Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jak wymienic zarowki - nawiew
Autor Wiadomość
IDOG 
KLUBOWICZ


Pomógł: 29 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Lis 2009
Posty: 940
Skąd: Otmuchów/Wrocław
Wysłany: 2014-08-18, 18:57   

Cytat:
ale ile jest z tym je**nia, pamiętam jak u siebie zmieniałem , to kupowałem to na allegro razem z oprawką , tylko że nie wszystkie chciały wejśc w oem otwory i przekładałem,


u mnie w Eclipse też ciężko było je wyciągnąć, za to w Colcie prawie bez wysiłku wychodziły :wtf:

MATi napisał/a:
w 1g są różne rozmiary w różnych miejscach nie wiem jak w 2g


w 2g też są różne rozmiary :ok:
_________________
WARNING: This car is equipped with a turbocharger. Due to possible breathing problems under heavy acceleration, all females are required to remove any tight fitting or constrictive clothing for safety.
 
 
 
Zuberek 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 152
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-08-18, 19:32   

IDOG napisał/a:
w 2g też są różne rozmiary :ok:


Z tego co ja pamiętam podświetlenie popielniczki, żarówka nawiewu i lampki kontrolne jest to jedna i ta sama żarówka. W zegarach są tylko chyba 2 lub 3 większe żarówki tego samego typu.
_________________
Eclipse 2G 95r. 420A
Suzuki DR650
 
 
Begrezen 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 273
Skąd: Świdnica / Wrocław
Wysłany: 2014-08-19, 09:46   

IDOG napisał/a:
Begrezen, te żarówki można wyciągnąć z tego gniazda, mocno siedzą ale wychodzą. (uważaj żeby Ci w palcach nie pękła) Później w każdym sklepie elektrycznym Ci taką dobiorą w dowolnym kolorze tęczy :lol2:

mi tam to wygląda na zalutowane z drugiej strony :) ale że mam takie 2 wyjęte to z jedną się pobawię i spróbuję ją rozłożyć :)
IDOG napisał/a:
Ja mam jeden zapasowy licznik z Colta z takimi żarówkami ale nie ma mnie obecnie we Wrocławiu... W tygodniu może będę to Ci podrzucę na sprawdzenie jak chcesz.

to jak będziesz to daj znać :) choć w sumie i tak teraz auta nie mam bo robione ma kielichy ;)

MATi napisał/a:
ja u siebie dałem diodowe te żarówki, dokładnie takie jak w linku
dobrze wiedzieć :)
_________________

 
 
 
ślimak 
zielenina


Dołączył: 07 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Kościerzyn
Wysłany: 2014-08-30, 22:07   

A ja u siebie nie podołałem i przycisk od wycieraczek nie działa trzeba będzie kupić drugi ;/ bo jak go podłączam to non stop chodzi spryskiwacz i tylna wycieraczka, mechanik ze mnie cienki ;/

A pytanie w przyciskach od otwierania szyb są jakieś żaróweczki ??
Ostatnio zmieniony przez ślimak 2014-08-30, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
CaseOfNoise 
zielenina


Wiek: 32
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 20
Skąd: Silesia
Wysłany: 2015-04-28, 10:12   

Teraz ja troche poodgrzewam żeby nie zaśmiecać :) nawiewy wymienilem, ale chcialbym sie upewnic co do zarowekw guzikach (klima, wycieraczka, podgrzewanie) w5w takie jak do zapalniczki, nawiewu, stacyjki czy jakies inne zarowki tam pasuja? No i jak sie do nich dobrac? Guzik z klimy wyciagnalem caly ale zarowki tam nie widzialem :c

No i troche z innej beczki, czy da sie wymienic zarowki w liczniku bez rozbierania go, sciagania wskazowek no i czy to w ogóle sie sprawdzi? Bo ten pomarańcz owsiały mnie zabija, a ustawiać liczbika niestety nie umiem...
_________________
Eclipse 4G63 2.0 1998r.
 
 
Begrezen 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 273
Skąd: Świdnica / Wrocław
Wysłany: 2015-04-28, 11:29   

CaseOfNoise napisał/a:
co do zarowekw guzikach (klima, wycieraczka, podgrzewanie)

są sporo mniejsze

na poprzedniej stronie (strona4) jest mój post ze zdjęciem takiej wyjętej żaróweczki (post z dnia: 2014-08-14, 14:24)

sam osobiście ich w końcu nie wymieniłem bo nie chciałem jeszcze raz rozbierać sobie nawiewów bla bla, ale ostatnio znowu mi siada ta żarówka w5w od nawiewu i będę musiał rozbierać to wtedy i kupię tez te małe.

Spróbuję te co Mati montował (ledowe t3 r3 8mm czy jakoś tak - też w tym moim poście był link do allegro ale wygasł :P są w podobnych ofertach umieszczone ;) )
_________________

Ostatnio zmieniony przez Begrezen 2015-04-28, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
CaseOfNoise 
zielenina


Wiek: 32
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 20
Skąd: Silesia
Wysłany: 2015-07-01, 20:20   

Czyli ta śnieżka z klimy jest podswietlana jakas mala zaroweczka przylutowana? :c
_________________
Eclipse 4G63 2.0 1998r.
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2017-07-26, 19:53   

Odgrzeję temat dla potomnych. Aby wymienić żarówkę panelu klimatyzacji potrzbujecie dosłowanie 3 minuty.

Wyciągacie panel górny z nawiewami (należy odpiąć cięgno po prawej stronie), odpinacie wtyczki od awaryjnych itd.

Odpinacie wtyczkę od przycisku włączania klimatyzacji i ten przycisk wypychacie do przodu. Ma ona na górze zapadkę, która lekko chodzi i wystarczy palcem ją nacisnąć.

Wasza żarówka jest poniżej i ma 2 czerwone kable. Wystarczy płaskim śrubokretem (ja to zrobiłem kluczykiem do auta) obrócić ją o 90 stoptni i po wszystkim.

Nigdzie nie trzeba wkładać rąk od tyłu czy inne historie. Kluczem jest wyjęcie przycisku do włączania klimy :ok:
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
Begrezen 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 273
Skąd: Świdnica / Wrocław
Wysłany: 2017-07-28, 08:49   

nigdy nie pomyślałem o tym by kluczem płaskim przekręcić tę żarówkę :sciana:
a palcami, czy też nawet pomagając kluczykami, jest strasznie ciężko ją "wkręcić" z powrotem.
następnym razem (czyli już niedługo) spróbuję z kluczem płaskim :P może się uda zmieścić rękę z kluczem :D
_________________

 
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2017-07-28, 09:26   

Begrezen, Dziś kupiłem żarówki Osram, powinny starczyć na bardzo długo i będe wkręcał z powrotem, jak sie uda to porobie foty co i jak :ok:
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
Skrzat 
KLUBOWICZ

Wiek: 40
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-11, 23:20   

CaseOfNoise napisał/a:
No i troche z innej beczki, czy da sie wymienic zarowki w liczniku bez rozbierania go, sciagania wskazowek no i czy to w ogóle sie sprawdzi? Bo ten pomarańcz owsiały mnie zabija, a ustawiać liczbika niestety nie umiem...


Bez rozbierania da się wymienić tylko na OEM, to znaczy białe. Jeśli chcesz nie tylko wymienić spalone, ale również zmienić kolor to już grubsza zabawa. Poza kolorowymi żarówkami musisz jeszcze zeszlifować farbę przyciemniającą i "pomarańczującą" z tarcz zegarów, a żeby to zrobić to musisz rozebrać całą puszkę liczników, zdjąć wskazówki, wykręcić jeden z modułów i dopiero zdjąć wszystkie tarcze. Robota na kilka godzin, zwłaszcza z tym szlifowaniem (ja bawiłem się pilnikiem). I są dwie metody:

1) prostsza (tą ja wybrałem): zmieniasz żarówki - wtedy będziesz miał nierównomiernie podświetlone zegary, ale i tak efekt jest o niebo lepszy niż oryginalne pomarańczowe i słabiutkie podświetlenie. Ja na razie przy tym zostaję, a na wiosnę biorę się za metodę nr 2

2) trudniejsza: wywalasz żarówki i montujesz wewnątrz puszki dookoła pasek LED, który podpinasz do jednego z gniazd żarówek. Tu musisz dodać oczywiście zasilacz (transformator), więc kupujesz jakiś w Castoramie czy innym tego typu sklepie, rozbierasz obudowę, bierzesz scalaka, montujesz go w puszcze (najlepiej przykleić żeby nie latał w czasie jazdy), podpinasz do LED-ów (w razie potrzeby przylutowujesz) i powinno działać. Ja mam pomysł, żeby zrobić to z taśmą RGB, więc dodatkowo jeszcze muszę podłączyć sterownik, ale jeśli się uda to będę sterował kolorem podświetlenia z pilota :D
_________________
Eclipse 2G GS 4G63
 
 
Kadahir 
KLUBOWICZ

Pomógł: 6 razy
Wiek: 26
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 110
Skąd: Krosno
Wysłany: 2017-11-12, 00:01   

Skrzat napisał/a:
Tu musisz dodać oczywiście zasilacz (transformator)
Ale wiesz że taśmy led w większości są projektowane na 12V a te z transformatorem to wersja dla domu 230V ? :>
_________________
96' Eclipse 2g GS 4g63
Ostatnio zmieniony przez Kadahir 2017-11-12, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Skrzat 
KLUBOWICZ

Wiek: 40
Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-12, 02:29   

Kadahir napisał/a:
Skrzat napisał/a:
Tu musisz dodać oczywiście zasilacz (transformator)
Ale wiesz że taśmy led w większości są projektowane na 12V a te z transformatorem to wersja dla domu 230V ? :>


No tak, racja! :jezyk: No to transformator niepotrzebny.
_________________
Eclipse 2G GS 4G63
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15