Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak mocy na wysokich obrotach, słabo się "kręci"
Autor Wiadomość
benito156 
zielenina


Wiek: 40
Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-05-02, 19:18   Brak mocy na wysokich obrotach, słabo się "kręci"

Witam wszystkich szukałem trochę na forum interesujacych mnie informacji i nie znalazłem, także jak było, to proszę o mały wymiar kary, otóż mam mały problem z miom samochodem - Eclipse 2 gen GS silnik 4g63. Tak więc mam dziwny problem niedawno zauważyłem ze pojazd bardzo niechętnie wkręca się na wysokie obroty w trakcie jazdy. (na luzie nie ma problemu), problem występuje po przekroczeniu ok 3,5 tys obr. dalej obroty rosną ale, bardzo wolno a dociągnięcie np na 3 - 4 biegu do czerwonego pola bardzo długo trwa niekiedy na górze lubi sobie szarpnąć, prędkość maksymalna wcześniej bez problemu powyżej 200km/h teraz wysilone i wymęczone 170-180. moje pytanie bardzo banalne - co to może być ? bo:
-silnik całkowicie seryjny bez zbędnych "Tjuningów", stożków z allegro, magnetyzerów etc chodzi bardzo równo, sprawdzone błędy - jedynie "41" ale może mieć to związek z lpg które niestety jest. Po resecie kompa i jeździe tylko na benzynie, błąd się nie pojawia.
-przepustnica wyczyszczona (+ "nauka wolnych obrotów")
-kable i świece, filtr powietrza nowy.
-nie ma nieszczelności w układzie dolotowym.
-wydech szczelny - seria.
-sprawdzone ciśnienie - oki trzyma na wszystkich po równo.
-podciśnienia nie ruszane sprawdzone tylko czy nie ma przedmuchów.
-rozrząd wymieniany ponad rok temu.
-podczas jazdy, postoju nie zapala sie kontrolka CE
Czy istnieje możliwość sprawdzenia sondy lambda miernikiem - poprzednio miałem Toyotę Celice i tam pamiętam wystarczyło pomierzyć i porównać z danymi fabrycznymi, jeśli ktoś ma wiedzę ile powinno być i które piny z którymi mierzyć to bardzo prosiłbym o jakiś przystępny manual, w sumie to tyczy sie to także przepływki. No i przeglądając forum wiele ludzi odnosi się do strony Krzyżaka gdzie jest manual odnośnie regulacji czujników przepustnicy niestety ja go nigdzie w żadnym linku poszukać nie mogę, czy jest to jeszcze gdzieś dostępne ?
 
 
 
darek181289 
KLUBOWICZ


Pomógł: 37 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 1371
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: 2015-05-02, 19:48   

benito156, błąd 41 wskazuje wtryski czyli pojawi się wtedy, gdy załączy się gaz, bo ci pewnie nie wstawili emulatora.


jagos napisał/a:
Tutaj masz przykład jak powinna pracować sonda.
https://www.youtube.com/watch?v=gzzYvI64Yyc
_________________
Ecli 2G GS, 4G63
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13