Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosz? o wskaz?wki
Autor Wiadomość
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
  Wysłany: 2009-12-26, 22:58   Prosz? o wskaz?wki

Witam

Chcia?bym zainwestowa? w sprz?t Audio do Eclipse 2G tylko nie wiem co i jak :) Mianowicie mam radio Sony MEX-DV800 4X52W
Chodzi mi mianowicie o wymian? g?o?nik?w w drzwiach, g?o?nik?w z ty?u ko?o siedze? oraz wstawi? 2 nowe w tyln? p??k? chodzi o nisko tonowe no i syczki ale to inna bajka.
I teraz moje pytanie, mianowicie na prz?d b?dzie zasilanie z radia, no chyba ?e ma?y wzmacniacz wstawi?, ale je?li chodzi o ty? zostaj? mi tylko 2 sygna?y a chc? 4 g?o?niki w tym 2 niskotonowe wi?c co mam zrobi? ?? Jak podzieli? sygna?y ?eby ich nie schrzani? :/

Z g?ry wielkie dzi?ki za odpowied? ?ukasz
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-26, 23:00   

TurboLucas napisał/a:
oraz wstawi? 2 nowe w tyln? p??k? chodzi o nisko tonowe no i syczki ale to inna bajka.
to nie jest dobre rozwiazanie :/

TurboLucas napisał/a:
I teraz moje pytanie, mianowicie na prz?d b?dzie zasilanie z radia, no chyba ?e ma?y wzmacniacz wstawi?, ale je?li chodzi o ty? zostaj? mi tylko 2 sygna?y a chc? 4 g?o?niki w tym 2 niskotonowe wi?c co mam zrobi? ?? Jak podzieli? sygna?y ?eby ich nie schrzani?
zasil wszystko jednym porzadnym wzacnaiczem 5 lub 6 kanalowym (z moskiem na 2 kanalach pod suba)

lub na 2 wzmacniaczacjh... osobne pod glosniki i osobny pod suba...

to radio za mocne nie jest i nic wiele lepsze glosniki od serii pod nie nie podepniesz...
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2009-12-26, 23:16   

A jak z sygna?ami na ty? ?? Jeden sygna? podzieli? wzmacniaczem na g?o?niki a drugi sygna? na suba ?? Hehe syczki oczywi?cie z przodu a sub z ty?u b?dzie, znaczy zamiast tuby chcia?em w p??ce 2 g?o?niki niskotonowe, nie wiem czy to b?dzie ok ??
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-26, 23:18   

juz lepiej tube niz glowniki free air... ale lepsze od tuby to skrzynia... a co Twoje radio nie ma wyjscia na suba? jak nie to z wzmacnianacza bedziesz mial wyjscie na kolejny wzmacnaicz... ale jesli chcesz budowac dobre audio to zacznij od zmiany jednostki centralnej
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2009-12-26, 23:22   

Radyjko dopiero co kupione, bardziej zale?a?o mi na DVD :) no i do tego trzeba by w?a?nie jakie? audio sko?owa?, ale mnie przera?a ten d?wi?k z tuby z baga?nika zamkni?tej tyln? p??k? :) A jak Ty radzi?by? to rozwi?za? ?? Ja jestem troszk? zielony a chcia?bym ?eby by?o zdrowe brzmienie nie koniecznie musi podnosi? tyln? klap? :)
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-26, 23:27   

TurboLucas, probowalem znalesc specyfikacje Twojego radia... i jestem zaskoczony ze chcesz budowac audio na czyms takim ? to ma tylko jedno wyjscie na chinche jesli dobrze wyczytalem...

to gorzej niz zle :)

za duzo glosnikow nie podepnisz pod to radio :) chodzi o wybor :) 25rms na kanal to niewiele...

co do tuby co to za tuba?
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2009-12-26, 23:38   

Hmm nie ma jeszcze, chodzi o to w?a?nie co trzeba pod to radio w?a?nie kupi? :) Zaczynam dopiero zabaw? w CarAudio i chcia?bym si? cho? podstaw dowiedzie? i zbudowa? w?a?nie co? na tym radyjku nie mam na my?li ?e ma to by? co? super wypas, ale ?eby da?o si? co? pos?ucha?:) Ju? wystarczaj?co du?o by?o problem?w z przerobieniem ko?c?wek radia USA na Europejskie, po prostu koszmar :/ Ja jestem bardziej od mechaniki roz?o?? i z?o?e bez problemu ca?ego Eclipsa a z CarAudio gorzej :)
 
 
kamil4711 
KLUBOWICZ


Pomógł: 19 razy
Wiek: 46
Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 419
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2009-12-27, 08:12   

na tym radyjku pozostaje ci zainwestowa? w tylne glosniki i jak?? tube , nie wstawiaj w polke , bedzie skakac , pokac , stukac , nie warto , z przodu bedziesz musial zostawic serie albo dokupic leprzej jakosci
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-12-27, 14:16   

TurboLucas, Ty masz obecnie seryjne g?osniki, nie? Ja tez i to w zupe?no?ci wystarcza, do tego mam tylko wzmacniacz i tube i w aucie nie da sie rozmawia? tak wszystko g?o?no gra. Je?li sie myle to niech ktos mnie poprawi, bo s?ysza?em ze w Ecli USA by?y lepsze g?o?niki seryjne ni? w EURO.
Radio natomiast odgrywa niemal najwa?niejsza role nawet w jako?ci grania... A jesli chcesz to DVD bo zapewne chodzi Ci o du?y ekran kilkucalowy to taka przestroga, tylko i wy?acznie firmowe, moj brak kupi? za 300 Euro i odrazu sprzeda?, gra?o gorzej niz z kasety :ok:

Aha i nie zapomnij o czym takim jak kondersator, bo jak masz zamiar tyle wzmacniaczy pod??czy? to na drugi dzien auta nie :ok: odpalisz
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-27, 15:00   

Kolego zacz??e? od wyboru jednostki centralnej co od razu zje****?. Radia sony jako?ci? d?wi?ku nie odbiegaj? od tanich chi?skich radyjek. Marki jakie si? licz? to Allpine Clarion klas? ni?sze to Pioneer Jvc reszta na rynku si? nie liczy chyba ?e budujesz nisko bud?etowy zestaw. Druga sprawa po co ci drugi zestaw na ty? ?? co chcesz tym uzyska? duble surround ;) najwa?niejsze to przednia scena ty? to tylko uzupe?nienie. Moja rada Ju? zostaw na razie to dziadowskie radyjko zainwestuj w jaki? dobry wzmacniacz 4 kana?owy typu Helix, Harman/Kardon, Ground Zero, Hifonics, Rockford, Ewentualnie jaki? JBL (kt?ry te? ju? produkuje mas?wk?) Do tego Dobry zestawik dwu dro?ny na zwrotnicach (do przodu) i subwoofer (?adne tuby chyba ?e je?dzisz po wioskach i buczysz muz? pod Potupajkami) Prz?d po kana? 1 i 2 sub pod mostek kana?u 2 i 3 a ty? zostaw w serii pod radiem. Z czasem rozbudujesz sobie ten system.

[ Dodano: 2009-12-27, 15:04 ]
Na seryjnych g?o?nikach na pewno po dudnisz ale to niema nic wsp?lnego z jako?ci?. A jak chcesz mie? audio co robi du?o ha?asu to na allero taki zestaw zmontujesz za 500z?. Wtedy nim cie zobacz? to pierw cie us?ysz?. Nie zapomnij r?wnie? o wyg?uszeniu miejs? monta?u g?o?nik?w.

[ Dodano: 2009-12-27, 15:11 ]
Jedno wyj?cie czincz w niczym nie przeszkadza. (oczywi?cie na jako?ci si? ju? traci i funkcjonalno?ci) kupujesz rozga???nik i po k?opocie nowe wzmacniacze Posiadaj? ju? wbudowane filtry Dolno i G?rno przepustowe wszystko do rade jako? z kalibrowa?. Zaoszcz?dzi?e? na radiu... nie oszcz?dzaj na wzmacniaczu.
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2009-12-27, 16:20   

Wielkie dzi?ki za odpowied?, hmm to nie ma gra? tak ?e wpierw us?ysz? potem zobacz? :badcrack: ale ?eby by?o to co? w miar? do przyj?cia bo standardowe w og?le prawie nie graj? :jezyk: . Jak zakupi? wzmacniacz i ca?? reszt? to b?d? jeszcze prosi? o bardziej obrazowe pod??czenie tego wszystkiego. No i je?li mia?by kto? czas i ch?ci bo Ja pewnie wypale z jakim? bublem, skompletowa? taki zestaw wzmacniacz plus wszystkie g?o?niki gdzie co i sk?d kupi?. Za wszelk? pomoc THX

A sprz?cik ma gra? podczas jazdy a jak nie to na odpalonym silniku bo w?a?nie kwestia akumulatora, inaczej to trzeba by chyba od ci?gnika siod?owego akumulator zapo?yczy? :)
Ostatnio zmieniony przez TurboLucas 2009-12-27, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-12-27, 16:29   

TurboLucas napisał/a:
A sprz?cik ma gra? podczas jazdy a jak nie to na odpalonym silniku bo w?a?nie kwestia akumulatora, inaczej to trzeba by chyba od ci?gnika siod?owego akumulator zapo?yczy? :)


Kondersator i odci?zysz aku... :ok:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2009-12-27, 16:39   

Jeszcze gdyby? doradzi? gdzie i jaki kondensator zastosowa? to by?bym wdzi?czny :jezyk:
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-27, 16:46   

TurboLucas, kwestia ze Twoje glosniki wogole nie graja jest wina samego radia. sam mam poki co podpiete pod swojego jvc (bo wzmacniacz spalilem :P ) i gra to naprawde przyzwoicie! na poprzednim odtwarzaczu (rowniez jvc ale z bardzo niskiej polki) bylo duzo gorzej. nie zgodze sie z przedmowca ze jvc to polka nizsza. sam mam avx 33 i wiekszosc alpine wymieka. alpine zaczal ostatnio robic masowke i zeszlo strasznie na psy. pioneer od zawsze robil swietny sprzet i wciaz taki robi. wiec tutaj tez jakies nieporozumienie.

Lucas gdybys mial dobre radio to nie narzekal bys na dzwiek z fabrycznych glosnikow infinity.
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-12-27, 16:52   

TurboLucas napisał/a:
Jeszcze gdyby? doradzi? gdzie i jaki kondensator zastosowa? to by?bym wdzi?czny :jezyk:


http://www.allegro.pl/731...ory_filtry.html

podane jak na tacy, teraz tylko kwestia funduszy, a jakie firmy s? najlepsze to juz koledzy Ci wyzej wymienili.

GOLDI napisał/a:
pioneer od zawsze robil swietny sprzet i wciaz taki robi. wiec tutaj tez jakies nieporozumienie.

Lucas gdybys mial dobre radio to nie narzekal bys na dzwiek z fabrycznych glosnikow infinity.


ja mam w?a?nie radio pioneer i fabryczne g?o?niki infinity dlatego uwierz mi ze to naprawde ?adnie gra
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2009-12-27, 17:33   

Sam nie wiem :/ ten d?wi?k co si? wydobywa no to masakra, aczkolwiek mo?e co? trzeba w radiu poustawia? bo tam w og?le basu nie ma co? jakby sopran czy nie wiem co :/ Kolega kupi? za 400 z? radio Blaypunkta do mazdy MX-3 no i mo?na powiedzie? tam d?wi?k jest kilka razy lepszy cho? jeden g?o?nik charczy wi?c nie wiem ale to chyba nie jest kwestia radia w 100% no i nie wiem czemu z ty?u g?o?niki reaguj? dobrze a z przodu jakby ci?gle gra?y tak samo cicho ?e ledwo je s?ycha? :roll: SAm nie wiem ahh zawsze co? nie tak ...
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2009-12-27, 17:39   

TurboLucas, jak by? mia? zamiar kupi? radio to pioneer ma baaaardzo duzo parametr?w do ustawinia. W moim radiu (pioneer) jak mi sie zresetuje czy cos to bez ustawien tez gra cienko... popatrz, poszukaj a napewno cos znajdziesz :ok:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2009-12-27, 17:48   

Hehe lec? do Ecli pokombinowa? ustawie? w SONY jest masa mo?e co? da :)
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-12-27, 18:44   

Trzcina napisał/a:
Kondersator i odci?zysz aku... :ok:

ee.. mysle ?e kondensator w tym przypadku zbedna rzecz.. wogole on jest zbedny, je?li z g?owa kable sie pociagnie i sie nie s?ucha ca?y dzien audio na wy?aczonym silniku to raczej nie powinno byc problemu ;)

TurboLucas, bardzo fajnie napisa? kolega Horacy, i w 100% sie pod tym podpisuje :jezyk:

pozdrawiam
 
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-28, 12:09   

Kondensator jest potrzebny je?li masz sprz?t o mocy 1KW pod jednym wzmacniaczem nie odczujesz r??nicy. Tak wi?c 1000 wat = 1 Farad 2000w = 2Farady tak mniej wi?cej dobiera si? kondensator a co do radia i seryjnych g?o?niczk?w to jak komu? pi?knie gra 18wat RMS spox :D Goldi Jvc i pioneer Nie umywaj? si? do clariona i alpiny to czo?owi producenci sprz?tu car audio. Dlaczego JVC z bloototh i innymi bajerami kosztuje oko?o 1000z? a Alpine kt?re odtwarza tylko Audio CD jest 2 krotnie dro?sze ? Bo w tych radiach stawiaj? na jako?? d?wi?ku. To jest zbyt d?ugi temat by si? tu rozpisywa?. Mi ju? samo radio przesta?o dawno wystarcza? a samo radio s?u?y jedynie jako odtwarzacz cd i przedwzmacniacz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13