Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyciemnianie szyb
Autor Wiadomość
maciejka 
gruba ryba



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 392
Skąd: to nie tak daleko
Wysłany: 2008-03-25, 01:24   Przyciemnianie szyb

Na prosbe Szakala wrzucam fotki i opis dla chetnych ktorzy maja cierpliwosc i checi przyciemnic sobie szyby,niewielkim kosztem poza kupnem foli i nerwami :jezyk:
wczoraj zrobilem sobie wiec jesli komus sie chce to polecam...
1.Wiec zakupujemy folie np. w NORAUTO 75cmx300cm (najwieksza jaka jest chyba dostepna)
2.I pora zabrac sie do pracy,rozbieramy wnetrze w tym przypadku 1G (najlepszej generacji) :twisted: rozbieramy caly bagaznik zeby wymontowac tylna klape i dostac sie do bocznych tylnich szyb,ktore sa czesciowo klejone wiec nie wyciagamy ich,oklejamy je w srodku w aucie...rozebranie wnetrza to ok. 1 godzinka :-)

3.Jesli macie juz zdjeta klape to dajcie Ja sobie na jakies kozio?ki lub st?? zeby stabilnie leza?a,po czym polecam dobrze umyc szybe jakims p?ynem (moze byc do szyb itd) i lekko przematowac papierem 2000 - 2500 ,cala i dokladnie zeby pozbyc sie brudu ktory nie dal sie zmyc p?ynem,a widoczny byl by pod folia

4.Wycieramy szybe do sucha

5.Docinamy folie do ksztaltu szyby i zostawiamy okolo 2-3 mm wolnego miejsca od krawedzi szyby zeby miec miejsce wyprowadzic wode z pod foli

5a. w razie zlego dociecia foli czeka Cie przykra niespodzianka po nalozeniu jej pozniej na szybe mozesz byc rozczarowany...to tylko 2 godziny w :ass: i nasza folia zmienia nieco ksztalt i nie nadaje sie do powonego uzycia,a wiec docinamy folie poraz drugi ---> :hahaha:
6.Spryskujemy cala szybe woda wymieszana z plynem (spryskac dokladnie) po czym odklejamy zwenetrzana przezroczysta czesc foli i spryskujemy folie po stronie wewnetrznej na ktorej znajduje sie klej...i mozemy juz przykladac folie do szyby (najlepiej w 2 osoby)
nie zaczynamy wyciagac wody z pod foli poki nie ulozymy sobie rowno foli na szybie tak jak chcemy...kiedy jest juz w pozycji wyszukanej dla nas mozemy zaczac wyprowadzac wode ktora znajduje sie pod folia...wode wyprowadzamy guma ktora jest zawsze do?aczona do foli w opakowaniu...wyprowadzamy wode i powietrze powoli w 4 kierunkach...w gore..w dol..i na boki..nie wyciagamy wody do konca...zaczynamy od srodka szyby powoli i rownomiernie tak dlugo az folia z?apie sie na klej...wode wyciagamy w takich kierunkach jak uklada sie folia w przeciwnym razie zagnie sie i juz nie da sie wyprostowac jej i wtedy mozemy docinac folie poraz trzeci... :twisted:
szyba tylna ecli jest duza i jest to czasochlonne,nie nalezy sie spieszyc z tym...nadmiar wody ktory wyplynie nam na szybe zbieramy szmatka...tylna szyba to okolo 3-4 godzinki w zaleznosci od dokladnosci z jaka to zrobimy tak bedziemy miec...mozna oczywiscie i w 2 godziny szybe oklejic ale z marnym efektem czego nie polecam... :>
Boczne szyby klejone beda w srodku auta i na tej samej zasadzie co tylnia szyba,a wiec docinamy,myjemy szybe itd.
7.I w koncu koncowy efekt...jesli beda male kropki,pecherzyki to nie przejmujcie sie...powinno sie to wciagnac samo po okolo 2 dniach...na tej samej zasadzie co tapeta w mieszkaniu gdy schnie...

8.Jesli nie masz czasu i malo cierpliwy,szybko sie denerwujesz to radze sie nie zabierac za to :D ale jesli lubisz wyzwania i chcesz miec satysfakcje ze zrobiles to "SAM" to zach?cam... Pozdrawiam i zycze milej pracy dla chetnych sprobowac wlasnych sil :-)
 
 
kosiarz 
KLUBOWICZ


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 111
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2008-03-25, 08:48   

niez?e, ale masz racje ze trzeba miec do tego anielska cierpliwo??...je?li jeste?my juz przy temacie to mam pytanie- chodzi mi o przyciemnienie szybek przednich bocznych...wiem ?e du?o samochod?w tak je?dzi i jakos problem?w nie maja!by?em ostatnio na stacji diagnostycznej i dowidzia?e sie ze nie mam szans przej?? przegl?du je?li cokolwiek bedzie zas?ania? k?t widzenia w promieniu 180 stopni...moze macie jakie? rady, sugestie jak to obej??...(oczywi?ci poza znajomo?ciamy na stacji!)
 
 
 
Adrian
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-25, 09:05   

jedynie przepisowe przyciemnienie..co arczej nei am sensu..pozatym nie bedzie moim zdnaiem ladnie jak tyl ciemny bedzie a np z przodu juz jasniej..w najlepszym przypadku jak zauwaza to kaza Ci zerwac :jezyk:
 
 
Coodo 
KLUBOWICZ


Pomógł: 11 razy
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 967
Skąd: Bydgoszcz-Teresin
Wysłany: 2008-03-25, 17:03   

to fakt ca?kiem dobra robota maciejka
ja pr?bowa?em oklei? tylko przednie lampy postojowe i jak mi nie wychodzi?o to da?em se spok?j
_________________
1G 94r 4G63 7bolt
"Staram się jechać jak najlepiej, co nie oznacza, że próbuję jechać jak najszybciej...
''Robert Kubica''
.
 
 
 
Emilio
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-15, 21:03   

w znacie mo?e jakies zak?ady co wypalaj? szyby, bo nosze sie z zamiarem wypalenia przednich bocznych bo policja si? na mnie cholernie czai za folie
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2010-03-15, 23:51   

Emilio napisał/a:
w znacie mo?e jakies zak?ady co wypalaj? szyby, bo nosze sie z zamiarem wypalenia przednich bocznych bo policja si? na mnie cholernie czai za folie


I teraz mog? tylko napisa? "A nie m?wi?em?" Nic Ci nie da piecowe przyciemnienie, i tak b?d? Ci zabiera? dow?d :|

A tak na wszelki wypadek kilka filmik?w jak ?ci?gn?? folie z szyb :lol2:
http://www.youtube.com/watch?v=bpm7v2VJeoM
http://www.youtube.com/watch?v=HRpQsFGbNPo
http://www.youtube.com/watch?v=CfebywEY_2E
http://www.youtube.com/watch?v=ViBVg9kAp9s
http://www.youtube.com/watch?v=2NvTdy2JArY
Ostatnio zmieniony przez cebem 2010-03-16, 00:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Emilio
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-16, 14:48   

no i juz po foli :/ ale rozmawia?em z nimi na spokojnie i mowili ze metod? wypalenia jest dozwolone bo to jest tak jak z okularami do s?o?ca ciemnieje a w nocy jasnieje.
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-16, 14:58   

Emilio napisał/a:
mowili ze metod? wypalenia jest dozwolone bo to jest tak jak z okularami do s?o?ca ciemnieje a w nocy jasnieje.

hah czyli wypali? mo?na? i nie ma takiej mo?liwo?ci, ?e inny patrol powybija szyby? :lol2:
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
MATi 
KLUBOWICZ


Pomógł: 109 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 8546
Skąd: WWA/Raszyn
Wysłany: 2010-03-16, 15:06   

wojtas napisał/a:
hah czyli wypali? mo?na? i nie ma takiej mo?liwo?ci, ?e inny patrol powybija szyby? :lol2:

wychodzi na to ?e tak :jupi:
 
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2010-03-16, 16:10   

http://www.technicolor.pl/main.html
ciekawe jak sie maja panowie policjanci do czegos takiego :> :jezyk:
To co mi wiadome to koszt takiej biby to 1000-1500 od auta .
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
Ostatnio zmieniony przez franko 2010-03-16, 16:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-16, 16:31   

ciekawe ciekawe bo nawet co? takiego zamie?cili na swojej stronce:
"o zako?czonym procesie przyciemniania ka?dy z naszych klient?w otrzymuje CERTYFIKAT, pozwalaj?cy na poruszanie si? pojazdem, bez obaw o utrat? dowodu rejestracyjnego, a przyciemnione szyby zostaj? oznaczone numerem atestu. Certyfikat ISiC jest jak najbardziej wa?ny dla POLICJI!!!"
hmm :>
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
kazber 
mniejsza zielenina



Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 225
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-03-16, 16:53   

jak trafisz na upartego policjanta to te wszystkie certyfikaty idzie o kant dupy rozbi? :P
_________________

 
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2010-03-16, 19:41   

kazber napisał/a:
jak trafisz na upartego policjanta to te wszystkie certyfikaty idzie o kant dupy rozbi? :P

+1
 
 
 
Emilio
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-16, 20:06   

i co mi zrobi z wypalonymi szybami na kt?re mam certyfikat potwierdzaj?cy dopuszczenie do ruchu? kluczem mi powybija? jak si? uprze to zarz?dam powo?ania niezale?nego bieg?ego czy tam jakiego? rzeczoznawce co mi porobi pomiary, jak wszystko bedzie zgodne z normami to zap?ac? oni za koszta bada? i innych z tym zwiazanych oplatami.
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-16, 20:17   

Emilio napisał/a:
i co mi zrobi z wypalonymi szybami na kt?re mam certyfikat potwierdzaj?cy dopuszczenie do ruchu? kluczem mi powybija? jak si? uprze to zarz?dam powo?ania niezale?nego bieg?ego czy tam jakiego? rzeczoznawce co mi porobi pomiary, jak wszystko bedzie zgodne z normami to zap?ac? oni za koszta bada? i innych z tym zwiazanych oplatami.
watpie zeby takie firmy dawaly certyfikat na przednie szyby powyzej 30% przyciemnienia
 
 
cebem 
KLUBOWICZ


Pomógł: 24 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 891
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2010-03-16, 21:37   

Emilio napisał/a:
i co mi zrobi z wypalonymi szybami na kt?re mam certyfikat potwierdzaj?cy dopuszczenie do ruchu? kluczem mi powybija? jak si? uprze to zarz?dam powo?ania niezale?nego bieg?ego czy tam jakiego? rzeczoznawce co mi porobi pomiary, jak wszystko bedzie zgodne z normami to zap?ac? oni za koszta bada? i innych z tym zwiazanych oplatami.


Zabior? Ci dow?d, pojedziesz na przegl?d, je?li masz znajomego diagnost? to ci podbije ale je?li policja zn?w cie zatrzyma to zn?w zabior? ci dow?d a jak si? upr? to diagnosta mo?e dosta? po dupie. Je?li nie masz znajomego diagnosty to nie przejdziesz wi?c tak czy inaczej musisz co? z tym zrobi?. Na komendzie powinni mie? tester do szyb, wi?c jak zaczniesz si? upiera? to szybko mog? zweryfikowa? twoje certyfikaty. Przyciemnienie powy?ej 30% = Utrata dowodu.
 
 
 
Trzcina 
KLUBOWICZ
Ostoja spokoju...


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 2674
Skąd: Czaplinek
Wysłany: 2010-03-16, 22:36   

kazber napisał/a:
jak trafisz na upartego policjanta to te wszystkie certyfikaty idzie o kant dupy rozbi? :P


To nie komuna ze policja dyktuje warunki koledzy, skoro koledze policja powiedziala ze mozna to mozna, sa certyfikaty?? S?, wiec o co chodzi?? I tak jak kolega napisa?, w razie czego powo?uje sie bieg?ego i juz... Zreszta niekt?rzy policjanci nie sa kumaci w technologiach, dow?d:
Znajmomy jad?cy X5, na zakr?cie w??czy?o mu sie do?wietlanie zakr?t?w, czyli jeden halogen, zaraz go zatrzymali i chcieli wlepi? mandat za jazd? na halogenach :roll:

GOLDI napisał/a:
Emilio napisa?/a:
i co mi zrobi z wypalonymi szybami na kt?re mam certyfikat potwierdzaj?cy dopuszczenie do ruchu? kluczem mi powybija? jak si? uprze to zarz?dam powo?ania niezale?nego bieg?ego czy tam jakiego? rzeczoznawce co mi porobi pomiary, jak wszystko bedzie zgodne z normami to zap?ac? oni za koszta bada? i innych z tym zwiazanych oplatami.
watpie zeby takie firmy dawaly certyfikat na przednie szyby powyzej 30% przyciemnienia


Podejrzewam Goldi ze przednia szyba to juz inna bajka, zapewne okaze sie ze jak pojedziesz i powiesz o przedniej szybie to Ci odpowiedz? ze na to akurat certyfikatu nie dadza...
Do czego d???, ot?w jak wywalisz certyfikat na szyby to by? moze nawet dyskutowa? nie b?d?, bo nie bed? wiedzieli o co kaman :>
_________________
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić. Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy, od tego, który jest tylko realistą..."
 
 
 
DedE 
KLUBOWICZ


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 937
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-16, 22:40   

Trzcina, Ale nikt tu nie m?wi o przyciemnianiu przedniej szyby ;)
Goldiemu chodzi?o raczej o przednie boczne .
_________________

Patrz w Lusterka Motocykle są Wszędzie !
ex Eclipse 2g (do 08.08.11r)
daily : Volvo S80 D5 & Volvo c30 R-resign by Heico Sportiv 212/550
For fun : Volvo c70 T5 313whp & YAMAHA R6
 
 
 
GOLDI
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-16, 23:13   

tak o przednie boczne... czo?owej nawet dotknac nie mozesz...
Ostatnio zmieniony przez GOLDI 2010-03-16, 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wozny 
KLUBOWICZ

Pomógł: 33 razy
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2008
Posty: 443
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2010-03-16, 23:41   

Ja w poprzednim aucie mia?em przyciemnione szyby (dok?adnie chromolux) dosta?em nawet od firmy kt?ra to robi?a certyfikat ale w nim by?y 2 punkty
1 ilo?? przyciemnionych szyb (tam by?o napisane 5 )
2 ilo?? szyb przyciemnionych zgodnie z przepisami (tam by?o napisane 3)
Wi?c taki certyfikat mo?na sobie w pewien otw?r wsadzi?.
A jak w przepisach jest ?e max 30% przednie boczne (kt?re ju? seryjnie co? ko?o tego maj? bo nie s? krystalicznie prze?roczyste) To nikt Ci nie przyciemni 30% bo zrobi sie z tego 50% czy 60% ?eby da? Ci certyfikat. A je?li nawet znajdziesz kogo? takiego to i tak beda chcieli Ci dow?d zabra?. Jak sie nie zgodzisz to podjad? z Tob? na komende lub inny rajdow?z im podrzuci tester i po dowodzie. W mi?dzy czasie czekania na tester dok?adniusie?ko sprawdz? Ci autko i znajd? jeszcze kilka Rzeczy kt?re kwalifikuj? auto do odholowania a dowodzik do zatrzymania. Przy kontroli jak jest ok to jest ok a jak zaczynasz cwaniakowa? to i oni pokazuj? w jaki spos?b s? w stanie uprzykrzy? Ci ?ycie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12