Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MATi
2013-05-26, 16:39
Eclipse 2g GS SWAP NA GST- MYSZA
Autor Wiadomość
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-07-17, 19:00   Eclipse 2g GS SWAP NA GST- MYSZA

WItam wszystkich ogl?dajacych moje auto.

Na pocz?tku chcia?bym podzi?kowa? Kiepucziemu za pomoc w kupnie cz??ci oraz wielkie uk?ony dla ch?opak?w z Projektu XS kt?rzy doprowadzili auto do obecnej mocy.

Mitsubishi Eclipse 2G

SILNIK


Silnik: 4G63
Rok produkcji: 1997
Moc seryjna: 141 KM
Skrzynia: manualna



WN?TRZE

Fotele obszyte kremow? sk?r? :lol2:






ZEWN?TRZ

Kolor: Srebrny
Felgi: H&R 17”
Opony: 225/45/R17 Dunlop SP SPORT 9000
Zderzak prz?d: poliftingowy
Progi: przedliftingowe
Zderzak ty?: poliftingowy
Hamulce: zestaw od GSX
Lampy prz?d - polift soczewkowe
lampy ty? - wersja USA

AUDIO

Audio: G?o?niki seryjne + radio panasonic

MODYFIKACJE :-)

Zmieniony silnik na 4G63T z roku 1998 GSX , ECU GSX 98’
Moc seryjna: 214 KM
Obecna moc: przy 1 bara 314 KM 439 NM. http://img697.imageshack.us/f/mysza5bieg.png/
Skrzynia manualna od GST
Turbo: BIG 16G
Pompa paliwa Walbro 255
BOV: Greddy TYP S
Wtryski: 550 cc
Sprz?g?o: Docisk ACT 2100 tarcza SBR
Dodatkowe zegary: Boost, EGT, Temperatura oleju
Intercooler: 28” x 9,5” x 2,75”
Filrt powietrza: K&N
Uk?ad dolotowy – robiony przez ARS
Uk?ad wydechowy: O2housing 2,5" przelot 2,5" wydech ko?cowy Magnaflow
MAF Translator
ECU MASTER
Turbo Timer – HKS TYP 1

Plany na najbli?szy czas

Amorki KYB AGX
Spr?zyny EIBACH PRO KIT (CZARNE)


Ma?a lekt?ra oraz historia (dla nadpobudliwych lepiej nie czytajcie :-) )

Wiele os?b pisze do mnie na gg co trzeba zrobi? ?eby z GS powsta? GST. Niestety nie jestem w stanie wymieni? wszystkich najdrobniejszych cz??ci kt?re by?y potrzebne ale postaram si? wymieni? te najwa?niejsze :jezyk: ale to p??niej najpierw mo?e opowiem co mnie tkn??o na SWAPA

Pewnego dnia doholowany na imprez? u Mikera (podzi?kowania za pomoc Kaleosowi i Krisowi za hol) pozna?em ciekawego cz?owieka kt?rym by? klubowy Venom. Wszystko by?o fajnie do czasu!!!! W pewny s?oneczny dzie? spyder Venoma dzia?a? jako obiekt po??dania wielu klubowicz?w :lol2: a ulica w Pawonkowie drog? na test autka. Gdy wsiada?em do auta czu?em si? fajnie kiedy zosta? zapi?ty pierwszy bieg a p??niej kolejne prawie przesta?em oddycha?. Pot??na dawka mocy jaka by?a ukryta pod mask? sprawi?a ze zaniem?wi?em. Wtedy stwierdzi?em musze mie? GST. Na pocz?tku by?a opcja sprzeda? GS poszuka? GST i problem z g?owy. Ale po rozmowie z ch?opakami z klubu doszli?my do wniosku auto jest w og?lnie dobrym stanie. Nie wiadomo co si? kupi wiec jest szansa ?e zamiast i?? w moc p?jdziemy w sporo koszty naprawy wehiku?u. Zacz??o si? rozmowa co trzeba wymienia? i pada?y pierwsze wst?pne kwoty kt?re niestety okaza?y si? mylne. Pewnego dnia zacz??o si? spis cz??ci wst?pna wycena i heja czas zam?wia? cz??ci. Na pierwszy ogie? poszed? silnik silnik z GS zosta? zast?piony silnikiem z GSX oraz ECU z GSX. Na pocz?tku by? plan seria GST wystarczy ale z biegiem czasu pojawi?a si? ch?? aby GST zosta? troszeczk? zmodyfikowany. Seryjna tubina zosta?a zast?piona EVO III BIG 16G. Najpierw m?wi?em sobie 250 KM wystarczy p??niej e jednak mo?e z 280 KM po kilku dniach to mo?e lepiej dobi? do magicznej cyfry 300 KM po rozmowach jednak doszed?em do wniosku ?e skoro turbo dmuchnie wi?cej to trzeba jednak doda? mocy. Plan mocy zako?czy? si? na 350 KM. ( Jakim efektem si? zako?czy? SWAP je?li chodzi o moc dowiemy si? pod koniec sierpnia). Ok. skoro mamy silnik lecimy dalej przyda?aby si? skrzynia od GST. Uda?o mi si? dorwa? skrzyni? po okazyjnej cenie. Id?c dalej musieli?my zaopatrzy? si? w p??o?ki od GST. Aby moc auto zosta?a dopi?ta do wymiany posz?y seryjne wtryski zast?pione 550 oraz pompa paliwa Walbro 255. Wymianie zosta?y poddane tak?e przewody oraz uszczelki silnika i turbo. No to teraz musimy zakupi? IC. Mia?em szcz??cie ?e klubowy kolega Miker (dzi?ki wielkie za IC ) akurat sprzedawa? taki jaki mi si? przyda. Uk?ad dolotowy uleg? zmianie zosta? wykonany w ca?o?ci przez ARS a filtr jaki jest to K&N. Nie mog?o zabrakn?? zmiany uk?adu wydechowego. 3” downpipe dalej 2,5” pe?ny przelot i zako?czony t?umikiem na kt?ry mia? przyj?? 4” silencer ale doszed?em do wniosku ?e jest ok. niepotrzebny. Oczywi?cie nie mog?o zabrakn?? ulubie?ca wszystkich BOV’a jest to Greddy Typ S brzmi przepi?knie. Bym zapomnia? o wa?nej rzeczy jakim jest sprz?g?o zago?ci?o u mnie SBR 3500 lbs oraz nowe ko?o zamachowe. Zamontowane w autku jest jeszcze tak? m?dra malutka puszeczka zwana MAF Translatorem. Na pocz?tku ch?opaki robi?cy SWAPA nie mieli do niej zaufania ale na ko?cu jednak chyba polubili ten sprz?cik.

Ok. s? graty skompletowane czas na robocizn?. Termin 3 tygodnie czas niby nie d?ugi dla osoby kt?ra ma drugie auto do jazdy na co dzie? niestety dla mnie to by?a udr?ka bo nie by?em w stanie za?atwia? swoich spraw na co dzie?. Po 3 tygodniach odebra?em auto niestety Turbo dmucha spokojnie ponad 20 PSI trzeba teraz to ograniczy? najpierw by? pomys? zewn?trzny wastegate. Po rozmowach z r??nymi ludzmi oraz firm? tuningow? dowiedzia?em si? ?e nie ma sensu montowa? wastegate ? ejest to zupe?nie nie potrzebne i szkoda i?? w dodatkowe tak wysokie koszty. I co teraz?? Dogada?em si? z Samaelem na doko?czenie pracy tak aby zosta?o ograniczone do?adowanie gdzie? na 17 PSI zwarzywszy na to ?e silnik jest seryjny. Termin ustalony 10 sierpie? czas realizacji 3 dni i zobaczymy ostateczne efekty pracy ma by? tak aby nie trzeba by?o zerka? na zegar boczny od Boosta.
Podsumowanie: czy op?acalne jest przerabianie GS na GST odpowiedz moja jest taka je?eli masz do przeznaczenia troch? pieni?dzy to tak je?eli Twoje auto nie wymaga du?ych napraw. Zawsze wiesz co masz i ?ci?ganie nast?pnego auta wi??e si? z tym ?e zamiast modyfikowa? naprawiasz auto. Niestety teraz kurs $ jest bardzo tani wiec pewnie i tak bardziej si? op?aca ?ci?gn?? autko trzeba bra? pod uwag? to ?e kiedy pojawi?y si? plany SWAPA nie by?o tak kolorowo jak teraz. Pewnie padnie pytanie czy zdecydowa?bym si? po raz kolejny na SWAP odpowiedz jest taka : TAK :-)

Lista cz??ci do SWAPA ( nie wszystkich tych co pamietam :jezyk: )
Silnik GST/GSX , skrzynia bieg?w od turbo. Turbina, uszczelki kolektora wydechowego uszczelki od turbo oraz inne uszczelki nie b?d? si? rozpisywa? :-) downpipe, przew?d olejowy, ?ruby mocuj?ce TURBO, pompa paliwa, regulator ci?nienia, sprz?g?o, wtryski, bov, uk?ad dolotowy, uk?ad wydechowy, przydatne zegary na boczny s?upek Boost, EGT oraz Temperatura oleju, Intercooler + orurowanie, p??o?ki ECU od turbo, ko?o zamachowe, w moim przypadku MAF translator, oraz jeszcze par? drobnych pierdo?. Na pewno pozapomina?em wymieni? par? rzeczy jak mi si? przypomni to dopisz?.

Dzi?kuj? za uwag? oraz przepraszam jak kogo? zanudzi?em :-) :glupawka: poni?aj zdj?cia auta

Oto efekt SWAPu



Oooo a teraz juz z rozp?rk? :-)


Aktualne fotki








Fotki przed zamianamy nie wliczaj?c felg :-)

















[/b]
Ostatnio zmieniony przez mysza 2010-10-31, 22:13, w całości zmieniany 28 razy  
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2007-08-05, 15:38   

Bardzo ?adna furka ....ale jako? mi ten kolor do kliperk?w nie pasuje :>
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-08-05, 16:01   

Kolor rzadko spotykany w kliperkach ale mi si? podoba bo ma takie lekki kameleon :)
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
OLO
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-05, 22:23   

Piekny oryginal :ok:
 
 
Mamuśka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-06, 09:39   

Ajajaj :ok: Jaki ?liczny :wykrz: :wykrz: :wykrz: Kolor te? OK :ok:

PS.
Widzia?am wczoraj podobnego w Szczecinie, powiedzia?abym Bli?niak :o
Ostatnio zmieniony przez Mamuśka 2007-08-08, 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2007-08-08, 00:55   

podpisuje sie pod reszta wypowiedzi jest on.... :jezyk: elegancki nawet w tym kolorze :)
 
 
S?awekG 
mniejsza zielenina



Pomógł: 12 razy
Wiek: -42
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 173
Skąd: Budzy?
Wysłany: 2007-08-08, 14:36   

Mysza. 1-go przeje?d?a?em przez Drezdenko i widzia?em po drodze kliperka w takim samym kolorze. Cyz to by? Tw?j? Pi?knie si? prezentowa? :ok:
_________________
GS 1992 2,0
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-08-08, 14:42   

Nie ja nie jecha?em przez Drezdenko. Ale zgodze si? ten kolor bardzo ??dnie wygl?da na kliperach. :ksiadz: :ksiadz: pozdro
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-08, 15:02   

Kolorek pi?kny . A lampy jakie kupujesz ? te z czarnym wk?adem czy z chromem ?
Bo przy takim kolorze to jest si? nad czym zastanawia?... :)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-08-08, 15:53   

Dok?adnie sam kurde nie wiem kt?re by tu lepiej pasowa?y raz chce te a raz te drugie i chyba bede musia? losowa? hehe. :dance:
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-08, 23:53   

ori... i ori zderzak po lifcie i czarne oslonki na halogeny..... nie ma co kombinowac... byle ORI...
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-08-09, 00:08   

ja bym nic niekabinowal jest dobrze i ladnie sie prezentuje, przyciemnij sobie szybkio na lustro.
Piekne autko :ok:
 
 
 
Pablo1o 
KLUBOWICZ


Pomógł: 50 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 2442
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-09, 11:39   

Ja jednak kibicuj? za przer?bkami. Wg. mnie ory lampy nie s? tak ?adne jak angel eyes. Za to zderzak po liftingu jest zdecydowanie ?adniejszy od tego prze liftingiem . Tu si? zgodze z Goldim a przyciemnione szybki a? si? prosz? do srebrnego autka:) Nie ma to jak Srebny kolora nadwozia + Alufelgi te? srebrne i do tego czarny kontrast ( Przyciemnione szybki i czarne oponki)
_________________
Jeśli się cofam to tylko po to aby wziąć rozbieg ! :)
 
 
 
Many
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-13, 17:19   

Te felgi ?wietnie pasuj? do autka ;) Nie musz? pisa? ze mi sie podoba bo to chyba jasne ;)

Powodzenia z przer?bk? na GST :)
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-09-03, 18:33   

Oto nowa fotka mam nadzieje ?e si? podoba. Niestety robilem ja telefonem ale niedlugo walne jaka? ma?? sesje. Pozdro

_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-09-03, 19:00   

Mysza widzia?em na aukcji allegro ?e kaza?e? sobie zrobi? naklejk? na ramk? tablicy rejestracyjnej :P z adresem www klubu :D
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-09-03, 19:07   

No mam zrobion? hehe jedna ju? mi zajumali ale mialem jeszcze w zapasie hehe :)

Zobacz jak to fajnie wygl?da hehe

_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
Szakal 
KLUBOWICZ

Pomógł: 37 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 3055
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: 2007-09-03, 20:51   

O nie wierze ,ramka wg mojego projektu ,normalnie czuje sie zaszczycony :amen:
 
 
 
mysza 
KLUBOWICZ
KING OF CIDER


Pomógł: 51 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1793
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2007-09-03, 21:12   

No tak jak ustalali?my Szakal hehe projekt ?wietny i wed?ug mnie ?adnie si? prezentuje live. :ksiadz:
_________________
BMW 7 E65 :-)
Hyundai i10 :-)
2G GST 314 KM 440NM - sprzedany
BMW E39 150 KM - sprzedana
 
 
 
baku
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-03, 22:12   

a ja tez mam taka u siebie hihihih :dance:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14