Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lifting w 2g
Autor Wiadomość
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-18, 03:42   Lifting w 2g

za gorami za lasami.... yyyyyyyy :| to nie ta bajka Sry :badcrack:

tak wiec jeszcze raz :glupawka:

juz przedwieczni indianie i wikongowie wiedzieli :badcrack:


dobra to na poważnie to czego nie wiedza nawet najstarsi górale ;)
Lifting Mitsubishi Eclipse występował różnie w zależności od tego czy jest to europa czy USA (być może to ze względu na inne strefy czasowe, albo być może z powodu tarczy antyrakietowej lub polityki zagranicznej busha ale mniejsza o to)

W USA lifting nastąpił w pierwszej połowie 97 roku... wszystkie eclipse z 97 roku USA wychodziły juz po liftingowe... natomiast lifting w europie nastąpił dopiero w drugiej połowie roku 97 dlatego tez spotyka się na polskich drogach klipsy 97 przedliftowe

zmianą uległy następujące elementy:
PROGI:
PRZEDLIFTINGOWE

POLIFTINGOWE
POWTÓRZĘ IŻ RSY CZY TO PRZED CZY PO LIFCIE PROGÓW NIE MIAŁY!!!


PRZEDNI ZDERZAK, LAMPY I HALOGENY:
PRZEDLIFTINGOWY

PRZEDLIFTINGOWY

POLIFTINGOWY
Lampy Poliftingowe miały częściowo czarne wypełnienie zamiast srebrnego i stąd uzyskano efekt jakby były przyciemnione, są "krótsze" od lamp przedliftingowych, bardziej "ścięte" od środkowej części pojazadu :jezyk:


TYLNY ZDERZAK, ŚWIATŁA COFANIA:
PRZEDLIFTINGOWY

POLIFTINGOWY

POLIFTINGOWY


ECLIPSE'Y TURBO:
Przedliftingowe Eclipse'y Turbo dostawały inne (dwukolorowe) malowanie... a właściwie taki szary pasek biegnący dookoła pojazdu na samym dole:






W wersji poliftingowej nie stosowano już takiego malowania ale cecha charakterystyczna turbo stał się wysoki spojler:




W Eagle Talonach rzecz miała się następująco:
przedlifting 95-96
polifting 97-98
talonow 99 nie było!
Dodam ze w Eaglach talonach nie było zmian lamp przednich ... są te same co w modelu przed liftingiem

PRZEDNI ZDERZAK:
PRZEDLIFTINGOWY

POLIFTINGOWY


TYLNY ZDERZAK I SPOJLER:
PRZEDLIFTINGOWY

POLIFTINGOWY


PRZETŁOCZENIE BOCZNE NA DRZWIACH:
PRZEDLIFTINGOWY

POLIFTINGOWY
Była moim zdaniem to ciekawa innowacja i do tego bardzo przemyślana bardzo ładnie komponującą się z całym seryjnym poliftingowym bodykitem... te przetłoczenia uzuepłniają przedni i tylni zderzak w jedna całość. :)



ciekawą rzeczą w Talonie są jego progi :) bardzo zmyślę :) jednak nie jestem w stanie powiedzieć w jakich modelach i w których latach produkcji one występowały:












Dodam na koniec że wszystkie te elementy są plug & play do eclipse czy też talona czy to przed czy poliftingowego... wystarczy zdjąć i założyć inne... pamiętając o różnicach w lampach.

Spojler niski w Eclipsie jest montowany na trzech elementach na tylnych błotnikach i klapie bagażnika... zmiana go na wysoki z turbo niesie za sobą większe koszty związane z "usunięciem" pozostałych otworów i malowaniem 3 elementów plus spojlera...

dziekuję za uwagę... godzina 4.01 idę spać
Ostatnio zmieniony przez Trzcina 2013-11-20, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-07-18, 17:19   

Kolejny b??d. Euro lifting przesz?o w drugiej po?owie ale 98 a nie 97. Stad te k??tnie na strym forum i pytania dlaczego pisza w ogloszeniach i papierach produkcja 98 a przed liftem. Odpowiedz jest prosta. w pierwszej po?owie 98 roku zosta? wyprodukowany. Inni pisz? ze mam 98r. a po liftingu-wyprodukowany w drugiej po?owie 98r. Gdyby by?a pisana data dok?adna kiedy wyprodukowany nie by?o by spor?w. Sam mam z 98r. i mam przed liftem. D?ugo dochodzilem dlaczego tak jest az trafilem na dobrego serwisanta w aso i wyt?umaczy? mi dlaczego tak jest. Z informacji jakie uzyska?em wynika ze japo?czycy wykupili od Amerykanow cos typu ,,koncesja" na produkcje nowych zderzak?w i dlatego zaczeli produkcje po?niej. Jesli ktos ma 97r z poliftingowymi to wymienil je ktos zaraz rok po zakupie.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
Gość

Wysłany: 2007-07-18, 18:02   

Pozwole sobie poprawic cie rolek 1984: pierwsze amerykanie nigdy nie musieli wykupowac od japonczykow koncesji na nic do prdukcji eclipsa bo eclipse jest samochodem amerykanskim, po drugie lifting w usa rozpoczol sie w lipcu 1996 roku , tak wiec wszystkie samochody z 1997 roku maja juz nowy zderzak i progi. Z tego co wiem rolek w europie jest podobnie, zerknij lepiej chlopie na naklejke ( jesli ja jeszce masz) kiedy wyprodukowany byl twoj samochod. W europie czesto rocznik samochodu byl data pierwszej rejestracji. I powiedz panu a ASO by tak duzo nie pil.
 
 
Gość

Wysłany: 2007-07-18, 22:13   

Anonymous napisał/a:
Pozwole sobie poprawic cie rolek 1984: pierwsze amerykanie nigdy nie musieli wykupowac od japonczykow koncesji na nic do prdukcji eclipsa bo eclipse jest samochodem amerykanskim, po drugie lifting w usa rozpoczol sie w lipcu 1996 roku , tak wiec wszystkie samochody z 1997 roku maja juz nowy zderzak i progi. Z tego co wiem rolek w europie jest podobnie, zerknij lepiej chlopie na naklejke ( jesli ja jeszce masz) kiedy wyprodukowany byl twoj samochod. W europie czesto rocznik samochodu byl data pierwszej rejestracji. I powiedz panu a ASO by tak duzo nie pil.


Czytaj uwa?nie - napisalem ze: (z tego co sie dowiedzia?em) japonczycy wykupili koncesje na produkcje zderzakow ktore wprowadzili amerykanie jako pierwsi, a co do produkcji to wyjasnij skad tyle aut z 98roku kt?re s? przed liftingiem (pisze o euro) Nie uwierze ze wszystkie s? bite i robione na przed liftingowe wersje co jednej cz??ci. Poza tym nie mo?na wpisywac w daty pierwszej rejestracji w miejsce gdzie jest data produkcji. Warto zapytac w ktoryms z niemieckich serwisow gdzie sprzedawano eclipse. I nie r?b kolego z ludzi alkoholik?w bo pisa? tak jako GO?? kazdy potrafi.
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2007-07-19, 01:11   

rolek1984, Mam dokladnie to samo rok produkcji 98 wersja z przed liftu ;) :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz: :ksiadz: i jestem bardzo zadowolony choc ktos z starego forum mi nie wierzyl no coz niedowiarki :P :ksiadz: :ksiadz:

Lol Admini wylaczcie opcje pisania jako gosc :P bo za jakis czas zaczna wkradac sie boty na forum i zaczna je zasmiecac dobrze radze sorry za posta wyzej ale nie zapamietuje mi automatycznego logowania ;(
 
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-07-19, 08:14   

No mnie tez jako go?? poraktowa?o i nie wiem czemu jestem zielony jak jestem uzytkownikiem juz rok a nie jakims nowicjuszem wrrrr....
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-07-19, 08:31   

a po co Japonczykom zderzaki od eclipse?? mozesz nam przyblizyc twoja teorie?? chyba ze do poliftingowego SkyLine pasowaly.
 
 
 
elinwar 
KLUBOWICZ


Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 912
Skąd: D?bica
Wysłany: 2007-07-19, 08:32   

Te poliftingowe zderzaki do Talona s? poprostu genialne :) .
_________________
Było: Talipse; 1998 r, BMW 850i; 1993 r
Jest: Citroen C6 2006 r
 
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-07-19, 08:46   

Kiepuczi wiem ze przepusciles przez swoje rece kilka eclipsow ale pytanie zadale? jak "dziecko". Po japonczykom zderzaki od eclipse? A po co s?? Przeciez w japonii produkowali tez eclipse i to auto japo?skie to chyba musi mie? zderzaki jak kazde inne auto.Oczywiscie s? jeszcze w usa produkowane ale ja ca?y czas pisze o liftingu w wersji euro i o amerykanskiej talona czy mitsu nawet niepodejmuje dyskusji. A te zderzaki poliftingowe zaprojektowali amerykanie i oni pierwsi zaczeli je produkowac jesli chodzi cie o to. Tutaj kazdy widze sie m?drzy ale zadnych konkret?w nie napisze. Jak juz chcecie do czegos przekona? to napiszcie jakies konkrety i przyk?ady.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-19, 10:34   

a zawsze mi sie wydawalo ze to eclipse'y w dsm byly skaldane :) no prosze czlowiek czegos nowego sie przynajmniej nauczy po tylu latach :lol2: tylko zastanawia mnie ejdno Rolek... skoro skladano eclipse'y w japoni to dlaczego nie ma ich z kiera po

EDIT:PRAWEJ stronie?
Ostatnio zmieniony przez GOLDI 2007-07-20, 18:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-07-19, 10:46   

GOLDI napisał/a:
a zawsze mi sie wydawalo ze to eclipse'y w dsm byly skaldane :) no prosze czlowiek czegos nowego sie przynajmniej nauczy po tylu latach :lol2: tylko zastanawia mnie ejdno Rolek... skoro skladano eclipse'y w japoni to dlaczego nie ma ich z kiera po lewej stronie?



Chodzi cie o kierownice ,,kiera" przeciez jest po lewej stronie. Nie wiem dokladnie gdzie skladane na euro ale glownie mnie chodzi o wersje europejsk? i lifting. Zgodze sie z tob? Goldi ze w 97 mia?y wszystkie juz poliftingowe zderzaki ale amerykanskie wersje a nie europejskie. No ale wyt?umacz mi dlaczego jest tyle w pl z 98roku i nie maja poliftingowych zderzak?w. Myslisz ze kazdy by pisal date pierwszej rej? przeciez to by zaraz niemcy wychaczyli, u nich musi byc porzadek w papierach. By? moze poda? mi ktos z?e informacje i jestem w b?edzie ale to by by?o dziwne bo zbyt duzo jest 98 przedliftem.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
Gość

Wysłany: 2007-07-19, 11:17   

kurcze to ja zaraz powiem chlopakom na forum DSM tuners ze odkryto zaginionego Eclipsa co skladano go w Japoni. Wszyscy zylismy w bledzie przez 18 lat. dziekujemy ci rolek ze swiat dowiedzial sie czegos nowego.
 
 
Rolek 
gruba ryba



Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 301
Skąd: Z?cieniec\Szczecin
Wysłany: 2007-07-19, 11:24   

Anonymous napisał/a:
kurcze to ja zaraz powiem chlopakom na forum DSM tuners ze odkryto zaginionego Eclipsa co skladano go w Japoni. Wszyscy zylismy w bledzie przez 18 lat. dziekujemy ci rolek ze swiat dowiedzial sie czegos nowego.



Napisalem ze nie wiem gdzie skladano eclipse na europe!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czytaj uwaznie a nie odrazu jedziesz.
Ja chcialem wyjasnic dlaczego tak jest ze 98 ma zdezaki przedliftem i podaje informacje
jakie zdobylem a nie jakie sobie wymyslilem w g?owie.
Zajebiscie sie z wami dyskutuje - tylko sie madrzycie i zaden normalnie nieodpisze.
Wy?aczam sie z tego forum bo widze ze same cwaniaki.
_________________
GG:1500324
mail: Rolek1984@go2.pl
_________________

 
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2007-07-19, 11:25   

Poprzedni wlasciciel mojego Eclipsa przywiozl go z Niemiec w ksiazce serwisowej jest wpisana data produkci misia czyli tak jak u Rolka 98 i jest to wersja z przed liftu w karcie pojazdu tez jest 98 wienc napewno nie jest to data pierwszej rejestracji :) i tak oto my czyli Diabel end Rolek Nalezymy do Elitarnego Grona :P :ksiadz: posiadaczy Clipsow z 98 przed liftem :P RISPEKT :amen: :amen: :amen:
 
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 46
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-07-19, 11:25   

No pewnie ze w europie tak robiono , data pierwszej rejestracji byla wpisywana do dowodu. To samo jest w usa roczniki z lipca 1996 sa juz modelami 1997. wniosek ze w europie bardzo dlugo mogly stac, zanim trafily do salonow, albo to w salonach nadawano im dopiero rocznik przy pierwszym zakupie by je odmlodzic. daty produkcji samochodu nie szuka sie w karcie pojazdu tylko na naklejkach an drzwiach gdzie jest Numer VIN albo po samym numerze VIN. jesli naprawde chcecie wiedziec keidy zostal wyprodukowany wasz samochod dajcie mi swoje VIN to wam poweim.
Co do wypowiedzi wyzej, to ja napisalem tylko zapomnialem sie zalogowac. Mozliwe ze National Geographic zrobia niedlugo program o tym ze w Japoni istniala tajna fabryka eclipse.
Ostatnio zmieniony przez kiepuczi 2007-07-19, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2007-07-19, 11:27   

kiepuczi, hahah tajna fabryka eclipsa :P jest w Krakowie :P Ta sensacyjna wiadomosc ujawnilo dzis CNN :ksiadz:
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-07-19, 11:54   

WSZYSTKIE eclipsy by?y sk?adane w usa w fabryce DSM, czy to na europ? czy na stany, poprostu zak?adano inne ?wiat?a i na eksport do europy, wszystkie eclipsy pochodz? z usa. w japoni to by?y sk?adane ale chyba FTO....
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-20, 18:54   

rolek1984 napisał/a:
GOLDI napisał/a:
a zawsze mi sie wydawalo ze to eclipse'y w dsm byly skaldane :) no prosze czlowiek czegos nowego sie przynajmniej nauczy po tylu latach :lol2: tylko zastanawia mnie ejdno Rolek... skoro skladano eclipse'y w japoni to dlaczego nie ma ich z kiera po lewej stronie?



Chodzi cie o kierownice ,,kiera" przeciez jest po lewej stronie...


dobra chodzilo o RHD :P a nie LHD:P srox za bleda:P gdyby eclipse byl wytworem czysto japonskim eclipse bylyby RHD
 
 
Czarna
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-21, 09:47   

Powiem tak: nie wiem jak to by?o z Eclipse ale wiem ?e np Volvo tak ma ?e od maja roku np 2007 produkuje ju? linie modelow? 2008 wi?c mo?e z Eclipse jest tak samo ;)
Wi?c mo?na mie? Volvo 2008 z 2007 roku z czerwca ;)
A co do daty rejestracji to pierwsza jest zaliczana jako rok produkcji :)
 
 
X APOX
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 03:43   

:lol2: u nas jest tak jak czarna klika ....w polowie roku mozna juz nabyc bryczke z roku do przodu ...... :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13