Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebna pomoc przy odszkodowaniu
Autor Wiadomość
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 12:28   Potrzebna pomoc przy odszkodowaniu

Witam ,mialem wczoraj kolizje . mloda laska wymusila pierwszenstwo podczas wlanczania sie do ruchu. Uznano ja oczywiscie za winna i ukarano mandatem .Misiek oczywiscie ucierpial i teraz moje pytanie jak najkorzystniej przeprowadzic cala procedure zciagniecia kasy z ubezpieczyciela {czy np pokrywa koszty przegladu bo zatrzymano mi dowod)Auta narazie nie rozbieram do wizyty rzeczoznawcy ,ale czy np mozna go wezwac drugi raz gdyby okazalo sie ze uszkodzen jest wiecej ,no i jak to jest w przypadku gdyby orzekli szkode calkowita????fotki do wgladu


 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-05-02, 12:55   

Hmm... a wiec tak, ja np czeka?em na rzeczoznawce, obejrza? og?lnie auto z zewn?trz, dop ?rodka nie zagl?da?, pozniej czeka?em na wycene odszkodowania, gdybym nie by? zadowolony to wezwa?bym go jeszcze raz gdy auto zosta?o rozebrane w warsztacie. Jednak wycena by?a bardzo korzystna...
Zorientuj sie ile Cie wyniesie naprawa, tak na oko, oni Ci policza za nowe czesci wiec powinienes wyjsc na tym lepiej, bedziesz mia? 2 drogi wyjscia:
- bierzesz tyle ile Ci daja i naprawiasz auto na sw?j koszt
- odstawiasz auto do warsztatu i oni p?ac? za naprawe Ty nie maja? nic do finans?w, wiec automatycznie nie zarobisz na tym.

Jezeli bedziesz mial szkode ca?kowita, to wiecej Cie nie wyp?aca jezeli wartosc naprawy auta wyniesie wiecej niz jego wartosc rynkowa.

Pytaj o konkretne sprawy to Ci pomoge, mam to juz za soba :ok:

Og?lnie powinienes zarobic na tym...
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
Ostatnio zmieniony przez Trzcina 2010-05-02, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 13:36   

a co np ze zwrotem za koszty(niezwiazane bezposrednio z autem) poniesione podczas gdy auto stoi (problem z dojazdem do pracy ,koszt przegladu itd
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-05-02, 13:39   

Jesli o to chodzi to raczej juz nic do tego nie maja, powinienes w ubezpieczalni upomniec sie o auto zastepcze, gdyz nie masz innej mozliwosci dojazdu do pracy... Mi np nikt nie zwr?ci? za pol?czenia telefoniczne gdy za?atwia?em sobie czesci do auta, badz tez op?aty pocztowe za czesci...

A w jakiej ubezpieczalni jest kolezanka co Ci przy?o?y?a??
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 13:43   

sprawca w HDI ,moje ubezpieczenie MTU
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-05-02, 13:50   

Hmm... nie wiem jak HDI, ale np PZU jest dobrze wyp?acaln? firma, przynajmniej ja sie przekona?em.. choc o HDI nie s?ysza?em z?ych opinii...
kliper45, nie martw sie, jeszcze na tym wyjdziesz na plus.. w razie pyta? wal ?mia?o :ok:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
Emilio
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-02, 14:39   

Mam nadzieje ?e bezproblemowo to za?atwisz ale znam przypadek normalnie komedia:

znajomy mia? Sharana i ?epas wymusi? mu pierwsze?stwo i skasowa? tak mu prz?d i bok ?e szkoda ca?kowita. G?wnia? nie mia? uprawnie? jeszcze bo 17lat mia?. Policja orzek?a wine m?odego a PZU szkode ca?kowite, PZU znalaz?a kupca na wrak za 7000z? i mia?o jeszcze dop?aci? 8000z? ale procedura wstrzymana bo g?wniarz nie poczuwa sie do winy i sprawa w s?dzie jak sie okaza?o sprawc? tego by? synu? kur...a prokuratora!!!! gdzie sprawiedliwo??!?
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2010-05-02, 22:02   

a ja mam inne pytanie, podepn? si? pod temat :) . ostatnio zatrzyma?a mnie policja, skr?cam w prawo ?eby si? zatrzyma do kontroli a tu skuter przejecha? mi po prawej sronie. generalnie wina skuterowca ale problem mo?e by w tym ?e koleszka ze skuterka nie mia? OC. m?wi? ?e nie ma go przy sobie wi?c dosta? 50z?. ale co je?eli nie mia? go wcale? jakie ja mo?e mie przez to problemy?
_________________

 
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2010-05-03, 01:32   

oblak napisał/a:
m?wi? ?e nie ma go przy sobie wi?c dosta? 50z?. ale co je?eli nie mia? go wcale? jakie ja mo?e mie przez to problemy?


Nie mia? go przy sobie, a nie mia? wcale to 2 r??ne sprawy.
Raczej powinno si? zapyta? jakie on mo?e mie? przez to problemy.
 
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-03, 09:22   

w razie braku oc za szkode kasiore wyplaca chyba fundusz gwarancyjny ,a potem zciagaja to z e sprawcy kolizji
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 00:04   

kliper45 napisał/a:
w razie braku oc za szkode kasiore wyplaca chyba fundusz gwarancyjny
dac rajt. A co do szkody calkowitej to jest wtedy gdy naprawa przekracza jakeis 75% wartosci auta, a nie 100% jak wyzej ktos napisal. To tez zalezy od ubezpieczalni. Generalnie z OC bardzo korzystnie wyceniaja zeby nie robic sobie smrodu. Mi w lagune puknela delikatnie babeczka w tyl i raptem przytarla zderzak. Miala w Link4 chyba. Dzwonilem, kazali zrobic fotki, wyslac razem z fotka oswiadczenia. Rzeczoznawca nie przyjechal nawet, przelali w ciagu tygodnia 1500zl :)

Oczywiscie szkoda taka ,ze pasta polerska zostala usunieta, a pieniadze w kieszeni hehe
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 10:30   

jak narazie zglosilem dzis szkode i czekam na ogledziny auta
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-05-04, 10:42   

finger napisał/a:
To tez zalezy od ubezpieczalni. Generalnie z OC bardzo korzystnie wyceniaja zeby nie robic sobie smrodu. Mi w lagune puknela delikatnie babeczka w tyl i raptem przytarla zderzak. Miala w Link4 chyba. Dzwonilem, kazali zrobic fotki, wyslac razem z fotka oswiadczenia. Rzeczoznawca nie przyjechal nawet, przelali w ciagu tygodnia 1500zl :)


finger, a mi go?? za?adowa? w Eclipse busem z ty?u, w sumie naprawa z cz?sciami wynios?a mnie 2500, a odszkodowania dosta?em 11 600.
Te? uznali szkode ca?kowit? cho? nie wiem dlaczego, ale z korzy?ci? dla mnie :roll:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 12:44   

Bo to jest tak, ze jak nie ma na rynku zamiennikow czesci w ogolnie dostepnych sklepach to licza po cenach ASO...tak mi sie przynajmniej wydaje
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-05-04, 12:48   

Nic tylko kupi? Eclipse i sie podstawia?, biznes murowany... :ok:
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2010-05-04, 19:11   

ok, u mnie okaza?o si? ?e ubezpieczenie jednak by?o i teraz czekam na rzeczoznawc?. Powiedzcie mi w takim razie skoro mia?em za?o?one lusterka od wersji USA to b?d? wyceniali mi lusterka USA czy ori euro??
_________________

 
 
 
finger
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-04, 23:10   

Trzcina, no w sumie gdyby nie ostre butowanie albo ucieczka na drugi pas to mialbym dzwona z czyjej winy srednio raz w miesiacu...
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-05-05, 20:22   

oblak, USA, ale policza nowe i dostaniesz za to kupe kasy... tylko czekaj :ok:

finger, bo Eclipse przyci?ga, zawsze jest tak ze jak nie chcesz czegos zniszczyc to szybko Ci znisz? hehe
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
kliper45
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 23:30   

a mozna wogule kupic nowe takie elementy jak zderzak blotnik albo mechanizm podnoszenia lampy do 1 g?? przy jakiej wartosci naprawy auta orzekana jest szkoda calkowita>??
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-05-05, 23:37   

kliper45, oni bior? ceny na podstawie serwisu, a wiesz jak w serwisie sobie ceni?, prawda??
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13