Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Prosz? o wskaz?wki
Autor Wiadomość
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-02-12, 22:33   

Horacy napisał/a:
E! Dlatego bo ?aden pojedynczy przetwornik nie zagra nigdy jak dual :D

Hehe, zalezy jak to ma zagrac. Czy na ci?nienie czy na jako?? :) Widze ze Ty starasz sie postawic tylko na ?upanine ;/ No nie wiem czy sie nie rozczarujesz po kilku godzinach s?uchania. Tego umc umc umc :D No chyba, ?e masz na mysli drugi wariant. Zawody jakie? db-dragowe :)

Horacy, dwie 15 wiesz co to znaczy? To za duzo znaczy i mysle ze masz troche z?e podej?cie ( takie jak ja na pocz?tku przygod z CA ) :jezyk: Byly plany nawet ba 10x 15" :badcrack: ale nie do mi?ka oczywi?cie :) Chodzi g??wnie o koszta i o funkcjonalno?? tego wszystkiego w zyciu codziennym. Lepiej kupi? 1 g?o?nik z charakterkiem ni? 30 jakichs tam migrenowywo?ywacz?FFF :beer:

Horacy napisał/a:
jeden do 40Hz drugi do 100hz Miodzio :D

Hmm ? Pierwsze s?ysze, rozwi? t? my?l jesli mo?esz ;) W sensie gdzie to wyczyta?e? :jezyk:

Horacy napisał/a:
Niestety w talonie nie mieszcz? si? 2x15'' :?

Mo?e i s? jakie? +, heheh :D


Pozdrawiam
 
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-12, 23:45   

e! mia?em duala wi?c wiem co m?wi? chodzi o to z tym podzia?em ?e jeden sub gra od 20hz-do-40hz a drugi od 40hz do np 100 by odci??y? przedni zestaw :D Pi?knie to gra jak sub nie musi gra? 2 pasm na raz :D . Tak zastanawia?em si? na 15 stkami ale nie po to mam to auto by pcha? w nie audio zamiast foteli ;) Baga?nika i tak to auto praktycznie niema wi?c wypcha?em czym si? da?o ten kuferek ;) mo?e na duala do??czy do 30stki jaka? 25tka :D Pozdro

[ Dodano: 2010-02-12, 23:48 ]
I wypraszam sobie ja zwolennik jako?ci a ty mi tu o dudnieniu ... e! eeeeeeh ;) :D :D:D Pozdro.
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-02-13, 14:06   

Horacy napisał/a:
jeden sub gra od 20hz-do-40hz a drugi od 40hz do np 100 by odci??y? przedni zestaw :D Pi?knie to gra jak sub nie musi gra? 2 pasm na raz :D .

Troche przekombinowane. I nie wiem czy takie cu? sie stosuje w aucie :) To mi wygl?da na jaki? zestaw 4-way, ale czy to ma jakies + w aucie to nie jestem przekonany. Takie konstrukcje napewno stosuje sie w domu.
Jak juz jestes tak na tego duala napalony to tylko i wy??cznie :ksiadz: strojenie takie samo w obu skrzynkach, podobnie z odci?ciem. No chyba ?e mnie przekonasz jakim? fajnym artyku?em dotycz?cym takiego podzia?u pasm jak Ty m?wisz :jezyk:


Horacy napisał/a:
I wypraszam sobie ja zwolennik jako?ci a ty mi tu o dudnieniu ... e! eeeeeeh ;) :D :D:D Pozdro.

Przyjmij moje szczere przeprosiny :roll: A jakie to te g?o?niki tam planujesz wsadzi? ? : >
 
 
 
SLAWEK-JAST 
mniejsza zielenina
1G GS


Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 133
Skąd: Jastrzebie-Zdrój
Wysłany: 2010-02-13, 14:10   

Ja mam u siebie radio Alpine 9881 :) kupione za 400z? wersja puszczana na USA - 3 wyjscia sygna?owe(prz?d wzmak, ty?, i na suba) :)
prz?d g?osniki Hertz systemik na zwrotnicach
ty? Pioneer 2 drozne
do tego ma?y subwofer JBL w skrzyni zamknietej + wzmak na mostku 2 kana?owym na porzadnej instalacji , bo to bardzo istotny element ca?osci CA.
i szczerze gra jak dla mnie rewelacyjnie i czysciutko.
Na poczatku planu nag?osnienia CA najwarzniejsza rzecz to jednostka sterujaca!!!
a potem dobiera sie reszte
Mysle ze w granicach 1500z? sie zamkniesz i bedziesz bardzo zadowolony z rezultatu!
Powodzenia !
_________________
1G GS 92 r -6 bolt
 
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-13, 16:33   

e! ja lubi? jak ci?nienie w aucie zapiera dech w piersiach. S?awek fakt jednostka steruj?ca to podstawa ale ?eby ?adnie zagra?o zbiera si? ca?o?? od radia przez wzmacniacze przetworniki a? do porz?dnych oczkach na kablach ... nie wspomn? ju? o poz?acanych klemach miedzianych do aku :D e! Sprawd? duala i daj zna? jak odczucia s?uchowe i nie tylko :D (Artyku??w ci nie podam w?asne do?wiadczenie :D )
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-02-13, 20:17   

Horacy napisał/a:
I wypraszam sobie ja zwolennik jako?ci a ty mi tu o dudnieniu ...

Horacy napisał/a:
e! ja lubi? jak ci?nienie w aucie zapiera dech w piersiach.

hehe nie zebym by? natr?tny :lol2: Ale nie s?ysza?em jeszcze o takim "jako?ciowym zapieranu tchu w piersiach" :jezyk: :jezyk: :jezyk: hehe

Horacy, mo?e ja Tobie co? zaproponuje :P Wpanij na jakiego? spota CA, posluchaj troche r??nych konfiguracji ( tych SPL'owych i db-Dragowych ) Pozniej przemy?l swoja sytuacje, ?eby czego? nie nababra? :) Bo co? czuje ze to Twoje do?wiadczenie z tymi odcieciami to jakie? lekkie nieporozumienie :ksiadz:

ps. A czym zamierzasz odcina? te suby ? Jaka? zwrotnica aktywna ? :>

Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-02-13, 20:18 ]
SLAWEK-JAST napisał/a:
Mysle ze w granicach 1500z? sie zamkniesz i bedziesz bardzo zadowolony z rezultatu!

Eh.. Sam bym tak chcia? :tuptup:
 
 
 
maciek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 250
Skąd: Krosno/KRK
Wysłany: 2010-02-13, 23:26   

Jak dla mnie subwoofer jest do niskich ton?w, nie widze sensu aby przetwarza? on cz?stotliwo?ci powy?ej 100Hz (to chyba troche bez sensu :jezyk: ). Do takich pasm jest przednia scena.

Cytat:
ja lubi? jak ci?nienie w aucie zapiera dech w piersiach

Do tego to yakuza, ale to nie ma nic wsp?lnego z jako?ci? :roll:

Turbolukas, to b?dziesz si? musia? sporo wykosztowa?, aby zasili? 2 suby po 500 - 600W. I gdzie ty to chcesz upcha? w kliperze :badcrack:
_________________

 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-14, 10:53   

E! je?d?? na zawody CA jak co? to sprawd? firma z kt?r? jestem powi?zany :D www.autoradex.pl a to nie na zwrotnicy tylko konfigurujesz HPF i LPF ?eby g?o?nik gra? w odpowiednim przedziale nie rozumiem czemu ludzie si? k??c? jak nie testowali i nie s?yszeli i nie rozumiem tej aluzji ?e jak mocny sprz?t to bez jako?ci s?ysza?em nie raz suby co przy g?o?nym graniu wsysa?o dach w aucie ale jak wsiad?e? do ?rodka w??czy?e? zamkn??e? oczy to mia?e? wra?enie jak by przed tob? zesp?? gra?. No ale jak wy m?wicie o sprz?cie za pare tysi to niestety albo moc albo jako??. e! a tak z ciekawo?ci s?ucha?e? kiedy? g?o?niki ORIONA albo EMPHASERA ??

[ Dodano: 2010-02-14, 11:05 ]
Jedno jeszcze pytanko czemu demo cary maj? przynajmniej dwa suby ??
 
 
maciek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 250
Skąd: Krosno/KRK
Wysłany: 2010-02-14, 12:08   

Cytat:
Jedno jeszcze pytanko czemu demo cary maj? przynajmniej dwa suby


Demo car prezentuje ofert? firmy, wi?c to logiczne ?eby jak najwi?cej tam wcisn??. Ten samoch?d ma tylko sta? i gra? :jezyk:

Do codzienego u?ytku, porz?dnie zasilony jeden dobry sub w zupe?no?ci wystarczy. Przecie? cz?stotliwo?ci 100Hz nie zapr? Ci dechu w piersi, bo to najni?sze cz?stotliwo?ci, powoduj? wpadanie organizmu w rezonans i wspomniany przez Ciebie efekt :>

Co do autoradex.pl, nie ?ebym si? czepia?: gdzie maj? w ofercie te wszystkie sprz?ty o kt?rych ca?y czas piszesz :> (focal, orion, emphaser?). Bo z tego co tu widz? to oferta bogata za bardzo nie jest :badcrack:

Chcesz ci?nienie :twisted: :badcrack: http://www.allegro.pl/ite...legro_w_wa.html
_________________

Ostatnio zmieniony przez maciek 2010-02-14, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-14, 19:15   

Maciek bo bidne spo?ecze?stwo w EG. Zadzwo? zam?w i dostaniesz :D
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-02-15, 15:07   

Horacy napisał/a:
e! a tak z ciekawo?ci s?ucha?e? kiedy? g?o?niki ORIONA albo EMPHASERA ??

a tam.. nie bede sie chwali? :ok: Ale powiem Ci ze bardziej mi sie podoba gra cho?by IT. Ta punktowo?? i wyczywalny kick :P Tylko wtedy niema tego co sie podoba znacznej reszcie spo?ecze?stwa :P hehe Czyli tego pospolitego "gi?cia blachy" :protest: :jezyk:


Horacy napisał/a:
Jedno jeszcze pytanko czemu demo cary maj? przynajmniej dwa suby ??

Dok?adnie tak jest jak pisze maciek, Democar to jest tak jakby pokazanie na co Ciebie sta? czy Twoja firme. Wiadomo ludzia sie podoba multum glo?nik?w ogok siebie i dlatego democary z tego s?yna ze jest ich tam duzo.

pozdrawiam
 
 
 
TurboLucas 
zielenina



Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Tulln/Austria
Wysłany: 2010-02-15, 20:27   

Hehe miejsce na suby si? zawsze znajdzie ;P A co do kasy hmm no to b?dzie troszk? :/ Na razie zrobi?em tak jak mia?o by? w planach, wszystko gra jak nale?y. Bli?ej wiosny b?d? kombinowa? pierwszy wzmak i suba, trzeba go tak upcha? ?eby si? jeszcze drugi zmie?ci? :lol2: Hmm jak si? to zgra jeszcze nie wiem, ale nie ma rzeczy niemo?liwych.

Drzwi wyt?umione jak nale?y, mo?e nie do ko?ca tak jak nale?y, ale wyg?uszenie rz?du 200 z? na jedne drzwi to przesada i tak mo?na robi? jak si? chce w zawodach startowa?, a moje ucho nie odczuje r??nicy wi?c po co przep?aca?. Wszystko jest ?adnie pi?knie jest kickbass :jezyk: , ale i tak wszystko stuka i puka hehe wi?c jeszcze daleka droga przede mn? :badcrack:

A jeszcze do tego dochodzi zmiana prog?w i przedniego zderzaka :wtf:
 
 
maciek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 250
Skąd: Krosno/KRK
Wysłany: 2010-02-16, 17:55   

To tak ?eby nie zak?ada? nowego tematu, zapytam si? tu czy kto? mo?e s?ysza? jak graj?:

1. Cerwin-Vega HED-12SVC


?rednica g?o?nika: 12" (30,5 cm),
G?o?nik: jednocewkowy,
Pasmo przenoszenia: 20 - 500 Hz,
Moc RMS: 200 W,
Moc max.: 400 W,
Impedancja: 4 Ohm,
Skuteczno?? (2.8V/1m): 90 dB,
?rednica otworu monta?owego: 11" (28 cm),
G??boko?? otworu monta?owego: 5 5/16" (13,50 cm)

2. μ-Dimension EL-S124

?rednica: 300 mm
Moc max.: 300 W
Moc RMS: 150 W
Re: 4,0 Ω
Fs: 30,0 Hz
Qts: 0,48
Vas: 65,44 l
SPL: 90 dB (86,9dB - 1W/1m)
X max.: 7,0 mm (w jedn? stron?)
Qms: 3,2
Qes: 0,56
Mms: 146,25 G

Horacy masz mo?e mo?liwo?? ods?uchu ich?
_________________

 
 
Horacy
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 11:47   

Maciek mia?em okazje pos?ucha? Cerwin-Vega HED-12SVC nie testowa? przez jaki? d?u?szy okres czasu. A μ-Dimension EL-S124 niestety nigdy nie s?ysza?em. Co do Cerwina polecam schodzi nisko gra czysto. Niestety wiele jeszcze zale?y od piecyka. Ale w zestawie z Helixem DB Two gra? piknie pe?na kontrola 200rms i 200rms.

[ Dodano: 2010-02-17, 11:53 ]
e! i w?a?nie w dualu na odci?ciach mo?na polepszy? i oczywi?cie wzmocni? d?wi?k s?abszych przetwornik?w. Tak si? w?a?nie robi jak nie sta? kogo? na g?o?nik w cenie 3000z?. A jak wiadomo nie ka?dego sta? w naszym PI?KNYM kraju. Niestety u nas tak samo jak i z cz??ciami do mod?w jak i dobry sprz?t graj?cy 3eba ci?gn?? z za wielkiej wody. Co jak wiadomo kosztuje.
 
 
maciek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 250
Skąd: Krosno/KRK
Wysłany: 2010-02-17, 14:44   

Horacy dzi?ki za odpowied?. Zagra? to ma pod μ-Dimension Glow 4075, kt?ry ma 220W w mostku. W?a?nie zastanawiam si? kt?ry wybra?. Zale?y mi na niskim zej?ciu, ale nie mo?e si? te? gubi? przy szybszym bicie. W takim razie pewnie zakupi? tego cerwina :ok:
_________________

 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-02-17, 16:24   

Horacy napisał/a:
e! i w?a?nie w dualu na odci?ciach mo?na polepszy? i oczywi?cie wzmocni? d?wi?k s?abszych przetwornik?w. Tak si? w?a?nie robi jak nie sta? kogo? na g?o?nik w cenie 3000z?. A jak wiadomo nie ka?dego sta? w naszym PI?KNYM kraju. Niestety u nas tak samo jak i z cz??ciami do mod?w jak i dobry sprz?t graj?cy 3eba ci?gn?? z za wielkiej wody. Co jak wiadomo kosztuje.


Wiem o co Ci chodzi. Tylko nie wiem (nie mam pojecia) czy to ma jakies praktyczne zastosowanie w CarAudio. Bagaznik jest dosc specyficznym miejscem na "granie" dlatego raczej nie stosuje sie juz takich udogonien. Takie rozwiazanie jak Ty piszesz to raczej do domu. Jak nic Ci nie przeszkadza w s?uchaniu muzyki. Nie dzieli Cie zadna komora czy fotele od g?o?nika. Dosc dlugo juz czytam o tym calym audio w samochodzie i 1raz sie z takim pomys?em spotka?em. Dlatego mam takie podejscie do tego. Moze i bym zmieni? zdanie jak bym sie tego przys?ucha?. Ale nie wiem :P Poprostu to troche przekombinowane (jesli mowa o samochodzie) :jezyk: :jezyk:

Druga sprawa. Je?li chodzi o wytwarzanie ci?nienia. Wnioskujac po Twoich postach, do tego zmierzasz :P Nikt Ci nie kazzuje kupowac glosnika za 3k z?. Ba.. to a? lekka przesada te 3k :) W ca, ?e tak powiem glosniki sie 'lubia' jak graja w podobnych warunkach. Strojenie, litraz czy tam tez zasilanie. Mialem zaszczyt juz tam pare tych dualow przes?uchac (soniki alpiny itp). Cisnienie wiadomo zapiera dech ale jak juz pisa?em to nie to co czego ja oczekuje :P Chociaz sam mam Hammera12, ktory dzielenie mi s?uzy jako 'cisnieniowka' hehe :)

Jak juz zrobisz sw?j projekcik, moze bedzie nam dane na jakims zlocie pos?uchac :) Chociaz pisze o zlocie a dopiero pewnie sie wybiore po wakacjach jak juz wsyztskie sparwy ureguluje ;/ eh..

Pozdrawiam :beer:
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-02-25, 19:41   

Hej... ja troch? z innej beczki. Potrzebuje waszych opini na temat tego oto radia:

http://www.allegro.pl/ite...or_komplet.html

Nie chce kupi?, nie chce pomys??w jakie inne kupi?, prosz? tylko o opinie tego modelu... :amen:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
e! 
KLUBOWICZ

Pomógł: 13 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 299
Skąd: KNT
Wysłany: 2010-02-25, 20:04   

pionner jak pionner, jako?cia nie grzeszy :) ale za ta kase raczej niema nic lepszego :jezyk:
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2010-02-25, 20:16   

Trzcina napisał/a:
Hej... ja troch? z innej beczki. Potrzebuje waszych opini na temat tego oto radia:

http://www.allegro.pl/ite...or_komplet.html

Nie chce kupi?, nie chce pomys??w jakie inne kupi?, prosz? tylko o opinie tego modelu... :amen:


Nie wiem jak to,ale mam starszy model z tej serii i pod seryjne audio jest ekstra , bardzo trwa?e proste w obs?udze, no i ?adnie czyta p?yty nawet te mocno porysowane mam juz 4 lata radio tej firmy i nie mia?em z nim ?adnych przykrych zdarze?...
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-02-25, 20:31   

Aha... chcia?em tylko wiedzie? co s?dzicie o nim bo ja mam takowe radio juz od bardzo dawna, ale potrzebne mi by?y inne, neutralne opinie od Was do czego?.
A z mojej strony na temat radia.... polecam bo jest gicior :ok:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
Ostatnio zmieniony przez Trzcina 2010-02-25, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13