Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosz? o wskaz?wki
Autor Wiadomość
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-12-28, 14:11   

Horacy, je?li sie juz bawimy w takie moce rz?du 1kw sinus to lepiej zamiast kondensatora zainstalowac drugie aku w bagazniku :) Chociaz pewnie wiesz, ze to juz inna bajka ;)

pozdrawiam
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-28, 15:35   

horacy co do calriona sie zgodze... z alpinem teraz placi sie tylko za marke... zaczeli robic jedna wielka kupe a nie sprzet :) jedynie topowe modele czegos sa jeszcze warte... tylko po co przeplacac skoro mozna miec taka sama jakosc dzwieku od clariona, pioneera czy tez jvc. a nie tylko placic za marke...
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2009-12-28, 15:43   

A mi si? uda?o wreszcie doj?? ?adu z Sony-jakiem wi?c tylko wzmacniacz a Wy m?wicie o sprz?cie za kilkana?cie ty? wi?c szkoda by mi by?o na razie kasy na takie cuda, aczkolwiek mo?e na jakim? zlocie poogl?dam sobie Wasze monstrum CarAudio :jezyk:
 
 
BgD 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 616
Skąd: Krosno/Rzeszów
Wysłany: 2009-12-28, 15:52   

Horacy napisał/a:
Goldi Jvc i pioneer Nie umywaj? si? do clariona i alpiny to czo?owi producenci sprz?tu car audio. Dlaczego JVC z bloototh i innymi bajerami kosztuje oko?o 1000z? a Alpine kt?re odtwarza tylko Audio CD jest 2 krotnie dro?sze ? Bo w tych radiach stawiaj? na jako?? d?wi?ku. To jest zbyt d?ugi temat by si? tu rozpisywa?. Mi ju? samo radio przesta?o dawno wystarcza? a samo radio s?u?y jedynie jako odtwarzacz cd i przedwzmacniacz.


2000z? za radio? Co Ty, DTS'a chcesz mie? w aucie? :wtf: Ja mia?em wcze?niej JVC(ale zwyk?e nie pod wzmak itd..) i by?em bradzo zadowolony:> A teraz mam pionierka za 450z? + sub + wzmak i bangla wszystko fajnie. Je?li z radyjek mo?na co? ta?szego wybra? to ju? przy doborze subwoofera i wzmaka radze bra? firmowe sprz?ty :ksiadz:
Ostatnio zmieniony przez BgD 2009-12-28, 15:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-12-28, 20:23   

BgD napisał/a:
radze bra? firmowe sprz?ty :ksiadz:

zale?y jakie masz na my?li te firmy ;) ost duzo firm zchodzi na psy ;/


ps. ja mam clariona i za ?adne skarby nie zamienie sie za inne radyjkoooo :jezyk:
 
 
 
sliwur 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 34
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 387
Skąd: Jab?onna/Legionowo
Wysłany: 2009-12-29, 00:11   

Podepn? si? z pytaniem pod temat, jakie g?o?niki najlepiej wstawi? z ty?u w miejsce fabrycznych (2g)? Z przodu wstawilem g?o?niki pioneera maja 45w rms i graj? bardzo ?adnie, a co do radia to ja mam Alpine iva-d300rb i jestem bardzo zadowolony, wiec nie wiem czemu Goldi m?wisz ?e ta marka si? opuszcza, wcze?niej mia?em jvc(cho? fakt ?e nie najnowszy model, dok?adnie nie podam bo nie pami?tam) i nie gra?o tak czysto jak to.
_________________
był 2g 420a Soft Turbo
jest EJ20(turbo)
Ostatnio zmieniony przez sliwur 2009-12-29, 00:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 00:13   

sliwur, Alpine nie gra juz tak dobrze jak kiedys... gra? lepiej...
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 00:40   

Rzecz gustu 7 na 10 os?b nie s?yszy r??nicy mi?dzy audio cd a MP3 ja s?ysz? dlatego Clarion lub Alpine. Pozdr
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-12-29, 10:26   

sliwur, najlepiej to wogole tam nic nie wstawia? i obstawi? scene z przodu ;) jakis system separowany najlepiej pod jakim nieduzym wzmacniaczem. Efekt masz gwarantowany :)

pozdrawiam
 
 
 
emce 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 581
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2009-12-29, 10:50   

GOLDI napisał/a:
sliwur, Alpine nie gra juz tak dobrze jak kiedys... gra? lepiej...


dlatego ja kupilem starsze CDA-9856 :P ale ogolnie jestem takze za alpine i clarionem :)

a helix dark blue na przod? pod samym radyjkiem powinny zagrac calkiem przyzwoicie. sa czesto polecane pod samo radio. a pozniej jakis dwu kanalowy wzmacniaczyk i pod suba do bagaznika :P

albo no 4 kanalowke i jakis mocniejszy zestaw na przod i suba w bagaznik.

sam bede tak chcial zrobic chyba :P
bo poki co mam glosniki ground zero na przod i maja grac byc zasilane moim wzmakiem z audio system ale chyba bede musial go sprzedac i kupic 4 kanalowke bo szykuje sie na suba. wyszlo by mi to taniej niz kupowac nowy wzmak i kable do suba :lol2:
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 12:46   

Ja obecnie u?ywam Helixa DB Four z mostkowa ny na przedni zestaw dwu dro?ny na zwrotnicach kicx-a prz?d gra ?wietnie ten wzmak na mostku generuje 180wat RMS mi jak na razie wystarcza... (jako prz?d ty? i sekcja niskotonowa to inna sprawa a jak opisze to na prezentacjach :D ) Pzdr.
 
 
Rudy18 
mniejsza zielenina


Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 177
Skąd: Gda?ak
Wysłany: 2009-12-29, 17:38   

ja mam z przodu helixy DB 62.1 podpi?te pod radyjko i jestem z nich mega zadowolony.
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2009-12-30, 11:05   

Rudy18 napisał/a:
jestem z nich mega zadowolony.


Car Audio podobnie jak wszelkiej ma?ci Tjuning to takie hobby bez dna ;) Jestes z czegos bardzo zadowolony ale po jakims czasie dochodzisz do wniosku ze to wszytsko to jedno wielkie 'g?wno' i czas na zmiany :P :badcrack:

szczesliwego nowego roku :beer:
 
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 23:11   

Niestety E! masz racje ale ile takich hobby 3eba mie? ? Ja mam ich chyba a? za du?o :D Ale jak to m?wi? im wi?cej tym lepiej Pzdr.
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2010-02-10, 09:14   

Mam jeszcze ma?y dylemat, mianowicie zakupi?em wzmacniacz Ground Zero gzha 4150




Parametry:

- 4 x 100 Watt RMS 4 Ohm
- 4 x 150 Watt RMS 2 Ohm
- Trimode
- mostkowalny
- Regulacja fazy 0 - 180?
- 12 dB Bass Boost
- P?ynna regulacja HPF i LPF
- FILTR SUBSONICZNY
- Wymiary: 360 x 290 x 45 mm

Do piecyka kupi?em zestaw na prz?d:

http://allegro.pl/item913...a_promocja.html

Tylko jest problem, mam dwa zestawy takich g?o?nik?w i teraz moje pytanie, jak by to wszystko wygl?da?o gdybym na ty? zamiast g?o?nik?w 6x9" wmontowa? w?a?nie Hifonics'y.
Oczywi?cie auto wyg?uszone tam gdzie trzeba i jak trzeba bo bez tego ani rusz, ale o tym mo?e napisz? w odpowiednim temacie po sko?czeni ca?ego zestawu ;)
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-02-11, 00:13   

TurboLucas, ja moze powiem tak. Nie lubie jak cos mi gra za plecami. (subek oczywiscie moze grac :jezyk: ) Scena wg mnie powinna by? tylko z przodu. Takie murowane stereo :) Ale jak juz by przysz?o do montowania drugiego zestawu to pewnie, ?e lepiej zamias tych jajek ten zestaw co masz. Chocia? wiesz, ?e piecyki GZ nie s?yn? z jakiej? tam zniewalaj?cej jako?ci grania. Chocia? ka?dy ma swoje ucho i swoje preferencje :jezyk:
Podpinaj co masz, potestuj troche, pozniej opisz wsio :P Z ch?cia poczytam :tuptup:

Pozdrawiam :ksiadz:
 
 
 
maciek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 250
Skąd: Krosno/KRK
Wysłany: 2010-02-11, 10:00   

Jestem tego samego zdania. Lepiej podepnij jakiego? suba opr?cz g?o?nik?w na prz?d pod tego wzmaka. Chyba, ?e planujesz osobno do?o?y? wzmacniacz pod sub. Co do g?o?nik?w z ty?u, to szkoda sobie tym zawraca? g?ow?, a ju? szczeg?lnie nic w p??k? nie wk?adaj.
_________________

 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2010-02-11, 17:57   

Nie no bez przesady, w p??k? nic nie wk?adam bo to jest bezsens. Mam dwie pary g?o?nik?w to zamontuj? i zobaczymy co z tego b?dzie, dostan? zwrotnice wi?c b?d? tylko ?redni-niskie tony na tyle.

Hmm co do suba to mam w planach wbi? w baga?nik jakie? dwa po 500-600 RMS w osobnej zabudowie i oczywi?cie na innym piecyku, ale koszty samych g?o?nik?w s? ju? dosy? du?e wi?c ta inwestycja musi poczeka? na realizacj? troszk? wi?cej czasu.

Drzwi mam wyt?umione cho? przystawki dzwoni? :/ no i teraz pracuj? nad t?umieniem ty?u wi?c zobaczymy co z tego wyjdzie ;P
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-02-11, 18:03   

TurboLucas napisał/a:
..dostan? zwrotnice wi?c b?d? tylko ?redni-niskie tony na tyle

Nic dobrego z tego nie wyjdzie, ale sprawdzi? mozesz :)

TurboLucas napisał/a:
w planach wbi? w baga?nik jakie? dwa po 500-600 RMS

Czemu a? 2? :P Na DB-Drag sie szykujesz czy jak :jezyk: A tak przy okazji, uchyl r?bka tajemnicy. C?? to za przetworniki straszliwe :P hehe

TurboLucas napisał/a:
Drzwi mam wyt?umione cho? przystawki dzwoni? :/ no i teraz pracuj? nad t?umieniem ty?u wi?c zobaczymy co z tego wyjdzie ;P

Czym t?umi?e? i jak ?


pozdrawiam
 
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-11, 22:48   

E! Dlatego bo ?aden pojedynczy przetwornik nie zagra nigdy jak dual :D Jeszcze wystrojone jeden do 40Hz drugi do 100hz Miodzio :D

[ Dodano: 2010-02-12, 11:05 ]
Niestety w talonie nie mieszcz? si? 2x15'' :? chyba 3eba zrezygnowa? z tylnej kanapy :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12