Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
pomocy nie odpala 420a
Autor Wiadomość
IREK 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 42
Skąd: PRZEDMOŚCIE
Wysłany: 2013-08-24, 18:09   pomocy nie odpala 420a

witam tak jak w temacie zrobiłem przekładkę wywaliłem skrzynie automat i wstawiłem manual próbowałem odpalić na oby dwóch komputerach oczywiście po kolei i nic czytałem post o przekładce jakiegoś kolesia co skrzynie automat podpinał chyba w bagażniku to chyba był żart ale nie to mnie interesuje gdzie jest myk od sprzęgła wychodzi kostka tylko że u mnie nie gdzie jej podpiąć bardzo proszę o pomoc i przepraszam jeśli zdublowałem temat ale nigdzie nie ma konkretów tylko spekulacię proponuje tu i teraz ładnie z opisem co zrobić i konkretnie na pewno się jeszcze komuś przyda taka wiedza i tu do panów prośba którzy to robili podzielcie się z innymi :ok:
_________________
TALON USA 2G
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2013-08-24, 19:55   

goldi powinien wiedziec cos w temacie a jak nie to na dsmforum byl opisany swap at->mt.
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-08-24, 20:36   

przekladka aumoat manual to nie do konca taka prosta sprawa :) mechanicznie owszem :) wywalenienie blokady stacyjki itd... problem zaczyna sie z elektryka... musisz po pierwsze odpowiednio zmostkowac kostki od automatu by zachowac ciaglosc :) wiesz ze samochod da sie odpalic w pozycji P i N w zadnej innej nie odpalisz to raz a dwa odpowiednio musisz pomostkowac kable do przekaznika startera przy TCU :)

jak to zrobic? schematy w reke i dzialasz :)

skoro przelozyles manual to musisz miec albo komp idealnie z tego samego rocznika z manuala lub zakaldac swinie... mapy w sterowniku z automatu sa ciut inne niz w tym z manuala... ja odpalalbym to na steornwiku automatu.. takze powodzenia :)
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
IREK 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 42
Skąd: PRZEDMOŚCIE
Wysłany: 2013-08-25, 05:42   

goldi jesteś fachura i każdy to wie jestem elektryk daj mi te schematy od skrzyni a wy reszta kolesi pomagajcie albo patrzcie zakończe to hoojowwe fatum ze przekładkami przynaj mniej postaraM SIĘ i prosze was o pomoc.. :dance:

[ Dodano: 2013-08-25, 07:00 ]
w manualu na skrzyni są dwie ale nie wiem co piszesz żeby dwa kompy od automatu wpiąć i własnie mi o to kaman szacunek dla ciebie goldi ale reszta chłopaków padła i tylko czytają zaden nie pomoże myślę żę by zrobić komkretne forum z tematami a nie tylko ściągnij popatrz i sobie przetłumacz przecierz są chłopaki co mają anglika w palcu strona dsm :ok:
szkoda że do tłumacza nie ma nikogo///////////////

[ Dodano: 2013-08-25, 19:39 ]
nie dałem rady mostkowałem te kostki i nie gada obraził sie na mnie

[ Dodano: 2013-08-26, 08:55 ]
mimo tego żę podpiełem skrzynie od automatu to dalej nie gada
_________________
TALON USA 2G
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2013-08-26, 13:49   

IREK, nie wiem czy coś Ci to da ale ......:
http://www.dsmtuners.com/...ssion-swap.html
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
IREK 
KLUBOWICZ

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 42
Skąd: PRZEDMOŚCIE
Wysłany: 2013-08-26, 15:02   

dziękuje ci bardzo każda pomoc się przyda a ja walcze dalej bez skutku na pewno jest ktoś to to robił na forum tylko nie mają chęci podzielić się wiedzą

[ Dodano: 2013-08-27, 13:43 ]
podłubałem trochę bez schematu i rozrusznik kręci iskra jest na garkach ale pompa paliwowa się nie oddzywa z tego co wiem to powinna na chwile się odezwać przy załączeniu zapłonu bezpieczniki sprawdziłem pod deską rozdzielczą i pod maską czy coś przeoczyłem :roll:

[ Dodano: 2013-09-22, 16:13 ]
minoł prawie miesiąc nie miałem czasu i neta dlatego nie pisałem auto odpaliło zagadkę rozwiązałem sam wystarczyło do jenej kostki podać mase a drugą zmostkować i auto odpaliło a z pompą był sztryms z przerwanym kabelkiem jezeli ktoś potrzebuje rady służę chetnie pomocą :ok:
_________________
TALON USA 2G
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12