Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żarówka dwuwłóknowa P21 zielona
Autor Wiadomość
DedE 
KLUBOWICZ


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 937
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-31, 22:46   

tony_tr napisał/a:
bezpieczeństwo odchodzi już na drugi plan?

To akurat zły przykład bo czerwone kierunki są lepiej ,bardziej zauważalne od zółtych/pomarańczowych.
_________________

Patrz w Lusterka Motocykle są Wszędzie !
ex Eclipse 2g (do 08.08.11r)
daily : Volvo S80 D5 & Volvo c30 R-resign by Heico Sportiv 212/550
For fun : Volvo c70 T5 313whp & YAMAHA R6
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-05-31, 23:07   

tony_tr napisał/a:
Swoją drogą ciekawi mnie czyja byłaby wina gdyby, któryś z was z czerwonymi kierunkami sygnalizował np skręt w lewo (wjazd na posesję bądź parkowanie), a ktoś w tym czasie by was wyprzedzał i byłaby stłuczka. Wtedy jesteście z góry przegrani, jak nie od razu to w sądzie na pewno. Na waszym miejscu zrobiłbym coś by świeciły prawidłowo, a nie bez sensu woził dobre światła w bagażniku tylko po to by uniknąć zabrania dowodu... a bezpieczeństwo odchodzi już na drugi plan?


To takie cymbaly nie powinny wsiadać do samochodu, skoro nie widza napierdzielajacego czerwonego swiatla!! idac za Twoimi "dziwnymi" przykladami mozna się zapytac czy ten sam czlowiek nie zauwazy tak samo napierdzielającego czerwonego światla przed przejazdem kolejowym? durne tlumaczenie, co to za różnica jaki jest kolor swiatelka, dla mnie sie liczy byle jasno/mocno swiecilo zeby je bylo widać a kolor to dla mnie moze być i zielony. Jakoś w stanach od lat maja sobie czerwone kierunkowskazy i jakoś nie sądze ze sie ludzie tlumaczą ze nie widzieli jak ktoś sygnalizowal. Nie sadze też że naród amerykański ma inne geny i lepiej zauwazają czerwone światlo a reszta świata lepiej widzi pomarańczowe. No więc dla mnie gadka na temat który kolor swiatelka jest bardziej bezpieczny to pie*dolenie o szopenie tak samo jak teksty typu
tony_tr napisał/a:
bezpieczeństwo odchodzi już na drugi plan


swoją drogą baaaardzo wk*rwia mnie fakt ze państwo narzuca mi swoje chore ideologie po dostacia chodźby tego nieszczęsnego kierunkowskazu. Czemu tez nie mogę jak w kazdym cywilizowanym państwie zarejestrować sobie Skay'a :protest: czuje się ograniczony ze nie mogę posiadać aut którymi może legalnie poruuszać sie w zasadzie kazdy inny ludź na globie. prrzyklady mogę mnożyć i mnozyć, wystarczy wyjechać na ulice i rozejrzeć się wokolo żeby zobaczyć ile jest drogowych absurdów w naszym pięknym kraju - w tym najbardziej chyba mnie irytujące sygnalizatory światlne na bezkolizyjnych skrzyżowaniach... :sciana: ( i przyznaje się - z premedytacją zdarza mi sie przy pustych jedniach ominąć takiego świetlistego dupka mimo czerwonej poswiaty, poprostu stojac jak k*tas o 1 w nocy przy pustej ulicy przed sygnalizatorem z czerwonym swiatlem ustawionym na bezkolizyjnym skrzyzowaniu czulbym sie równie gupi jak cymbal co wymyslil żeby go tam postawić)
Tyle odemnie
troch moze pojechaem nie na temat i wogóle przeglad tygdnia, ale ruszylo mnie durne gadanie..
PEACE :roll:
_________________

 
 
 
Emilio
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-31, 23:08   

czerwony to szybko dostrzegany kolor nie wszystko co euro jest najlepsze :tuptup: a Polska to już całkiem kraj debilizmu no ale cóż niestety tutaj się urodziliśmy i tu żyjemy.
 
 
tony_tr 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 177
Skąd: Wroc?aw
Wysłany: 2011-05-31, 23:36   

Tofik napisał/a:
To takie cymbaly nie powinny wsiadać do samochodu, skoro nie widza napierdzielajacego czerwonego swiatla!!
W sądzie tez byś tak zapewne tłumaczył :D W polskich przepisach sygnalizacja zamiaru skrętu odbywa się za pomocą pomarańczowego kierunkowskazu. Nie wszyscy muszę wiedzieć, że w takim kraju jak Ameryka mają czerwone kierunkowskazy. Wystarczy, że będzie jechała za tobą jakaś kobieta świeżo po prawku i w ciebie stuknie myśląc, że masz np niesprawne światła sygnalizujące hamowanie. Sory, ale nie przyjmuje takiego wyjaśnienia. Gdyby tak było to ludzie zakładali by stroboskopy w kierunki... Stwarzasz tym zagrożenie w ruchu oraz skazujesz się na przegraną podczas stłuczki.

A jakbym sobie zmienił światła hamowania na ostry niebieski? Też mógłbym się tłumaczyć policji, że każdy powinien widzieć tak napierdzielające światło w chwili gdy ktoś wjechał mi w tył?

Emilio napisał/a:
czerwony to szybko dostrzegany kolor

No, ale co to zmienia. W polsce ma być pomarańczowe.
Ostatnio zmieniony przez tony_tr 2011-05-31, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tofik 
KLUBOWICZ
Mistrz Ciętej Riposty


Pomógł: 68 razy
Wiek: 40
Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 2724
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-06-01, 07:13   

tony_tr napisał/a:
A jakbym sobie zmienił światła hamowania na ostry niebieski? Też mógłbym się tłumaczyć policji, że każdy powinien widzieć tak napierdzielające światło w chwili gdy ktoś wjechał mi w tył?


tak jak napisalem, dla mnie moze być i różowy, byle by widoczny byl, nie sądze co bym mniej zauwazyl ostry niebieski od czerwonego czy pomarańczowego.
tony_tr napisał/a:
Nie wszyscy muszę wiedzieć, że w takim kraju jak Ameryka mają czerwone kierunkowskazy. Wystarczy, że będzie jechała za tobą jakaś kobieta świeżo po prawku i w ciebie stuknie myśląc, że masz np niesprawne światła sygnalizujące hamowanie.

ja już nie odpowiadam za niewiedze innych - doksztalcaś się trzeba

tony_tr napisał/a:
myśląc, że masz np niesprawne światła sygnalizujące hamowanie

tak i sobie poprostu jednostajnie pulsują... A moze poprostu ja tak hamuje pulsacyjnie to na jedną stronę auta...
trzeba mnieć w glowie powietrze i watoline zeby tak pomyśleć

tony_tr napisał/a:
W polskich przepisach sygnalizacja zamiaru skrętu odbywa się za pomocą pomarańczowego kierunkowskazu.


Tofik napisał/a:
baaaardzo wk*rwia mnie fakt ze państwo narzuca mi swoje chore ideologie


Emilio napisał/a:
a Polska to już całkiem kraj debilizmu no ale cóż niestety tutaj się urodziliśmy i tu żyjemy.


Dziękuje dobranoc
_________________

 
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2011-06-01, 07:21   

Tofik napisał/a:
tak i sobie poprostu jednostajnie pulsują... A moze poprostu ja tak hamuje pulsacyjnie to na jedną stronę auta...
trzeba mnieć w glowie powietrze i watoline zeby tak pomyśleć


No niestety, jak widzę jak niektórzy jeżdżą to sporo ludzi ma to powietrze i watolinę :lol2:
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-06-01, 08:59   

Cytat:
a nie bez sensu woził dobre światła w bagażniku tylko po to by uniknąć zabrania dowodu... a bezpieczeństwo odchodzi już na drugi plan?

a dlaczego niby piszesz ze bez sensu?
po 1: te co jezdza w bagazniku sa oblesne - krzywo pociete i szpeca samochod
po2: nie zaloze lamp od euro do usa bo to wioska, nie pasuja itp. samochod ma byc taki jaki wyjechal z fabryki. a moze od poloneza podejda? :> bez sensu
po3: sa wlasnie po to zeby usunac usterke na miejscu, a potem za najblizszym zakretem zmienic z powrotem na czerwone. bo sa ładniejsze, oryginalne i nie bede kombinowal z cieciem lamp, zeby mi mrugaly na zolto. w dupie to mam :ok:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2011-06-01, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cliper2g-gsx 
KLUBOWICZ

Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 180
Skąd: Rewal
Wysłany: 2011-06-21, 12:14   

ja tez mam w 2g czerwone i mam w :ass: takich typkow co im sie to nie podoba przeglad robie na lewo przez to i przez przednie lampy ktore wogole nie oslepiaja ani nic no ale w polsce wiadomo nic nie wolno lepiej jak jezdza przeladowane zlomy albo ze zle ustawionymi mijania co wala jak dlugie, a pan wladza moze miec 100 chaczykow za ktore moze pociagnac w razie jak bys nie przyjal mandatu byl za mlody albo cos powiedzial nie po jego mysli dlatego wielki ch...... im w :ass: bo juz mam dosc nagonki na cliperry tylko jakis ladniejszy samochod jedzie no to co ciach cwaniaczka zaraz mu pokazemy kto tu zadzi

[ Dodano: 2011-09-06, 12:59 ]
witam kupilem zarowki ktore przebijaja klosz idealnie na pomaranczowo efekt jest taki jakbysmy mieli europejskie lampy tylne w dzien i w nocy jest tak samo a nie tylko w nocy i nie jest to tak ze cos tam lekka roznica jest to tak mocne pomaranczowe swiatlo ze policjant nawet nie ma co polemizowac :ok: zaraz jak znajde aukcje w kupionych to klikne link :jupi:
_________________
Patryk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12