Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
turbina
Autor Wiadomość
Adamek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-29, 17:07   turbina

Dla potwierdzenia mojej teorii pytam...

Co jest w stanie z idealnej turbiny ( nowej ) zrobic 2cm "luzaka" w dwa tygodnie? dla zrozumienia, turbo sprawdzone - idealne -> dwa tygodnie pozniej 2cm luzu, rzyga olejem bardziej niz pompa olejowa w zakresie jej pracy, oczywiscie NIE laduje.

i pyt nr 2.
czy przy rozpadzie turbiny podczas jazdy mozliwym jest aby auto zaczelo pracowac na 3 cylindrach? jakl tak to dlaczego?
 
 
Czarna
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-29, 17:22   

Moja teoria :

Wypali?o uszczelnienia! Kto? nie przestrzega? zasad u?ywania auta z turbin? czyli po tzw "pe?nej pi?dzie" auto by?o gaszone odrazu bez ostudzenia... :/

Pali na 3 gary bo pewnie resztki z ?opatki powpada?y do cylindra...

Je?li si? myle to poprawi? mnie Panowie :)
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2007-11-29, 18:32   

No tak jak czarna pisze, mozliwe ze byly gdzies nieszczelnosci i turbo ciagle pracowalo na pelnych obrotach zeby troche cisnienia napapowac.
Prawdopodobnie na zimnym silniku odrazu bylo palowane i puzniej niestudzone :(
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-11-29, 19:22   

zauwa?my ?e auto z?o?one w PXS i mocno tuningowane... moje zdanie ?? EGT lub niedobory oleju zabi?y turbo. raczej egt.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
kiepuczi 
KLUBOWICZ

Pomógł: 75 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 970
Skąd: Puławy
Wysłany: 2007-11-29, 20:02   

takie przypadki opisane wyzej sie zdazaja kiedy uzywamy zapchanego od nagaru i osadow z brudem przewodow doprowadzajacych olej do turbiny.
_________________
We will meet or beat any advertised price on Exedy & ACT clutch kits
Tarcze i Klocki Hawk Performance, Sprzęgła Exedy i ACT, Thermo-Tec, ECU Master, Samco and More .
http://www.topendpower.pl/
http://www.klockihamulcowehawk.pl/
 
 
 
MikeR 
KLUBOWICZ
go your own way

Pomógł: 9 razy
Wiek: 45
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 725
Skąd: SLU
Wysłany: 2007-11-29, 23:29   

albo jaka? wada fabryczna turbiny, wcze?niej te? by? z ni? jaki? problem, nie podejrzewam ch?opak?w z PXS o brak profesjonalizmu, tym bardziej o nieumiej?tne obchodzenie z silnikiem turbo lub zapchane przewody olejowe, ale to tylko moje zdanie :roll:

Adamek czy to si? sta?o w trakcie powrotu do 3city :wtf: :|
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-29, 23:57   

Stawiam na przezanie po szybkim wylaczeniu...
 
 
wolf 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 124
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2007-11-30, 16:48   

A lopatki wirnika czy sa cale??
_________________
wolf
 
 
 
Adamek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-30, 18:44   

o lopatkach nie mowili, egt max 880, 1.2 bar ladowana, stalo sie w krakowie. Wczesniej nie bylo zadnych problemow z turbina, jedyny problem jaki byl to zle ustawione wyjscie. dreny byly dorabiane.

Moja teoria:
nie wiem jakim powodem, ale wydaje mnie sie ( pomimo ze nie mam szansy obejrzenia auta ) turbina musiala zostac przegrzana, lozyska juz nie "wrocily" stad luz. 3 cylindry na chwile to wg mnie po prostu chlusniecie olejem, zalalo jedna swiece i stad chwilowa praca nie na wszystkie gary. JEZELI to bylo przegrzanie i wylaczenie, to caly "profesjonalizm" Pxs jakby zanika. ALBO oni maja do mojego auta takiego pecha, ze od 3 sierpnia ( czyli od daty uzgodnionego ODBIORU auta ) co chwile cos im sie psuje, albo nie do konca maja pojecie co z tym zrobic, w co generalnie troszke smiem watpic bo podobno pare aut do dzis fajnie jezdzi ( czarny 2g, pomaranczowy(?) 2g i zoltopodobne evo ) glowica byla zdejmowana, silnik wyjety. Nie wiem jaki olej zalali, ja zawsze uzywalem castrol rs pelny syntetyk, gdyz z doswiadczenia ( wprawdzie nie swojego, ale aut, ktore widywalem na codzien bedac w PL ) wiem, ze turbiny nie lubia mineralow bo sa np za geste. Pytanie teraz, DLACZEGO nowy garrett sie rozpadl po paru dniach "testowania"?. Nie wiem co mam myslec, generalnie jestem spokojny czlek, ale jakos wszystko ma swoje granice...
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-11-30, 19:02   

co by nie m?wi? .... je?eli to nie by? chi?ski "gaarreett" to wina le?y po stronie tego co sk?ada? silnik. nic wi?cej nie mam do powiedzenia. wog?le czas wykonywanych prac jest ?mieszny...

a co czarnego eclipsa 650konnego to nie je?dzi do dzisiaj... na czym? trzeba by?o sie nauczy? o granicy wytrzyma?o?ci i jak rozbiera? te silniki co nie ?
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Adamek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-30, 19:35   

ja mowie o innym czarnym, 400 koni wlasnie na chinszczyznie
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-01, 00:19   

SAMAEL napisał/a:
a co czarnego eclipsa 650konnego to nie je?dzi do dzisiaj
samael p* szczerze Ci powiem ze chyba nawet nie wiesz o ktorego ecli chodzi...
w* mnie to ze wiekszosc z wawy najezdza na pxs a nawet nie zna przyczy dlaczego niekotre sie sypia..

ze musze sobie spot andrzejkowy przerywac by sie denerowoawac ze ktos glupty pisze na fifo i artura ... nawet nie znacie chlopakow ..
Ostatnio zmieniony przez GOLDI 2007-12-01, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-01, 01:27   

GOLDI napisał/a:
SAMAEL napisał/a:
a co czarnego eclipsa 650konnego to nie je?dzi do dzisiaj
samael pierolis szczerze Ci powiem a nie wiesz o ktorego ecli chodzi...wkurwia mnie to wiekszosc z wawy najezdz a s
pxs a nawet nie zna przyczy dlaczego niekotry pojazdy sie sypia.. ze musze sobie spot andrzejkowy przerywa y sie denerowoawac ze kos glupty pisze na fif i arura :/ nawet nie znacie chlopakwo :/


Sorry za OT ale muisz byc juz po paru w ten andrzejkowy wieczor bo ci sie jezyk placze nawet kiedy piszesz... 50% to czarna magia z tego co napisales...
 
 
Pako82
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-01, 01:34   

GOLDI napisał/a:
SAMAEL napisał/a:
a co czarnego eclipsa 650konnego to nie je?dzi do dzisiaj
samael pierolis szczerze Ci powiem a nie wiesz o ktorego ecli chodzi...wkurwia mnie to wiekszosc z wawy najezdz a s
pxs a nawet nie zna przyczy dlaczego niekotry pojazdy sie sypia.. ze musze sobie spot andrzejkowy przerywa y sie denerowoawac ze kos glupty pisze na fif i arura :/ nawet nie znacie chlopakwo :/


Goldi pijesz -nie pisz!!!!

juz poprawilem :P przepraszam :P /goldi
Ostatnio zmieniony przez 2007-12-01, 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brian 
KLUBOWICZ


Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2011
Wysłany: 2007-12-01, 02:30   

Pomara?czowy jezdzi i to moj nic sie w nim nigdy nie popsulo ;) o Czarnym GSX na chinszczyznie tez slyszalem podobno narazie jezdzi i mimo ze chinszczyzna sie to nawet trzyma :D No auto Majera stoi bo stoi ale to tez dlatego ze Majer ma nowa zabawke i nie spieszy mu sie tak z GSX'em :) ja tam nic do nikogo nie mam i do projectu rowniez .Samael nie r?b tak jak robisz bo lubie Cie a takich zachowan bardzo nie lubie ...Nie mozesz kogos krytykowac a tym bardziej kogos kto Ci tyle pomogl i podpowiedzial (Kisiel) :ok:

PS: Troche nie wiem czy skladny ten post ale wybaczcie to taki dzien ze wszyscy :beer:
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-12-01, 18:13   

Tak pomijaj?c par? rzeczy to do wszystkiego doszed?em sam i wszystko rozwi?za?em sam. Kiesiel w niczym mi nie pom?g?... co najwy?ej wypowiedzia? si? pare razy w moim temacie...

Co do PXS mam swoje zdanie, a jak wiadomo ka?de jest jak dziura w dupie ka?dy ma swoj?. Ja jako mechanik mam swoje zdanie. Zachwycajcie sie. Prosz? bardzo. Mi starcz? perypetie Adamka kt?re sobie czyta?em na sr. oraz relacje co tam si? dzieje, znam ich g??wnego dostawcy cz??ci z za wielkiej ka?u?y. Czego to si? cz?owiek nie dowie. Kisiel ma mega wiedz? nie zaprzecz?, ale pracownik?w ma ujowych. Wiele m?g? bym powiedzie? te? na temat VTG, Toma Racing, Promotora.... jak sie przebywa w ?rodowisku os?b kt?re robi? samochody w r??nych miejscach oraz takich co dostarczaja cz??ci do warsztat?w to ?al dup? ?ciska co tam potrafi si? dzia?.

Pozdrawiam wyznawc?w PXS... (ps. Goldi ostatnio strasznie agresywny jeste?... no i powiedz mi jeszcze ?e nie uczyli sie na silniku Majera ? Nikt przecie? wcze?niej czego? takiego w pl nie robi?... jak wida? nie uda?o si?.... ja chocia? eksperymentuje na swoim samochodzie a nie na cudzym)

A i czarnego eclipsa na chi?szczy?nie znam. Podobno nie ma ju? chi?skiej turbiny tak btw...

Co do eclipsa Majera... bez komenta?a.

Fakt Ki?la i Fifo osobi?cie nie znam. Mimo wszystko ki?la szanuje.
Ka?dy robi auta gdzie chce. Ja wyznaje zasad? chcesz dobrze zr?b se sam.

A tak btw. to co nie mo?na powiedzie? ?e jak turbo si? rozlecia?o po tygodniu to by?a to wina tunera ? No w sumie to nie samo z siebie sie rozlecia?o....
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-01, 18:48   

SAMAEL napisał/a:
ps. Goldi ostatnio strasznie agresywny jeste?...
sorx samaelu robie sie agresywny jak ktos pisze cos a tak naprawde nie wie jak bylo i jest... m.in. o samochodzie Majera ...
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-12-01, 19:13   

samoch?d majera to ju? legenda. jak by mi kto? powiedzia? ?e widziano go na Marsie by? bym sk?onny uwierzy?... :lol2:

A temat jest nast?puj?cy: Auto robione w PXS, po tygodniu pad?a NOWA turbina GARRETA.. nie chi?ska... co sie sta?o ?? W wad? produkcyjn? nie wierz?, za du?o si? tych turbin sprzedaje i takich przypadk?w nie ma.
Z?e wystrojenie, wysokie EGT i wypalenie uszczelniaczy oraz przegrzenie ?o?ysk ?lizgowych ?? PXS umie stroi? wi?c chyba nie to...
Niew?a?ciwy/zatkany przew?d olejowy, brak nasmarowania uszczelniaczy oraz rozpier... ?o?yska ?lizgowe... ? Nie. PXS nie pope?nia b??d?w.
Niew?a?ciwe uzytkowanie auta klienta...? PXS to profesjonali?ci.

Wi?c... Adamek... TYLKO CI SI? WYDAJE TWOJE TURBO JEST OK !

Sorka ?e tak sarkastycznie i z?o?liwie ale czekam na wyja?nienia od obro?c?w PXS. Ja jak pope?ni? b??d to si? do niego przyznaje.... zawsze... i bior? na siebie koszta... mam nadzieje ?e PXS takze pokryje koszty wymiany i nowej turbiny....

Strze? tunera swego jak siebie samego i nie ulegaj pokusie innych tuner?w !
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
wolf 
KLUBOWICZ


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 124
Skąd: Bukowno
Wysłany: 2007-12-02, 15:47   

Samel kazdy popelnia bledy , tego mozesz byc pewien - gwarantuje ci to.Co do turbawki to czy to jest chinszczyzna czy nie to jesli wszystko jest w granicach rozsadku i urzytkowane poprawnie to bedzie smigac tego jestem pewien.Nie zapominajmy ze turbo to tak naprawde cholernie proste urzadzenie i jesli sie psuje to zwykle sa dwa powody albo jest zle urzytkowane albo wina lerzy po stronie silnika.Co by nie mowic ja swoj silnik robilem sam po to aby miec pewnosc i jakos smiga jak nowka, a co do PSX to chlopaki pomogli mi w przygotowaniu gratow i podzielili sie ze mna swoja wiedza za co im WIELKIE DZIENKI a pewne poprawki zrobilem sam jakie? - Tego niestety nie moge powiedziec bo to nie temat na forum. Ale pamietajcie o tym ze PSX to wiedza doswiadczenie a zarazem kolerzenska atmosfera i robia kawal dobrej roboty.A auto majera - jesli sie robi auto rzedu 600 KM i w dodatku pierwszy raz to trzeba sie liczyc z przygodami i jestem pewien ze chlopaki o tym wiedza jesli ktos z was zbuduje takie auto i ono bedzie smigac bez awaryjnie to wtedy mozecie sobie najerzdzac na PSX a narazie to......... POZDRO DLA KISIELA i FIFO !!!!!!!
_________________
wolf
 
 
 
SAMAEL 
KLUBOWICZ
Forumowa inkwizycja


Pomógł: 47 razy
Wiek: 36
Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 2207
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2007-12-02, 18:08   

ja sobie poczekam a? wyja?ni si? pow?d dlaczego turbo pad?o.
Dodam ?e je?eli pope?nia si? b??d to trzeba sie do niego przyzna?. Czekam na odpowied? Adamka co jak gdzie i kiedy.
_________________

Ameryka?skie 210KM, AWD, starczy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13