Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bycie klubowiczem
Autor Wiadomość
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2011-09-14, 14:02   

Paulus, ale ja się z Tobą zgadzam w 100% :wtf:
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-09-14, 14:07   

Ja wiem. :> To było do przedmówcy, tylko może nie do końca trafnie zacytowałem. Sorry.
_________________
 
 
creasy 
KLUBOWICZ

Wiek: 44
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec/Sułkowice
Wysłany: 2013-12-05, 13:59   

A dla mnie jest to totalnie źle zorganizowane, po pierwsze opłata członkowska powinna być nie jednorazowa tylko coroczna, jej kwota bez względu na to czy wynosi 10-20 czy 50zł. nie naruszy budżetu żadnego użytkownika. Naszą pasją są samochody których utrzymanie nie kosztuje kilkadziesiąt zł. nie wspominając już o wprowadzonych modyfikacjach. Oczywiście członkostwo powinno się przełożyć też dla klubowiczów w jakiejś postaci. Dla mnie roczny koszt utrzymania takiego forum to jakieś 400zł. + jednorazowa inwestycja w porządne oprogramowanie max. 1000zł. na całkiem dobrym serwerze, pozostałe zebrane środki mogłyby być przeznaczone na inne cele. Jeśli chodzi o ogonki to kwesta kodowania, gdzieś popełniono błąd. Wybór phpbb by przemo jest nieporozumieniem. Takie jest moje zdanie, no ale że nie mam tu nic do powiedzenia i to ja przychodzę do was dostosuję się do zasad jakie tutaj panują :ok:
_________________
Mitsubishi 3G V6 GTS
 
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-12-05, 14:04   

creasy, nawet sobie nie wyobrażasz jaki placz i zgrzytanie zebów niekotrych "klubowiczów" był przed wprowadzenie składki w wysokości "20 złotych" :)

środków jest na tyle "dużo" że póki co wystarcza składka jednorazowa... podobnie jest w innych klubach w których przebywam i jakoś to funkcjonuje...

jeśli są problemy finansowe nie widzę problemu zorganizowania powtórnej zrzutki.. i myślę, że wielu też nie będzie z tego powodu płakać...

wybór phpby przemo był decyzją szybką, może nie przemyślaną ale jedną z prostszych i najłatwiej dostępnych, bo praktycznie z dnia na dzien "odcinano nam prąd" :) jest jak jest... pewnie już tak zostanie, a bajzel i tak jest ;)
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-05, 14:17   

GOLDI napisał/a:
creasy, nawet sobie nie wyobrażasz jaki placz i zgrzytanie zebów niekotrych "klubowiczów" był przed wprowadzenie składki w wysokości "20 złotych" :)

środków jest na tyle "dużo" że póki co wystarcza składka jednorazowa... podobnie jest w innych klubach w których przebywam i jakoś to funkcjonuje...

jeśli są problemy finansowe nie widzę problemu zorganizowania powtórnej zrzutki.. i myślę, że wielu też nie będzie z tego powodu płakać...

wybór phpby przemo był decyzją szybką, może nie przemyślaną ale jedną z prostszych i najłatwiej dostępnych, bo praktycznie z dnia na dzien "odcinano nam prąd" :) jest jak jest... pewnie już tak zostanie, a bajzel i tak jest ;)


Oferowałem swoją pomoc dwukrotnie przy przekazaniu licencji, wystarczy tylko odnowić jej ważność - 25$ rocznie.
Oferowałem w dodatku pomoc programisty, w danym języku radze sobie naprawdę OK, w innych się uczę, więc można by stworzyć coś mega fajnego, tak samo jak support - sam mógłbym łatać takie błędy i tworzyć nowe oprogramowanie - giełda, bump etc/ według wymagań administratorów.

Pomysł został olany, zrozumiałem, że taki skrypt w końcu rozwali MEKP, ale pozostało czekać ;-)

Mimo to, dalej jestem otwarty na propozycje - w obecnej formie klub nijak ma się do standardów światowych, gdzie takie można by stworzyć od strzała! :ok:
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-05, 14:26   

mie tam sie podoba wyglad tak jak jest
za stary jestem na jakies zmiany wizualne
nie przestawiajcie guzików i okienek :jezyk:
teraz nawet po pijaku wiem w co i gdzie klikac :lol2:

chyba ze nie o tym mowa :jezyk:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2013-12-05, 14:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2013-12-05, 16:26   

Largo napisał/a:
sam mógłbym łatać takie błędy i tworzyć nowe oprogramowanie - giełda, bump etc/ według wymagań administratorów.

i
Largo napisał/a:
że taki skrypt w końcu rozwali MEKP, ale pozostało czekać


konkrety prosze i propozycje. Wal jak z rękawa, co byś tu nowego stworzył w giełdzie i bumpie?

i poproszę argument dotyczacy rozwalenia forum :) dawaj ;)

creasy napisał/a:
Jeśli chodzi o ogonki to kwesta kodowania, gdzieś popełniono błąd.


tak doskładnie jak piszesz, ale to już wszyscy wiedza na forum od dobrych paru lat. Polskie znaczki poszły w starych wpisach z niepamieć i zostały podczas konwersji zmaienione na ??, tego procesu nie da sie już cofnąć

Dawać konkrety Panowie, ja sie na prawde znam na tym, tym bardziej Largo, śmiało pisz jak do deva
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
creasy 
KLUBOWICZ

Wiek: 44
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec/Sułkowice
Wysłany: 2013-12-05, 17:20   

To może ja coś pokaże i zaproponuje :) potrzebuje czas do niedzieli ;)
_________________
Mitsubishi 3G V6 GTS
 
 
 
andrzejp 
KLUBOWICZ


Pomógł: 58 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 1636
Skąd: Pl
Wysłany: 2013-12-05, 18:05   

creasy, śmiało, wszyscy jesteśmy otwarci na propozycje :ok:
_________________
Eclipse 2G GS 1997, 420a

Angie & Barbara & Cindy & Diane & Elizabeth & Fran & Grace & Repeat.
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-12-05, 19:10   

swieza krew... rozsadek w wypowiedzi... checi... cos z tego moze byc ;>
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
Simeon 
KLUBOWICZ
Łysy z Brazzers


Pomógł: 36 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 1638
Skąd: KrK
Wysłany: 2013-12-05, 19:34   

"Znowu mieszają w Matrixie" :lol2: :ok:
_________________
--2g RS 420a '96, --2g GS 4g63 '96, --2g GST Spyder 4g63T '98
--BMW E30 M20B20 '87 --IS 200 1G-FE '99
"Bo auta to do 2000r. wychodziły"
 
 
GOLDI 
KLUBOWICZ

Pomógł: 198 razy
Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 4043
Skąd: KrK/Rbk
Wysłany: 2013-12-05, 21:17   

Simeon napisał/a:
Matrixie

creasy, wybór należy do Ciebie :P
_________________
"Choć śmieje się ostatni, ja wciąż jestem poważny..."
Toyota Mr2 sw21
 
 
creasy 
KLUBOWICZ

Wiek: 44
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec/Sułkowice
Wysłany: 2013-12-05, 21:57   

GOLDI napisał/a:
Simeon napisał/a:
Matrixie

creasy, wybór należy do Ciebie :P
Obrazek


Ja z natury jestem taki że lubię wyzwania, więc wiadomo którą połknę, ale poniżej coś co może zszokować, zaskoczyć, mile czy negatywnie oto jest pytanie :>

--------------------------------------------------

Poniżej zaprezentuje ogólny zarys w mojej wizji, na zrzutach wyświetla się wiele dodatkowych opcji oraz przyciski mają inne nazwy gdyż chciałem wam to pokazać wizualnie, a oszczędzając czas wykorzystałem do tego inne forum.

1. Strona główna forum podobna do wszystkich:

Na stronie głównej ten pierwszy blok wyświetla ostatnio dodane prezentacje autek
Drugi wyświetla ostatnio dodane galerie np. relacje ze zlotów ale nie musi się wyświetlać i o ile w ogóle wdrożona byłaby galeria.



2. Kolejne coś nowego, prezentacja naszych samochodów :) Ogólne założenie było takie aby prezentując nasz samochód wszystko było odpowiednio poukładane...

Strona główna:



Klikając tutaj w jedyny samochód wyświetli nam się jego profil, a w nim można zrobić zakładki:
Informacje podstawowe - ogólnie o naszym aucie
Dane techniczne - też wiadomo o co chodzi
Dokonane zmiany - co zmieniliśmy w aucie
Planowane zmiany - tutaj co jeszcze planujemy zmienić
Galeria - czyli galeria naszego autka
Oceny - ocenianie przez innych użytkowników

Dodatkowo można również komentować, bo przecież będą zapewne aktualizacje po dokonaniu kolejnych zmian w naszym autku...










Oczywiście w odpowiednim dziale forum tworzy się automatycznie temat w którym znajduje się odnośnik do naszego autka, dodatkowo w temacie piszemy informację jeśli dokonaliśmy aktualizacji profilu autka tak aby użytkownicy wiedzieli że nastąpiła aktualizacja:




3. Można byłoby wdrożyć galerię w której znajdowałyby się zdjęcia i filmy ze zlotów i spotkań klubowych:




4. Kolejny temat to informacje o zlotach i spotkaniach klubowych:




Może to dość odważne zmiany i się wam nie spodobają, aczkolwiek jestem ciekaw waszej opinii. Nie poruszałem tutaj kwestii ogólnych członkostwa bo to już wymaga szerszej opinii, również ogólnego wyglądu gdyż aby o tym myśleć inni użytkownicy muszą się wypowiedzieć co sądzą o takiej koncepcji... Jeśli chodzi o oprogramowanie tutaj i kwestie techniczne z czym to się wiąże również wypowiem się jak się wam spodoba, pamiętajcie że jest to takie ogólne założenie na które można nanieść poprawki czy zmienić pewne elementy.
_________________
Mitsubishi 3G V6 GTS
Ostatnio zmieniony przez creasy 2013-12-05, 22:11, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Pehdesign 
KLUBOWICZ

Pomógł: 28 razy
Wiek: 34
Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 1235
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-12-05, 22:03   

creasy, według mnie po posiedź trochę dłużej na forum, rozejrzyj się co jest i czego nie ma. To co zrobiłeś było stratą twojego czasu. Mamy na forum temat z prezentacją aut, z zdjęciami ze spotów/zlotów, oraz informację o owych zdarzeniach też są... I popraw linki do zdjęć :jezyk:
 
 
 
creasy 
KLUBOWICZ

Wiek: 44
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Sosnowiec/Sułkowice
Wysłany: 2013-12-05, 22:22   

Ja nic nie robiłem, to takie wyrażenie co mogłoby być inaczej :) a co jest na forum to wiem gdyż chodziłem po nim troszkę i nie chodzi o to co jest, lecz w jakiej formie... a wdrożenie czegoś nie wiąże się z wywaleniem tego co już jest :-P Jak wspomniałem nie musi się podobać, akceptuję jak jest, aczkolwiek uważam takie rozwiązania za niewygodne i w których większość odnośników szczególnie w starszych tematach jest nieaktywna i pomocny temat staje się bezwartościowym wpisem, w tym również wiele prezentacji w których brakuje zdjęć...
_________________
Mitsubishi 3G V6 GTS
 
 
 
MX-3 
KLUBOWICZ


Pomógł: 9 razy
Wiek: 36
Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 143
Skąd: garażu
Wysłany: 2013-12-05, 22:31   

stare allegro wróć ... i takie samo odczucie miałbym do Twojej koncepcji forum ;) teraz jest jasno,czysto i przejrzyście :ok:
 
 
Paulus 
KLUBOWICZ


Pomógł: 15 razy
Wiek: 50
Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 985
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-05, 23:17   

Ano właśnie. Czysto, przejrzyście i co najważniejsze - działa.
_________________
 
 
Largo 
KLUBOWICZ

Pomógł: 10 razy
Wiek: 36
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 712
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-06, 07:02   

OK, postaram się rozpisać tak z góry, ale ogólnym zamysłem moim jest aktualizacją, nadgryzionego zębem czasu forum - nie mam nic do obecnego, ale dla mnie phpBB w aktualnej wersji to proszenie się o kłopoty :wtf:

1) Podbijanie tematów - proszę Cię andrzejp, bump na zasadzie nabijania postów? IMHO relikt z czasów głębokiego PRL :jezyk:
2) Galerie - dedykowane strony do tego, z obsługą wielu fajnych informacji, nie niezbędne, ale fajne.
3) Wyszukiwarka - nie mogę znaleźć krótkich słów jak GS, RS, domyślam się, że winny jest serwer bazodanowy ( w phpBB wyszukiwarka działa na FULLTEXT, pewnie z limitem 4 słów, ale to da się zmienić ).
4) Giełda - dramat, szukanie po tematach, zero opcji kombinowania, brak moderacji praktycznie, bo można narobić rabanu...
5) Artykuły - czytaj w/w, nie poukładane, zero kategorii i podkategorii.

Takie do interfejsu strony się czepialstwo, pomijam bezpieczeństwo, bo ono może od dawna kuleć, a mi się nie chcę absolutnie szukać dziury w całym i poczuwając się, że prawie na swoim :ok:
Można by się rozpisać na wiele innych metod etc/, ale nie omówię Ci tego teraz, bo na kacu jestem :badcrack:

Obejrzyjcie sobie fotki co wysłał creasy, ja mogę udostępnić licencję na ten skrypt totalnie za darmo, oddając go w ręce administracji :ok:
Ostatnio zmieniony przez Largo 2013-12-06, 07:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Simeon 
KLUBOWICZ
Łysy z Brazzers


Pomógł: 36 razy
Wiek: 39
Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 1638
Skąd: KrK
Wysłany: 2013-12-06, 07:25   

Pomysł fajny ale dla mnie to jak Facebook wygląda popracuj trochę i będę za. I pytanie czy to to to na starszych systemach w telefonach będzie chulać?
_________________
--2g RS 420a '96, --2g GS 4g63 '96, --2g GST Spyder 4g63T '98
--BMW E30 M20B20 '87 --IS 200 1G-FE '99
"Bo auta to do 2000r. wychodziły"
 
 
Begrezen 
KLUBOWICZ

Pomógł: 9 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Gru 2012
Posty: 273
Skąd: Świdnica / Wrocław
Wysłany: 2013-12-06, 07:33   

Simeon, wszystko zależy jak ktoś to zrobi :) Szczerze wątpię byśmy przechodzili na nowe forum, za dużo zmian. Prędzej widziałbym stopniowe modyfikacje aktualnego :)
Wdrożyć najpierw poprawki od Largo (choćby drobna, relatywnie prosta poprawka z punktu pierwszego :P ) a dopiero z czasem tworzyć nowe "moduły" z pomysłów creasy, które działałyby alternatywnie (wybór użytkownika).
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15