Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: WodzuSE
2008-02-12, 17:14
Seryjne Infinity
Autor Wiadomość
jaro
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-22, 11:37   Seryjne Infinity

Witam,
mam pytanko czy seryjne radyjko CD/kaseta Infinity w 2g ma wyj?cie na wzmacniacz?
Dzi?ki za info.
Pozdro
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-22, 11:39   

a takowy wzmacniacz powinienes miec pod fotelem pasazera :P
 
 
OrBiTaL 
gruba ryba
GaBBerMafia


Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 20 Lip 2007
Posty: 406
Skąd: Krakow
Wysłany: 2007-12-22, 13:03   

oj nie zawsze GOLDI, byly wersje ze wzmakiem i bez :D , zreszta ten wzmak w 2g zupelnie nie ma sensu nie dosc ze idzie podwojne okablowanie to jeszcze sam ma cos chyba 15 W ,
 
 
 
Diabel 
wyjadacz



Pomógł: 13 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 918
Skąd: Krakow ;)
Wysłany: 2007-12-23, 12:09   

ja chyba kiedys mialem wzmacniacz ale ktos go chyba wyciagnol zostal tylko kabelek :) ale glosniczki dalej orginalne mam :D
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-23, 13:35   

OrBiTaL napisał/a:
oj nie zawsze GOLDI, byly wersje ze wzmakiem i bez :D , zreszta ten wzmak w 2g zupelnie nie ma sensu nie dosc ze idzie podwojne okablowanie to jeszcze sam ma cos chyba 15 W ,


Dodatkowo dziala w rezystancji 2 ohm wiec jak podlaczysz jakies dobre glosniki to graja ciszej niz fabryczne. Jesli jest taki wzmacniacz to polecam go wyrzucic i okablowac samochod na nowo - ja tak zrobilem u siebie i jakby bylo potrzeba zrobilbym to jeszcze raz. Zrobione raz a dobrze i dzwiek jest o niebo lepszy.
 
 
jaro
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-27, 20:34   

Dzi?ki za info :amen:
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-02-11, 16:13   

A czy z seryjnego radia 1g kt?re ma wbudowany wzmacniacz mo?na wyci?gn?? sygna? do wzmacniacza?? Dok?adnie chodzi mi o to ?eby podpi?? wzmaka pod seryjne radio (kt?re nie ma na wzmacniacz wyj??), z tym ?e nie chce montowa? przej?ci?wek z allegro podpinanych pod wyj?cie g?o?nikowe, my?la?em raczej na wpi?ciu si? przed wzmacniaczem w radiu i wyci?gni?ciu kabelk?w.
Co Wy na to? Jest to realne ??
_________________

 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 18:49   

Pamietam gdzies bylo ze mona podpiac glosniki do wzmacniaka i zmostkowac 2 glosniki + tube... (czy jakos tak) nie jest to idealne rozwiazanie i potrzebna moc na wszystkie trzy glosniki... jak znajde dam znac...
 
 
oblak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 648
Skąd: grodzisk maz
Wysłany: 2008-02-12, 00:07   

allias, chodzi mi o to ?e chce podpi?? zewn?trzny "du?y" wzmacniacz pod radio kt?re nie ma wyj?? na takowy...
_________________

 
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-02-12, 00:46   

Powiem tak, Jakby radio mia?o wyj?cia to mo?esz sobie pod?acza? ale jak ich nie ma to ich nie wyczarujesz... Najlepiej zrobisz jak kupisz nowe radio.
A jak chcesz tak kombinowac z ciagni?ciem kabelk?w ze ?rodka radia to ykhm...:)
To co pisa? Allias: chodzi Ci chyba o wzmacniacz 4-ro kana?owy z mozliwo?cia mostkowania.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez tony_tr 2008-02-12, 00:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
forest
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 09:24   

Czy jest mo?liwo?? pod??czenia radia SONY zamiast Infinity, bo widze ?e s? tam inne kostki... aha, i kt?ry bezpiecznik w aucie jest od radia?
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 09:28   

tony_tr napisał/a:
Powiem tak, Jakby radio mia?o wyj?cia to mo?esz sobie pod?acza? ale jak ich nie ma to ich nie wyczarujesz... Najlepiej zrobisz jak kupisz nowe radio.
A jak chcesz tak kombinowac z ciagni?ciem kabelk?w ze ?rodka radia to ykhm...:)
To co pisa? Allias: chodzi Ci chyba o wzmacniacz 4-ro kana?owy z mozliwo?cia mostkowania.
Pozdrawiam.


Nie chodzi mi o opcje podlaczenia zwyklych wyjsc glosnikowych pod wzmacniacz i masz mozliwosc korzystac z mocy nawet na seryjnym... niestety nie pamietam schematu a az tak dobry z tym nie jestem. A co do wzmacniacza to wiekszosc ma mozliwosc podlaczenia kabli audio oraz kabli niskiej mocy od glosnikow.
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 09:33   

forest napisał/a:
Czy jest mo?liwo?? pod??czenia radia SONY zamiast Infinity, bo widze ?e s? tam inne kostki... aha, i kt?ry bezpiecznik w aucie jest od radia?


Jest ale jesli to zrobisz z fabrycznym wzmacniaczem (sprawdz pod siedzeniem pasazera) to bedzie ci gorzej gralo. Infinity ma 2 omowe glosniki wiec jak podlaczysz Sony`aka to bedzie bral dwa razy ciszej... zalecane jest zmiana okablowania i glosnikow w tym samym czasie. Jesli nie chcesz zmieniac glosnikow potrzebny jest konwerter mocy.
 
 
James 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 242
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-02-12, 10:11   

Sorry za OT. Mam ori radio + cd jakie wyst?powa?o w Eclipse. Jest nawet w ksi??ce serwisowej. Zdj?cia s? jeszcze na aukcji:
http://www.allegro.pl/ite...amochodowa.html
Wiecie mo?e jakia powinny by? do tego zestawy g?o?niki tzn. czy 2ohm, czy 4ohm?
Z g?ry dzi?ki za szybkie info.
_________________
Pozdrawiam,
James
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 12:21   

Jesli masz wzmacniacz to 2ohm jesli bez wzmacniacza to 4ohm. Z tym ze fabryczne radio jest do bani i ma kiepskie czestotliwosci prznoszenia wiec proponuje zrobic calosc za jednym zamachem. Glosniki i radio na 4ohm. Wtedy poczujesz roznice i bedzie to mialo sens.
 
 
James 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Gru 2007
Posty: 242
Skąd: Wa-wa
Wysłany: 2008-02-12, 12:30   

Mam wzmacniacz, ale chcia?bym zostawi? tak jak jest czyli na ori. Czyli mam szuka? g?o?nik?w 2ohm, tak?
_________________
Pozdrawiam,
James
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 13:58   

Znalezienie takich dobrych glosnikow bedzie drozsze niz wymiana calego zestawu. Mozesz kombinowac ale fabryczne wzmacniacze sa bardzo slabe (~20-30W) co daje ci gorsze wrazenia niz sam nowy deck z nowymi glosnikami. Stare wzmacniacze to bylo cos na owy czas. Trzeba bylo lapac klienta.... teraz jak chce sie dobrze zrobic to jest mozliwosci sporo.
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2008-02-12, 14:58   

allias napisał/a:
tony_tr napisał/a:
Powiem tak, Jakby radio mia?o wyj?cia to mo?esz sobie pod?acza? ale jak ich nie ma to ich nie wyczarujesz... Najlepiej zrobisz jak kupisz nowe radio.
A jak chcesz tak kombinowac z ciagni?ciem kabelk?w ze ?rodka radia to ykhm...:)
To co pisa? Allias: chodzi Ci chyba o wzmacniacz 4-ro kana?owy z mozliwo?cia mostkowania.
Pozdrawiam.


Nie chodzi mi o opcje podlaczenia zwyklych wyjsc glosnikowych pod wzmacniacz i masz mozliwosc korzystac z mocy nawet na seryjnym... niestety nie pamietam schematu a az tak dobry z tym nie jestem. A co do wzmacniacza to wiekszosc ma mozliwosc podlaczenia kabli audio oraz kabli niskiej mocy od glosnikow.


Chyba mnie ?le zrozumia?e?. Pisz?c "wyj?cia" oczywi?cie mam na my?li wyj?cia sygna?owe czincz, a nie wyj?cia mocy. Wi?c jesli nie ma wyj?? czincz to nie pod?aczysz si? do wzmacniacza, chyba ?e w eclipse jest jako? inaczej, poniewaz czytam teraz o jakichs wzmacniaczach pod siedzeniami i nie za bardzo wiem o co chodzi (by?bym wdzi?czny jakby mi kto? to wyt?umaczy?)
Teraz co do pod?aczenia wzmacniacza bezpo?rednio z kabli kt?rymi zasilasz g?osniki to jest zupe?nie na odwr?t. Takich wzmacniaczy praktycznie nie ma. Nie wiem do czego jest Ci potrzebny schemat.


allias napisał/a:
forest napisał/a:
Czy jest mo?liwo?? pod??czenia radia SONY zamiast Infinity, bo widze ?e s? tam inne kostki... aha, i kt?ry bezpiecznik w aucie jest od radia?


Jest ale jesli to zrobisz z fabrycznym wzmacniaczem (sprawdz pod siedzeniem pasazera) to bedzie ci gorzej gralo. Infinity ma 2 omowe glosniki wiec jak podlaczysz Sony`aka to bedzie bral dwa razy ciszej... zalecane jest zmiana okablowania i glosnikow w tym samym czasie. Jesli nie chcesz zmieniac glosnikow potrzebny jest konwerter mocy.



Wyt?umaczcie mi jak to jest w eclipsach, poza radiem sa jeszcze dodatkowe wzmacniacze..? Pragn? poinformowa?, ?e nawet je?li wzmacniacz (wdg tego co piszecie ori z pod siedzenia) ma 2 ohm to g?o?niki moga byc od 2 ohm wzwy?. Ci??ko i bardzo drogo b?dzie znale?? g?o?niczki stabilne przy 2 ohm, chyba ?e pod??czysz po dwa g?o?niki na kana? wtedy b?d? w konfiguracji 2 ohm. szczerze m?wi?c to chyba nawet nie znajdziesz.

James napisał/a:
Mam wzmacniacz, ale chcia?bym zostawi? tak jak jest czyli na ori. Czyli mam szuka? g?o?nik?w 2ohm, tak?


2 ohm nie znajdziesz, czyli jak ju? to 4 ohm. Je?eli wzmak ma jak piszecie ko?o 30rms i jest to przy 2 ohm to przy 4 ohm wiadomo b?dzie mniej.

Proponuje zamiast tego wzmacniacza nowe radio, jakis pioneer z segmentu 300-400z?, do tego g?osniczki np helixy i napewno b?dzi elepiej gra?o ni? na ori i tych wzmacniaczach... Nie s?ysza?em jak to gra, ale bior?c pod uwage wiek tego sprz?tu i mocy tak wnioskuj?.

A co do nie pasuj?cych kostek, trzeba albo kupi? przej?ci?wke? z allegro albo samemu poprzek?ada? kabelki
Pzdrawiam
Ostatnio zmieniony przez tony_tr 2008-02-12, 15:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
WodzuSE 
mniejsza zielenina
MODERATOR-CAR AUDIO


Pomógł: 14 razy
Wiek: 43
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 221
Skąd: Szwecja/Szczecin
Wysłany: 2008-02-12, 16:29   

Co do glosnikow 2 OHMOWYCH to sa http://www.allegro.pl/ite...any_dealer.html
 
 
 
allias
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-12, 16:56   

tony_tr napisał/a:

Chyba mnie ?le zrozumia?e?. Pisz?c "wyj?cia" oczywi?cie mam na my?li wyj?cia sygna?owe czincz, a nie wyj?cia mocy. Wi?c jesli nie ma wyj?? czincz to nie pod?aczysz si? do wzmacniacza,

....


Teraz co do pod?aczenia wzmacniacza bezpo?rednio z kabli kt?rymi zasilasz g?osniki to jest zupe?nie na odwr?t. Takich wzmacniaczy praktycznie nie ma. Nie wiem do czego jest Ci potrzebny schemat.


Wlasnie o takie podlaczenie chodzi. Wzmacniaki sa dostepne z mozliwoscia podlaczenia sygnalu z glosnikow i wzmocnienia. Tyle tylko ze w ten sposob masz wieksze szanse spalenia (nie pamietam czy radia czy wzmacniaka) dlatego lepiej uzywac Chincze... niskiej mocy ale z wyzszym natezeniem.


tony_tr napisał/a:

Wyt?umaczcie mi jak to jest w eclipsach, poza radiem sa jeszcze dodatkowe wzmacniacze..? Pragn? poinformowa?, ?e nawet je?li wzmacniacz (wdg tego co piszecie ori z pod siedzenia) ma 2 ohm to g?o?niki moga byc od 2 ohm wzwy?. Ci??ko i bardzo drogo b?dzie znale?? g?o?niczki stabilne przy 2 ohm, chyba ?e pod??czysz po dwa g?o?niki na kana? wtedy b?d? w konfiguracji 2 ohm. szczerze m?wi?c to chyba nawet nie znajdziesz.


Sa modele Eclipsy ktore byly sprzedawane z wzmacniaczem od Infinity, ktory byl montowany pod siedzeniem. Poziom mocy jest okolo 20-30W ale glosniki pracuja na 2 ohmy. Dlatego zdzarza sie ze ludzie zglaszaja problemy z polaczeniem sprzetu "aftermarket" z fabrycznym...

A co widac z linka Wodzu ze jest mozliwosc kupienia glosnikow ale to czasem wychodzi drozej niz ladny zestaw glosnikow i radio.

Te glosniki 2ohmowe znajda znacznie lepsze zastosowanie z lepszymi wzmacniaczami ale nie z fabrycznym od Eclipse.

Mam nadzieje ze to odpowiada na twoje pytania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13