tutaj chyl? czo?a i r?wnie? stwierdzam, ?e nawet przy ma?ych przebiegach olej powinien by? wymieniany co najmniej raz do roku.
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-10-23, 16:12   

No to moze odpowietrzy? uk?ad hamulcowy ....ale pierwsze s?ysze zeby wymienia? p?yn hamulcowy ja jak narazie nie wymienia?em a ?migam juz p??tora roku jedynie dolewa?em a tak to mi autko hamuje dobrze.... je?li tak trzeba no to trzeba ....sorry nie wiedzialem :jezyk:
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-23, 16:35   

W starym samochodzie lepiej nie rusza? p?ynu hamulcowego, je?li nie mamy pewno?ci, ?e by? wymieniany regularnie. ?wierzy p?yn mo?e wyko?czy? pomp? ABS i og?lnie rozszczelni? uk?ad, poniew?? jak wiadomo jest on silnie ?r?cy. Je?li od nowo?ci by? regularnie wynieniany to nie ma obaw, je?li jednak niewiadomo czy by? zmieniany( a w wi?kszo?ci aut ludzie nie zmieniaj? p?ki nie wycieknie) to lepiej nie rusza
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-23, 16:47   

ludzie co wy piszeci? nie zminieac? jakie dolewanie? ze niby co wyparowywuje Ci?
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-23, 17:33   

Oczywi?cie, ?e zmienia? ale jak si? jest pewnym stanu uk?adu, bo po wymianie na nowy mo?e co? si? posypa? jak d?ugo nie by?o wymieniane.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-23, 17:45   

........... jeeezu ..... a s?ysza? kto? o higroskopijno?ci p?yn?w hamulcowych ? jak nie to zapraszam na google, wilkipedie czy inne powszechnie dost?pne ?r?d?o wiedzy.... ja t?umaczy? nie mam zamiaru.... a Mati u ciebie wszystko jest ig?a... czego wi?cej chcie?... perpetum mobile... nic nie wymienia?, po co !!! ja bym wog?le wod? uzupe?nia? p?yn hamulcowy bo szkoda kupowa?, w ko?cu to 40z? ten litr....
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-10-23, 18:55   

Czy ja powiedzia??m tak SAMAEL ?? Napisa?em tak ?? Nie ...napisa?em ze hamulce dzia?aja ok i ze nie bede narazie wymienia? bo nie odczuwam takiej potrzeby, wiec o co Ci chodzi ???

I chyba nikt o t?umaczenie nie prosi? ani o ceny .........a skoro Ty jeste? taki bogaty i stac na wymienienie wszystkiego w aucie i na mody w Talonie to sie ciesz ....bo niekt?rzy tez by wiele rzeczy zrobili ale nie maj? za co ;(
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-10-23, 20:33   

MATi napisał/a:
Czy ja powiedzia??m tak SAMAEL ?? Napisa?em tak ?? Nie ...napisa?em ze hamulce dzia?aja ok i ze nie bede narazie wymienia? bo nie odczuwam takiej potrzeby, wiec o co Ci chodzi ???

I chyba nikt o t?umaczenie nie prosi? ani o ceny .........a skoro Ty jeste? taki bogaty i stac na wymienienie wszystkiego w aucie i na mody w Talonie to sie ciesz ....bo niekt?rzy tez by wiele rzeczy zrobili ale nie maj? za co ;(


Mati nie o to mi chodzi?o, ja wiem ?e u ciebie hamulce dzia?aj? dobrze, poprostu CO ROKU ! powinno si? wymieni? p?yn hamulcowy gdy? wch?ania wilgo? z otoczenia mimo i? jest szczlnie zamkni?ty i poprostu spada granica kiedy zaczyna si? gotowa?, w codziennej je?dzie w mie?cie jest ok. nie zauwa?ysz, ale kiedy przyjdzie ci shamowa? z powiedzmy 190km/h do zera to poczujesz jak w okolicach 50km/h hamulce poprostu znikn?.... ?eby? si? nie zdziwi?... dobry p?yn to podstawa. I jak teraz dzia?aj? dobrze, to po wymianie bed? dzia?a? lepiej. Je?d??c po wymianie nie odczuwamy stopniowego s?abni?cia hamulc?w bo poprostu si? do tego przystosowujemy, to tak jak z ?ab? i wrz?tkiem.... jak wrzucisz ?ab? do wrz?tku to wyskoczy... ale jak wsadzisz do zimnej wody i zaczniesz podgrzewa? to si? ugotuje... jak p?yn hamulcowy nie zmieniany PRZYNAJMNIEJ co dwa lata.

A co do mojego statusu maj?tkowego to nie mam nawet pracy, a codziennie turlam sie 60km/h na 5 biegu by spali? jak najmniej. Tak?e wiec OCB.

Pozdrawiam i bez nerw?w.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-10-23, 20:52   

Mia?em jedno takie hamowanie z ciut wiekszej pr?dko?ci ..... auto wychamowa?o ale troche sie jedynie klocki przyjara?y (bardzo) :twisted:

Ale skoro m?wicie ze trzeba ten p?ynik wymienia? to sie po zimie wymieni :amen:
 
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2007-10-24, 01:04   

tak - ?wi?ta racja Samaela co do higroskopijno?ci p?ynu ham. Skurczybyk wch?ania wod? niewiadomo sk?d :> i spada mu temperatura wrzenia, a efekt potem mo?e by? nag?y, zaskakuj?cy i bardzo nieprzyjemny...

Wymienia?! zw??szcza jak nie wiadomo kiedy poprzedni w?a?ciciel wymienia? ostatnio.
 
 
conti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-24, 08:40   

ziggi napisał/a:
Wymienia?! zw??szcza jak nie wiadomo kiedy poprzedni w?a?ciciel wymienia? ostatnio.

?wi?ta racja, ?wi?ta :ksiadz:
 
 
zaxdamian 
mniejsza zielenina



Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 212
Skąd: Wyszk?w
Wysłany: 2007-10-24, 12:16   

stary p?yn ma inny kolor-jest brudny. A poza tym p?yn hamulcowy mo?na sprawdzi?. S? ode tego testery. Cho? nie wiem po co to sprawdza? skoro wymiana u mechanika kosztuje ko?o 70z?. Wymieniasz i masz z bani a nie ?e kiedy? przelecisz przez swiat?a z zamkni?tymi oczami bo nie bedziesz mia? hamulcy
_________________
Twoje auto Tw?j ?wiat

wszystko co robisz r?b uwa?nie i dok?adnie...
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-10-24, 20:59   

zaxdamian napisał/a:
Cho? nie wiem po co to sprawdza? skoro wymiana u mechanika kosztuje ko?o 70z?.

Po co wydawa? 70z? jak mo?na to samemu zrobi?? Spu?ci? stary p?yn ,zala? nowy i odpowietrzy? wszystkie ko?a to chyba ?adna mord?ga?
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-24, 23:09   

Szakal napisał/a:
zaxdamian napisał/a:
Cho? nie wiem po co to sprawdza? skoro wymiana u mechanika kosztuje ko?o 70z?.

Po co wydawa? 70z? jak mo?na to samemu zrobi?? Spu?ci? stary p?yn ,zala? nowy i odpowietrzy? wszystkie ko?a to chyba ?adna mord?ga?
obys sobie jeszcze bardziej nie zapowietrzyl ukladu samemu to robiac...
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-10-25, 11:06   

? napisał/a:
Szakal napisa?/a:
zaxdamian napisa?/a:
Cho? nie wiem po co to sprawdza? skoro wymiana u mechanika kosztuje ko?o 70z?.

Po co wydawa? 70z? jak mo?na to samemu zrobi?? Spu?ci? stary p?yn ,zala? nowy i odpowietrzy? wszystkie ko?a to chyba ?adna mord?ga?
obys sobie jeszcze bardziej nie zapowietrzyl ukladu samemu to robiac...

Kurde no nie przesadzajmy ,czego? nauczy? si? trzeba :) Nie b?dziem ze wszystkim latac do mechanika :lol2:
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-10-25, 13:28   

No niby tak ale mechanik "dobry" mechanik zrobi to szybciej i sprawniej ....... chocia? jak kto? mam miejsce i lubi grzeba? to czemu nie :tuptup:
 
 
 
ziggi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 10 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 415
Skąd: Lodz / Dublin
Wysłany: 2007-10-27, 15:34   

Szakal napisał/a:
Po co wydawa? 70z? jak mo?na to samemu zrobi?? Spu?ci? stary p?yn ,zala? nowy i odpowietrzy? wszystkie ko?a to chyba ?adna mord?ga?Nie b?dziem ze wszystkim latac do mechanika :lol2:


Szaki, jak b?dziesz sam odpowietrza?, a w?a?ciwie to pewnie z ojcem bo samemu si? nie da bo jeden pompuje hamulec, drugi odpowietrza po koleji przy ka?dym kole, to pami?taj co jaki? czas sprawdza? poziom p?ynu w zbiorniczku! Bo jak ci wszystko owci?gnie, a nie zauwa?ysz, to zapowietrzysz ca?y uk?ad i zabawa od nowa si? zaczyna...

PS - tak, stary p?yn, dawno nie zmieniany b?dzie brudny i czarny, zw?aszcza jak por?wnasz go z nowym to b?dziesz widzia? r??nice.
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-11-02, 11:32   

Kufa ma? :-P
Ja nie wiem czy mam takie ci?nienie oleju czy co? nie trybi i chyba musze posprawdza? sobie wszystkie styki bo ten wska?nik raz dzia?a dobrze ,raz nie dzia?a chyba wog?le a raz pokazuje ma?e ci?nienie. wrrrr :jezyk:
 
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2007-11-02, 17:04   

mog? ci powiedziec tyle
?e u mnie przy 2 ty? obr
na rozgrzanym silniku
wskaz?wka cisnienia oleju jest na tej pierwszej kresce mam ju? tak dwa lata i jest wszystko ok
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-11-02, 22:53   

znadz zak?ad kt?ry ci zmierzy ci?nienie oleju, ja mam takie cu? z wymiennymi wkr?canymi ko?c?wkami, albo wkr?casz w glowic? w za?lepienie kana?u olejowego w jednym z nar??nik?w albo przy filtrze oleju.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12