Mitsubishi Eclipse Klub Polska Strona Główna Mitsubishi Eclipse Klub Polska
Mitsubishi Eclipse Klub Polska

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
anuluj mandat
Autor Wiadomość
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-03, 16:08   

Ale to fotoradary gminne zarabiały kasę dla gminy i to był paradoks. Wpływy z fotoradarów ITD z mocy ustawy w całości idą na fundusz drogowy, więc dzięki nim są pieniądze na te kładki i nowe drogi i to jest OK. Problem jest z tym, że ludziska w naszym kraju mają w dupie przepisy i zrobią wszystko, aby wymigać się od kary. Akurat w przypadku fotoradarów stacjonarnych ITD zawsze jest znak drogowy poprzedzający kontrolę, więc łapią się tylko debile.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Tiamat 
KLUBOWICZ

Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 1464
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2016-03-03, 20:46   

viader napisał/a:
Ale to fotoradary gminne zarabiały kasę dla gminy i to był paradoks. Wpływy z fotoradarów ITD z mocy ustawy w całości idą na fundusz drogowy, więc dzięki nim są pieniądze na te kładki i nowe drogi i to jest OK


pieniądze z "gminnych" fotoradarów wpływały do budżetu gminy ogólnie jako dochody. I teraz rzecz organu wykonawczego tj. wójta czy innego burmistrza czy przeznaczy w budżecie te środki na drogi gminne ( wójt jest zarządcą dróg gminnych ) i rada to przyklepie, czy przeznaczy na promocję, inwestycje niedrogowe itd. jak w gminie drogi dziurawe i sołtys zrobi raban z mieszkańcami to pieniądze na remont się znajdą. Szczególnie w roku wyborczym :jezyk:
_________________
Lancer Evo IV 316KM & 396Nm
Eclipse N/a 192KM & 217Nm
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-04, 11:46   

Zgadza się wszystko co piszesz, sęk w tym że wyłącznie od decyzji wójta zależało, czy te pieniądze pójdą na drogi, czy na np. premie dla urzędników ;)
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
Ostatnio zmieniony przez viader 2016-03-04, 11:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
vegaslas33 
zielenina


Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 2
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-03-17, 23:24   

O właśnie, albo na dzień samorządowca%%%:)

exclusivedecking.com.pl/deska-tarasowa
Ostatnio zmieniony przez vegaslas33 2016-09-05, 11:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 11:14   

INFO: Zatrzymywanie dokumentów miało być szybką i skuteczną karą za zbyt szybką jazdę. Jest sposób, by jej uniknąć - ich brak przy kontroli - zwraca uwagę "Rzeczpospolita".

Ponad 32 tys. praw jazdy zatrzymała policja za przekroczenie prędkości o 50 km/h i więcej w terenie zabudowanym - to najnowsze statystki Komendy Głównej Policji za 11 miesięcy obowiązywania nowych przepisów. Rekordziści mieli na liczniku 120, a nawet 135 km więcej niż dopuszczalna w danym miejscu prędkość.

Liczba kierowców tracących uprawnienia rośnie lawinowo. Nic dziwnego, że zaczęli szukać sposobu, by uniknąć odpowiedzialności. I znaleźli: wystarczy nie mieć przy sobie prawa jazdy. Podczas zatrzymania za szybką jazdę nie okazują prawa jazdy, przekonując, że zostało w domu albo w innej torebce. Policja nie może więc fizycznie zatrzymać dokumentu, a starosta - wydać decyzji administracyjnej o zatrzymaniu uprawnień na trzy miesiące. Bo taka powinna być kara dla kierowcy. Jedyną sankcją w tej sytuacji jest 50 zł mandatu za brak dokumentu plus maksymalnie 500 zł za zbyt szybką jazdę, a także do 10 punktów karnych. Ale dokumentu się nie traci - zauważa gazeta.
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
10swi.stak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa Włocławek
Wysłany: 2016-04-28, 11:45   

Nie propagujmy wymysłów domorosłych prawników. Jeżeli przy kontroli powiesz, że zapomniałeś blankietu to i tak wyślą pismo do starosty o popełnionym wykroczeniu. Ten wyda decyzję o cofnięciu uprawnień na 3 miesiące i ten blankiet możesz sobie trzymać na pamiątkę. Za niestosowanie się do decyzji organu jest przewidziana kara z art. 180a KK. :) Plus holowanie pojazdu (jeżeli nie ma osoby fizycznie w pojeździe z uprawnieniami - art. 130a)
_________________
Eclipse 1G; 4G63 2.0
 
 
Merlin616PL 
KLUBOWICZ

Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 130
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2016-04-28, 12:26   

Słyszałem o tym zagraniu, że nie ma się prawka przy sobie, ale coś mi się to zbyt łatwe wydaje.

10swi.stak napisał/a:
Plus holowanie pojazdu (jeżeli nie ma osoby fizycznie w pojeździe z uprawnieniami - art. 130a)


No właśnie, jeśli jedziesz sam to Cię nie puszczą dalej za kółkiem i auto do holowania?
_________________
Eclipse 2G 2.0 4G63 1996 r.
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 12:32   

właśnie.
kiedyś zapomniałem dokumentów to mi milicjanci mówili, ze albo ktoś mi komplet dowiezie, albo auto na hol i na parking policyjny. dowiozłem i dostałem po 50zł mandatu za brak kazdego dokumentu w chwili kontroli
to jak to w końcu jest? zmieniło się coś w tym temacie? bo wtedy tez czytałem/slyszalem, ze mozna bez prawka, czy oc i tylko mandat grozi..
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2016-04-28, 12:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 12:52   

Teoretycznie uprawnienia masz i polisę też. Wszystko to policjant może sprawdzić. Z punktu widzenia prawa nie widzę podstaw, abyś nie mógł dalej jechać. Mandat za nieokazanie dokumentów i jazda. Ale jak spotkasz uparciucha to co zrobisz?
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 13:08   

viader napisał/a:
Z punktu widzenia prawa

właśnie o to mi chodzi, jak to w końcu jest z tym prawem? - kto na ile może sobie pozwolić i czy np "uparciuch" nie przekracza swoich uprawnień chcąc mi odholowac auto?
moze jest tu jakiś prawnik? :)
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 13:51   

Ja jestem prawnikiem. Uprawnienie do kierowania to zupełnie co innego niż dokument potwierdzający to uprawnienie. Co za tym idzie, nawet jeśli nie masz akurat przy sobie dokumentu to nie oznacza to, że nie masz uprawnienia do kierowania co za tym idzie nie ma podstawy do zakazu dalszej jazdy. Wiele lat temu, kiedy nie było systemów teleinformatycznych okazanie dokumentu było jedyną formą udowodnienia funkcjonariuszowi, że posiadasz uprawnienia. Natomiast teraz policjant może sobie sprawdzić, czy masz uprawnienia, opłacone OC i ważny przegląd techniczny. Nie ma podstaw do zakazu jazdy.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
Ostatnio zmieniony przez viader 2016-04-28, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 14:03   

viader napisał/a:
Ale jak spotkasz uparciucha to co zrobisz?

no to wnioskując po tym co napisałeś przed chwilą taki uparciuch nie ma prawa mi holować fury skoro jestem uprawniony, ale prawka zapomniałem i moge np włączyć telefon, zacząć go nagrywać (zeby mi nie sciemniał) i kazać się odstosunkować?
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 14:30   

Teoretycznie możesz zrobić jak piszesz i będziesz miał rację. Ale radzę podczas kontroli być przede wszystkim grzecznym i kulturalnym, takim zachowaniem więcej zdziałasz niż paragrafami i cwaniakowaniem. Prawo prawem ale jak "pies" się wkurwi i wyda decyzję o odholowaniu to auto Ci zabiorą, zabulisz niemałe pieniądze za holowanie i parking a dochodzenie swoich roszczeń za bezpodstawne działania będziesz dochodził latami. Nieprzyjęcie mandatu i orzeczenie przez sąd Twojej racji będzie w głównej mierze dotyczyło tylko kwoty mandatu. Kasę za holowanie opłacasz w firmie holującej, którą obchodzi tylko fakt skierowania pojazdu na parking i nie wyda auta póki nie zabulisz. Policja odda kasę np. za mandat ale stwierdzi, że kasa za holowanie to nie ich sprawa. Będziesz musiał występować z osobnymi roszczeniami, w których po kolei będziesz odsyłany od drzwi do drzwi. Sprawa jest do wygrania ale nie jest to warte czasu, pieniędzy i nerwów. Lepiej być grzecznym albo spytać czy możesz zaparkować auto w najbliższym dozwolonym miejscu i się nie wdawać w pyskówki.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
wojtas 
KLUBOWICZ

Pomógł: 40 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2007
Posty: 2980
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 14:32   

patologia
_________________
http://www.mekp.pl/viewtopic.php?p=221749#221749
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 14:39   

Nie jest w praktyce aż tak źle. Zazwyczaj wszystko jest ok ale zawsze możesz trafić na mniej douczonego policjanta, który będzie miał na dodatek zły dzień. Do tego jak "klient jest denerwujący się" to może dojść do spięcia. Bardzo dużo zależy od kultury ludzkiej. Moje doświadczenia są takie, że grzecznym zachowaniem i kulturą osobistą więcej zyskałem niż awanturowaniem się i kłuceniem o swoje prawa. Miałem wiele kontroli drogowych, gdzie ewidentnie złamałem przepisy i nigdy nie dostałem mandatu ani punktu karnego. Jedyne mandaty które otrzymałem były wystawiane drogą korespondencyjną, gdzie nie wypierałem się, że nie zrobiłem czegoś co faktycznie zrobiłem.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Merlin616PL 
KLUBOWICZ

Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 130
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2016-04-28, 15:09   

Podsumowując

Łapią Cię za przekroczenie o 50+ w terenie zabudowanym i twierdzisz że nie masz prawka przy sobie, teoretycznie Pan Władza nie może Ci odholować samochodu bo może sprawdzić przez radio że masz uprawnienia, ale zapomniałeś dokumentu. W praktyce może Ci go odholować i nic mu nie zrobisz bo udowodnić jego błąd to będzie miesiące z papierami w urzędach / komisariatach / firmach holujących itd żeby odzyskać kasę za lawetę.

Dodatkowo Pan Władza wysyła pismo do starosty że przekroczyłeś 50+, a ten przysyła Ci decyzję, że masz im oddać prawko na trzy miechy.

Krótko mówiąc, dupa zbita?
_________________
Eclipse 2G 2.0 4G63 1996 r.
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 15:37   

Merlin616PL napisał/a:
Łapią Cię za przekroczenie o 50+ w terenie zabudowanym i twierdzisz że nie masz prawka przy sobie, teoretycznie Pan Władza nie może Ci odholować samochodu bo może sprawdzić przez radio że masz uprawnienia, ale zapomniałeś dokumentu. W praktyce może Ci go odholować i nic mu nie zrobisz bo udowodnić jego błąd to będzie miesiące z papierami w urzędach / komisariatach / firmach holujących itd żeby odzyskać kasę za lawetę.


Mniej więcej tak to wygląda.

Cytat:
Dodatkowo Pan Władza wysyła pismo do starosty że przekroczyłeś 50+, a ten przysyła Ci decyzję, że masz im oddać prawko na trzy miechy.


Dokładnie to starosta wydaje decyzję o odebraniu uprawnień do kierowania pojazdem na 3 miesiące i wezwie do zwrotu blankietu prawa jazdy. Nawet jak blankietu nie odeślemy to jest on nic niewarty, ponieważ w systemie będzie odnotowany brak uprawnień. Dalsza jazda bez uprawnień w razie wtopy przedłuża odebranie uprawnień na kolejny okres.

Merlin616PL napisał/a:
Krótko mówiąc, dupa zbita?


Raczej tak, aczkolwiek przed sądami nigdy nie ma nic pewnego. Trzeba jednak pamiętać o jednym. Odebranie uprawnień następuje w trybie administracyjnym. W tym trybie nie bada się winy jak np. w postępowaniu karnym a jedynie zgodność z przepisami prawa. Zatem sąd nie będzie badał, z jakiego powodu przekroczyliśmy prędkość a jedynie czy wydanie decyzji było zgodne z obowiązującym prawem.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
Ostatnio zmieniony przez viader 2016-04-28, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
10swi.stak 
KLUBOWICZ

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2015
Posty: 52
Skąd: Warszawa Włocławek
Wysłany: 2016-04-28, 17:01   

Nie wiem czy dobrze Was rozumiem. Art. 130a mowi wyraźnie kiedy mozna odholowac pojazd na koszt wlasciciela. Zakaz dalszej jazdy to cos innego. Jezeli w momencie kontroli nie masz wymaganych dokumentow tj. Prawo jazdy, OC, dowod rejestracyjny. Dostajesz mandat z ich brak, jak ich nikt nie dowiezie to stoisz w miejscu, bo policjant nie pozwoli Ci na popelnianoe wykroczenia (kolejny wyjazd na droge, to kolejne wykroczenie) z oczywistych wzgledow to kolejne mandaty. Policjant moze sprawdzic czy masz uprawnienia, ale Prawo o Ruchu Drogowym stanowi jasno - jak poruszasz sie pojazdem, masz miec komplet dokumentow.

Nie mowmy, ze cos zalezy od widzimisie Policjanta. Ma on robic to, co stanowi prawo. Nie wazne czy ma dobry, czy zly dzien. Ale rowniez nie klocmy sie na miejscu, bo cale szczescie coraz wiecej w Ruchu Drogowym wyedukowanych funlcjonariuszy ;)

Jezeli starosta uprawnienia cofnal, jezdzisz nadal to przedluza okres cofniecia uprawnien. W momencie kontroli jedziesz sam, to pojazd obligatoryjnie scholuja i to jest ich obowiazek. Jak nie, to jest to niedopelnienie obowiazku i mozliwy koniec kariery. Wyjatek stanowi to, jak masz osobe trzezwa z uprawnieniami fizycznie w pojezdzie podczas kontroli. Przekazanie pojazdu innej osobie, nawet jak trwa to chwile jest bledem funkcjonariusza.

Viader, pracujesz w zawodzie?:)
_________________
Eclipse 1G; 4G63 2.0
 
 
franko 
KLUBOWICZ


Pomógł: 68 razy
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 1860
Skąd: poddebice
Wysłany: 2016-04-28, 17:10   

Merlin616PL napisał/a:
Dodatkowo Pan Władza wysyła pismo do starosty że przekroczyłeś 50+, a ten przysyła Ci decyzję, że masz im oddać prawko na trzy miechy.

I odwołuję się od tej decyzji, odwołania trwają i spokojnie można jeździć jeszcze przez dwa miesiące zanim faktycznie zabiorą uprawnienia do prowadzenia pojazdu :ok:
_________________
drążek, sprzęgło, pełny gaz :D
 
 
 
viader 
KLUBOWICZ


Pomógł: 45 razy
Wiek: 42
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1667
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-28, 17:15   

Skoro bez prawka policjant nie pozwoli jechać to i nie pozwoli przeparkować. Jesli pojazd był zatrzymany np. na poboczu drogi, gdzie pojazd nie może parkować to przecież zasadne jest usunięcie go, aby nie zagrażał bezpieczeństwu ruchu. Gdyby zatrzymanie było w miejscu, gdzie pojazd może bezpiecznie parkować to nie ma mowy o odholowaniu.

Praktyka pokazuje, że jeden policjant pozwoli jechać dalej a inny nie. W każdym razie nie ma co dyskutować z decyzją funkcjonariusza, szkoda nerwów, lepiej spróbować się grzecznie dogadać.

[ Dodano: 2016-04-28, 17:25 ]
franko napisał/a:
Merlin616PL napisał/a:
Dodatkowo Pan Władza wysyła pismo do starosty że przekroczyłeś 50+, a ten przysyła Ci decyzję, że masz im oddać prawko na trzy miechy.

I odwołuję się od tej decyzji, odwołania trwają i spokojnie można jeździć jeszcze przez dwa miesiące zanim faktycznie zabiorą uprawnienia do prowadzenia pojazdu :ok:


Bzdura totalna, to nie postepowanie karne tylko administracyjne. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalnosci i nie musi byc prawomocna. Odwolac sie mozesz ale jezdzic nie. Zanim zostanie sprawa zakonczona dawna mina 3 miesiace. Nie radze jezdzic bo przy kolejnej kontroli bedzie buba.

Kolejna kwestia to ewentualny wypadek w tym czasie przy kierowaniu bez uprawnień konsekwencje moga byc bardzo duze np. z wlasnej kieszeni zapłacimy za wszystkie szkody bo o oc mozna zapomniec.
_________________
był: Eclipse 1G 2.0 GS 6 bolt euro
jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTDM 20V
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17