Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mitsubishi Eclipse 1G GST USA
Autor Wiadomość
berliniak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 80
Skąd: Berlin
Wysłany: 2010-08-28, 19:10   Mitsubishi Eclipse 1G GST USA

Witam Wszystkich!

Historia zacz??a si? tak:
18 maja 2010 obchodzi?em moje 23 urodzinki wraz z moj? dziewczyn? Kasi? to by?o w Olsztynie marna pogoda: mocny deszcz wiatr kiepska widoczno??. Mia?em wtedy VW Passata B5 TDI Kombi z 2000 roku. Rano dosta?em prezent wszystko by?o fajnie pi?knie. Kasia pojecha?a paskiem na uczelnie. Gdy wraca?a przydarzy? si? wypadek: na skrzy?owaniu na ?wiat?ach na ???tym autobus stan?? d?ba Kasia jecha?a za nim no i nie wyhamowa?a... Nie by?o tak strasznie jak to wygl?da?o. Mocowanie lampy, p?kni?ta atrapa, zagi?ta maska, porysowany zderzak, a w autobusie rysa i p?kni?cie. Kasia do mnie dzwoni ?e mia?a st?uczk?. Ja na to hahaha fajnie mnie nabierasz jeszcze w urodziny... Okaza?o si? ?e to nie ?arty : ) Bieg?em 4 km na miejsce ?eby dogada? si? z kierowc? autobusu (300z?, brak policji). Wr?ci?em do domu... Nastr?j smutny. Kasia za?amana. Dzwoni ojciec i m?wi przyje?d?aj szybko do Berlina jutro bo jest klient na Passata : ) (nie wiedz?c nic o wypadku) powiedzia?em no ok jutro b?d?. Nast?pnego dnia wsiad?em i pojecha?em do Berlina. Ma miejscu by?em ok 22-23 godziny. Powiedzia?em ojcu co si? sta?o, powiedzia? no trudno ka?demu mo?e si? zdarzy?, ale m?wi ?e w Berlinie pada?o przez ostatnio tydzie? i ?e zala?o gara? pod blokiem, m?wi chod? zobaczysz. No to ok, poszli?my. Wchodzimy patrze na ?ciany no faktycznie wida? ?lady wody. Tato otwiera gara? a tam stoi PI?KNY, CZERWONIUTKI ECLIPSE 1G z 1993 roku, wypucowany, pachn?cy. Szczena opad?a mi do gleby!!! Na co ojciec prosz?... Tw?j prezent na urodzin, m?wi?em ?e b?dzie bardzo osobisty. Podzi?kowa?em. Otworzy?em, wsiad?em odpali?em, ca?y czas z bananem na g?bie. Przejecha?em si? kawa?ek (bez tablic by?) p??niej ogl?dali?my jeszcze go przez ok godzin? i wr?cili?my do domu.
    My?l?, ?e nikt z Was nie mia? takiej historii : )))



Pierwsze zdj?cie : )

Na zdj?ciu tablice wyjazdowe. Wsiad?em i ruszy?em w drog? do Polandii : )
Auto og?lnie w dobrym stanie. Wymaga od?wie?enia, wymiany paru rzeczy.
Felgi bardzo krzywe wywa?a?em jeszcze raz ale nie wiele pomog?o.
Przeguby stukaj? jak bociany...
P?yny, oleje filtry, rozrz?d.
Taki standardzik. Jakby kto? m?g? poradzi? co? na temat przegub?w: jakie gdzie kupowa?. Dzi?kuje z g?ry.

Kilka fotek:






Komentarz i porady mile widziane : )
Ostatnio zmieniony przez PiotrekKRK 2012-08-12, 09:37, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
mlody321
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-28, 19:36   

Kochaj ten w?z:D:D:D to on ci? pokocha
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2010-08-28, 20:58   

?adny lakier masz...m?j ju? dawno tak nie wygl?da?, pogratulowa? prezentu i powodzenia w eksploatacji :ok:
 
 
 
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2010-08-28, 23:06   

mlody321 napisał/a:
Kochaj ten w?z:D:D:D to on ci? pokocha

kolega mowi prawde i tylko sama prawde :-) sluchaj a bedzie Ci dane :jezyk:
p.s. ladne autko i ciekawa historia :ok:
 
 
berliniak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 80
Skąd: Berlin
Wysłany: 2011-01-03, 22:33   

Dzi? zdoby?em wyjatkow? kiero do mojego Klipera jutro dam fote : )
Nowa ch?odnica juz przyjecha?a. Stara odm?wi?a pos?usze?stwa na pocz?tku zimy.
 
 
gaca 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 152
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-01-04, 09:14   

Cz??ciej ?migasz po olsztynie czy elbl?gu? Twojego na drogach jeszcze nie widzia?em...
 
 
berliniak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 80
Skąd: Berlin
Wysłany: 2011-01-05, 00:33   

Dopiero wr?ci?em do domu po ci??kim dniu : ). Na pocz?tku musia?em odkopa? mojego Eclipsa ze ?niegu. Sta? tam od pocz?tku zimy bo strzeli?a mi ch?odnica i nie mia?em kiedy zrobi? wi?c machania ?opat? by?o ze dwie godziny.



Zdj?cie podczas odkopywania.

Po odkopaniu w?o?y?em akumulator i odpali? od pierwszego strza?a bez ch?odnicy. Kumpel musia? mnie Subarakiem wyci?gn?? bo o w?asnych si?ach nie da? rady... Po d?u?szym czasie ch?odnica by?a ju? na swoim miejscu. Musia?em wymieni? te? jeden z w??y, kt?ry idzie do nagrzewnicy. Zala?em ?wie?y p?yn auto rozgrza?o si?.





Nowa i stara ch?odnica : )





Po tym monta?u przyszed? czas na zimowe opony. Na prz?d posz?y Nokiany z kolcami a z ty?u Conti. Idzie jak przecinak : ) Nie spodziewa?em si? ?e a? tak dobrze b?dzie.

P??niej zamontowa?em now? kierownice mieszek i ga?k? i wrzuci?em radyjko.





Jeszcze montowa?em postoj?wk? od kierowcy bo by?a zbita.

Teraz czekam na kolektor wydechowy bo mam p?kni?ty.

No i ju? zam?wi?em przeguby.

Na razie to tyle... ;)



Co do pytania to teraz smigam po Olsztynie ca?y czas w Egu rzadko bywam ale niebawem b?d
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2011-01-05, 01:03   

Nice :ok: Propsy za wk?adan? prac? :ok:
 
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2011-01-05, 06:32   

berliniak, gdzie naby?e? opony z kolcami ?? :>
Info podaj na pw bo w pl nie bardzo mo?na stosowa? kolce.
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2011-01-05, 10:20   

No to prezent niesamowity... ja to tak chcia?bym zeby mi kto? na urodziny kupi? np Kawasaki ZX 9R Ninja z 2002 roku.... ehh... przynajmniej inni dostaja takie zacne prezenty... nikt mnie juz nie kocha... ;(

Do rzeczy, bardzo ?adny 1G, wida? ze kto? dba? o niego.. teraz powoli zbieraaj sie?y na zlot by sie pokazac i pochwalic ;)
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2011-01-05, 18:10   

Trzcina napisał/a:
nikt mnie juz nie kocha... ;(

nie martw si? kto? Cie mo?e jeszcze przygarnie :jezyk:
 
 
 
berliniak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 80
Skąd: Berlin
Wysłany: 2011-08-23, 07:38   

Dawno mnie tu nie bylo. Nastaly rewolucyjne zmiany. To ze w zyciu nie jest latwo to chyba kazdy wie ;P W maju kupilem drugiego Miska od kumpla ktoremu kiedys sprzedalem sam tego Eclipsa w 2008 roku. Sprowadzilem go dla siebie ale tak sie podjaral ze wymusil kupno : ). Pech chcial ze chlopak zajechal silnik i trafil na kiepskich mechanikow. Przez dwa lata borukal sie z roznymi problemami. Najpierw zrobil remont silnika, szlif walu itd. Zainwestowal sporo w auto pod wzgledem technicznym. Na sam koniec przytarl sie walek balansowy i odpuscil sobie temat z Mitsu. Odkupilem go w maju tego roku miajac juz jednego Eclipsa sprowadzonego. Bez namyslu przezucilem moj silnik wymienilem rozrzad, pompe wody, paski, filtry, olej i plyn i jest git. Zaoszczedzilem przy tym sporo kasy. Ponizej fotki z weekendowego czyszczenia autka ktore stalo prawie rok. Wszystko jest sprawne ale chce to i owo pozmieniac i zrobic po swojemu. Mam nadzieje ze niebawem opisze kolejne etapy pracy nad Mitsubishi. Chyba jest mi pisane jezdzic tym swietnym AUTEM :D



mi sie podoba : )
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2011-08-23, 08:32   

kiera do obszycia, dokładka na tył i jakaś felga większa i będzie :ok:
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-08-23, 08:41   

a to dlatego tamta buda do żyda idzie..... :)

a co do auta:

po pierwsze primo, przerzuć przedni zderzak ze starego bo ten powiginany jak paragraf a pozatym ktoś go pokarał jakimś obrysówkami rodem z rolniczej osady
po drugie przerzuć tylny zderzak bo kwadratowa blacha gorzej wyglada - dokupisz dokładke i bedzie baja
po trzecie, zrób coś z kierownicą bo wyglada jakbyś w rękawiczkach obszytych papierem sciernym jeździł
po czwarte - na starym felgi ładniejsze
i na koniec.... blenda na swoje miejsce :P

to tyle ode mnie :)
powodzenia
_________________

 
 
 
berliniak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 80
Skąd: Berlin
Wysłany: 2011-08-23, 12:41   

Przedni zderzak na pewno pojdzie na podmianke. Jesli chodzi o tyl to mi sie podoba z kwadratowa blacha szczerz mowiac. Falgi z drugiego zostana pomalowane na czarno za tydzien bd to 16'' wiec troche lepiej. A w przygotowaniu sa RH ZW1 17'' przod 7,5 tyl 8,5 ale to projekt zimowy beda konkretnie dopieszczone. Kiere obszyje tez we wrzesniu. Krok po kroku bo wiadomo ze $ na to wszystko tez troche potrzeba : ) ale systamatycznie zmiany beda realizowane.
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-08-23, 14:34   

w życiu bym nie pomalował 16-tek na czarno, nie wiesz że czarny wyszczupla?? ( z tego samego powodu nie schodzą czarne prezerwatywy :P )
nie dość że felga nie za duza to jak ją jeszcze na czarno maźniesz to bedzie wygladała jak 14. co innego jak się zostawia dla komtrastu rant jasny, wtedy na nim bazuje oko obliczając wielkość, szczeże jesli masz drugi komplet na lato to pewnie tem będzie na zimę, a w takim układzie ja bym pomalował ale na biało - do czerwonego zawsze biale felgi dobrze pasują.
_________________

 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-23, 14:52   

Tofik napisał/a:
na biało
biala to porazka. w zasadzie codziennie by je trzeba bylo myc zeby jakos wygladaly
ja sobie dalem spokoj z czyszczeniem juz i zbieram sie do lakierowania na czarno :)
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2011-08-23, 14:56   

Panowie, tylko odpuście temat przekładania gartów z budy do budy bo czekam na .... druga bude :jezyk: Jak tak zacznie przekładać to nic mi nie zostanie :ksiadz:
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2011-08-23, 15:38   

wojtas, jak Cie palne zaraz :ksiadz: ... zostaw białe koła bo fajnie misiek wygląda ,nie maluj na czarno :protest:

berliniak, Tofik dobrze gada ,maluj na biało idealny kolor felg do czerwonego auta...
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-08-23, 15:55   

MATi napisał/a:
wojtas, jak Cie palne zaraz :ksiadz: ... zostaw białe koła bo fajnie misiek wygląda ,nie maluj na czarno :protest:

http://archive.ihunt.com.ua/nicholson.f*ck.gif
:) :jezyk:

juz gdzies pisalem, ze chce mojego zrobic na cos takiego :serduszka:

jak narazie tylko kolor budy sie zgadza :?
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13